προσβλητικα ονοματα παικτων....

  • Δημιουργός θέματος Odias
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
καλησπερα ...
αφου εκανα την καταγγελια μου ....και αφου ακομα δεν εγινε τιποτα....ας βαλω και εδω το θεματακι μπας και...
οπως λεει και ο τιτλος....προσβλητικα ονοματα παικτων...εκανα αναφορα εναν παικτη με ονομα ksekolothreutis..
οι αποριες μου ειναι οι εξης...
1)δεν ελεγχει κανεις τα ονοματα που συμμετεχουν σε ενα κοσμο (η στο παιχνιδι γενικοτερα?)
αυτος ο .....(ο θεος να τον κανει) κυριος μου εστειλε μυνημα καλοσωρισματος οταν εκανα πολη στο νησι του...δε σκεφτηκε κανεις εδω μεσα οτι μπορει να ημουν ενα 14χρονο κοριτσι?(ή και αγορι...) ειχα στην προηγουμενη συμμαχια μου ενα κοριτσι 13 χρονων που παιζει grepolis απο τα 10 χρονια της..μερικοι εδω εχετε παιδια...θα σας αρεσε να βλεπουν τετοια ονοματα παικτων?

2) οκ δεχομαι οτι δεν το ειδε κανεις....εκανα εγω ομως που το ειδα μια αναφορα και ζηταω ουτε να τον τιμωρησουν ουτε να παει φυλακη (λεμε τωρα) αλλα απλα να αλλαχτει αμεσα το ονομα του....και μου απαντησαν οτι ο υπευθυνος θα το κοιταξει μολις μπορεσει...δλδ εφοσον σας δειχνω κατι με εικονα...πρεπει να το κοιταξετε για επιβεβαιωση σε ποσο χρονο? δεν υπαρχουν "θεματα" που πρεπει να προηγηθουν? ας φερει ο υπευθυνος τα δικα του παιδια (αν εχει) να βλεπουν αυτα τα αισχη...
οι υπολοιποι δεν θελουμε...

3) η τριτη απορια μου εχει να κανει με την συμμαχια του.....εχω δει σε πολλες συμμαχιες να γραφουν οι ιδρυτες οτι σεβομαστε τους αλλους....δεν βριζουμε....δεν προσβαλουμε...κ.ο.κ.....αυτον με τετοιο ονομα γιατι τον εχουν στην συμμαχια τους?? δεν τους προσβαλει η ονομασια του παικτη?? Η συμμαχια ειναι η ΜΟΝΟΜΑΧΟΙ...μα καλα ολοι εκει πιτσιρικαδες ειναι? ενας ενηλικας που να εχει παιδια η ανιψια δεν υπαρχει? η εγω ειμαι τοσο ευαισθητος που με ενοχλει το ονομα KSEKOLOTHREUTIS?
δεν εχω τπτ αλλο να πω....οτι εχω γραψει στην αναφορα μου προς την ομαδα διαχειρησης ισχυει...ΔΡΑΣΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ....(επρεπε να ειχατε ηδη δρασει)
την καλησπερα μου...
βασιλης
 

-PNS-

Άρμα
Φίλε μου εγώ σου δίνω 1000 δίκια, αλλά τώρα μάλλον δεν γίνεται κάτι. Έπρεπε το σύστημα να απαγορεύει στην αρχή στην εγγραφή τέτοια ονόματα. Από όσο ξέρω, και από αυτά που απαντούν σε αντίστοιχες περιπτώσεις οι διαχειριστές, το όνομα παίκτη δεν μπορεί να αλλάξει για κανένα λόγο, εξαιτίας του συστήματος. Αν ήταν όνομα πόλης θα μπορούσε να διαγραφεί από το σύστημα, όπως και έχει γίνει πολλές φορές σε αντίστοιχες περιπτώσεις. Τώρα να αλλάξει από διαχειριστή όνομα παίκτη το θεωρώ απίθανο, βάσει, ξαναλέω, αυτά που έχουν κατά καιρούς πει οι ίδιοι οι υπεύθυνοι του παιχνιδιού...
 

DeletedUser

Guest
ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!
ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΕ ΑΠΟ 1 ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΥΜΜΑΧΙΑ!
 

DeletedUser

Guest
[slo]Κάνετε λάθος, τα ονόματα μπορούν να αλλαχθούν οποιαδήποτε στιγμή από την ομάδα διαχείρισης ή την InnoGames σε περίπτωση που υπάρχει παραβίαση των κανονισμών ή τεχνικό πρόβλημα αντίστοιχα. Υπάρχουν απαγορευμένες λέξεις τις οποίες δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν οι παίκτες κατά την εγγραφή τους αλλά δεν είναι δυνατόν να προβλέπουμε όλες τις πιθανές παραλλαγές. Το ζήτημα αυτό ελέγχθηκε από τον Community Manager, ο οποίος ασχολείται με πάρα πολλά ζητήματα της κοινότητας σαφώς πιο σοβαρά(πληρωμές premium πχ) και δόθηκε λύση σύμφωνα με τους κανόνες. Το όνομα αυτή τη στιγμή που σας γράφω έχει αφαιρεθεί όπως ακριβώς προβλέπει το ποινολόγιο της ιδιοκτήτριας Εταιρίας.

Προφανώς κανένας σύμμαχός του εν λόγω παίκτη δεν προσβλήθηκε από αυτό το όνομα, ή δεν το θεώρησε απρεπές γιατί το είδε χιουμοριστικά. Και αυτό είναι, αλλά οι κανόνες είναι ξεκάθαροι και όλοι είμαστε υποχρεωμένοι να τους ακολουθούμε, ακόμα και όταν κάνουμε χιούμορ.

Ελπίζω να σας κάλυψα.[/slo]
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή