που να πω τον πονο μου :))))

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser2573
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser2573

Guest
κυριοι καλησπερα.μπηκα μετα απο καιρο και διαβασα αρκετα πραγματακια για τον κοσμο gamma.ειμαι και εγω τις γνωμης οτι ο κοσμος σχεδον εχει τελειωσει.οι ενεργοι λογαριασμοι ειναι λιγοι και υπαρχουν παρα πολλοι που ειναι διπλοι και τριπλοι μονο και μονο για να μην χαθουν.
εγω παρολα αυτα εχω τον πονο μου.προσπαθω να ειμαι ενεργος στο παιχνιδι και να περνω πολεις με το που βγαζω δικαιωμα.υπαρχουν παιχτες που δεν κανουν τιποτα αλλο απο το να πατανε απλα γιορτες.βλεποντας την καταταξη παρατηρησα οτι ξεπερναω σε κατακτησεις ολους τους παιχτες με 10 πολεις και πανω.πριν 3 μερες πηρα την αποφαση να ανεβασω λιγο τις πολεις μου με κοστος να χασω αρκετες μοναδες απο τον στρατο μου.αυτο το εκανα για να περασω καποιον που ειχα 40 πολεις περισοτερες απο αυτον και ομως ηταν στο νουμερο 1.
που καταληγω.τι πρεπει να κανω.να φτασω τις πολεις μου στο τερμα και να περιμενω να παρω τα φαντασματα που βγαινουν (παιχτες που περνουν 7-8 πολεις σε μια μερα χωρις μαχη,μονο και μονο για να λενε οτι περνουν πολεις) ή να εχω μια αρκετα δυνατη ομαδα στρατου που μου κοστιζει χαμηλα κτιρια αλλα και την πρωτια απο την καταταξη.
θελω σας παρακαλω να μου πειτε γιατι ειναι ποιο πανω απο μενα ενας παιχτης που εχει λιγοτερες πολεις.ποιος ειναι ο σκοπος να περνουμε πολεις ή να τις παμε 13715 ????
γιατι να μην υπαρχει και καταταξη με σχεση τον αριθμο των πολεων ???
ισως να μιαζουν χαζομαρες ολα αυτα που λεω ,αλλα για μενα και για πολλους αλλους ακομα και σε αλλους κοσμους ειναι ενα θεμα ηθικης ικανοπιοισης.
ευχαριστω για τον χρονο σας. :mad:
 

DeletedUser

Guest
Φίλε, τι να πω... Respect... Πίστευα ακριβώς τα ίδια (2 100άδες κάτω στην κατάταξη βεβαίως βεβαίως) αλλά υπήρχαν παίκτες που με πέρναγαν επειδή είχαν 15 πόλεις με 13.716 και εγώ είχα 20 με 8-9.000 ...
Φυσικά το επίπεδο που μιλάς εσύ είναι πολύ ανώτερο, αλλά η ουσία είναι η ίδια...

Δεν βαριέσαι όμως, ένα παιχνίδι είναι ;)
Παίξε με τον τρόπο σου, ευχαριστήσου το και άστε την πρωτιά... ;)
 

DeletedUser3333

Guest
κοιταξε το θεμα των πολεων ειναι ενα μεγαλο ζητημα που το ειχα και εγω
καποτε εφτιαχνα φαραδικα μεχρι και 295 φαρους και διηραδικα με 340 διηρεις και οι πολεις ηταν απο 6000 εως 9000
κυνηγωντας την καταταξη ανεβασα τον μεσω ορο των ποντων μου
το τελικο συμπερασμα μου ηταν ενα
προτιμω να μπαινω και να βλεπω τις υλες μου στο φουλ προτιμω ν`ασχολουμε 3 ωρες οι υλες μου και η ευνοια μου κινουντε γρηγορα
προτιμω να σπαω μια πολη και να μπορω να την αναπληρωσω πολυ γρηγορα
εφοσον προτιμω ολα αυτα χρειαζομαι τις υλες μου ν`ανεβαινουν γρηγορα
τα παζαρια μου να τρεχουν ,οι ναοι να μου δινουν την μεγιστη ευνοια και το λιμανι μου η οι στρατωνες μου να δουλευουν γρηγορα
συμπερασματικα και περα την πλακα ο στρατος αυτος πρεπει ν`αναπληρωθει οταν σπασει και απλα σκεφτομαι πως αν ειχα τις πολεις μου ετσι εξαρχης πιστευω θα ειχα αυτη τη στιγμη παραπανω πολεις μιας και αρκετες γιορτες δεν εγιναν μιας και τις υλες τις εδωσα στον στρατο μου

περα αυτου η καταταξη σου δινει μια λιστα
αναλογως τι ζητας θα το βρεις στην λιστα
απλα θελω να επισημανω οτι π.χ. επειδη καποιος εστειλε συνολικα 5000 επιθεσεις και οι μισες επιασαν πατο δεν σημαινει οτι ειναι ο καλυτερος επιτιθεμενος απο καποιον που εστειλε 4000.
το καθε τι εχει ενα μετρο συγκρισης,
αλλα συμφωνω με την παρατηρηση σου, και δεν νομιζω να ειναι τοσο δυσκολο να μπει αλλη μια καρτελα στην μπαρα η ενα φιλτρο στην επιλογη παιχτης

14dc71d460714c3e89408c3.png


αυτα εν ολιγης χαιρετω!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2573

Guest
σωστος αδερφε.απλα το κακο ειναι οτι οταν φτασεις τις πολεις σου στο εβερεστ,σκας μια φαρουπολη και δεν την ακουει η αμυνα.αν σκασεις την 290 που λες κανεις δουλεια.εγω θελω να μαθω τι εχει ουσια στο παιχνιδι.οχι οτι δεν ξερω απλα περιμενω αυτοι που κανουν μαχες να εχουν και μια αναγνωριση απο το παιχνιδι.και δεν μιλαω για ποντους μαχης ,γιατι υπαρχουν παιχτες που δεν εχουν αφησει φαρουπολεις για φαρουπολεις.και τον αυγουστο που σαν νορμαλ ανθρωπος πηρα τις διακοπες μου καποιοι βαραγανε με τρελα μπονους λογο τον ολυμπιακων.
 

DeletedUser

Guest
Μιχάλη αγόρι μου που κόλλησες κάθε πράγμα έχει την αξία του για τον παίκτη που παίζει άλλος θέλει να είναι πρώτος σε επιθετικούς πόντους άλλος σε κατάταξη και άλλος σε αμυντικούς πόντους δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα σου αν θέλεις ρε Μιχάλη να είσαι πρώτος στην κατάταξη είναι απλό το θέμα αλλά αν θέλεις να είσαι πρώτος σε επιθετικούς πόντους αλλάζει δεν γίνετε να είναι κάποιος πρώτος σε όλα είναι απλά μαθηματικά (ελεφαντάκι) μου καταλαβαίνεις οτι αν κανεις γιορτές πόλης για παράδειγμα θα πάρεις περισσότερες πόλεις απο το αν εκανες επιθέσεις και επαιρνες επιθετικούς πόντους ολα ειναι σχετικά Μιχάλη οποτε αστο και ανέβασε τις πόλεις σου γιατι κατάλαβα το παράπονο σου.
 

DeletedUser9087

Guest
μιχαλη , σε τσακωσα και ας μη μου απαντας πια στο σκυπε!!!!!!!!!!.......
θελει κοτσια το χτισιμο , φιλε......ορεξη και μερακι......
ας τους αλλους να φτιαχνουνε πυργους ,εσυ θα σαι παντα πρωτος στην καρδια μας....
καλη συνεχεια σε ολα τα αετοπουα του γαμμα.......!!!!!!
 

DeletedUser2573

Guest
για σου δασκαλε.μεγα λαθος αυτο που λες για το σκυπε.απλα αν δεν το δω αμεσα μετα το χανω.παντα σε περιμενει μια θεση στην παρεα.στο χερι σου ειναι και το ξερεις.αν θες λογαριασμο σου δινω και τον δικο μου.εγω θα κατσω μονο να σε βλεπω να σπερνεις τον πανικο σε ολον τον γαμμα κοσμο.και παμε οπως παλια :)
ετσι απλα.
φιλακια αρχοντα
.
 

DeletedUser

Guest
σωστος αδερφε.απλα το κακο ειναι οτι οταν φτασεις τις πολεις σου στο εβερεστ,σκας μια φαρουπολη και δεν την ακουει η αμυνα.αν σκασεις την 290 που λες κανεις δουλεια.εγω θελω να μαθω τι εχει ουσια στο παιχνιδι.οχι οτι δεν ξερω απλα περιμενω αυτοι που κανουν μαχες να εχουν και μια αναγνωριση απο το παιχνιδι.και δεν μιλαω για ποντους μαχης ,γιατι υπαρχουν παιχτες που δεν εχουν αφησει φαρουπολεις για φαρουπολεις.και τον αυγουστο που σαν νορμαλ ανθρωπος πηρα τις διακοπες μου καποιοι βαραγανε με τρελα μπονους λογο τον ολυμπιακων.
ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΑΠΑΝΤΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΜΕ 6000-9000 ΠΟΝΤΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΛΙΘΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΕΣΑΙ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΜΕ ΦΟΥΛ ΟΛΑ 13716 ΝΟΜΙΖΩ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΕΡΜΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΠΑΛΙ ΑΝΑΠΛΙΡΩΝΕΙΣ ΠΟΛΙ ΠΙΟ ΓΡΙΓΟΡΑ ΟΙ ΥΛΕΣ ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΙ ΠΙΟ ΓΡΙΓΟΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΓΡΙΓΟΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΡΕΛΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙ ΑΥΤΗΝ,ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΜΟΥΣΑ ΠΟΛΕΙΣ ΦΟΥΛ ΣΕ ΟΛΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΛΟΓΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΛΙΓΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΛΙΘΙΣΜΟ ΑΛΛΑ ΣΚΕΨΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΕΛΑΣΕΙΣ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΠΟΣΑ ΔΙΚΑΙΟΜΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΦΟΥΛ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΣΚΑΓΕΣ ΜΙΑ ΜΕ 290 ΦΑΡΟΥΣ ΘΑ ΣΚΑΣ 2 ΜΕ 220 ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.ΕΠΕΙΣΕΙΣ ΑΝ ΤΗΝ ΣΠΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΦΑΡΟΥΠΟΛΙ ΜΕ 290 ΦΑΡΟΥΣ ΘΑ ΒΑΡΕΘΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΠΟΡΙΟ ΝΑ ΑΝΑΠΛΙΡΩΣΕΙΣ ΠΙΟ ΓΡΙΓΟΡΑ!
ΦΙΛΙΚΑ ΧΡΗΣΤΟΣ!
 

DeletedUser3043

Guest
δεν εισαι καλος χτιστης :d

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή