ομαδικh κατα του θαυματος! ωμέγα κοσμος

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser7858
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser15114

Guest
Άλκη υπάρχει και η νομική οδός, έτσι για να μπαίνουν στην θέση τους κάποιοι ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

stapet

Οπλίτης
Ως θεατής σε αυτό το θέμα που έχετε ανοίξει, αλλά έχοντας προηγουμένη εμπειρία από αυτό το πρόβλημα σε διαφορετικό κόσμο θέλω να θέσω την εξής απορία.
Από την στιγμή που είναι γνωστό το πρόβλημα αυτό από προηγούμενο κόσμο γιατί κάθεστε και γκρινιάζετε αντί για να αποδεχτείτε το γεγονός πως έτσι είναι το παιχνίδι και έτσι το προσφέρει η εταιρεία?
Οι σέρβερ της εταιρείας δεν έχουν υποβαθμιστεί, αν μη τι άλλο η συνεχής εξέλιξη της τεχνολογίας έχει επιφέρει βελτιώσεις στον τομέα αυτό. Χρόνια τώρα η τακτική του κολλήματος ήταν γνωστή, και δεν εννοώ τα κολλήματα σε χρόνους αλλά να κολλήσεις τον αντίπαλο για να μην μπορεί να κάνει ντοτζ. Όλη αυτή η ομαδική που κάνατε αυτό είχε ως συνέπειες, να κολλήσετε όλοι σας. Δεν εννοώ ότι δεν έπρεπε να προσπαθήσετε, καλά κάνατε και είπατε να δοκιμάσετε αλλά δεν το σκεφτήκατε? Και αν μη τι άλλο την δεύτερη φορά που πήγατε να το ξανακάνετε δεν περιμένατε να κολλήσει ξανά ο σέρβερ?
Έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι το μόνο που θέλετε είναι να ρίξετε σε κάποιον την ευθύνη για το γεγονός ότι τα πράγματα δεν πήγαν όπως θέλατε, για αυτό και είχατε πιάσει όλοι σας την ομάδα διαχείρισης η οποία δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το τεχνικό κομμάτι από τα μούτρα. Δεν μας αρέσουν τα μαντάτα? Θα το πληρώσουν οι αγγελιοφόροι. Να τονίσω σε αυτό το σημείο ότι έχουν ειπωθεί πολλές φορές φράσεις του στυλ ότι οι admin μεροληπτούν υπερ. μιας συμμαχίας ή κάτι τέτοιο –ακόμα και από εμένα- αλλά αν κάτσετε και μιλήσετε με τους κόκκινους σας, εκείνους τους οποίους “καλύπτει” η ΟΔ θα δείτε ότι το ίδιο λένε και για εσάς.
Τέλος γιατί δεν έχει νόημα να γράψω κάτι παραπάνω απλώς να υπενθυμίσω ότι αν όντως θέλατε να σπάσετε το θαύμα τους, στην δεύτερη ομαδική δεν θα πηγαίνατε έτσι, αλλά θα παίρνατε μια μια τις πόλεις τους μέχρι να χάσουν όλη την βάση τους. Αυτά είχα να πω εγώ δεν θα ξαναγράψω στο θέμα γιατί δεν έχει νόημα να μιλάω με άλογα όντα τα οποία προσπαθούν να “δικαιωθούν” ενώ γνωρίζουν ότι και οι ίδιοι έχουν εκμεταλλευτεί τους κανόνες και συγκεκριμένα αυτό το γνωστό πρόβλημα.

Υ.Γ. Επειδή μόλις μου είπαν για την εικόνα που ανέβασε κάποιος από τους διαχειριστές (δεν έχω διαβάσει όλες τις αναρτήσεις σε αυτό το θέμα και ούτε πρόκειται να κάτσω και να σπαταλήσω χρόνο για αερολογίες) ήταν παντελώς παράνομο αυτό που έκαναν αλλά μόλις αποδείξατε αυτό που έγραψα παραπάνω, εσείς οι ίδιοι θέλατε να κολλήσει το παιχνίδι, ξέρατε τι θα συνέβαινε και όμως προτιμήσατε να κάνετε αυτό που θέλετε και να ρίξετε υστέρα την ευθύνη σε άλλους. Αυτό σας καταδεικνύει ως ανώριμους και να τονίσω ότι ορισμένοι από εσάς είστε άνω των 40 και η ωριμότητα των ανδρών θεωρητικά ξεκινάει από τα 20.
 

DeletedUser7548

Guest
Aρα συμμαχε θα ηθελες να παραδεχθουε οτι ειμαστε 300 ατομα και πολλα απο εμας ανω των 40+, το λιγοτερο καθυστερημενα, διοτι αποδεχομαστε τις ελλειψεις και τα προβληματα του παιχνιδιου και δεν κανουμε τπτ για να πιεσουμε να βελτιωθουν. Για να ειμαστε ξεκαθαροι και κατανοητοι, ακομα δεν εχουμε λαβει απαντηση στο ΑΝ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ 10000 ΜΕΣΑ ΣΕ 1-5 ΩΡΕΣ ΑΝΟΙΓΜΑ, ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ Η' ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ Ο ΣΕΡΒΕΡ, ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΕΙΝΑΙ, αυτο λεμε. Αν κολλησει τι θα πει η εταιρεια ??? ας μην γραψω εδω το τι θα πει αλλα το τι θα κανει, ΤΙΠΟΤΑ και παλι. Το πολυ πολυ να τιμωρεισαι αν στελεις πανω απο 100 επιθεσεις για να μην κολλαει ο σερβερ. Εμεις ζηταμε το αυτονητο ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΕΝΩ Η ΕΤΕΙΡΕΙΑ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΠΤ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΕΙ. Δεν μπορει επειδη δεν κανει τπτ να ποινικοποιει δυνατοτητες του παιχνιδιου επειδη κολλαει ο σερβερ. Δεν μπορει να λενε μονο για τους επιτιθεμενους, οταν τα ιδια κανουν και οι αμυνομενοι για να "κολλησουν" τους επιτιθεμενους. Αλλα πες οτι αυτα δεν θα ξαναγινουν, θα κολλησει η δεν θα κολλησει ο σερβερ με 8000 καθαρες επιθεσεις και 6000 καθαρες υποστηριξεις ?? Απαντηση μην περιμενεις. Αλλα την ξερεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser7858

Guest
Ως θεατής σε αυτό το θέμα που έχετε ανοίξει, αλλά έχοντας προηγουμένη εμπειρία από αυτό το πρόβλημα σε διαφορετικό κόσμο θέλω να θέσω την εξής απορία.
Από την στιγμή που είναι γνωστό το πρόβλημα αυτό από προηγούμενο κόσμο γιατί κάθεστε και γκρινιάζετε αντί για να αποδεχτείτε το γεγονός πως έτσι είναι το παιχνίδι και έτσι το προσφέρει η εταιρεία?
Οι σέρβερ της εταιρείας δεν έχουν υποβαθμιστεί, αν μη τι άλλο η συνεχής εξέλιξη της τεχνολογίας έχει επιφέρει βελτιώσεις στον τομέα αυτό. Χρόνια τώρα η τακτική του κολλήματος ήταν γνωστή, και δεν εννοώ τα κολλήματα σε χρόνους αλλά να κολλήσεις τον αντίπαλο για να μην μπορεί να κάνει ντοτζ. Όλη αυτή η ομαδική που κάνατε αυτό είχε ως συνέπειες, να κολλήσετε όλοι σας. Δεν εννοώ ότι δεν έπρεπε να προσπαθήσετε, καλά κάνατε και είπατε να δοκιμάσετε αλλά δεν το σκεφτήκατε? Και αν μη τι άλλο την δεύτερη φορά που πήγατε να το ξανακάνετε δεν περιμένατε να κολλήσει ξανά ο σέρβερ?
Έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι το μόνο που θέλετε είναι να ρίξετε σε κάποιον την ευθύνη για το γεγονός ότι τα πράγματα δεν πήγαν όπως θέλατε, για αυτό και είχατε πιάσει όλοι σας την ομάδα διαχείρισης η οποία δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το τεχνικό κομμάτι από τα μούτρα. Δεν μας αρέσουν τα μαντάτα? Θα το πληρώσουν οι αγγελιοφόροι. Να τονίσω σε αυτό το σημείο ότι έχουν ειπωθεί πολλές φορές φράσεις του στυλ ότι οι admin μεροληπτούν υπερ. μιας συμμαχίας ή κάτι τέτοιο –ακόμα και από εμένα- αλλά αν κάτσετε και μιλήσετε με τους κόκκινους σας, εκείνους τους οποίους “καλύπτει” η ΟΔ θα δείτε ότι το ίδιο λένε και για εσάς.
Τέλος γιατί δεν έχει νόημα να γράψω κάτι παραπάνω απλώς να υπενθυμίσω ότι αν όντως θέλατε να σπάσετε το θαύμα τους, στην δεύτερη ομαδική δεν θα πηγαίνατε έτσι, αλλά θα παίρνατε μια μια τις πόλεις τους μέχρι να χάσουν όλη την βάση τους. Αυτά είχα να πω εγώ δεν θα ξαναγράψω στο θέμα γιατί δεν έχει νόημα να μιλάω με άλογα όντα τα οποία προσπαθούν να “δικαιωθούν” ενώ γνωρίζουν ότι και οι ίδιοι έχουν εκμεταλλευτεί τους κανόνες και συγκεκριμένα αυτό το γνωστό πρόβλημα.

Υ.Γ. Επειδή μόλις μου είπαν για την εικόνα που ανέβασε κάποιος από τους διαχειριστές (δεν έχω διαβάσει όλες τις αναρτήσεις σε αυτό το θέμα και ούτε πρόκειται να κάτσω και να σπαταλήσω χρόνο για αερολογίες) ήταν παντελώς παράνομο αυτό που έκαναν αλλά μόλις αποδείξατε αυτό που έγραψα παραπάνω, εσείς οι ίδιοι θέλατε να κολλήσει το παιχνίδι, ξέρατε τι θα συνέβαινε και όμως προτιμήσατε να κάνετε αυτό που θέλετε και να ρίξετε υστέρα την ευθύνη σε άλλους. Αυτό σας καταδεικνύει ως ανώριμους και να τονίσω ότι ορισμένοι από εσάς είστε άνω των 40 και η ωριμότητα των ανδρών θεωρητικά ξεκινάει από τα 20.

καλησπερα!!μάλιστα βγήκες εδώ να κατηγορήσεις 250 άτομα ότι είναι ανώριμη?ενώ εσύ δεν μπορείς να χαρακτηριστείς πρώτα από όλα αλαζόνας και ανώριμος όταν εκφράσεις μια γνώμη χωρείς καν να εχεις δει όλα τα ποστ και χωρείς καν να γνωρίζεις όλα τα γεγονότα?
δεν τα έχουμε με τους διαχειριστές άλλα με της απαντησεις τους!και που προσπαθούν απεγνωσμένα να καλύψουν την εταιρία τους και αυτοί καλά κανουν η δουλειά τους είναι!
εσενα πια είναι δεν έχουμε καταλάβει ακομα?να το παίζεις έξυπνος η να φανείς ο κάλος στους διαχειριστές!!?χωρείς καν να ξέρεις τα γεγονότα!
για να σου λήθη η απορία η εταιρία ξέρει το πρόβλημα χρονιά εδώ στην Ελλάδα και αδιαφορεί!ο σερβερ δεν ειναι σε θεση να διαχειρηστη σωστά 1200 1400 επιθεσεις και αμυνες!η καθυστέρηση είναι ώρες!σε άλλους σερβερ είναι μόνο λεπτά!!

η 2 ομαδικοί έγινε όχι να κόλληση ο σερβερ αλλα μπας και πάρουμε την πόλη μετά την καθυστέρηση του σερβερ την άλλη μέρα να τελιωνουμε με αυτό!και όλο αυτό γινετε να πιέσουμε την εταιρία να κάνει κάτι για αυτό στην Ελλάδα βλεπεις είμαστε πελάτες δεύτερης κατηγορίας! εσύ μαλών το αποδέχεσαι και λες όλα αυτά! να είσαι πελάτης δεύτερης κατηγορίας δηλαδή!

εμείς όχι!και χιλιάδες ακομα!αγαπητέ φωστήρα!καλύτερα άλογα οντά!πάρα μουλάρια με παρωπίδες που βλέπουν μόνο στα 5 μετρά
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser8285

Guest
Καλησπέρα θα πω και εγώ 2-3 λογάκια όσο αφορά το συγκεκριμένο θέμα επειδή παρακολουθώ το θέμα από την πρώτη ομαδική που είχαν κάνει τον Νοέμβρη και δεν παίζω στον συγκεκριμένο κόσμο..
Παίδες έχετε απόλυτο δίκιο που φωνάζετε και κράζετε την εταιρία και τους διαχειριστές οτι και να πω τα λόγια είναι περιττά..
Σε όλους τους κόσμους-σέρβερ στην Ελλάδα έχουν καταντήσει αηδία να μην μπορείς να κολλήσεις την ώρα που θέλεις επειδή μία σε πετάει δευτερόλεπτα μπροστά και την άλλη ποιο πίσω.
Επειδή έχω παίξει κάποια χρονάκια στον ιταλικό και στον γερμανικό είναι τεράστια διαφορά όχι μόνο όπως λέει ο φίλος μου tomagic πελάτες δεύτερης κατηγορίας αλλά τρίτης και το πιστεύω με όλη μου την καρδιά.
Το game στην Ελλάδα έχει καταντήσει χυδαίο με όλη την σημασία της λέξεως.
Αλλά οφείλουμε να παραδεχτούμε ΌΛΟΙ ΜΑΣ ότι είμαστε Βλάκες επειδή καθόμαστε και τους τα ακουμπάμε όσο και αν γνωρίζουμε το πρόβλημα,δεν θα αλλάξει ποτέ και ούτε θα κάτσουν να ασχοληθούν μαζί μας και ξέρετε γιατί???
Επειδή είμαστε σαν χώρα ΔΕΥΤΕΡΗ σε κατάταξη που τους ακουμπάει τα ποιο πολλά money πολύ απλά..
Από το 2012 το φώναζα εδώ μέσα ότι είναι απάτη το παιχνίδι και αν θέλουμε να αλλάξει να κάνουμε παύση premium για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα για να την πάρουν λίγο χαμπάρι..
Μην σταματάτε τον ΑΓΩΝΑ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser13552

Guest
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΙ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΜΑ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΙ Ο ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΓΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ
ΑΝ ΔΙΠΛΟΣΤΑΡΙΖΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΗΝΥΜΑ
ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΙ ΨΑΧΝΟΥΜΕ?
ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΜΕ ΑΜΙΣΘΟΥΣ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΛΕΦΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser7858

Guest
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΙ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΜΑ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΙ Ο ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΓΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ
ΑΝ ΔΙΠΛΟΣΤΑΡΙΖΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΗΝΥΜΑ
ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΙ ΨΑΧΝΟΥΜΕ?
ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΜΕ ΑΜΙΣΘΟΥΣ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΛΕΦΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ


φυσικά και εχεις δίκιο σε όλα Ανδριανε!!ετσι είναι τα πράγματα!δύστυχος όλη η κοινωνία έχει πάρει την κατηφόρα!εδώ θα ήταν διαφορετικό αδελφέ μου?μπα!δεν θα πω τίποτα ούτε για διαχειριστές τεχνικούς απαντησεις που αναμένουμε μήνες!

τα παραδείγματα τα λένε όλα!απο το παιχνίδι που πια απεγνωσμένα ψάχνουν νέους παίχτες στην Ελλάδα απο χιλιάδες που ήταν πριν ένα δυο χρονιά ούτε η μίση δεν είναι πια!βλέπουμε ενα κεντρικό φορουμ με 200 300 παίχτες να γράφουν μόνο και αν!!και πολλά άλλα!που θα ήθελα σελίδες να τα πω!
δύστυχος έχουν και την τάση όση καλή παίχτες ήταν ακομα στον ελληνικό σερβερ να τους κανουν να αποχωρίσουν και αυτή!για έμενα μεγαλο μερίδιο για αυτό δεν έχει η εταιρία μονό άλλα και η ελληνική διαχείριση!που όταν πρέπει να είναι με τους παίχτες επιλεγεί μονιμα να ειναι απέναντι τους!λείπαμε για αυτό!

τεραστο παραδείγμα η ψηφοφορία που κανουμε!γιατί την κανουμε?στην ουσία για μια αναβάθμιση του σερβερ στην ελλαδα!που θα ηταν για τους παντες μια τεράστια νικη!ποίος κύριοι απο εσάς τους διαχειριστές που είστε και παίχτες υπόγραψε σε αυτή?κάνεις φυσικά!αν κάνω λάθος διαψεύστε με
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser15302

Guest
Προσωπικά δεν πιστεύω πάντως ότι οι διαχειριστές είναι άμισθοι. Ίσως αμείβονται με μπόλικο χρυσό σε κόσμους που παίζουν ως παίκτες.
Το γεγονός και μόνο ότι ο διαχειριστής ενός κόσμου είναι παίκτης και πιθανότατα φιλαράκι σε κάποιον άλλο κόσμο με άτομα που υποτίθετε ότι ελέγχει αξιοκρατικά είναι σκανδαλώδες. Από την πλευρά της εταιρείας πάντα για να είμαι ξεκάθαρος.
Ο ελεγκτής πρέπει να στέκει πάνω από τον ελεγχόμενο, όχι δίπλα του. Μιλάμε για καταστάσεις μπανανίας εδώ.
 
Κορυφή