ερωτηση προς διαχειριστες - παρακαλω οι παιχτες ν μην εκφρασουν γνωμη σ αυτο το θεμα

Θ ηθελα να κανω μια συζητηση με την διαχειριση στο συνολο της , οχι μ ενα ατομο , αλλα μ το συνολο της ομαδας διαχειρισης
Παρακαλω μην απαντησετε με κονσερβοποιημενη απαντηση , απαντηστε σαν παιχτες γρεπολις
Πριν απο 4 χρονια , μ αλλο λογγαριασμο σας ρωτησα κατι , δεν πηρα ποτε απαντηση επισημη αλλα ανεπισημα , λογο νεων κανονων , δεν μπορω ν δημοσιευσω συνομιλιες μεταξυ εμου και διαχειριστων
γι αυτο το λογο , θα ξαναθεσω το ερωτημα για ν δω εαν παιξω γρεπολις ξανα- κυνηγω ανεμυλους - η παιξω καποιο αλλο παιχνιδι στρατηγικης
------------------------------
Το προβλημα
1. διαφημιζεται το γρεπολις σαν παιχνιδι συμμαχιας-στρατηγικης-διασκεδασης με αναπτυξη στρατηγικης αναπτυξης ομαδας ατομων , συμμαχιας
δεν ισχυει
2. λετε πως αυτο το παιχνιδι ειναι δωρεαν
δεν ισχυει ( με την ματια πως ειναι σαν τ παλια παιχνιδια μ το κερμα , στην αρχη ριχνεις ενα κερμα και μετα απο δυο πιστες δυσκολευει τοσο που ειτε χανεις ειτε χανεις , η μοναδικη σου ελπιδα ειναι ν ριξεις κι αλλα κερματα για να συνεχισεις )
3. τελος υπαρχουν τα ζητηματα
της συμμαχικης αυτοεξεγερσης σ κοσμο με εξεγερση
της χρησης εμφανους μποτ
της χρησης χρυσου , σε σημειο που καταργειται η θεληση ν παιξεις ενα παιχνιδι , αλλα και που καταργει την εννοια της στρατηγικης σ αυτο
χρυσος αυτος που το χρησιμοποιει και αυτος που δεν τον χρησιμοποιει
εγω δεν χρησιμοποιω χρυσο αλλα παιζω 5 ωρες/μερα
εχω αναπτυξη 1 πολη καθε 3 μερες
εχω υλες α
εχω δυνατοτητα αμυνας α
εχω δυνατοτητα επιθεσης α - ***(οχι εναντια σ παιχτη που βαζει χρυσο )
εχω δυνατοτητες χτισιματος πολης α
εγω βαζω χρηματα αλλα παιζω 1 ωρα την ημερα
εχω αναπτυξη 1 πολη καθε 6 με 12 ωρες ( εξι φορες περισσοτερες πολεις )
εχω υλες α επι απειρες ( απειρες φορες περισσοτερες υλς )
εχω δυνατοτητα αμυνας α επι τον αριθμο πολεων ( πρακτικα δυσκολα χανω πολη , αφου χτιζω 500 διηρης σ ενα δευτερολεπτο )
εχω δυνατοτητα επιθεσης α επι απειρες ( πρακτικα χτιζω αποικιακο - 100 πλοια - 1000 πεζικο επι απειρες φορες ) (οποια πολη θελω την παιρνω )
εχω δυνατοτητα χτισιματος πολης α επι απειρο
-------------
δεν παιζω γρεπολις εδω και 4 χρονια περιπου γι ολα τα παραπανω
η ερωτηση προς την ομαδα διαχειρισης ειναι η ιδια
α. ενημερωσατε το κεντρικο γρεπολις για τα μποτ ?
εαν ναι τι απαντησαν ?
β. ενημερωσατε το κεντρικο γρεπολις για την καταργηση της συμμαχικης αυτοεξεγερσης
εαν ναι τι απαντησαν ?
γ. ενημερωσατε την προταση μου ν μπει οριο στη χρηση χρυσου / μερα
εαν ναι τι απαντησαν ?
---------
την απαντηση του γρεπολις την ξερω
το λογο που δεν απαντανε επισημα τον γνωριζω ( παιρνουν ευρω απο 10 δυστηχα παιδια και τους χαριζουν αισθηση νικητη , οσο για τα υπολοιπα ατομα ,,,, τροφη σε αυτα τ 10 ατομα
---------
επιθυμω ν παιζω γρεπολις , εαν μ αφησετε φυσικα
αυτο που μ ενδιαφερει ειναι δυο πραγματα
1. Θ μπει οριο στη χρηση χρυσου ?
2. την αποψη των διαχειριστων ελλαδας ?
**** εαν τολματε να ανοιξετε κουβεντα μ μια καρακαξα ( ποσειδων . τζουνιορ - κρα κρα κρα ) , μπορω ν σας διαλυσω ευκολα
εαν συμφωνειται μαζι πως το γρεπολις στερειται στρατηγικης , με τη χρηση χρυσου χωρις οριο , τοτε ειστε μαζι μου , απλα επειδη ειστε στην διαχειριση δεν μπορειται ν αρχισετε το κρα κρα , εννοειται , σεβαστο και αποδεκτο , οποτε μην ανοιξετε καν κουβεντα , κραξτε αθορυβα...ψιτ μποινκ
 

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Ξερω δε θες απαντηση απο παικτη.. Ελπιζω να μην στο χαλασει καποιος αλλος περα απο εμενα.

Παραβλεπω το κομματι περι στρατηγικης, καθως βλεπω το παιχνιδι με τελειως διαφορετικο ματι απο τους περισσοτερους παικτες και δε θα συμφωνησουμε ποτε στο αν το γκρεπολις ειναι παιχνιδι στρατηγικης ή οχι.

Παω στον χρυσο. Ο χρυσος, παιζει ρολο τον 1ο μηνα. Μαξ τον 2ο μηνα, αν ο κοσμος ειναι αργος..
Η εξεγερση ειναι λιγο διαφορετικη.. Αλλα στην πολιορκεια ο χρυσος παιζει ρολο το πρωτο 2μηνο.
Στην εξεγερση μετραει ισως λιγο παραπανω ο χρυσος, γτ θες να κοψεις μια επιθετικη ή ενα τοιχος. Αλλα και παλι μετα το πρωτο 2μηνο ο χρυσος γινεται αισθητα λιγοτερο σημαντικος.
Μετα το 2μηνο παικτες που δεν βαζουν καθολου χρυσο μπορουν να κερδισουν καποιον που κοβει αβερτα, αν ειναι πιο ενεργοι.
Οι 500διηρεις σε 1δευτερολεπτο οπως λες ειναι προβλημα οταν εχει 1-2-3πολειςκαποιος. οταν εχει 30, δε σε νοιαζει αν θα κοψει και 500 και 1000 και οσες θες....
Οι περισσοτεροι διαχειρηστες δεν παιζουν ενεργα σε καποιον κοσμο. Οποτε και να ακουσεις την αποψη τους θα ειναι λιγο ατοπη. Εκτος αυτου, δεν ειναι στο χερι τους να βαλουν οριο χρυσου.. Και τοσες φορες που το εχεις ζητησει, σιγουρα το εχουν μεταφερει. Μην περιμενεις να μπει οριο χρυσου.. Δε θα γινει ποτε.
 
Προφανως εχετε καποια ριτρα συνεργασιας και δεν μπορειται ν απαντησετε , ουτε ν εκφερετε τη γνωμη σας
η προταση μου ειναι απλη
στο τωρα , υπαρχουν 10 θυματα που βαζουν 80-160 ευρω και αγοραζουν τον κοσμο
και αυτο ηταν , σταματουν ν βαζουν σε 15 μερες
υπαρχουν αλλα 40-100 που βαζουν 10-30 ευρω και σταματουν κι αυτα στις 15 μερες να πληρωνουν
υπαρχουν και τα προβατα , που δεν βαζουν ευρω και ειτε χαλανε ρευμα λιονωντας το κουμπιουτερ στις ωρες παιχνιδιου και απλα κολλανε στους νικητες και μαζευουν κι αυτα βραβεια κοσμων
-------
εαν βαζατε οριο στη χρηση χρυσου πχ 10 000 χρυσα / μερα
τοτε , σε μελλοντικο χρονο , σιγια σιγα οι παιχτες που χαλανε 10-20 ευρω θα γινοταν 100αδες , ενω οι 10-50 που βαζαν τις πρωτες 15 μερες 100 ευρω θα εβαζαν και δευτερη,τριτη φορα εαν ηθελαν ν επιβιωσου-διασκεδασουν σαν νικητες κοσμων
-
η εταιρια εχει σκοπο το κερδος , αλλα εχετε σακατεψει τοσο την αξια των νικητων κοσμων , που πρακτικα ειναι ενα τιποτα , ενα πουφ
-
εαν αγαπατε την βιωσιμοτητα , το κερδος , αναπτυξη του μπροιοντος σας θα βαλετε οριο χρυσου/μερα ,
εγω μεχρι τοτε δεν παιζω γρεπολις . μαζευω χρυσο για την πλακα μου και μονο .
 

Zarcos

Head Admin
Η ομάδα του Grepolis
Ας πιάσουμε τα θέματα που έχουν τεθεί ένα προς ένα

1. διαφημιζεται το γρεπολις σαν παιχνιδι συμμαχιας-στρατηγικης-διασκεδασης με αναπτυξη στρατηγικης αναπτυξης ομαδας ατομων , συμμαχιας
δεν ισχυει
Δηλαδή ένας παίκτης ή μια συμμαχία σε ένα κόσμο επεκτείνεται χωρίς κάποιο πλάνο. Όλοι οι παίκτες βλέπουν κενές θέσεις στα νησιά και απλά πατάνε την επιλογή της ίδρυσης (αν έχουν δικαίωμα για πόλη). Οι πόλεις κατακτούνται απλά στέλνοντας αβέρτα εντολές και ό,τι προκύψει. Ας σοβαρευτούμε λιγάκι... Η στρατηγική υπάρχει στα πάντα σε κάθε ενέργεια και απόφαση ενός παίκτη ή μιας συμμαχίας.

2. λετε πως αυτο το παιχνιδι ειναι δωρεαν
δεν ισχυει ( με την ματια πως ειναι σαν τ παλια παιχνιδια μ το κερμα , στην αρχη ριχνεις ενα κερμα και μετα απο δυο πιστες δυσκολευει τοσο που ειτε χανεις ειτε χανεις , η μοναδικη σου ελπιδα ειναι ν ριξεις κι αλλα κερματα για να συνεχισεις )
Η εγγραφή στο παιχνίδι είναι δωρεάν. Δεν απαιτείται καμιά πληρωμή ώστε να συμμετέχει κανείς στο παχνίδι και ούτε η εταιρεία θα απαιτήσει πληρωμή για να συνεχίσει ένας παίκτης να συμμετέχει στο παιχνίδι.

α. ενημερωσατε το κεντρικο γρεπολις για τα μποτ ?
εαν ναι τι απαντησαν ?
Φυσικά και γνωρίζει η εταιρεία για τα bots. Υπάρχει εξάλλου και αναφορά στους κανόνες του παιχνιδιού που απαγορεύει τη χρήση τους. Πέρα από το παιχνίδι η εταιρεία έχει αναπτύξει και το αντίστοιχο σύστημα ελέγχου το οποίο εντοπίζει όσους παίκτες παραβαίνουν τους κανόνες. Προφανώς και η εταιρεία δεν πρόκειται να μοιραστεί οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με τα συστήματά της. Αυτό δεν σημαίνει ότι η Ομάδα Διαχείρισης δεν πρέπει να μεταφέρει στην εταιρεία παράπονα ή προβλήματα της κοινότητας. Είναι υποχρέωσή της εξάλλου.

β. ενημερωσατε το κεντρικο γρεπολις για την καταργηση της συμμαχικης αυτοεξεγερσης
εαν ναι τι απαντησαν ?
γ. ενημερωσατε την προταση μου ν μπει οριο στη χρηση χρυσου / μερα
εαν ναι τι απαντησαν ?
Όπως ανέφερα και παραπάνω η Ομάδα Διαχείρισης ενημερώνει της εταιρεία για όλα τα θέματα που απασχολούν την κοινότητα. Από κει και πέρα είναι ευθύνη της εταιρείας να κρίνει και να αξιολογήσει το καθετί.

1. Θ μπει οριο στη χρηση χρυσου ?
Ας είμαστε ρεαλιστές. Δεν υπάρχει περίπτωση η εταιρεία να βάλει όριο στη χρήση του χρυσού. Είναι η πηγή εσόδων της. (Τελεία)

Οι περισσοτεροι διαχειρηστες δεν παιζουν ενεργα σε καποιον κοσμο. Οποτε και να ακουσεις την αποψη τους θα ειναι λιγο ατοπη.
Ντροπηηηηηηηηηηηη

εαν βαζατε οριο στη χρηση χρυσου πχ 10 000 χρυσα / μερα
τοτε , σε μελλοντικο χρονο , σιγια σιγα οι παιχτες που χαλανε 10-20 ευρω θα γινοταν 100αδες , ενω οι 10-50 που βαζαν τις πρωτες 15 μερες 100 ευρω θα εβαζαν και δευτερη,τριτη φορα εαν ηθελαν ν επιβιωσου-διασκεδασουν σαν νικητες κοσμων
-
η εταιρια εχει σκοπο το κερδος , αλλα εχετε σακατεψει τοσο την αξια των νικητων κοσμων , που πρακτικα ειναι ενα τιποτα , ενα πουφ
-
εαν αγαπατε την βιωσιμοτητα , το κερδος , αναπτυξη του μπροιοντος σας θα βαλετε οριο χρυσου/μερα ,
Χωρίς να θέλω να σε αποθαρρύνω, αλλά αυτό που αναφέρεις είναι απλά μια εικασία, που στερείται τεκμηρίωσης. Μην ξεχνάς ότι δεν υπάρχει μόνο η ελληνική κοινότητα αλλά κάμποσες ακόμα. Θεωρώ ότι η εταιρεία ξέρει πολύ καλύτερα από τον καθένα μας για την πορεία του παιχνιδιού γενικότερα.
 

DeletedUser14515

Guest
Ποσειδωνα μας εχει ζαλισει αν εχεις τοσο μεγαλο προβλημα φτιαξε δικο σου παιχνιδι και κανει οτι γουσταρεις... εχεις κουρασει και εισαι νουμπας!
 

Ellippo

Μέδουσα
Ποσειδώνας: δεν θα ξαναπαίξω γκρέπολις αν δεν μπει όριο στη χρήση χρυσού
Επίσης Ποσειδώνας: ''μπαίνει σε όλους τους κόσμους χτίζει 100 ιδρύσεις στον καθένα και στέλνει μόνιμες σε όποιον ζητήσει''

Αφιερώνεις στο παιχνίδι παραπάνω χρόνο από τον μέσο παίκτη, αρκετό θα έλεγα για να κάνεις αυτό που κάνεις σε όλους τους κόσμους ταυτόχρονα. Είτε το θέλεις είτε όχι, παίζεις, και με το να είσαι χρήστης του παιχνιδιού στηρίζεις και το ίδιο το προιόν με τις επιλογές που κάνει η Ίννο. Αλλιώς, δεν θα έπρεπε να ήσουν καν εδώ.
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
Συμφωνώ στη δημιουργία νέου παιχνιδιού, απλά πες μας ποιο θα δημιουργήσεις για να παίξουμε και μετά απλά θέλω να επαληθεύσω τη γνωστή ατάκα, ότι κοροϊδεύεις το λούζεσαι.
Επίσης, κάτι πολύ σημαντικό. Είναι πολύ κακό και δε σε τιμάει να χαρακτηρίζεις κάποιον θύμα επειδή εσύ είσαι αντίθετος με τη χρήση premium. Το πόσο και εάν κάνει χρήση premium ένας παίκτης, απασχολεί αυτόν και σίγουρα δε φταίει ο παίκτης που το χρησιμοποιεί. Δεν αφορά ούτε εμένα και πολύ περισσότερο εσένα, δε τα παίρνει απ' τη τσέπη σου ούτε παίζει εις βάρος σου. Όπως επίσης, να χαρακτηρίζεις πρόβατα αυτούς που ακολουθούν τον οποιονδήποτε. Εάν θες στο παιχνίδι που θα φτιάξεις, μπορείς να κάνεις τον πορτιέρη και να ρωτάς κάθε παίκτη που κάνει εγγραφή τι τύπος παίκτη είναι και ανάλογα να του επιτρέπεις ή όχι την είσοδο στο παιχνίδι. Κάθε παίκτης έχει τις δικές του τακτικές και τρόπο που παίζει το παιχνίδι, ούτε εγώ ούτε κανένας έχει το δικαίωμα να το κρίνει. Το Grepolis είναι παιχνίδι στρατηγικής λόγω των παικτών που το παίζουν και με βάση τις λειτουργίες που δίνεται απ' το ίδιο το παιχνίδι προς τους παίκτες, αυτό κάνει το παιχνίδι στρατηγικό και με τακτική κι εάν δε το έχεις αντιληφθεί μετά από τόσα χρόνια που παίζεις το παιχνίδι, τότε λυπάμαι αλλά δε μπορώ να βοηθήσω. Τέλος, θέλεις πολύ δρόμο για να μας διαλύσεις.
Εκεί που επεμβαίνουμε εμείς ως ομάδα διαχείρισης είναι όταν κάποιος παραβαίνει τους κανονισμούς και διαταράσει την ισονομία.
 

TZAGKARAKIS

Ξιφομάχος
Σε κάθε παιχνίδι που υπάρχει στο διαδίκτυο, υπάρχουν κάποια extra βοηθήματα, τα οποία μπορεί να τα αποκτήσει κάποιος με δικιά του ευθύνη, δίνοντας ένα συγκεκριμένο χρηματικό ποσό, το οποίο και εκείνος αποφασίζει, αλλά εφόσον μιλάμε για το Grepolis θα πω την προσωπική μου γνώμη για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Χρυσό, Premium και τα λοιπά μπορεί να χρησιμοποιήσει οποιοσδήποτε θέλει, δαπανώντας όσα χρήματα θέλει εκείνος.

Δεν είναι σωστό κανένας να κατακρίνει την τσέπη του καθενός, ανεξαρτήτως του αν είναι γεμάτη ή άδεια. Εάν κάποιος θέλει και έχει την δυνατότητα να χρησιμοποιήσει χρυσό θα το κάνει, χωρίς να πάρει την άδεια κάποιου.

Από εκεί και πέρα, τον κόσμο δεν τον κερδίζει ο χρυσός, αλλά η σωστή συμμαχία/παρέα και η ανάλογη στρατηγική. Ούτε στα θαύματα πληρώνεις με χρυσό τα θαύματα για να τα τερματίσεις, ούτε στην Κυριαρχία αγοράζεις με χρυσό πόλεις, ούτε στον Όλυμπο αγοράζεις τον Όλυμπο με χρυσό. Όλα αυτά τα παίρνεις με σωστή στρατηγική και στήσιμο συμμαχίας. Ο χρυσός σε κάθε κόσμο βοηθάει στην αρχή για ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, αναλόγως την ταχύτητα του κόσμου. Μετά από ένα σημείο μετράει η παικτική ικανότητα και η στρατηγική κάθε συμμαχίας.

Οπότε φίλε μου, ειδικά εσύ, κούρασες με το συγκεκριμένο θέμα περί χρυσού που κάνεις εδώ και αρκετό καιρό, κατάλαβε ότι δεν υπάρχει λογική σε όλο αυτό που λες και στο λέω τελείως φιλικά.

Και για να ολοκληρώσω, μία εταιρία που φτιάχνει παιχνίδια, θα προσπαθήσει να έχει και εισοδήματα, δεν γίνεται εσύ να απολαμβάνεις ένα ωραίο παιχνίδι και οι δημιουργοί/προσωπικό να μην ανταμείβονται, αν γινόταν αυτό δεν θα ήταν καλοί επιχειρηματίες, οπότε σκέψου το έτσι, γιατί και εσύ στην θέση τους θα δημιουργούσες κάτι αντίστοιχο με τον χρυσό που για να τον αποκτήσεις, χρειάζεται ένα χρηματικό ποσό (με εξαίρεση πάντα, ότι τραβάς από το παζάρι σε κάθε κόσμο).
 
1. δεν ξαναμπαινω στο κεντρικο φορουμ , δεν μου προσφερει κατι , τιποτα δεν αλλαζει .
2. σε ενα παιχνιδι πρωταρχικη σημασια εχει η χαρα του παιχνιδιου ,
3. εφοσων ετσι ειναι το γρεπολις , εγω θα συνεχισω ν μην παιζω γρεπολις .
4. δεν απανταω στα σχολια παιχτων - τους σεβομαι για τη γνωμη-αποψη τους για το ατομο μου , αλλα δεν μ γνωριζουν
5. θελω ν απαντησω στις απατησεις των διαχειριστων , αλλα επικρατει κατασταση που δεν επιτρεπει την συνζητηση
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
5. θελω ν απαντησω στις απατησεις των διαχειριστων , αλλα επικρατει κατασταση που δεν επιτρεπει την συνζητηση
Όπως προανέφερα...
Τέλος, θέλεις πολύ δρόμο για να μας διαλύσεις.
Τι κατάσταση επικρατεί που δεν επιτρέπει τη συζήτηση; Δημιούργησες ένα νήμα στο forum λέγοντας μας ότι θα μας πάρεις τα σώβρακα, και εκεί που τα είχαμε πλύνει και σιδερώσει, στο πακετάρισμα μας ακυρώνεις.

1. δεν ξαναμπαινω στο κεντρικο φορουμ , δεν μου προσφερει κατι , τιποτα δεν αλλαζει .
2. σε ενα παιχνιδι πρωταρχικη σημασια εχει η χαρα του παιχνιδιου ,
3. εφοσων ετσι ειναι το γρεπολις , εγω θα συνεχισω ν μην παιζω γρεπολις .
4. δεν απανταω στα σχολια παιχτων - τους σεβομαι για τη γνωμη-αποψη τους για το ατομο μου , αλλα δεν μ γνωριζουν
Μα το πρόβλημα σου είναι οι παίκτες που χρησιμοποιούν χρυσό, και σου απάντησαν και παραπάνω και ισχύει ότι ο χρυσός δεν σου εξασφαλίζει νίκη. Εάν είσαι νουμπάς (και δε το λέω προσωπικά για σένα, διότι δε σε ξέρω ως παίκτη) 50.000€ να χρησιμοποιείς την ημέρα, εάν δε ξέρεις να παίζεις πυξίδα θα φας.
Έπειτα, προφανώς και η χαρά του παιχνιδιού παίζει πρωταρχικό ρόλο αλλά μη μου τα γυρίζεις τώρα, ξεκίνησες τη κουβέντα περί μη στρατηγικής και μη τακτικής του παιχιδιού, μείνε σε αυτό και σχολίασε αυτό. Όλα τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια για ν' αγαπιόμαστε (σματς σμουτς).
 
unknown.png
 

Zarcos

Head Admin
Η ομάδα του Grepolis
Αγαπητέ @ποσειδωνας.junior,

Νομίζω ότι μας εμπαίζεις.
Δημιούργησες το θέμα επιθυμώντας να συζητήσεις με την Ομάδα Διαχείρισης. Φαίνεται όμως ότι δεν υπήρχε καμία διάθεση για συζήτηση. Ειλικρινά αδυνατώ να καταλάβω ποιος ήταν ο στόχος σου. Μάλλον τρικυμία...
Αλλά μιας και ξεκίνησες το θέμα


1. δεν ξαναμπαινω στο κεντρικο φορουμ , δεν μου προσφερει κατι , τιποτα δεν αλλαζει .
Θα διορθώσω λίγο την πρότασή σου. Το κεντρικό φόρουμ δεν έχει να κερδίσει απολύτως τίποτα από τέτοιες συμπεριφορές

2. σε ενα παιχνιδι πρωταρχικη σημασια εχει η χαρα του παιχνιδιου ,
Συμφωνώ.

3. εφοσων ετσι ειναι το γρεπολις , εγω θα συνεχισω ν μην παιζω γρεπολις .
Δεν σε υποχρεώνει κανείς να παίζεις.

4. δεν απανταω στα σχολια παιχτων - τους σεβομαι για τη γνωμη-αποψη τους για το ατομο μου , αλλα δεν μ γνωριζουν
Με εκφράσεις όπως "παιρνουν ευρω απο 10 δυστηχα παιδια", "υπαρχουν και τα προβατα", λυπάμαι που το λέω αλλά δεν σέβεσαι κανέναν.

5. θελω ν απαντησω στις απατησεις των διαχειριστων , αλλα επικρατει κατασταση που δεν επιτρεπει την συνζητηση
Δεν θες να απαντήσεις γιατί δεν έχεις να πεις κάτι. Όπως αναφέρει ο @knightmaregr ξεκίνησες με την υποτιθέμενη έλλειψη στρατηγικής, πήγες στο θέμα του χρυσού, ε σε λίγο θα πιάσεις και την Ομάδα Διαχείρισης για να ολοκληρώσεις τη σαλάτα.

Και επειδή πάει να κουράσει η όλη κατάσταση θα σε διευκολύνω στην απόφασή σου.
Το παιχνίδι ανήκει στην Innogames και είναι η μόνη που αποφασίζει για την εξέλιξή του και την πορεία του.
Όποιος δεν μπορεί να το αποδεχτεί το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να αποχωρήσει.
Το Grepolis και η κοινότητά του δεν έχουν καμία ανάγκη από παίκτες που δεν αποδέχονται τα βασικά.
 

DeletedUser18163

Guest
οι σφετεριστές οι διεθνείς παίκτες είναι μαζί μας;
 
Κορυφή