αποστολη υλων-ιδεα προς συζητηση

Το νεο συστημα ειναι αυτο της κυριαρχειας , παλιοτερα ηταν τα θαυματα .
Οπως και παλιοτερα , ετσι και τωρα για να παρεις το βραβειο νικητη κοσμου θα πρεπει να ακολουθησεις το γνωστο μοτιβο
1. ριξε χρυσο για να ανεβεις σε ποντους , να εξαφανισεις πιθανους αντιπαλλους κτλ κτλ
2. κανε ισχυρη συμμαχια , κανε δυνατη υπερ με αλλες συμμαχιες
3. λιγο πριν τα θαυματα-κυριαρχεια , διωξε τους ξενους , μικρους παιχτες , κτλ και παρε το βραβειο
-------------
ουσιαστικα δεν ειναι τιποτα παραπανω απο δυο πραγματα
Θυσιασε τους παιχτες που σου εστελναν υλες και εμειναν με 20 πολεις , ενω εσυ εφτασες τις 50
Θυσιασε μικρες συμμαχιες που σε βοηθουσαν-δεν σε πειραζαν και ενω αυτες εμεναν μικρες , εσυ μεγαλωνες
------------------
Προδωσε τους συμμαχους σου-υπερσυμμαχους , ενωσου με αλλους και παρτε το βραβειο θαυματων-κυριαρχειας
-----------------
μη τιμιο , μη ηθικο , μη σωστο πολεμικο παιχνιδι ( αφιρει την δραση ) αλλα εφοσων ειμαστε ελληνες , γνωριζουμε πως ο σκοπος αγιαζει τα μεσα
δεν κρινω αυτη τη κατασταση
εχει αποτελεσμα
μαζευεις κορονες-βραβεια
------------
η προταση μου εχει ως εξεις
το γρεπολις να απαγορευση την αποστολη υλων απο οποιοδηποτε συμμαχο η ουδετρεο σε αλλον παιχτη
αποστολη υλων να επιτρεπονται μονο με τους κατωθι τροπους
1. αγορα υλων με χρυσο ( αυξηση εσοδων για γρεπολις )
2.
ξορκια υλων
2. αποστολη υλων μονο απο τη πολη μου σε δικια μου πολη ( ετσι ενας συμμαχος δεν θα μπορεσει να αποστραγγιζει θυματα συμμαχους , που αργοτερα θα τους απομακρυνει απο την τελικη νικη .
----------------
 
Κορυφή