απορω

  • Δημιουργός θέματος protonotarios
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
ρε παιδια γιατι δεν θελετετε καινουργια κτιρια??? :confused:
 

DeletedUser1540

Guest
Η αποψη μου ειναι πως για να αποκτησει ενδιαφερον το παιχνιδι θα πρεπει να γινει κατι καλητερο απο το να χτιστουν 2 περισσοτερα κτιρια. Αλλωστε περισσοτερα κτηρια σημαινει λιγοτερος ελευθερος πληθυσμος για στρατο. Το παιχνιδι για μενα εχει το ιδιο ενδιαφερον οσες φορες και αν δω τα ιδια κτηρια.
 

DeletedUser

Guest
και περισσοτερουσ ποντουσ!!!!καποια στιγμη δεν χανισ στρατο???????παιρνεισ πισω και πλιθισμο
 

DeletedUser1540

Guest
Δεν χρειαζεται να μου πεις ειδα τα στατιστικα σου. Καταρχην εχεις λαθος σκεπτικο και σου το λεω για το καλο σου. Αν συνεχισεις να κοιτας τους ποντους σου και οχι την αμυντικη ισχυ των πολεων σου τοτε το μονο που θα καταφερεις ειναι να δωσεις στους εχθρους σου μια πανεμορφη πολη στο πιατο. ΠΡΩΤΑ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΝΤΟΥΣ! Τεραστιος κανονας του Grepolis. Θα ανεβεις πιο γρηγορα αν δεν χασεις καμια πολη σου ενω κατακτησεις πολλες παρα αν ανεβαζεις μια μια τις πολεις σου στους 13.000 ποντους. Προσωπικα μισω τους χτιστες και απο τις 24 πολεις που εχω λιγες ξεπερναν τους 11.000 ποντους. Προτιμω να τις εχω γεματες στρατο παρα χτισμενες μεχρι τον ουρανο. Σε συμβουλευω να κανεις κατι παρομοιο.
 

DeletedUser

Guest
δεν λεω να μπορεισ να χτισεις 1000 κτιρια λεω να προσθεθουν!!!!ας πουμε αντι για βιβλιοθηκη να μπορεισ να βαλεισ 1 παλατι πχ
 

DeletedUser1540

Guest
Η βιβλιοθηκη δινει 12 ποντους ερευνας. Το παλατι τι θα κανει?
 

DeletedUser

Guest
δεν λεω απαρετιτοσ παλατι ενα αλλο!!!!!!!!!!αν θεσ παντοσ σου λεω
 

DeletedUser1540

Guest
Κοιτα να δεις ποιο ειναι το θεμα με τις ιδεες σου. Ενταξει εχεις μια ιδεα να μπουν νεα κτηρια για να αλλαξει η οπτικη της πολης. Το θεμα ειναι πως δεν εχεις ολοκληρομενη αποψη με αποτελεσμα να μην μπορει καποιος να δωσει την πρεπουσα σημασια σε αυτην. Θα σου προτινω λοιπον να πας στην αγορα. Να δημιουργησεις μια ολοκληρομενη σκεψη και μετα να την ποσταρεις. Αν αρεσει τοτε μπραβω σου αν δεν αρεσει σε κανεναν τοτε καλη προσπαθεια αλλα η δημιουργια θεματος στο οποιο ουσιαστικα γκρινιαζεις και δεν απορεις μου φαινεται ασκοπη.
 

DeletedUser

Guest
δηλαδη τι θα πει δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη???
 

DeletedUser1540

Guest
Πανε δες το θεμα που εχεις φτιαξει για τα κτηρια. Καθε τρεις και λιγο προσθετες ή αφαιρουσες κατι. Αυτο σημαινει πως ακομα το σκεφτεσαι και δεν εχεις καταληξει καπου ολοκληρομενα. Δεν λες δηλαδη 3 πραγματα. Λες εγω προτεινω να κανω αυτο. Μολις σου ερχετε κατι επιπλεον λες Α! μπορουμε να κανουμε κι αυτο. Αλλα μετα σκεφτεσαι και κατι τριτο και το προτινεις και αυτο.
 

DeletedUser

Guest
τα εχω σκεφτει ολα πριν τα πω!!!!!!!!!αν δεν σου αρεσει πεσ το σαν αντρασ χωρισ δικαιολογιες!!!!!!
 

DeletedUser1540

Guest
Βασικα το θεμα με την πρεσβεια μ αρεσε αλλα ολα τα αλλα οχι και τοσο.
 

DeletedUser

Guest
θελετε πρεσβια να φτιαξετε εγω εδω ειμαι καινουργιος[στο forum]αν θελετε να την προσθεσετε!!!!!! :mad::mad::mad::mad:
 

DeletedUser3506

Guest
ρε παιδια γιατι δεν θελετετε καινουργια κτιρια??? :confused:

ΕΙΠΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ????ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΣΟΥ ΔΟΣΑ ΚΑΙ ΙΔΕΕΣ(ΣΟΥΒΛΑΤΖΙΔΙΚΟ,ΠΙΤΣΑΡΙΑ,ΒΟΥΛΗ,ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ Κ.Α.)ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑΜΕ....ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ...ΤΣΤΣΤΣΤΣΤΣΤΣΤΣ
 

DeletedUser

Guest
εμεις σπαγαμε πλακα και για αυτο κλειδοθικε το θεμα!!!!!!να γιτι λεω οτι δεν θελετε
 

DeletedUser

Guest
ας πω κι εγω μερικες ιδεες...

Πολυκατοικιες:Στην πολη φτιαχνονται τετραωροφες πολυκατοικιες....προσφερει 20% περισσοτερους κατοικους

απαιτησεις:
συγκλητος 21
λατομειο 25
εργοταξιο 30
ορυχειο 20


υλες:
ξυλο 3.000
πετρα 7.000
ασημι 5.000

προσφερει 500 ποντους και εχει μονο 1 επιπεδο.
χρειαζεται 60 πληθυσμο για να χτιστει.

Μπουζουκια: οι πολιτες ψυχαγωγουνται τα βραδια,ετσι το πρωι εχουν περισσοτερη διαθεση για δουλεια...οι στρατωνες,το λιμανι και τα ορυχεια δουλευουν ποιο γρηγορα (αναλογα με τον τραγουδιστη).Επιτρεπει την στρατολογηση ενος τραγουδιστη:

-Αντωνης Ρεμος: 4.000 απο ολους τους πορους...10% περισσοτερη παραγωγη πορων και 5% ταχυτερη στρατολογηση σε λιμανια και στρατωνες.
-Πανος Κιαμος: 4.500 απο ολους τους πορους...15% περισσοτερη παραγωγη πορων και 10% ταχυτερη στρατολογηση σε λιμανια και στρατωνες.
-Πανος Βερτης:5.000 απο ολους τους πορους...20% περισσοτερη παραγωγη πορων και 15% ταχυτερη στρατολογηση σε λιμανια και στρατωνες.
-Χρηστος Χολιδης:5.500 απο ολους τους πορους...25% περισσοτερη παραγωγη πορων και 20% ταχυτερη στρατολογηση σε λιμανια και στρατωνες.
-Τασος Μπουγας:6.000 απο ολους τους πορους...30% περισσοτερη παραγωγη πορων και 25% ταχυτερη στρατολογηση σε λιμανια και στρατωνες.
-Γιωργος Τσαλικης:6.500 απο καθε πορο 35% περισσοτερη παραγωγη πορων και 30% ταχυτερη στρατολογηση σε λιμανια και στρατωνες.
-Σακης Ρουβας:8.000 απο ολους τους πορους...50% περισσοτερη παραγωγη πορων και 40% ταχυτερη στρατολογηση σε λιμανια και στρατωνες

απαιτησεις κτηριου:
συγκλητος 24
ακαδημια 30
παζαρι 15
εργοταξιο 35
ενας τραγουδιστης


υλες:
ξυλο 10.000
πετρα 10.000
ασημι 10.000

προσφερει 500 ποντους και εχει μονο 1 επιπεδο.
χρειαζεται 60 πληθυσμο για να χτιστει.

:d:d
 
Κορυφή