αλλαγες για βελτιωση παιχνιδιου

Για να βελτιωθει το παιχνιδι χρειαζονται να γινουν καποιες αλλαγες .
Ποιο ειναι το ζητουμενο στο γρεπολισ ?
Το ζητουμενο ειναι να υπαρχουν παιχτες , νεοι και παλιοι
Ποια ειναι η συνθεση των παιχτων ?
Η συνθεση των παιχτων ειναι εμπειροι και απειροι - παιχτες που ξοδευουν τιποτα-10 ευρω η 100 ευρω/μερα
Ποια η τωρινη κατασταση ?
υπαρχουν παιχτες , μπαινει καποιος , βαζει 200 ευρω , φτιαχνει σε 3 ωρες 20 επιθεσεις και η συμμαχια που δεχεται την επιθεση διαλυεται , μετα ακομα και αυτος ο παιχτης σταματαει να βαζει ευρω γιατι δεν υπαρχει ανταγωνισμος- η χρησιμοποιει μποτ συγχρονισμενων επιθεσεων και ερημωνει ο κοσμος .
Οι προτασεις μου ειναι οι εξεις
1. χρυσος για κτιρια 3 000 / μερα , ωστε να μην σηκωνει τοιχο 7 φορες σε 3 ωρες
2. χρυσος για στρατο 1 000 / μερα , ωστε να μην προκαλουν ασφυξια σε μεσαιους παιχτες
3. μολις σας στελνουν φωτογραφια με επιθεση πχ παιχτη 50 πολεων με το 10% των πολεων στο ιδιο δευτερο επιθεση - αμεσο ανοιχτο μπαναρισμα 3ημερο
-----
εαν δεν εφαρμωσετε τα παραπανω θα συμβουν τα ακολουθα
α. οι παιχτες διαρκως θα μειωνονται
β. τα ευρω σας θα μειωθουν , αφου καλυτερα ειναι να υπαρχουν σταθεροι χρηματοδοτες παρα εφαπαξ αγορα χρυσου και μετα τιποτα
 

DeletedUser17745

Guest
Για να βελτιωθει το παιχνιδι χρειαζονται να γινουν καποιες αλλαγες .

3. μολις σας στελνουν φωτογραφια με επιθεση πχ παιχτη 50 πολεων με το 10% των πολεων στο ιδιο δευτερο επιθεση - αμεσο ανοιχτο μπαναρισμα 3ημερο
-----

Τόσα ξέρεις, τόσα λες.
 

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Πως μεσα σε λιγοτερο απο 20προτασεις καταλαβαινεις οτι εισαι στην κατηγορια των απειρων παικτων.
Αν στις 50πολεις κολλας λιγοτερο απο 5πολεις ιδιο σεκ, εισαι νουμπας και καλα θα παθεις να φας και ανοικτο μπας και μαθεις να παιζεις!!!:oops::oops:


Μποτακιδες του gr ενωθειτε.. :eek::eek:
 
εχει καταντησει μια αηδια ,
προσωπικα δεν ανεχομαι να μεγαλωνω μια δυο δεκα 50 πολει και ο αλλος να μπαινει να μου βγαζει εξεγερση και την επομενη να στελνει 40 επιθεσεις με 3 αποιιακα στο ιδιο δευτερο , να τον αποκρουω , να τον καταγγελω και η διαχειριση να τον καλυπτει
επισεις δεν μπορω να τον χρησιμοποιει το γρεπολις , να του δινει δυνατοτητα με ευρω να κοβει στρατο ,
με μπονους νυχτας να βαραει πολη ποδαρατα , να γκρεμιζει τοιχο 23 - να τελειωνει 1500 μεταφορικα και να παιρνει τη πολη
δεν με πειραζει , εχω χασει πολεις
απλα δεν ανεχομαι πλεον
1. να του παιρνουν , εξαιτιας μιας παρορμυσης 300 ευρω
2. να με αντιμετωπιζει σαν προββατο η διαχειριση - καλυπτοντας μποτ
3. εαν δεν γινουν οι αλλαγες , δεν θα ευχαριστιεστε παιχνιδι-απλα θα χωριστειτε σε θυματα και προβατα
*εγω ανηκω στα προβατα , μπε μπε μπε - απλα δεν μου αρεσουν να με σφαζουν-οποτε απεχω μεχρι να βελτιωθεο το γρεπολις
στην λογικη να κρινετε μια μαχη με ποσοστο
χρυσος 20%- χρονος παιχνιδιου 40%-εμπειρια συμμαχιας,παιχτων 40%
και οχι οπως εχει γινει σημερα
99% χρυσος και εαν συναντησεις καποιον πιο χαζο χανεις
 

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Πολυ ενδιαφερουσα η τοποθετηση σας.
Να σας ενημερωσω οτι δε χρειαζεται μποτ για να κανεις καλα κολληματα.
Επεισης, μην ξεχνατε οτι το Grepolis, ειναι μια ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ. Η οποια ''τρεφεται'' απο αυτον που θα βαλει τα 300ευρω, οχι απο τα προβατα.
Φανταζομαι οι 2 κατηγοριες που εννοειτε ειναι θυτες και προβατα, οχι θυματα και προβατα, ετσι οπως το λετε δεν εχει λογικη.
Θεωρω οτι μια εμπειρη συμμαχια εχει πολυ μελλον σε καθε κοσμο. Σιγουρα παιζει ρολο ο χρυσος. Αλλα οχι στα ποσοστα που θεσατε.
Να σας ενημερωσω οτι σε ξενες κοινοτητες εχουν ανοιξει κοσμοι χωρις χρυσο.
Απλα θελει να το ζητησει μεγαλο ποσοστο της ελληνικης κοινοτητας, πραγμα που δε το κοβω.
Επεισης η Ο.Δ θεωρω οτι ειναι πληρως αξιοπιστη οσον αφορα την αντικειμενικοτητα της.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πολυ ενδιαφερουσα η τοποθετηση σας.
Να σας ενημερωσω οτι δε χρειαζεται μποτ για να κανεις καλα κολληματα.
Επεισης, μην ξεχνατε οτι το Grepolis, ειναι μια ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ. Η οποια ''τρεφεται'' απο αυτον που θα βαλει τα 300ευρω, οχι απο τα προβατα.
Φανταζομαι οι 2 κατηγοριες που εννοειτε ειναι θυτες και προβατα, οχι θυματα και προβατα, ετσι οπως το λετε δεν εχει λογικη.
Θεωρω οτι μια εμπειρη συμμαχια εχει πολυ μελλον σε καθε κοσμο. Σιγουρα παιζει ρολο ο χρυσος. Αλλα οχι στα ποσοστα που θεσατε.
Να σας ενημερωσω οτι σε ξενες κοινοτητες εχουν ανοιξει κοσμοι χωρις χρυσο.
Απλα θελει να το ζητησει μεγαλο ποσοστο της ελληνικης κοινοτητας, πραγμα που δε το κοβω.
Επεισης η Ο.Δ θεωρω οτι ειναι πληρως αξιοπιστη οσον αφορα την αντικειμενικοτητα της.
Οταν ενας ανθρωπος παθιαζεται ( φαντασου τζογος ) μπορει να παιξει το σπιτι του σε λιγες ωρες , εδω πολλα ατομα αποτυγχανουν σε μια επιθεση και παθιαζονται σε τετοιο σημειο που βαζουν ξανα και ξανα 75αρια ευρω μεχρι να κανουν αυτο που θελουν - αυτα ειναι θυματα , εαν στο παιχνιδι υπηρχε ενα στοπ που να λεγε 5 000 χρυσα/μερα τοτε θα τους εδινε την ευκαιρια να σκεφτουν τι κανουν στην οικογενεια τους ,,
Ενα παιχνιδαδικο πουλαει ενα παιχνιδι 300 ευρω , μπαινουν 30 και το αγοραζουν = 30 επι 300 = 9 000 ευρω
Το τζαμπο εχει απο 0,5 μεχρι 70 ευρω παιχνιδι , μπαινουν 1 000 000 επι 0,5 = 500 000 ευρω
εαν εγω βαζω 10 ευρω το μηνα και εχω μια υπερ με 200 ατομα βαζουμε . 10 επι 200 = 2 000 ευρω
ο παιχτης που θα μπει και θα βαλει 300 ευρω , την επομενη μερα θα σταματησουν τα 10 ευρα
ο παιχτης δεν θα ξαναβαλει 300 ευρω , ενω το παιχνιδι θα χασει και τα 2 000αρικα / μηνα
χωρια που θα φυγει και η πελατεια η αναλογη των 300αρη παιχτη
οσο αφορα την αξιοπιστεια , δεν ειναι
εστειλα φωτογραφια με επιθεσεις 3 παιχτων
απο τις 17 00 00 μεχρι 17 00 00 40 με την σειρα 60 φαρουπολεις
απο τις 17 00 00 45 μεχρι 17 00 00 50 με τη σειρα 20 καταπελτικες
απο τις 17 00 00 52 μεχρι τις 17 00 00 55 με τη σειρα 40 επιθετικες+αποικιακο
και 3 αποικιακα στις 17 00 00 57,58
για εξγησε μου πως κολλας σε 1 δευτερο φαρους-καταπελτες-επιθεσεις ενω εχεις εσυ και αλλοι δυο 150 πολεις
η διαχειριση δεν τιμωρησε αυτους για 6 μηνες , μετα δεν ειδα
 
Και για να ενισχυσω λιγο τα like , μπας και αλλαξουν κατι - θα γραψω κατι εξυπνο που πιστευουν πολλοι
Το Grepolis μοιαζει με το ελληνικο ποδοσφαιρο
για να νικησει ο Παοκ τον ολυμπιακο χρειαζονται ξενοι διαιτητες
ομοιως
για να κερδισει ο ποσειδων.junior προστατευουμενο των διαχειριστων του Grepolis χρειαζονται ξενοι διαχειριστες
χαχαχαχα... δεν κανω πλακα , το πιστευω
 

8EAGENHS

Forum Leader
για να κερδισει ο ποσειδων.junior προστατευουμενο των διαχειριστων του Grepolis χρειαζονται ξενοι διαχειριστες
χαχαχαχα... δεν κανω πλακα , το πιστευω

Κοντολογίς το Grepolis είναι τσιφλίκι των διαχειριστών οι οποίοι προστατεύουν τα φιλαράκια τους και οι ιδιοκτήτες της ΙΝΝΟ είναι κορόιδα και δεν ξέρουν τι τους γίνεται και γι' αυτό δεν μπορούν να τους ελέγξουν, διακινδυνεύοντας έτσι να δημιουργηθεί δυσαρέσκεια σε μεγάλη μερίδα παικτών και ν' αρχίσουν να χάνουν έσοδα. Μάλιστα, σωστή τοποθέτηση.
 
η γνωμη αυτη ειναι αυτο που κανετε εσείς στον εαυτό σας μιας και παραβαίνατε τους κανονισμούς . . Μη κατηγορείτε τον ποσειδων. junior για δική σας υπαιτιότητα. Έπειτα, όλοι αντιμετωπίζονται το ίδιο και όλοι όσοι παραβαίνουν τους κανονισμούς τιμωρούνται - εκτος των διαχειριστων . αυτό το συμπέρασμα που αναφερεται ειναι ατοπο , αφου εαν ολοι γνωριζαν το συμφερον τους θα ειμασταν ολοι πλουσιοι αρα και ολοι φτωχοι .
η τοποθετηση μου αυτη ειναι για τις απαντησεις που κατα καιρους απαντατε στους παιχτες
αλλα επειδη δεν μου αρεσουν τα παστα , σας απανταω το εξεις .
εφοσων δεν τιμωρησατε 4 παιχτες που εσετειλαν απο τις 150 πολεις τις οποιες ειχαν επιθεσεις μεσα σε ενα δευτερο με σειρα επιθεσεων φαρους-καταπελτες-επιθετικες-αποιιακα
τοτε ασφαλως και καλυπτεται των εχων πολυ χρυσο
*για να αποδειξω τα λεγομενα μου αναφερω το εξεις
σε παλιοτερο κοσμο συμμαχος μου χρησιμοποιουσε μποτ υλων επι 1 μηνα , το καταλαβα γιατι μου εστελνε αφθονες υλες και μου το πε κι ολας
μου προτεινε να το βαλω και εγω , το εβαλα και η διαχειριστες με τιμωρησαν σε 1 μερα
ο συμμαχος επαιξε - τελειωσε ο κοσμος και δεν τιμωρηθηκε ποτε για μποτ
σαν αρχιδιαχειριστης δεν μπορω να πιστεψω πως θα πεις πως το γρεπολις τον προστατευε , διοτι δεν κατηγορουμε το αφεντικο μας
οποτε , ο κληρος πεφτει στον διαχειριστακο... που ηταν και καλο παιδι...
δωστε στον παοκ το πρωταθλημα -ασχετο
*σε εκτιμαω , επειδη διαχειριζεσαι σωστα τις καταστασεις , αλλα σε θερμοπαρακαλω μην πουλας στο λαο του παοκ παραμυθι , το ξερουμε-το ζησαμε-το ζουμε , οποτε , προσωπικα μιλωντας και παντα καλοπροεραιτα σας απανταω εχοντας πληρη γνωση των λεγομενων μου , υπαρχει βλαβη στο συστημα και το ξερετε-
 
παλι παρασυρθηκα και χανω το δικιο μου
1. προσωπικη μου αποψη - καλυπτεται ατομα ειτε το γρεπολις ειτε οι διαχειρηστες οι εδω
2. μολις υπαρχει υποψια για φτωχο για παρανομια τον τιμωρειτε - οταν υπαρχει φωτογραφια για πλουσιο , αστο το παιδι
3. αυτος που με χλευαζει ειναι ειναι ο αρχηγος διαχειριστων , οποτε ευχαριστω για την διαφημιση
4. καποτε υπηρχε μαντιχωρας μου κουβαλουσε καταπελτη , καποτε υπηρχαν συμμαχιες 200 ατομων και επαιζαν μεχρι το τελος ανω των 2 000 ατομων , τωρα τι ?
συμμαχιες 35 ατομων επι 10 που οι μισοι ειναι για χρυσο-διπλοι λογγαριασμοι-παιχτης για θεση πολης και οι αλλοι μισοι παιζουν για 6 μηνες οσπου σκαει η παρανομια και διδεται βραβειο φαντασματων
συνεχιστε να χλευαζεται την αποψη μου , δεν με πειραζει να με πειραζουν οταν αντιλαμβανομαι τον λογο
 

DeletedUser17745

Guest
παλι παρασυρθηκα και χανω το δικιο μου
1. προσωπικη μου αποψη - καλυπτεται ατομα ειτε το γρεπολις ειτε οι διαχειρηστες οι εδω
2. μολις υπαρχει υποψια για φτωχο για παρανομια τον τιμωρειτε - οταν υπαρχει φωτογραφια για πλουσιο , αστο το παιδι
3. αυτος που με χλευαζει ειναι ειναι ο αρχηγος διαχειριστων , οποτε ευχαριστω για την διαφημιση
4. καποτε υπηρχε μαντιχωρας μου κουβαλουσε καταπελτη , καποτε υπηρχαν συμμαχιες 200 ατομων και επαιζαν μεχρι το τελος ανω των 2 000 ατομων , τωρα τι ?
συμμαχιες 35 ατομων επι 10 που οι μισοι ειναι για χρυσο-διπλοι λογγαριασμοι-παιχτης για θεση πολης και οι αλλοι μισοι παιζουν για 6 μηνες οσπου σκαει η παρανομια και διδεται βραβειο φαντασματων
συνεχιστε να χλευαζεται την αποψη μου , δεν με πειραζει να με πειραζουν οταν αντιλαμβανομαι τον λογο

Ωραία ιστορία, με αρχή μέση και τέλος.
Από εμένα 8/10 γιατί μπορείς και καλύτερα!
 

DeletedUser18100

Guest
παιδια η αληθεια ειναι σκληρη αλλα ετσι εχει καταντησει το παιχνιδι και πρεπει να υπαρξουν αλλαγεσ
 

DeletedUser18100

Guest
Για να βελτιωθει το παιχνιδι χρειαζονται να γινουν καποιες αλλαγες .
Ποιο ειναι το ζητουμενο στο γρεπολισ ?
Το ζητουμενο ειναι να υπαρχουν παιχτες , νεοι και παλιοι
Ποια ειναι η συνθεση των παιχτων ?
Η συνθεση των παιχτων ειναι εμπειροι και απειροι - παιχτες που ξοδευουν τιποτα-10 ευρω η 100 ευρω/μερα
Ποια η τωρινη κατασταση ?
υπαρχουν παιχτες , μπαινει καποιος , βαζει 200 ευρω , φτιαχνει σε 3 ωρες 20 επιθεσεις και η συμμαχια που δεχεται την επιθεση διαλυεται , μετα ακομα και αυτος ο παιχτης σταματαει να βαζει ευρω γιατι δεν υπαρχει ανταγωνισμος- η χρησιμοποιει μποτ συγχρονισμενων επιθεσεων και ερημωνει ο κοσμος .
Οι προτασεις μου ειναι οι εξεις
1. χρυσος για κτιρια 3 000 / μερα , ωστε να μην σηκωνει τοιχο 7 φορες σε 3 ωρες
2. χρυσος για στρατο 1 000 / μερα , ωστε να μην προκαλουν ασφυξια σε μεσαιους παιχτες
3. μολις σας στελνουν φωτογραφια με επιθεση πχ παιχτη 50 πολεων με το 10% των πολεων στο ιδιο δευτερο επιθεση - αμεσο ανοιχτο μπαναρισμα 3ημερο
-----
εαν δεν εφαρμωσετε τα παραπανω θα συμβουν τα ακολουθα
α. οι παιχτες διαρκως θα μειωνονται
β. τα ευρω σας θα μειωθουν , αφου καλυτερα ειναι να υπαρχουν σταθεροι χρηματοδοτες παρα εφαπαξ αγορα χρυσου και μετα τιποτα
πολυ σωστα φιλε μου τα λες...μακαρι να το δουν ετσι συμφωνω 100%.
 

DeletedUser14856

Guest
Εχει χαθει ο υγιης ανταγωνισμος απο τοτε που τα μεσα επαψαν να αγιαζουν το σκοπο, σε βαθμο που πλεον το παιχνιδι απευθυνεται μονο στους παικτες που επενδυουν μεγαλα ποσα σε αυτο
καποτε, το παιχνιδι απευθυνοταν σε ενα ευρυ πληθος, που για να καταφερεις να μεινεις μεχρι το τελος απαιτουσε μυαλο, συνεργασια, και η μοναδικη επενδυση π εκανε ο παικτης ηταν ο χρονος και η αφοσιωση του στο παιχνιδι
τωρα πλεον βλεπεις 30 ατομα σε καθε κοσμο να παλευουν για το ποιος θα ριξει το περισσοτερο χρημα και θα κερδισει τον κοσμο, τα βραβεια, η γενικοτερα να επιδιωξει τον προσωπικο τ στοχο
πλεον το χρημα αποτελει ενα 70% ολης της εξελιξης του παιχνιδιου και τα προαναφερθεντα χαρακτηριστικα μπορουν και να μην υπαρξουν λογω της δυναμης τους χρηματος
οι 4 5 χιλιαδες π εκκινουσαν στην αρχη καθε κοσμου εχουν γινει με το ζορι χιλιοι
και προφανως η ιννο εχει εσοδα απο αυτους τους παικτες, αλλα δεν ειναι τα ιδια με τα οποια θα ειχε απο ενα μεγαλυτερο πληθος παικτων, αν ειχε καποια ορια στον χρυσο
κ εμεις βαζουμε ρε παιδια αλλα... το παιχνιδι πλεον κρινεται σε αυτο και στο ποιος θα ριξει τα περισσοτερα
νομιζω πως ειναι εμφανης η διαφορα μεταξυ του 2019, κ του 2012(πχ)
περιμενω να βγειτε ολα τα πελατακια της ιννο να κραξετε
η ιννο αντι να προσελκυει παικτες, απωθει, με την ελλειψη περιορισμων χρησης του premium...
 

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Λοιπον, επειδη κουρασατε... Ειπα να τρολλαρω στην αρχη, αλλα κανταντησατε εμμετικοι.. Για να φερετε σε σημειο τον 8eageni, να σας ειρωνευτει, νμζ δε χρειαζεται να πω πολλα παραπανω, στο κατα ποσο στεκουν ολα οσα λετε..
Το να βαλεις σε αποκληση 1λεπτου, ολες τις επιθεσεις ΟΧΙ μποτ δεν ειναι, ειναι για κλαματα, λυπηρο, και οποιοσδηποτε, μετριος και κατω παικτης, μπορει να το κανει. Και τρομαζω στην ιδεα οτι νομιζεις οτι ηταν μποτ, δλδ εσενα τι αποκληση εχουν?
Εγω προσωπικα, θα ειχα και τις 150επιθεσεις και τα 3αποικιακα, απο 17 00 00 εως 17 00 15. Χωρις μποτ χωρις τιποτα.
Καθηστε μαθετε πρωτα το παιχνιδι, και μετα, μπειτε στην διαδικασια να προτεινετε τροπους βελτιωσεις του.
Ποσο μαλλον να μπειτε στην διαδικασια να κρινετε αλλους παικτες, ή μελη της Ο.Δ.
Εγω γνωριζω συμμαχο που ειχε χαλασει πανω απο 1.000ευρο. Αλλα εφαγε κανονικοτατα αρκετα μπαν.
Οποτε οι κατηγοριες σας, δε στεκουν.
Επεισης, δεν εχετε ιδεα πανω στην ιεραρχια των χειρηστων.
Ο 8eagenis, ειναι υπευθηνος φορουμ. Και απλος χειρηστης στο παιχνιδι..
Αυτο που ειπατε αρχηγος χειρηστων, φανταζομαι θα εννοειτε, τον CoMa, και απαντα στο ονομα Μπαξεβανης (Νικος)
Ναι διαφωνω σε πολλα πανω στο ποσο pay to win εχει γινει το παιχνιδι.. Αλλα να κρινουν οσοι ξερουν το παιχνιδι οχι οι υπολοιποι.



Το παιχνιδι το σταματαει κοσμος, γτ δε ξερει να παιζει καλα. Και κυριαρχουν οσοι ξερουν να παιζουν
Οχι γιατι εχει γινει τοσο pay to win.. Αλλα και αυτο εχει παιξει το ρολο του.
Κλεινοντας, η ΙΝΝΟ ειναι επιχειρηση, λογικο να κανει το παιχνιδι ετσι. Απο κει και περα ξερετε το πως λειτουργει το παιχνιδι, σε οποιον δεν αρεσει, αι στο καλο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Λοιπον, επειδη κουρασατε... Ειπα να τρολλαρω στην αρχη, αλλα κανταντησατε εμμετικοι.. Για να φερετε σε σημειο τον 8eageni, να σας ειρωνευτει, νμζ δε χρειαζεται να πω πολλα παραπανω, στο κατα ποσο στεκουν ολα οσα λετε..
Το να βαλεις σε αποκληση 1λεπτου, ολες τις επιθεσεις ΟΧΙ μποτ δεν ειναι, ειναι για κλαματα, λυπηρο, και οποιοσδηποτε, μετριος και κατω παικτης, μπορει να το κανει. Και τρομαζω στην ιδεα οτι νομιζεις οτι ηταν μποτ, δλδ εσενα τι αποκληση εχουν?
Εγω προσωπικα, θα ειχα και τις 150επιθεσεις και τα 3αποικιακα, απο 17 00 00 εως 17 00 15. Χωρις μποτ χωρις τιποτα.
Καθηστε μαθετε πρωτα το παιχνιδι, και μετα, μπειτε στην διαδικασια να προτεινετε τροπους βελτιωσεις του.
Ποσο μαλλον να μπειτε στην διαδικασια να κρινετε αλλους παικτες, ή μελη της Ο.Δ.
Εγω γνωριζω συμμαχο που ειχε χαλασει πανω απο 1.000ευρο. Αλλα εφαγε κανονικοτατα αρκετα μπαν.
Οποτε οι κατηγοριες σας, δε στεκουν.
Επεισης, δεν εχετε ιδεα πανω στην ιεραρχια των χειρηστων.
Ο 8eagenis, ειναι υπευθηνος φορουμ. Και απλος χειρηστης στο παιχνιδι..
Αυτο που ειπατε αρχηγος χειρηστων, φανταζομαι θα εννοειτε, τον CoMa, και απαντα στο ονομα Μπαξεβανης (Νικος)
Ναι διαφωνω σε πολλα πανω στο ποσο pay to win εχει γινει το παιχνιδι.. Αλλα να κρινουν οσοι ξερουν το παιχνιδι οχι οι υπολοιποι.



Το παιχνιδι το σταματαει κοσμος, γτ δε ξερει να παιζει καλα. Και κυριαρχουν οσοι ξερουν να παιζουν
Οχι γιατι εχει γινει τοσο pay to win.. Αλλα και αυτο εχει παιξει το ρολο του.
Κλεινοντας, η ΙΝΝΟ ειναι επιχειρηση, λογικο να κανει το παιχνιδι ετσι. Απο κει και περα ξερετε το πως λειτουργει το παιχνιδι, σε οποιον δεν αρεσει, αι στο καλο.
--------------------------Το να βαλεις σε αποκληση 1λεπτου, ολες τις επιθεσεις ΟΧΙ μποτ δεν ειναι, ειναι για κλαματα, λυπηρο, και οποιοσδηποτε, μετριος και κατω παικτης, μπορει να το κανει. Και τρομαζω στην ιδεα οτι νομιζεις οτι ηταν μποτ, δλδ εσενα τι αποκληση εχουν?
Εγω προσωπικα, θα ειχα και τις 150επιθεσεις και τα 3αποικιακα, απο 17 00 00 εως 17 00 15. Χωρις μποτ χωρις τιποτα.---------------------------
αγαπητε τιμαζζ , εγω ειπα ολες οι επιθεσεις σε ενα δευτερο , ΟΧΙ ΣΕ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ !
Ολες οι επιθεσεις εχουν -+12 δευτερα , οι εχω χρυσο εχουν 50 πολεις και στελνουν με την σειρα 50 πολεις σε ενα δευτερο !!!!!
 
γνωριζω πολυ καλα το παιχνιδι
οι αμυνες που εφαρμωζω με σειρα αποτελεσματικοτητας ειναι οι κατωθι
1. ανταλλαγη συμμαχικης πολης μεσω αυτοεξεγερσης απο συμμαχο με ηθικο 30%- πιθανοτητα να χασεις πολης 1%
αυτο γιατι ο συμμαχος ισως στειλει αποικιακο με ξιφομαχους η κανει καποιο λαθος λογο απειριας - και εισοδος πισω απο το αποικιακο του 5 000 διηρων . σου ανοιγει 20 δικαιωματα ενω χανεις 2-3 000 διηρης . πολυ πλακα
2. απλη συμμαχικη ανταλλαγη πολης , αυτοεξεγερσεις σε ολες τις επικινδυνες πολεις-πιθανοτητα να χασεις πολη 0 %
3. μπαζωμα με 3 000 γρηγορα-τοιχος 26 . θελουν 200 επιθεσεις ... - πιθανοτητα να χασεις πολη 5% σε μαζικη επιθεση
4. μπαζωμα με διηρης , επιφοβο - πιθανοτητα να χασειθς πολη 10% σε μαχικη επιθεση
5. σφηνες διηρων - πιθανοτητα να χασεις πολη 15% - κολλαει ο υπολογιστης-μπερδευεσαι συχνα-
6. αμυνα με επιθεεις , βγαζεις ολο το νησι σε εξεγερση , δεν κινηται κανεις εναντιων σου - πιθανοτητα να χασεις πολη - εξαρταται ποσο χρυσο βαζεις ...
αυτο που σας γραφω ειναι πως κυκλοφορει μποτ επιθεσεων με ταυτοχρονες επιθεσεις μεσα σε ενα δευτερο και δεν το τιμωρουν .
 

DeletedUser17035

Guest
θεωρω τουλαχιστον χαζο να λεμε στο ελληνικο γκρεπολις ποσο μαλλον στην εξεγερση οτι δεν παιζουν μεγαλο ρολο τα χρυσα,εχει καταντησει γελοιο: μιλαμε για ενα παιδικο mode στρατηγικα που το καταλαβαινεις ευκολα και ευκολα βρισκεις ολα τα κολπα του
για να κανεις κατακτηση χρειαζεται απλα να περασεις 2 επιθεσεις η μια με εξεγερση η αλλη με το αποικι επομενως ο λεφτας που θα εχει μπει με την πλουσια παρεα του απλα θα σηκωνει το τειχος και θα κοβει μερικες αμυνες να σωσει την πολη του καθε φορα που απειλειτε ΜΕ ΧΡΥΣΟ ασχετως αν ειχε η οχι φροντησει να μην ειναι εκθετιμενη ως που να δεχτει το χτυπημα γιατι φροντησε η inno( και καλα εκανε αφου αυτο πουλαει τελικα) να υπαρχει ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΟ χρονικο διαστημα να μαζευτουν υλες και αμυνες σε μια πολη απο την αλλη ακρη του χαρτη μεχρι να ολοκληρωθει η διαδικασια αποποιρας κατακτησης της-μεχρι να περασει το πρωτο 12ωρο...επισης οταν θα παει για κατακτηση θα σπαει τις πολεις που θελει να παρει απο αμυνες και τειχος γιατι ΕΝΑ πρεπει να κανει και αυτο ειναι να βγαλει επιθετικα και να στειλει επιθεση με 3 κλικ (ενα 8 χρονο με 1000 ευρω μπορει να παιζει πρωτη θεση για ενα χρονο) και στο διαστημα απο την εναρξη της εξεγερσης μεχρι και την αφιξη του αποικιακου του απλα αναπληρωνει επιθετικα ΜΕ ΧΡΥΣΟ και ξαναχτυπαει σε μερικες ωρες πισω απ το αποικι του ...ειναι τοσο ΓΕΛΟΙΟ το ποσοι αμυαλοι μπορουν να ακολουθησουν αυτα τα απλα βηματα και να παρουν πολεις αλλα και να σωσουν απο τους αντιπαλους τους που βλεπεις τελικα μετα την εξεγερση τους στην πολη που θελουν να μην τους κοβει καν να στειλουν αλλες εκκαθαρηστικες με καταπελτες και επιθετικα μεχρι να μπει το αποικι τους για να κρατησουν το τειχος του αντιπαλου κατω και να σπανε λιγα λιγα τα αμυντικα του πρωτου μαζευτουν και γεμισει η πολη που τους ενδιαφερει (σχολιο εδω γιατι μπορει να μην καταλαβαινει καποιος που δεν εχει αναλυσει το παιχνιδι περα απ το επιφανειακο ηττα-νικη που προκυπτει μετα απο μαχες - εννοειτε οι λεφταδες για τους οποιους λεω δεν το εχουν πολυ αναλυσει αφου μπαλονουν στρατηγικα λαθη και ελλειψη κριτηκης σκεψης με χρυσο,και χαιρονται μετα :) ...μια Α επιθετικη δυναμη κοβει μια Β αμυντικη με 1/3 απωλειες,η ιδια Α δυναμη αν χτυπησει μια πολη με ιδιο τειχος ερευνες ηθικο και πριμιουμ και βρει μεσα μια (Β+Β) δυναμη δεν θα χασει τα 2/3 αλλα παραπανω αναλογικα μοναδες και παει λεγοντας με την ιδια λογικη μονο που η Α δυναμη θα χανεται ολη αλλα για ολο και μικροτερο πληγμα στον αμυνομενο για καθε Β που προστεθεται στην πολη.. και καπως ετσι επιθεση στην επιθεση αν αντι να χτυπας Α επιθετικα σε Β στρατο και περιμενεις η πολη να συσσωρευσει δυναμεις μεγεθους (Β+Β+Β+Β+...) απλα θα χασεις τρελα παραπανω στρατο/στολο ανεφ λογου επειδη εισαι τεμπελης και δεν σε νοιαζει να παιζεις εξυπνα κατα προεκταση) ειναι ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΒΟΛΙΚΟ ΠΟΥ Ο ΧΡΥΣΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΠΛΑ PAY TO WIN ΩΣ ΤΟ ΚΟΚΑΛΟ ..μετα παιρνουν πολεις και εχουν παει σε μια συμμαχια ολοι οι δυνατοι και χαιρονται νομιζουν οτι ειναι <<παικταραδες>> ενω αγοραζουν οτι εχουν πετυχει γιατι μυαλο δεν.. μα πως χαιρεστε που νικατε με χρυσο και με τα νουμερα? δεν αναγνωριζετε οτι απλα αγοραζετε τις πολεις σας? παιδια δεν παιζετε στρατηγικο παιχνιδι οχι ..παιζετε μεταξυ σας ατομα με την ιδια χαζη νοοτροπια επομενως ειναι καθαρα θεμα ποιος εχει βαλει περισσοτερο χρυσο η μπηκε στο μεγαλυτερο υπερ...
 

DeletedUser17035

Guest
timazz αν δεν βαριεσαι ελα σε πμ να σου πω με επιχειρηματα αν ξερεις να παιζεις η οχι αλλα να εισαι ετοιμος να βαλεις το μυαλο σου να δουλεψει και να διαβασεις κατεβατα! ελα που θα βαριεσαι ομως να διαβασεις και να διαπιστωσεις τα μισα απο οσα εχω να σου πω..καληνυχτα
 
Κορυφή