άχρηστο το σύστημα εντοπισμου ανάξιοι και οι διαχειριστές

stapet

Οπλίτης
εγω αν και εχω αντιπαλο τον ταραντινο θα παρω το μερος του....
ας εξηγηθω λοιπον....
συμφωνω απολυτα οτι ενας παικτης με 40 πολεις αν τις πατησει ολες στο ιδιο δευτερολεπτο καποιες θα πεσουν στον ιδιο χρονο ...ας πουμε οι δεκα επιθεσεις...οι υπολοιπες θα χασουν το χρονο αρα πρεπει να τις ξαναστειλει ο παικτης...
αυτο σημαινει οτι εγω σαν αμυνομενος 8α πρεπει να βλεπω επιθεσεις που ακυρωνωνται και στελνονται ξανα μετα απο καποια ωρα...σωστα??
οταν ομως ολες οι επιθεσεις ειναι καρφι στο χρονο τι σημαινει?? οτι ειναι παικταρας αυτος που τις εστειλε???
ας το εξηγησουμε λιγο να το δουμε καλητερα....
στελνω ξεκιναω στελνω μια μια τις πολεις μου...συντροφια με ενα αργο μεταφορικο στην αρχη ετσι??
και αν δεν πιασω χρονο ξαναστελνω μετα με ενα γρηγορο μεταφορικο και παει λεγοντας...
ΣΑΣ ΠΡΟΚΑΛΩ λοιπον ολους εσας τους παικταραδες να μου δειξετε τις αναφορες που σκαει φαρουπολη με 300 φαρους και ενα αργο μεταφορικο...η σκαει επιθετικη ξηρας με 150 γρηγορα και ενα αργο η ενα φαρο η δε ξερω γω τι αλλο βαζετε για συνοδεια...
χωρις μποτακι ετσι δε θα επρεπε να ειναι οι αναφορες? αντε να σας δω για αρχιστε να ποσταρετε...
στον chi κοσμο εφευγαν 40-50 επιθεσεις και αμυνες χωρις καμια ακυρωση και ολες ηταν 5-6 δευτερολεπτα πριν το αποικιακο μεχρι την ωρα του αποικιακου και οι υποστηριξεις εφταναν ακομα και στο ιδιο δευτερολεπτο με το αποικιακο...και ο αμυνομενος πηγενε για καφε...
το ιδιο συμβαινει και στον κοσμο Korinth....το ειδα το μποτακι...μου εξηγησαν πως δουλευει και εφυγα απο αυτο το κοσμο...και εμαθα μετα πως η μεν κατηγορουν τους δε οτι εχουν μποτακι ενω στην πραγματικοτητα το εχουν σχεδον ολοι και την πληρωνουν μονο κατι ασχετοι σαν εμενα που δεν θελουμε να παιξουμε ετσι.
λοιπον η προ(σ)κληση ειναι ανοιχτη...δειξτε μου αναφορες τις επιθεσεις σας που εχουν ενα αργο μεταφορικο ενα φαρο μια διηρη και δεν ειναι ομοιομορφες...
υγ:προσφατα στον κοσμο byzantioym ηρθε ενας παικτης (ονοματα δε λεω γιατι δε χρειαζεται) με κωρωνα και ηθελε να μου παρει την πολη....το αποτελεσμα ηταν ενα μεγαλο μπλουμ γιατι δεν ειχε μποτακι και οι επιθεσεις του ηταν τοσο μακρυα η μια απο την αλλη (λιγα δευτερολεπτα που ομως αρκουσαν) ωστε μπορεσα και την εσωσα...
http://i.imgur.com/xZKoN9V.png
θα μπορουσα να γραφω για πολλα ακομα αλλα δεν νομιζω οτι αξιζει πλεον...ολοι ξερουμε τι παιζει και τι γινεται
αφου δεν θελει καποιος να κανει κατι ας κανουμε απλα τον χαβαλε μας οι υπολοιποι και ας αφησουμε τους λεφταδες/μποτακιδες να κανουν παιχνιδι και να τσακονωνται ποιος εχει το καλυτερο μποτ

μια απο τις απειρες εικονες
ολοι οσοι εχουν παιξει μαζι μου ειτε ως πρασινοι ειτε ως κοκκινοι μπορουν να παραθεσουν παρα πολλα παραδειγματα
να τονισω πως αυτο χαρακτηριζεται τεραστια αποκλιση καθως η τελευταια ξηρας πριν το απ ειχε κενο 2 δευτερα και δεν συμπεριλαμβανω τις ~10 αμυνες στην εικονα οι οποιες ειχαν τοπ αποκλιση 3 δευτερα με μονο μια να φτανει στα 4
8SZ0qLS.png

vC5jnbI.jpg

το δευτερο ειναι απο τον μοναδικο κοκκινο που εμεινε μεχρι τελους να πολεμαει στην περιοχη, αυτο και μονο δηλωνει πολλα
δεν χρειαζεται να τονισω οτι το παιδι(υποθετω) ξερει το παιχνιδι εχει κινητο κτλ και παιζει καιρο


Υ.Γ. 3 δευτερα διαφορα δεν ειναι κολημα, αυτο παει για ολους εκεινους που θα πουν πως ειναι αδυνατο
δεν ειμαι ο μοναδικος ουτε ειμαστε καμια κλειστη ομαδα 10 ατομων και κραταμε τα μυστικα μονο για τους εαυτους μας
μυαλο, καλη συνδεση και γρηγορα αντανακλαστικα αυτα ειναι ολα οσα χρειαζονται
το 1ο δεν εχει σχεση με το κολημα αλλα με το να σκεφτεις οτι απλως και μονο επειδη δεν μπορεις να το κανεις εσυ τωρα δεν σημαινει πως ειναι αδυνατο

και για να κλεισω το θεμα αυτη ειναι μια νορμαλ επιθεση
ουτε κορυφη ουτε χαλια
ως τοπ εχει τυχει να κολησω καμια 20αρια επιθ υπο σε 2-3 δευτερα
και φυσικα ως χαλια να μην κολαει τιποτα απολυτως με κενα 2-3-4"
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
stapet απο απλη περιεργεια απο ποιο κοσμο ειναι οι επιθεσεις που μας δειχνεις ?
 

stapet

Οπλίτης
athena
και ο μονος λογος που ανεβασα αυτη την εικονα ειναι για να δειξω οτι με διηρεις αργα κτλ εχω κανει αυτους τους χρονους


Υ.Γ. αφησα το ονομα αυτου που δεχοταν επιθεση για να τον ρωτησετε σε περιπτωση που δεν με πιστευεται
οσον αφορα το μηνυμα... ειναι PM(private message) δηλαδη προσωπικο μηνυμα
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
θα πω απλα τη γνωμη μου χωρισ να θιξω κανεναν.
η φωτογραφια καθως και η απαντηση του παιχτη-αντιπαλλου δεν αποδηκνειει οτι οι επιθεσεις ερχονται χωρις μποτ.[δεν φανταζομαι στο πι σι του να εχει καποιο προγραμμα που του φανερωνει τα μποτ η οχι].5 ουριοι ανεμοι ειναι 2.5 γεμισματα αποθηκης.για να προλαβεις να τα ριξεις στις επιθεσεις θα πρεπει να εχεις χοντρικα 400 ευννοια την ωρα. την εχεις?
ο παιχτης που ανοιξε το θεμα αναφερετε στο συστημα εντοπισμου και στους διαχηρηστες.οι αντιπαλλοι παιχτες δεν λενε τη σεβαστη γνωμη τους αλλα το μονο που κανουν ειναι και περιγελουν. αυτο δειχνει πολλα σε μενα τουλαχιστον.
οσον αφορα απο την πλευρα της διαχηρησης τωρα γιατι δεν απαντουν στον παιχτη....ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΞΙΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΒΑΛΕ ΚΙ ΕΣΥ ΜΠΟΤ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΕΝΤΟΠΙΣΟΥΜΕ...παρα μονο παρε ενα μπαν τωρα μια εβδομαδα
 

stapet

Οπλίτης
Ο Crime Element ζητησε εικονες αναφορων με αργα διηρεις κτλ
αυτο του ανεβασα
δεν μπορω να του αποδειξω οτι δεν εχω μποτ παρα μονο με αυτα που λενε αντιπαλοι μου
οσον αφορα τις ευνοιες να θυμησω πως απο ενα εβεντ με τους ρωμαιους ή κατι τετοιο ειχαμε παρει πακετα ευνοιας οπου το καθε ενα εδινε 450

τελος σχετικα με το τελευταιο επιχειρημα σου
ο παιχτης που ανοιξε το θεμα αναφερετε στο συστημα εντοπισμου και στους διαχηρηστες.οι αντιπαλλοι παιχτες δεν λενε τη σεβαστη γνωμη τους αλλα το μονο που κανουν ειναι και περιγελουν. αυτο δειχνει πολλα σε μενα τουλαχιστον.
οσον αφορα απο την πλευρα της διαχηρησης τωρα γιατι δεν απαντουν στον παιχτη....ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΞΙΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΒΑΛΕ ΚΙ ΕΣΥ ΜΠΟΤ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΕΝΤΟΠΙΣΟΥΜΕ...παρα μονο παρε ενα μπαν τωρα μια εβδομαδα

υπαρχει συστημα εντοπισμου αλλα οπως ανεφερε και καποιος αλλος οσο πιο εξυπνο το κανουν οι ειδικοι της εταιρειας τοσο πιο εξυπνα αντιστοιχα θα γινονται και τα μποτ, ας μην ξεχναμε και την εποχη με τα cheat table οπου ο καθε ενας με καποιες βασικες γνωσεις εφτιαχνε οτι ηθελε

όμως αυτο δεν σημαινει οτι δεν εντοπιζουν παικτες
εντοπιζονται και μαλιστα τρωνε τις αντιστοιχες ποινες
υπαρχουν καποια ονοματα σχεδον σε καθε κοσμο τα ιδια τα οποια ειναι στανταρ μποτ ομως ενω βαζουν τεραστια ποσα χρηματων στο παιχνιδι εξακολουθουν να τρωνε μπαν
αυτο και μονο δειχνει οτι δεν υπαρχουν διακρισεις

ναι δεν αντιλεγω υπαρχει και ενα ειδικο μποτ το οποιο δεν πιανεται αλλα ακομα και με αυτο αν ξερεις αρκετα καλα το παιχνιδι μπορεις να το νικησεις

επιπροσθετα να τονισω πως αφορμη για την εναρξη αυτου του θεματος αποτελεσαν εικονες με χαλια κοληματα τα οποια υποστηριξε ο vourliotis πως ηταν κοληματα απο μποτ
δυστυχως για αυτον τετοια χαλια κοληματα οχι απο μποτ αλλα ουτε το χερι ενος εμπειρου δεν κανει

ακομα οπως αναφερε καποιος προηγουμενως
απλως και μονο επειδη βγαζει καποιος πριντ πολυ καλους χρονους δεν σημαινει οτι αυτος που τους πετυχε χρησιμοποιει παρανομο λογισμικο(αυτο παει για το πρωτο επιχειρημα του vourliotis)

τελος να εξηγησω πως επειδη καποιος παιζει το παιχνιδι 5 ή 10 χρονια δεν σημαινει απαραιτητα οτι το ξερει κιολας
η εμπειρια ως επι το πλειστον δεν επιφερει επιδεξιοτητα ειδικα οταν μιλαμε για ποικιλλα σεναρια οπως εδω

Υ.Γ. εβαζα 10€ τον μηνα και οχι κανα υπερογκο ποσο οπως κανουν πολλοι (παρελθοντικος χρονος γιατι σταματησα να ασχολουμαι-no time)

Υ.Γ.2 και σημειωτεον δεν μου εμαθε κανενας τιποτα ολα μονος μου απο την διαδικασια trial-error
 

DeletedUser

Guest
ο παρακατω παιχτης εχει 19 πολεις αν υποθεσουμε μειον 5-6 αμυνα μειον μια 2χιλιαρη εχουμε χοντρικα 12 πολεις . σε ικανοποιητικα κοντινη αποσταση για επιθεση ειναι οι 10 αν αφερεσουμε 3 τουλαχιστον αμυνα μιας και ειναι κοντα σε εχθρικες μενουν 7 και ρωταω εγω τωρα....
με 7 θεωριτικα πολεις μπορει να καταφερει το παρακατω αποτελεσμα? αν ειχε 30 -40 θα ελεγα ναι τις εριξε και κρατησε αυτους τους χρονους αλλα με 7 και 10 εγω το βλεπω δυσκολο

http://prntscr.com/agg4le
 

BASKETBOY

Άρμα
Nα το θέσω λίγο αλλιώς, όπως το έθεσε ένα παιδί εδώ στο φόρουμ, αλλά σε άσχετο θέμα?
Γιατί όταν κάποιος μπανάρεται σε έναν κόσμο για χρήση παράνομου προγράμματος δεν μπανάρεται σε ΟΛΟΥΣ τους κόσμους που παίζει? Δηλαδή, θα έχω το μποτ και δεν θα το τρέχω παντού? Δεν συζητώ δε, για αυτούς που τρώνε ένα μόνιμο μπαν (και 2 και 3 μη σας πω) και μπαίνουν μετά σε άλλο κόσμο με άλλο όνομα και μου το παίζουν τα ηθικότερα πλάσματα του παιχνιδιού! Αν ήσουν τόσο ηθικός γιατί έφαγες το μπαν? Το παιχνίδι είναι ένας μικρόκοσμος του κόσμου μας, και ας το συγκεκριμενοποιήσω της χώρας μας. Ακόμη και τώρα με λαμογιές κοιτάμε να πάμε μπροστά. Μπράβο, συγχαρητήρια! Κατά τα άλλα μας φταίνε οι άλλοι, όλοι οι άλλοι εκτός από τον εαυτό μας. Κάντε όλοι την αυτοκριτική σας κύριοι και κυρίες. Στρώστε τον πισινό σας κάτω, πέστε με τα μούτρα στη δουλειά (στο παιχνίδι εν προκειμένω) και αφήστε τα autofarm, τα ρώσικα και δεν ξέρω ποια άλλα μποτάκια υπάρχουν. Παιχνίδι είναι, χαλαρώστε. Τις πόλεις ούτε τις κληρονομήσατε από τους γονείς σας, ούτε θα τις αφήσετε προίκα στα παιδιά σας. Έλεος δηλαδή!
 

DeletedUser15210

Guest
Καλησπερα θα πω την γνωμη μου κι εγω πανω στο θεμα με τα μποτ καποιοι παικτες πληρωνουν για προγραμματα τα οποια φυσικα τους στελνουν επιθεσεις συγκεκριμενες ωρες τους βγαζουν τον στρατο εξω σε περιπτωση βαζουν κτιρια να φτιαχνονται και αλλα τετοια αλλα δεν ανιχνευονται και αυτο ειναι πολυ αδικο για τους παικτες που παιζουν νομιμα
 

stapet

Οπλίτης
ο παρακατω παιχτης εχει 19 πολεις αν υποθεσουμε μειον 5-6 αμυνα μειον μια 2χιλιαρη εχουμε χοντρικα 12 πολεις . σε ικανοποιητικα κοντινη αποσταση για επιθεση ειναι οι 10 αν αφερεσουμε 3 τουλαχιστον αμυνα μιας και ειναι κοντα σε εχθρικες μενουν 7 και ρωταω εγω τωρα....
με 7 θεωριτικα πολεις μπορει να καταφερει το παρακατω αποτελεσμα? αν ειχε 30 -40 θα ελεγα ναι τις εριξε και κρατησε αυτους τους χρονους αλλα με 7 και 10 εγω το βλεπω δυσκολο

http://prntscr.com/agg4le

οσες πιο πολλες πολεις εχεις τοσο πιο δυσκολο να πετυχεις χρονους κατ' εμε
με 10 πολεις μπαμ μπαμ προλαβαινεις να ακυρωσεις γρηγορα και να ξαναστειλεις
επιπλεον δεν εχει σημασια ποσες πολεις εχει καποιος για να δειξει αν μπορει να κανει καλα κολληματα
για να μην τονισω πως οσες λιγοτερες πολεις τοσο λιγοτερο κολαει ο περιηγητης αρα και πιο γρηγορα ακυρωματα κτλ κτλ
ενημερωτικα παντως οσο και να παραπονιεται ο καθε ενας τα κοληματα ειναι ευκολα και πιθανα
καποιος που ξερει το παιχνιδι καλα(δν εχει σημασια το ποσα χρονια παιζει) και μπορει, κατα 90% θα κανει καλο κολλημα


Καλησπερα θα πω την γνωμη μου κι εγω πανω στο θεμα με τα μποτ καποιοι παικτες πληρωνουν για προγραμματα τα οποια φυσικα τους στελνουν επιθεσεις συγκεκριμενες ωρες τους βγαζουν τον στρατο εξω σε περιπτωση βαζουν κτιρια να φτιαχνονται και αλλα τετοια αλλα δεν ανιχνευονται και αυτο ειναι πολυ αδικο για τους παικτες που παιζουν νομιμα

ολα οσα λες τα εχουν πει και αλλοι πολλες φορες
αυτο που πολλοι δεν καταλαβαινουν ειναι οτι για να μην πιανεται ενα μποτακι σημαινει οτι ειτε το συστημα απλως ΔΕΝ μπορει να το πιασει, ειτε η εταιρεια τα αφηνει επιτηδες για να αυξησει την ανταγωνιστικοτητα καθως στην ουσια οσοι δεν γνωριζουν το παιχνιδι και δεν ενδιαφερονται να μαθουν τα μυστικα τους, απο πεισμα και μονο για να υπερνικησουν καποιους που χρησιμοποιουν το μποτακι ειτε θα βαλλουν και εκεινοι ειτε θα αυξησουν ραγδαια το ποσο που βαζουν σε χρυσο

να προσθεσω εδω πως, αν και τα δυο σεναρια ειναι πιθανα η ζυγαρια γερνει προς το πρωτο, δηλαδη οτι δεν μπορει να τα πιασει
αν ηθελαν να τα αφηναν επιτηδες δεν θα μπαναραν καθολου αυτους τους παικτες που τα χρησιμοποιουν και οπως και να το κανουμε η ιννογαμες ειναι μια εταιρεια, κοιταει το συμφερον της και αν υπαρχει εστω και ενας cfo εκει μεσα που ξερει την δουλεια του τοτε θα φροντισει για το μακροχρονιο κερδος όχι το βραχυχρονιο(και αυτη η προταση υποστηριζει το πρωτο bullet)

τελος για να ολοκληρωσω την απαντηση μου, αγαπητε τομ100 ο ιδιος ο κοσμος δεν ειναι δικαιος, μπορεις ειτε να μαθεις να αντιμετωπιζεις αυτο το γεγονος, ειτε να το αποδεχτεις και να μην κανεις τιποτα, ειτε να παραταχθεις υπερ του και να γινεις (στην προκειμενη περιπτωση) αλλος ενας χρηστης μποτ
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser15210

Guest
σωστα ολα αυτα και θα συμφωνησω το θεμα ειναι οτι για καποιον μικρο σε ηλικια π.χ εμενα(αν και εγω παιζω πολλες ωρες την μερα)ειναι δυσκολο να ανταπεξελθει ας πουμε τα παντα γινονται για το χρυσο σε τετοια παιχνιδια και εχει αποδειχθει πολλες φορες το θεμα ειναι με καποιον τροπο να τα εντοπισουν
 

vourliotis

Οπλίτης
μόνο αμα πιέσουμε όλοι μαζί την εταιρία ισως καταφέρουμε κατι οταν παίχτης εντοπίζετε με παράνομο λογισμικό να διαγράφετε τέλειος ο λογαριασμός του σε όλους τους κόσμους με την πρώτη ποινή ετσι θα χάνει τα πάντα ακόμα και τον χρυσό που εχει στον λογαριασμοί του οχι χαδια 3ημερο μπαν και βλακείες !
μονο τοτε θα ξεβρόμιση το παιχνίδι και θα παιζετε με ισους ορους !
 
Τελευταία επεξεργασία:

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Γιατί όχι και τους παίκτες που χρησιμοποιούν πολλαπλούς λογαριασμούς δίνοντας πόλεις σε συμμάχους του για γρήγορη ανάπτυξη ή τους παίκτες που χρησιμοποιούν το ίδιο δίκτυο για να στείλουν εντολές σε τρίτους ή τους παίκτες που βρίζουν τη μάνα του καθένα ή τους παίκτες που απειλούν τη σωματική ακεραιότητα κάποιου.
Λιγότερο παραβαίνουν τους κανονισμούς αυτοί απ' τους παίκτες με αυτοματοποιημένες λειτουργίες; Προφανώς και όχι.

Η ομάδα διαχείρισης εκτελώντας τις οδηγίες της εταιρείας, έχει ως σκοπό πρώτα να συμμορφώσει τους παίκτες εφαρμόζοντας τιμωρίες, δεν είναι σωστή τακτική να τιμωρείς κάποιον διαγράφοντας τον λογαριασμό του και αφαιρώντας του όλα τα δικαιώματά του στο παιχνίδι. Εκτός του ότι από νομικής πλευράς δεν υφίσταται, απ' την άλλη δεν είναι και δίκαιο, διότι ο παίκτης έχει το δικαίωμα και είναι στο χέρι του να συμμορφωθεί.

Το παιχνίδι θα καθαρίσει όταν όλοι διαβάσουν και κατανοήσουν τους κανονισμούς. Οι τιμωρίες είναι μια υπενθύμιση και μια προειδοποίηση ταυτόχρονα. Υπενθύμιση διότι στο χρονικό διάστημα που είναι κάποιος αποκλεισμένος, έχει όλο το χρόνο να διαβάσει και να κατανοήσει τους κανονισμούς, που στη τελική τους αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του στο παιχνίδι και προειδοποίηση για να μην το επαναλάβει.

[/kni]
 

vourliotis

Οπλίτης
Γιατί όχι και τους παίκτες που χρησιμοποιούν πολλαπλούς λογαριασμούς δίνοντας πόλεις σε συμμάχους του για γρήγορη ανάπτυξη ή τους παίκτες που χρησιμοποιούν το ίδιο δίκτυο για να στείλουν εντολές σε τρίτους ή τους παίκτες που βρίζουν τη μάνα του καθένα ή τους παίκτες που απειλούν τη σωματική ακεραιότητα κάποιου.
Λιγότερο παραβαίνουν τους κανονισμούς αυτοί απ' τους παίκτες με αυτοματοποιημένες λειτουργίες; Προφανώς και όχι.

πολυ σωστά το έθεσες knightmaregr πιστεύω οτι οι το 80/100 τις κοινότητας αποδεχετε και τα 2 θέματά
μόνιμοι αποκλεισμοί σε ολους τους λογαριασμους.
καντε στο φιναλε μια ψηφοφορία και θα δειτε το αποτελεσμα .
 

DeletedUser15426

Guest
μόνιμοι αποκλεισμοί σε ολους τους λογαριασμους

[kom]Αγαπητέ συμπαίκτη,

Το ζήτημα δεν είναι ο αποκλεισμός όλων των των λογαριασμών, δεδομένου ότι ο Χ παίκτης που έχει υποπέσει σε παράπτωμα, θα βρει πάλι κάποιον τρόπο για να παίξει στο παιγνίδι. Κατά την προσωπική μου άποψη, θα ήταν ορθότερο να τους αποκλείσουμε εμείς οι υγειώς σκεπτόμενοι παίκτες από τις συμμαχίες μας. Σκέψου κάτι πολύ απλό. Σε έστω και μία συμμαχία που ήμασταν, όσο καιρό παίζουμε το παιγνίδι αυτό, δεν έτυχε έστω κι ένας παίκτης που να έχει υποπέσει σε κάποιο από τα παραπτώματα που αναφέρονται παραπάνω; Θεωρώ πως έστω και μία φορά, έχει γίνει κι έχει αποκλειστεί ο παίκτης για κάποιο διάστημα. Κι έπειτα συνέχισε να παίζει κανονικά στη συμμαχία μας. Σε αυτή την περίπτωση δε φταίει ούτε η ομάδα διαχείρισης (που ορθά του επέβαλε κάποια ποινή συμόρφωσης), ούτε το ίδιο το παιγνίδι (δεδομένου ότι πάντα θα υπάρχουν κάποιοι "προγραμματιστές" που θα είναι ένα βήμα πιο μπροστά), ούτε κανείς άλλος, παρά μόνο εμείς. Αν τον συγκεκριμένο παίκτη τον απομονώναμε εμείς οι ίδιοι από τις συμμαχίες μας, πολύ απλά δε θα χρειαζόταν καμία απολύτως ποινή!

Όσοι παίζουν για το παιγνίδι, για τη χαρά και διασκέδαση, καθώς επίσης και για τις φιλίες που δημιουργούνται εδώ μέσα, θα είναι οι νικητές. Χαίρομαι το παιγνίδι διότι έχω συμμορφωθεί με τους κανόνες του και απολαμβάνω την κάθε στιγμή του. Είμαστε εδώ για να παίξουμε και να χαρούμε. Όποιος τα καταλάβει, θα το απολαύσει στο μέγιστο βαθμό.

Σου παραθέτω κι ένα πρόσφατο μήνυμα που έστειλα σε αντιπάλους, πολύ απλά για να δεις ότι με τίμιους τρόπους χαίρεσαι το παιγνίδι, χάσεις-κερδίσεις μια μάχη:

http://i.imgur.com/dOGk2mZ.png
http://i.imgur.com/LYk37He.png [/kom]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

vourliotis

Οπλίτης
Φίλε μου δεν είπε κάνεις ότι δεν υπάρχουν παίχτες που παίζουν σύμφωνα με τους κανόνες του παιχνιδιού το θέμα μας εδώ είναι για τους παίχτες που παιζουν σε κάθε κόσμο με παράνομο πρόγραμμα !
Σκέψου λίγο όταν ένας λογαριασμός παίζει με παράνομο πρόγραμμα η διπλό λογαριασμό τον εντόπιση το σύστημα και αποκλειστεί μόνιμα τον λογαριασμό σε όλους τους κόσμους που παίζει πες μου μετά αν θα το ξανακάνει ??
Το να φάει 3 μέρες η 5 μέρες τιμωρία αυτό δεν λέει τίποτα πρέπει να υπαρχή ο (ξαφνικός θάνατος) μόνο έτσι θα φτιάξει το παιχνίδι που αγαπάμε και διαθέτουμε και προσωπικό χρόνο από την ζωή μας και χρήμα !
 

DeletedUser14888

Guest
Αντε ρε με αυτη τη μιρλα τοσα χρονια. Χιλιοι δυο τροποι υπαρχουν για να κανεις το παιχνιδι πιο γρηγορο απο το να κλεισεις τα γραφικα νυχτας μεχρι τις ειδοποιησεις αναφορων. Αυτη την καραμελα με το μποτ, πραγματικα δεν εχετε ιδεα τι σημαινει και το λετε σαν ευκολη λυση. Γεμισε το γκρεπο νουμπηδες και δηθεν τους φταινε οι αλλοι, ενω εμεις μετα απο πεντε χρονια που πονανε τα ματακια μας να βλεπουμε να μας ερχεται επιθεση με σκετα αργα μεταφορικα, τι να πουμε? να σας κανουμε καταγγελια για αμπαλοσυνη?
 

DeletedUser15782

Guest
Πραγματικα εχω βαρεθει αυτη την καραμελα.
Μπορει να εχω φαει και 30 καταγγελιες οτι χρησιμοποιω μποτακι!
Δεν εχω αποκλειστει ουτε μια φορα!
Σιγουρα το παιχνιδι εχει ατελειες...ειδικα οι χρονοι του σερβερ σε μαζικες επιθεσεις κρασαρουν...αλλα μην ξεχνατε οτι μηχανηματα ειναι και αυτα...εχουν ορια.
Και να ειστε βεβαιοι οτι οι σερβερ των ελληνικων κοσμων ειναι απο τους τελευταιους που ανανεωνονται...ειναι πληθυσμιακο το θεμα.

Το παιχνιδακι τα σπαει...οποτε αφηστε την κλαψα....και μαθετε μπαλιτσα....
Παρακατω παραθετω μια επιθεση κολλημενη ως τα μπουνια....και για την ιστορια...
την πολη δεν την πηρα γιατι ο αμυνομενος δεν ηταν αμπαλος.!!!!

11.jpg
 
Κορυφή