Χρονοι σε επιθεσεις

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser4760
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser4760

Guest
Επειδη το θεμα εχει ξεφυγει περιμενω απο εδω μια απαντησει απο τους διαχειρηστες ή απο τους ιδιους τους ενδιαφερομενους σχετικα με το παρακατω ερωτημα...
Πως ειναι δυνατον , οταν σε αυτον τον κοσμο υπαρχει ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΈΝΑ το συμβολο διπλα απο τους χρονους των επιθεσεων το ~ (που σε οσους ξερουν μαθηματικα ειναι το περιπου )και συμφωνα με αυτο που μας ειπαν οι διαχειρηστες ειναι +-10 sec να εχουμε τα παρακατω
Άφιξη σήμερα στη/στις 23:02:52
Άφιξη σήμερα στη/στις 23:02:53
Άφιξη σήμερα στη/στις 23:02:54
Άφιξη σήμερα στη/στις 23:02:54

Εκανα ερωτηση σε διαχειριστή για παρομοιο θεμα και μου ειπε οτι ειναι θεμα εμπειριας ..και ρωταω εγω
α)Πως αυτος ο συγχρονισμός γινετε μονο σε επιθεσεις των evolve ?Τυχαιο?

Φανταζομαι οτι ολο και καποιος απο εδω θα ξερει μαθηματικα και θα βρει οτι εχει λογικη το παρακατω
Με βαση το γεγονος οτι οταν πατας το κουμπι της επιθεσης εχεις +- 10sec απο τον χρονο που πατησες οι πιθανοτητες στην 2η επιθεση να εχει αποσταση απο την πρωτη 1 sec ειναι 1/20...σε τριτη 1/40 και παει λεγοντας

Εγω ΑΔΥΝΑΤΩ να πιστεψω οτι ειναι θεμα τυχης και εμπειριες ....
Εχω χασει αρκετες ωρες για να το καταφερω αυτο και ΔΕΝ το καταφερα παρα μονο δυο φορες...

Περιμενω απόψεις τεκμηριωμένες και οχι αοριστες
 

DeletedUser3204

Guest
1) Όπως σου είπαν και οι διαχειριστές είναι καθαρά βάση εμπειρίας.

2) Λες
Πως αυτος ο συγχρονισμός γινετε μονο σε επιθεσεις των evolve ?Τυχαιο?
σε έχει χτυπήσει ποτέ καμία άλλη συμμαχία τις προκοπής για να δεις χρόνους τις προκοπής ?

3)Λες
Εγω ΑΔΥΝΑΤΩ να πιστεψω οτι ειναι θεμα τυχης και εμπειριες ....
Εχω χασει αρκετες ωρες για να το καταφερω αυτο και ΔΕΝ το καταφερα παρα μονο δυο φορες...

Περιμενω απόψεις τεκμηριωμένες και οχι αοριστες

θα μπορούσα να σου μάθω πως γίνεται αλλά μετά θα χανόταν η ουσία θα το μάθαιναν όλοι.

4) Ποίος σου έστειλε τις παραπάνω επιθέσεις?
 

DeletedUser4760

Guest
Αγαπητε L3golas για πολλοστη φορα περνω απαντησεις ΑΟΡΙΣΤΕΣ.....
Εχω θέσει ενα θεμα με βαση την λογικη των μαθηματικων...
Θελοντας και μη το συμβολο ~ ειναι το περιπου που μαλιστα το εχουν εδω προσδιορισει σε +-10 sec ....
Επειδη διαβασα τα παντα στο φορουμ εδω πριν ανοιξω το θεμα αυτο ΚΑΝΕΝΑ δεν που απαντησε ΞΕΚΑΘΑΡΑ πως γινετε καποιοι , λιγοι να εχουν την δυνατοτητα να κανουν ΕΠΑΝΕΛΛΗΜΕΝΑ τις επιθεσεις τους σε τοσο κοντινους χρονους...
Διαβασα κατι για ταχυτητα ιντερνετ κ.α παρομοια θεματα...
Σε αυτο το θεμα εχουμε να κανουμε με χρονο και οχι ταχυτητα...θα το δεχομουν οταν το παραπανω θα ηταν ~ -10 sec (για την ακριβια απο -1 εως -10)...αυτο ναι εχει να κανει με την ταχυτητα....Δυστυχως το εβρος ειναι +- 10 sec.
Θα μου πεις γιατι το ψαχνω τοσο αυτο...γιατι απλα καποιος που χρησιμοποιεί αυτο ειτε με ξενα μεσα ή κατα μονιμη τυχη (μεχρι αποδειξεως του αντιθετου) μπορει να κερδισει μια μαχη ,εναν πολεμο ...
 

DeletedUser

Guest
Μπορει να υπάρχει μεν αποκλιση, αλλα ΣΥΝΗΘΩΣ σε καποια περιορισμενη χρονικη περιοδο λιγων ωρων οι επιθεσεις που φευγουν, ειδικα αν δεν κολλαει το παιχνιδι εχουν την ΙΔΙΑ αποκλιση, μπρος ή πισω. Γι' αυτο παντα κανουμε λιγα λεπτα πριν, μια εικονικη επιθεση για να δουμε αποκλιση. Ελπιζω να σε καλυψα.

Και ένα σχόλιο: δεν χρειάζεται παντου και παντα να βλεπουμε συνομωσιες και ζαβολιες. Respect στους καλους παιχτες.
 

DeletedUser1540

Guest
[Nic] Η ταχύτητα του internet παίζει μεγάλο ρόλο στην απόκλιση των δευτερολέπτων μιας επίθεσης. Το +-10s που είδες αναφέρεται σε διαφορετικούς υπολογιστές. Για παράδειγμα στον δικό μου υπολογιστή όταν έβαλα για πρώτη φορά σύνδεση οι επιθέσεις δεν ξέφευγαν άνω των 5 δευτερολέπτων. Επίσης ορθά σου απάντησε ο συμπαίκτης σου. Όλα είναι θέμα εμπειρίας. Είδες τέσσερις επιθέσεις κολλημένες στα δευτερόλεπτα. Εγώ έχω τύχει να αντικρίσω πάνω από 10 υποστηρίξεις και επιθέσεις στα 2 δευτερόλεπτα και άλλες 2 ταυτόχρονα με το αποικιακό. Ότι πρόγραμμα κι αν υποπτεύεσαι πως χρησιμοποιεί ένας παίκτης δεν είναι εύκολα δυνατό να στείλει τις επιθέσεις στο δευτερόλεπτο. Ωστόσο αν έχεις ακόμα αμφιβολίες μπορείς να κάνεις μία αίτηση υποστήριξης και να ελέγξουν τον λογαριασμό του παίκτη, αν και αμφιβάλλω αν βρουν κάτι.[/Nic]
 

DeletedUser4760

Guest
Το ιδιο ισχυει και για τις αμυνες οταν στελνουμε υποστήριξη...?
Οι χρονος δηλαδη να ειναι λογικα ο ιδιος ειτε κανεις επιθεση έιτε αμυνα...
Το ρωταω αυτο για να κανω και το τεστ με υποστήριξη για να βρω περιπου τους χρονους...
 

DeletedUser1540

Guest
[Nic]Ναι η απόκλιση σε μένα τουλάχιστον είναι πάνω κάτω η ίδια. Μπορείς να ρωτήσεις και στην συμμαχία σου αν ξέρουν κάτι παραπάνω. [/Nic]
 

DeletedUser4519

Guest
Γινεται αν σου επιτιθεται καποιος σοβαρος παικτης να εχεις και 100 επιθεσεις στο ιδιο λεπτο με καμμια 10αρια να ειναι με ενα δευτερολεπτο διαφορα ...


Ετσι επιτιθενται οι καλοι παικτες, θελει πολυ προσπαθεια αλλα μπορει να γινει
 
Κορυφή