Χάνονται τα θέματα στο Φόρουμ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

MrSMOOTH

Τοξότης
Καλημέρα ,
στον Νεό Κόσμο 2,0 ,ενώ όταν υπήρχαν τρεις-τέσσερις καρτέλες με θέματα φαίνονταν όλα κανονικά, μόλις φτιάχτηκαν μερικά ακόμα θέματα , ξαφνικά κάποια δεν φαίνονται αλλά στην θέση τους εμφανίζονται τελίτσες.

Ελπίζω να φαίνεται καθαρά εδώ...
118k9ah.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
[kin]Προφανώς τα θέματα δε χάνονται, δουλεύοντας όμως με καρτέλες όταν υπάρχουν πολλές δεν είναι δυνατόν να εμφανιστούν ολόκληροι οι τίτλοι των θεμάτων... το ίδιο συμβαίνει και με τον browser που χρησιμοποιώ, όταν έχω 4-5 καρτέλες ανοιχτές διαβάζω ολόκληρους τους τίτλους, όταν όμως έχω 20 καρτέλες ανοιχτές, τότε βλέπω μέρος τους ή και καθόλου...[/kin]
 

DeletedUser

Guest
ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ...
ΟΙ ΚΑΡΤΕΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ...ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΟ...
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ .......
ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΘΕΜΑ!
 

MrSMOOTH

Τοξότης
[kin]Προφανώς τα θέματα δε χάνονται, δουλεύοντας όμως με καρτέλες όταν υπάρχουν πολλές δεν είναι δυνατόν να εμφανιστούν ολόκληροι οι τίτλοι των θεμάτων... το ίδιο συμβαίνει και με τον browser που χρησιμοποιώ, όταν έχω 4-5 καρτέλες ανοιχτές διαβάζω ολόκληρους τους τίτλους, όταν όμως έχω 20 καρτέλες ανοιχτές, τότε βλέπω μέρος τους ή και καθόλου...[/kin]

Αυτό που λέτε δεν ισχύει στο Grepolis .
Σε κανέναν άλλο κόσμο δεν συμβαίνει.
Σας παραθέτω s/s σημερινό .Στον Δ κόσμο κανένα πρόβλημα και με πολλαπλάσια θέματα-καρτέλες στο Φόρουμ (πάνω από 10 ).
Στον νέο κόσμο , τα ίδια προβλήματα ,δεν φαίνονται τα θέματα.
34yo7yf.jpg
 

MrSMOOTH

Τοξότης
Κάτι άλλαξε

Για βοήθεια προς το τμήμα τεχνικής υποστήριξης , να αναφέρω πως μόλις δημιούργησα δύο νέες καρτέλες στο Φορουμ της Συμμαχίας , το πρόβλημα σε μένα λύθηκε !
όχι όμως στα υπόλοιπα μέλη της συμμαχίας , που ταλαιπωρούνται ακόμη με καρτέλες που δεν φαίνονται.Και είναι αρκετοί παίκτες όπως αντιλαμβάνεστε.

Προσέξτε την εξής λεπτομέρεια : αν διαγράψω μια καρτέλα (οποιαδήποτε) είτε κοινής χρήσης είτε όχι , χάνονται μερικά θέματα και βγαίνουν πάλι οι τελιτσες....
Σαν δηλαδή να παίζει ρόλο ο αριθμός των καρτελών-θεμάτων...

ilbm1g.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser4259

Guest
[mel]Αν προσέξτε η νέα έκδοση του παιχνιδιού έχει τη δυνατότητα επιλογής παραθύρων.Όπως ο υπολογιστής μας.Όταν δηλαδή έχουμε πολλά παράθυρα ανοιχτά σε ένα browser π.χ δείτε εδώ:

160v2me.png


αυτό αυτόματα "μικραίνει" και "εξαφανίζει" τα θέματα
Σε άλλους παλιούς κόσμους όπως έχετε παρατηρήσει έχει τα βελάκια και δε μοιάζει σε τίποτα με το Grepolis 2.0 οπότε λογικό να μην χάνονται τα θέματα εκεί.
Kι όπως αναφέρατε πρίν έχει σημασία το πόσες καρτέλες και θέματα εχετε φτιάξει[/mel]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

MrSMOOTH

Τοξότης
δεν νομίζω

Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό φίλτατε/η Μελωδία διότι έφτιαξα άλλα 7 δοκιμαστικά θέματα -καρτέλες και κανένα , επαναλαμβάνω κανένα από τα 14 συνολικά θέματα- καρτέλες δεν έγινε τελίτσες.
Αυτό συμβαίνει μόνο όταν τα θέματα είναι λιγότερα .
Και επίσης ενώ όπως προανέφερα σε μένα διορθώθηκε (άγνωστο πως) και βλέπω κανονικά το Φόρουμ , πολλά μέλη της συμμαχίας μου ΔΕΝ βλέπουν όλα τα θέματα-καρτέλες.
Εδώ είναι τα 14 θέματα.Κανένα δεν έγινε minimize ή τελίτσες ή οτιδήποτε άλλο.

11bu7wx.jpg


Ορίστε , βλέπετε κανένα πρόβλημα ? Εγώ όχι .Επτά καρτέλες με όνομα "τεστ" + άλλες 4 με θέματα της συμμχίας + άλλες κοινόχρηστες.Για μένα φαίνονιαι όλα τα θέματα οκ.
Καμιά δεκαριά παίκτες όμως ΟΧΙ ,έχουν πρόβλημα.Δεν φαίνονται.
Παρακαλώ προσέξτε το αρχικό μου ποστάρισμα. Οκτώ καρτέλες και δεν φαίνονται οι τρεις . Τώρα έχω δεκατέσσερις καρτέλες και φαίνονται όλες. Αρα δεν φταίει ο όγκος των καρτελών.

2utt1s9.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
ισως δεν γινετε γτ το τεστ 1 ας πουμε ειναι μικρο ονομα...και χωραει...
 

DeletedUser

Guest
Το πρόβλημα είναι καθαρά προγραματιστικό και έχει να κάνει με τα ορια/περιθωρια που έχουν δωθει στα tabs και στην λωρίδα αυτών.
Απλα θα δεις ότι όταν θα είσαι με λίγες καρτέλες (που σου βγάζει τις τελίτσες) και απλά προσθέσεις μερικά κενά στους τίτλους (ή κάποιους ακόμη χαρακτήρες) , το πρόβλημά σου θα "λυθεί".
Και στο βάζω σε εισαγωγικά μιας και είναι μια προσωρινή λύση μέχρι οι προγραματιστές να ξαδούν τον κώδικά τους και να κάνουν τις απαραίτητες διορθώσεις έως την επόμενη αναβάθμιση (ευελπιστώ)

Καλό θα ήταν επίσης να κάνεις και μια αίτηση υποστήριξης αν δεν το έχεις ήδη κάνει...
 

MrSMOOTH

Τοξότης
χμμμ

Σ εμένα δεν υπάρχει πλέον πρόβλημα.
Άλλαξα τον αριθμό των καρτελών σε μια παραπάνω (!) και εμφανίζονται όλα κανονικά.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή