[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Φάλαγγα / Πολιορκητικός Κριός

  • Δημιουργός θέματος theo8000
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Επειδή υπάρχει μια διαφωνία στο φόρουμ της συμμαχίας μου, σχετικά με τις έρευνες "Φάλαγγα" και "Πολιορκητικός Κριός", θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: Οι προαναφερθείσες έρευνες, αφορούν μόνο τα στρατεύματα που προέρχονται από την πόλη στην οποία έχουν γίνει οι έρευνες, ή αφορούν και τις υποστηρίξεις;
Νομίζω πως οι ορισμοί που δίνονται στην ακαδημία είναι σαφείς, και φαίνεται ότι οι έρευνες αυτές αφορούν μόνο τα στρατεύματα της συγκεκριμένης πόλης. Παρόλα αυτά, και ο ορισμός του τείχους φαίνεται να λέει πως το τείχος αφορά μόνο τα στρατεύματα της πόλης, αλλά στην πραγματικότητα αφορά και τις υποστηρίξεις.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

DeletedUser11938

Guest
αφορουν και τα στρατευματα της πολεις και της υποστηριξεις,
οταν κανεις μια ερευνα στην ακαδημια αυτη η ερευνα δεν ισχυει μονο για της δικες σου μοναδες αλλα και αυτες που σε υποστηριζουν
 

DeletedUser

Guest
Τώρα που το καλοσκέφτομαι, έτσι θα είναι, αλλιώς θα έπρεπε να ήταν διαφορετικά διαμορφωμένος ο προσομοιωτής...
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση!


Συνεπώς, αυτό ισχύει και για τους Ήρωες; Έστω δηλαδή, πως έχω δύο αμυντικές πόλεις δίπλα-δίπλα, η μία με Λεωνίδα επίπεδο 20, και η άλλη με Ουρεφών επίπεδο 20. Αν από την πόλη με τον Ουρεφών στείλω υποστήριξη στην πόλη με τον Λεωνίδα, η υποστήριξη θα πάρει το bonus και των δύο Ηρώων;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser13695

Guest
Συνεπώς, αυτό ισχύει και για τους Ήρωες; Έστω δηλαδή, πως έχω δύο αμυντικές πόλεις δίπλα-δίπλα, η μία με Λεωνίδα επίπεδο 20, και η άλλη με Ουρεφών επίπεδο 20. Αν από την πόλη με τον Ουρεφών στείλω υποστήριξη στην πόλη με τον Λεωνίδα, η υποστήριξη θα πάρει το bonus και των δύο Ηρώων;

οχι,εδω εισαι λαθος
απο αυτο που ξερουμε και μονο οτι δεν γινεται να στειλεις υποστηριξη καποιον ηρωα τοτε επρεπε να καταλαβεις οτι δεν ισχυει..οι ηρωες βοηθουσαν εσενα στην επιθεση και ΕΣΕΝΑ στην αμυνα..κανεναν αλλο.
 

DeletedUser

Guest
οχι,εδω εισαι λαθος
απο αυτο που ξερουμε και μονο οτι δεν γινεται να στειλεις υποστηριξη καποιον ηρωα τοτε επρεπε να καταλαβεις οτι δεν ισχυει..οι ηρωες βοηθουσαν εσενα στην επιθεση και ΕΣΕΝΑ στην αμυνα..κανεναν αλλο.


Ευχαριστώ, συμβαίνει όμως το ίδιο αν οι δύο πόλεις ανήκουν στον ίδιο παίκτη;
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Όλες οι μονάδες που υπερασπίζονται μια πόλη, λαμβάνουν τα πλεονεκτήματα της ίδιας πόλης μόνον, ήγουν αμυντικές εγκαταστάσεις, έρευνες και premium του ιδιοκτήτη. [/8ea]
 

DeletedUser

Guest
Σαφέστατη απάντηση, ευχαριστούμε πολύ!
 
Κορυφή