[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Τι είναι και πως δουλεύει η "κράτηση πόλης" ;

  • Δημιουργός θέματος elsh
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Από χθες και μετά την αναβάθμιση στην έκδοση 2.33, στο μενού των πόλεων εμφανίστηκε μια επιλογή "ΚΡΑΤΗΣΗ".

Τι είναι αυτή η επιλογή, ποια η χρησιμότητά της και πως ακριβώς δουλεύει;


Ευχαριστώ εκ των προτέρων!



[ζητώ συγγνώμη εάν υπάρχει ήδη τέτοιο θέμα αλλά στην αναζήτηση δε μου έβγαλε κάτι...]
 

DeletedUser10205

Guest
Ελπίζω να σου λύσω τις απορείες.....

Η κράτηση μιας πόλης εμφανίζεται στην "Συμμαχία".

Όταν ένας παίκτης κρατάει μια πόλη,μπορούν να δούν οι παίκτες της συμμαχίας,καθώς και ο ίδιος ποιές πόλεις ειναι δηλωμένες.

Όταν έχεις κρατήσει μια πόλη,έχεις δικαίωμα να την κατακτήσεις μέχρι 7 ημέρες.Αν δεν γίνει εντός 7 ημερών,η κράτηση σβήνει.
 

DeletedUser

Guest
αυτο συμβαινει για να αποφευγοντε τρακαρισματα,οταν π.χ. εχεις βαλει το αποικιακο και εχεις κανει κρατηση ετσι θα το βλεπουν οι συμμαχοι και δε θα σου σπανε το αποικιακο
 

BASKETBOY

Άρμα
Και πως αναιρείιται αυτή η κράτηση? Παω εκεί που βγάζει την λίστα κρατήσεων της συμμαχίας μου, πατάω το Χ στη δική μου κράτηση για να γίνει διαγραφή αλλά εκείνη παραμένει κρατημένη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser10292

Guest
ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ?ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΔΕΛΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ!
 

DeletedUser

Guest
Και πως αναιρείιται αυτή η κράτηση? Παω εκεί που βγάζει την λίστα κρατήσεων της συμμαχίας μου, πατάω το Χ στη δική μου κράτηση για να γίνει διαγραφή αλλά εκείνη παραμένει κρατημένη.

απο κατω απο το x βγαζει κατι που λεει διαγραφη κρατησης το πατας,μετα σε ρωταει αν οντως θες το διαγραψεις, πατας ναι και σου βγαζει αναφορα οτι διεγραψες την κρατηση στην ταδε πολη
neib10.jpg
 

DeletedUser3333

Guest
στα μελη της συμμαχιας εμφανιζετε αλλο ενα κουτακι που δινει το δικαιωμα διαχειρισης κρατησεων το οποιο δινετε απο ιδρυτη και αρχηγο
και μοναχα οσοι το κατεχουν μπορουν να επεμβουν στις κρατησεις των πολεων αλλων παιχτων

2p1IT.png
 

DeletedUser

Guest
κρατηση

Και πως αναιρείιται αυτή η κράτηση? Παω εκεί που βγάζει την λίστα κρατήσεων της συμμαχίας μου, πατάω το Χ στη δική μου κράτηση για να γίνει διαγραφή αλλά εκείνη παραμένει κρατημένη.[/QU

πατα πανω στη φραση (διαγραφη κρατησης)
 
Κορυφή