Τα λαθη σε εναν αποτυχημενο κοσμο

  • Δημιουργός θέματος Partento
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Εφτασε λοιπον η εποχη μετα τις γνωστες αποχωρησεις να δουμε τα λαθη μας σε αυτον τον κοσμο.Οι αποχωρησεις ειναι δικαιολογημενες.Απο τους συγκεκριμενους παικτες ξοδευτηκαν πολλες ωρες,πολλα χρηματα και κοπος και πλεον ειχε χαθει η εννοια του παιχνιδιου οποτε εγω προσωπικα δεν μπορω να χρεωσω κατι περαν απο την απλη ενημερωση της αποχωρησης που δεν δοθηκε.

Απο την αρχη ο κοσμος φανηκε οτι χαραζει την πορεια του απο οταν οι Τρελοι Μπυρατες(3-4οι ως τοτε στην καταταξη) και οι E.T.K αργησαν να κανουν συνθηκες.Παρολα αυτα μετα απο λιγο καιρο δημιουργηθηκε η Υπερ με τις Κοσμοκρατοριες που φανηκε οτι "σταθεροποιει" ως ενα σημειο τον κοσμο.Μετα απο μηνες αυτη η σκεψη εγινε πιο εντονη οταν αρχησαν να δινονται σοβαρες μαχες στην θαλασσα 45.

Φτασαμε σε ενα σημειο που τα 4 καμαρια της "Νοτιας" Υπερ(που κυριολεκτικα κρατουσαν τον κοσμο ορθιο) να πατανε επανεκκινηση και λιγοι να ξερουν τον λογο.Κανεις δεν κρυβει οτι οι ΑΜΠΑΛΟΙ,οι 3-2 και ΣΙΑ νικησαν.Το ξεραμε απο την αρχη οτι ειναι πιο δυνατοι παικτες απο οταν χαθηκε η 55.Πλεον σε μια Υπερ που εχει μεινει μονο η θαλασσα 46 καθαρη το μονο μελημα ειναι η αξιοπρεπης ηττα.

Το λαθος που εγινε σε αυτον τον κοσμο οσο βαρυ και αν ακουγεται ειναι η εξαρχης πιστη στις συνθηκες ενω φαινοταν οτι ο κοσμος δεν τραβαει.Πολλες συμμαχιες κλειστηκαν ειτε στην 45,ειτε στην 44,ειτε στην 54,ειτε στην 46 και δεν καναν τιποτα.Πολλοι ξεχασαν οτι δεν τραβανε αυτοι τον κοσμο αλλα ο κοσμος τραβαει τους ιδιους.

Ας το παμε μεχρι το τελος...ετσι και αλλιως ερχεται συντομα.

Φιλικα.
 

DeletedUser13060

Guest
θα στον πω εγω το λογο γιατι οταν εισαι υπεροπτησ επειδη χαλασ ενα σκαμο λεφτα για να κοβεισ μαντιχωρεσ και δεν οργανωνεισ τη συμμαχια σου οταν ερχεται η ωρα να φασ τα αποικιακα σα φυστικια δεν το αντεχεις. γιατι ειχε 2 αποικιακα μεσα ενα σε εξελιξη και η νυχτα ηταν μακρια. αδειοσ διπλα μας και εμεισ ετοιμοι. ελπιζω να σου ελυσα την απορια σου.
 

DeletedUser

Guest
θα στον πω εγω το λογο γιατι οταν εισαι υπεροπτησ επειδη χαλασ ενα σκαμο λεφτα για να κοβεισ μαντιχωρεσ και δεν οργανωνεισ τη συμμαχια σου οταν ερχεται η ωρα να φασ τα αποικιακα σα φυστικια δεν το αντεχεις. γιατι ειχε 2 αποικιακα μεσα ενα σε εξελιξη και η νυχτα ηταν μακρια. αδειοσ διπλα μας και εμεισ ετοιμοι. ελπιζω να σου ελυσα την απορια σου.

Αφου δεν ξερεις τον λογο της αποχωρησης γιατι πρεπει να λες οτι να ναι???Μαρεσει που τα πιστευετε κι ολας
 

DeletedUser13656

Guest
Αρχικά θα μας πεις πόσες Κοσμοκρατορίες γίνατε;;; Μετά πλάνο ανάπτυξης είχατε;;;
Μετά ένας από αυτούς που πάτησε επανεκκίνηση ήταν πρώτος στην κατάταξη, τη φοβότανε μην χάσει μερικές πόλεις και πέσει δεύτερος;;;
Και όσο για τα λεφτά που λες ότι ξοδεύτηκαν πολλά, τότε φταίει αυτός που τα έβαλε... Αν ήταν πολύ καλός παίκτης, με τα λεφτά πάρτι θα έκανε.... Επομένως φάνηκε ότι τα λεφτά μόνο δεν φέρνουν επιτυχίες!!!!!
 

DeletedUser

Guest
οπως εχω ξαναπει....its just a game...
ο καλυτερος και ο χειροτερος παικτης ξεχωριζουν απο το ποσο χρονο εχουν να διαθεσουν στο παιχνιδι και απο τιποτα αλλο.
το παιχνιδι ειναι παρα πολυ απλο και ευκολο...εγω που ειμαι πολυ καινουργιος και εχω βουλιαξει χωρις καμια βοηθεια 4-5 αποικιακα ......
αυτο τι σημαινει? οτι ειμαι καλος παικτης? ΟΧΙ....σημαινει οτι μια κυριακη ξυπνησα χαραματα για να προλαβω να κανω ντοτζ...ενα σαββατοβραδυ αντι να το περασω με την γκομενα το περασα παρεα με αρπυες....και σημαινει οτι δεν θα το ξανακανω....παρτε τις δαφνες του καλυτερου σκασιλα μου μεγαλη....αλλα προς θεου ΜΗΝ χαλατε παραπανω χρημα απο οσο πρεπει μονο και μονο για να εισαστε καλυτεροι σε ενα παιχνιδι....υπαρχουν εξω ανθρωποι που δεν εχουν ουτε για γαλα..δωστε τα εκει..:)
την καλησπερα μου
 

DeletedUser13211

Guest
Αφου δεν ξερεις τον λογο της αποχωρησης γιατι πρεπει να λες οτι να ναι???Μαρεσει που τα πιστευετε κι ολας

Καλησπερα, μαλλον εσυ δεν ξερεις τι λες... το παλικαρι που σου απαντησε... ξερει πολυ καλα τι λεει! 3 πατησαν restart: pansim, o αδερφος του pansim (που ξεχνω τωρα το ονομα του) και ο παλιος καλος μου φιλος johnapo!!! o λογος που πατησε ο pansim restart ειναι αυτος που σου ειπε το παιδι... μετα πηρε τον ιδιο δρομο και ο αδελφος... και αφου μπηκε ο Γιαννης μεσα στο game ειδε γυρω του 250+ φαντασματα ειπε εγω τι να κανω? τον ghostbaster? τσουπ... restart και ο johnapo!!!

οποτε, την επομενη φορα οταν δεν ξερεις να ρωτας πριν κρινεις εαν τα πιστευουμε αυτα που λεμε! διοτι η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια! ;-)
 
Κορυφή