ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΛΟΡΟ.

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser17818
  • Ημερομηνία έναρξης

Ellippo

Μέδουσα
Καλησπερα κι απο μενα. Λοιπον ο κοσμος αυτος εχει το καλο οτι μπορεις να τον προσαρμοσεις στον χρονο που διαθετεις κι οχι να προσαρμοσεις τον χρονο σου με βαση το παιχνιδι. Ωστοσο εχουμε σπαταλησει πολυ χρονο(και χρημα καποιοι) εδω και 2 χρονια και φαινεται σαν να ηταν αδικος κοπος και χασιμο χρονου. Μπορουν να ανοιγουν συνεχως τετοιο κοσμοι και απλα καποια στιγμη να κλεινουν με ενα τελικο σταδιο για να χει λιγο ενδιαφερον. Μην τελειωσει ετσι αδοξα με ξενερα. Επισης πολλα ατομα χρησιμοποιουν χρυσο. Οκ καλα κανουν ποιος ειμαι εγω να πω τι δικαιωμα τους ειναι αλλα αν δεν βγαζεις χρυσο κι εχεις να κανεις με αντιπαλους που χωνουν πολυ ειναι πολυ αδικο. Το γκρεπολις ειναι ενα παιχνιδι στρατηγικης και μυαλου και πρεπει να παραμεινει ετσΙ δηλαδη με ισους ορους. Τοσα ατομα κανουν παραπονα γιατι δεν μπορει να γινει εστω μια προσπαθεια? Δεν ειπαμε να καταργηθει η αγορα χρυσου αλλα να δινει το παιχνιδι και καμια επιβραβευση που και που να χουμε ολοι λιγο. Θα τελειωσει αδοξα και θα ειναι κριμα κι αδικο.
Οι casual κόσμοι, ανοίγουν χωρίς να έχουν επιβράβευση προσφέροντας διάρκεια στο παιχνίδι του κάθε παίκτη που δεν θέλει να τελειώνουν οι κόσμοι γρήγορα. Όσοι έχετε μπει εκεί έπρεπε εξαρχής να συμβιβαστείτε με το δεδομένο ότι δεν υπάρχει endgame στον κόσμο και ούτε θα προστεθεί.

Γενικά είναι κόσμοι που προσφέρουν στον παίκτη την δυνατότητα να αναπτύξει πολύ τον λογαριασμό του και πχ να κυνηγήσει βραβεία, μεγάλα νούμερα στον στρατό του κάνοντας επιχειρήσεις αποικιακού με μεγάλο όγκο και άλλα. Αυτά δεν γίνονται εύκολα στους τρέχοντες κόσμους γιατί οι νέοι κόσμοι είναι κυρίως fast-paced και διαρκούν ένα 4μηνο περίπου που είναι λίγος χρόνος για να αναπτύξουν πολλοί μεγάλο λογαριασμό.
 

DeletedUser15348

Guest
ΚΑΙ Η ΚΑΒΑΤΖΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΕΓΩ....ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΣΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΙΠΛΟΤΡΙΠΛΟΙ ΤΟΥΣ....ΠΑΙΔΕΣ ΥΓΕΙΑ.....ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΟΣΟ ΟΙ ΚΟΚΚΙΝΟΙ ΒΑΖΟΥΝ ΧΡΥΣΟ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΡΝΑΜΕ ΜΕΛΙ....
 
  • Like
Αντιδράσεις: dimit

SIMONNA

Εκσφενδονιστής
Ωραίος κόσμος ο ΕΛΟΡΟΣ,με προστασία από τις φούσκες.Ένα μήνα έχω μπεί εκεί.Ότι κ να γίνει,έχεις πάντα μια πόλη!
 
Κορυφή