Σύστημα Μάχης

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser11950
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser11950

Guest
Σε αυτό το topic θα ήθελα να προτείνω κάποιες ιδέες που έχω για βελτιώσεις πάνω στο σύστημα μάχης.

1) Δυνατότητα επίθεσεις από συμμαχική πόλη.

Θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο αν μπορούσες να επιτεθείς σε κάποιον εχθρό σου μέσω μιας συμμαχικής προς εσένα πόλης η οποία βρίσκεται πιο κοντά στην εχθρική πόλη απ' ότι η δικιά σου. Παρ' όλα αυτά για την αποφυγή κατάχρησης αυτής της λειτουργίας αλλά και παρεξηγήσεων ανάμεσα στους παίκτες θα πρέπει να υπάρχει ένας τρόπος ώστε να δίνεις εσύ ο ίδιος την άδεια σε κάποιο σύμμαχο σου να χρησιμοποιεί την πόλη σου ως ορμητήριο.

2) Δυνατότητα ένωσης δύο ή παραπάνω επιθέσεων

Μια ακόμη χρήσιμη λειρουργεία θα ήταν να μπορούσαν δύο η παραπάνω σύμμαχοι να ενώσουν τις επιθέσεις τους σε μία πόλη σε μία μεγάλη επίθεση. Αυτή την στιγμή υπάρχει η Υποστήριξη η οποία είναι κάτι ανάλογο για την άμυνα αλλά στην επίθεση δεν υπάρχει κάτι αντοίστοιχο. Αυτή η λειτουργία θα μπορούσε να λειτουργεί σε συνδυασμό με την πρώτη. Δηλαδή οι σύμμαχοι να στέλνουν όλοι τα στρατεύματα τους στην πόλη ένος συμμάχου τους και αυτός με την σειρά του να προωθεί την επίθεση στην πόλη-στόχο.
 

DeletedUser9717

Guest
εδω ειναι γκρεπολις!εδω και 4 χρονια περιπου ειναι το καλυτερο παιχνιδι ον λαιν στρατηγικης.γιατι αραγε?θεωρω πως τετοιες ιδεες εαν εφαρμοστουν θα το καταστρεψουν(αποψη μου φυσικα).ευχαριστω.
 

DeletedUser11950

Guest
εδω ειναι γκρεπολις!εδω και 4 χρονια περιπου ειναι το καλυτερο παιχνιδι ον λαιν στρατηγικης.γιατι αραγε?θεωρω πως τετοιες ιδεες εαν εφαρμοστουν θα το καταστρεψουν(αποψη μου φυσικα).ευχαριστω.

Γιατί θε το κατασρέψουν ; Μπορείς να μου παραθέσεις κάποια στοιχεία που να το αποδυκνύουν αυτό ; Γιατί δηλαδή να επιτρέπεται οι αμυντικοί στρατοί 10 διαφορετικών πόλεων να ενωθούν και να μην επιτέπεται το ίδιο και στην επίθεση. Υπό τις παρούσες συνθήκες ενώ κάποιος μπορεί να έχει ως άμυνα στόλο από Διήρεις που χρειάζονται συνολικά πληθυσμό δέκα πόλεων κάποιος που θα επιτεθεί σε αυτή τη πόλη είναι περιωρισμένος σε όσα Πλοία-Φάρους χωράει ο πληθυσμός μόνο μιας. Κατά την γνώμη μου αυτό είναι άνισο μιας που ο δεύτερος δεν έχει καμία ελπίδα να νικήσει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser9717

Guest
συμπαικτη τι στοιχεια να παραθεσω?μαζευονται οι αμυνομενοι απο την μια και οι επιτιθεμενοι απο την αλλη.βγαζοντας χρονους για το ποιος θα χτυπησει πρωτα ποσοι και ποτε μετα οι επιθετικες τα ιπταμενα ολα αναλογως!ποιος θα βαλει αμυνες?τι αμυνες?σε ποιο δευτερολεπτο.αυτην ειναι η γλυκα του παιχνιδιου.τι να γραψω αλλο?το θεμα ειναι καθαρα γουστου.εγω ξερω πως εδω και 4 χρονια αυτο το συστημα επικρατει κι ειναι πολυ καλο.εαν θεωρεις οτι αυτο που γραφεις ειναι σωστο θα προσπαθησω να σου αλλαξω γνωμη?οχι απλως γραφω την δικη μου.ευχαριστω.
 

DeletedUser

Guest
Το γκρεπολις ειναι πολυ καλο με καποια μικρα ελατωματα ως προς τις εφαρμογες των android αλλα καταλα ειναι ωραιο αν θες να σκοτωσεις λιγες ωρες αν βαριεσαι και δεν εχεις τι να κανεις.

[8ea]Προειδοποίηση: To Spam δεν επιτρέπεται στο κεντρικό φόρουμ.
8EAGENHS[/8EA]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser11950

Guest
Το γκρεπολις ειναι πολυ καλο με καποια μικρα ελατωματα ως προς τις εφαρμογες των android αλλα καταλα ειναι ωραιο αν θες να σκοτωσεις λιγες ωρες αν βαριεσαι και δεν εχεις τι να κανεις.

Ωραία όλα αυτά που λές και συμφωνώ 100% αλλά με το θέμα τι σχέση έχουν ;
 

DeletedUser

Guest
Επειδή έχω κάνει πάμπολες αναφορές στο τμήμα υποστήριξης σε βρίσκω λάθος φίλε μου.
Αν το δεις σφαιρικά ο επιτιθέμενος είναι ήδη ευνοούμενος με τα διάφορα μπόνους +10% απο τις αποστολες στν επθ,ούριος και ηρωϊκη ενώ ο αμυνόμενος αν εχουν θεϊκες οι επθς δν μπορει να κανει τπτ,ουτε ειναι δικαιο αυτο που λες γτ με ολο τν στρατο μαζι μπορει να στειλει και το ΑΠΚ ταυτοχρονα μν δινοντας στν αντιπαλο καν να μαζεψει τις αμνς που λες οτι θα μαζεψει....
Εκτος αυτου μπορει οι συμμαχοι να του στειλουν τν στρατο να φτανει τν νυχτα και να χτυπησει 1 λεπτο πριν το μπονους μν δινοντας ετσι ουτε το δικαιωμα σπασιματος της καταληψης αφου θα χτυπανε μεμονομενα και με μπονους νυχτας γτ μεχρι να μαζευτουν σε μια πολη και να ξεκινησουν ξανα απο κει ολα μαζι θα εχει ληξει η καταληψη....
Για δες το γενικα και θα δεις οτι αν γινοταν κατι τετοιο ολοι θα χαναν πολεις συνεχεια και θα γινοταν ενα τρελο κυνηγι παρσιματος χανοντας ολη τν ηδη υπαρχουσα μαγεια του.
Φιλικά πάντα.
 
Κορυφή