Συζήτηση για το χαρακτηριστικό "Χωριά Πόντων Μάχης "

DeletedUser11938

Guest
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣ???
ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΨΕΤΕ Η ΝΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΗΛΑΔΗ!!! αφηστε με να το καταλαβω τωρα.
μου λετε οτι μειωσατε το ημερησιο οριο πιο κατω απο το μισο απο αυτο που ηταν και βαλατε ποντους μαχης σαν τροπο αναβαθμισεις τον αγροτικων χωριων οπου χρειαζομαστε για παρελασεις θριαμβου???
ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ??? σιγουρα ΔΕΝ θα βοηθησει τους παιχτες που δεν ειναι καινουργιοι σε εναν κοσμο, αλλα ουτε προκειται να βοηθησει τους αρχαριους,ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!

Στην σελιδα του wiki γραφει οτι αυτο θα βοηθησει τους αρχαριους, λοιπον θελω να μου πειτε ακριβως πως θα τους βοηθησει απο την στιγμη που οι αρχαριοι ΔΕΝ μπορουν να μαζεψουν ποντους μαχης???

αυτο το καινουργιο χαρακτηριστικο θα κανει τους ΠΑΙΚΤΕΣ να ΦΕΥΓΟΥΝ, δεν υπαρχει περιπτωση να κρατησετε παικτες ετσι, αυτος ακριβως ειναι και ο λογος που οι παικτες φευγουν, ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΕΤΕ ΣΚΑΤΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ BUGS ΚΑΙ ΤΑ BOT ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ!!!

και πραγματικα σας μιλαω αν βαλετε αυτην την αναβαθμισει ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΞΑΝΑΒΛΕΠΕΤΕ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Το χωριά πόντων μάχης συνδέονται άμεσα με τον Στρατόπεδο Ληστών . Άρα, για να μαζέψει κανείς πόντους μάχης και να τα χρησιμοποιήσει στα αγροτικά χωριά το κάνεις με τον παραπάνω τρόπο. Επειδή έχω παίξει με τον παραπάνω τρόπο στον BPV Test του zz server, δεν είναι καθόλου δύσκολο να μαζέψεις αυτούς τους ΠΜ και υπάρχουν πολλοί Έλληνες που παίζουν εκεί και μπορούν να επιβεβαιώσουν τα λεγόμενά μου.


[/kni]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser11938

Guest
και με της υλες τι θα γινει??? ουτε της μισες αποτι περνουμε τωρα δεν θα περνουμε
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Θα δείτε στη πορεία στο παιχνίδι. Υπάρχουν πολλές περισσότερες ανταμοιβές κάθε φορά που ολοκληρώνετε ένα επίπεδο στο Στρατόπεδο Ληστών και φυσικά όσο μεγαλύτερο το επίπεδο τόσο καλύτερες ανταμοιβές, επιπλέον υπάρχει και σχετική έρευνα στην ακαδημία που αυξάνεις κατά πολύ τις ύλες απ τα αγροτικά απλά αυξάνεις το χρόνο απαίτησης. Παίξτε πρώτα να δείτε πως είναι το νέο σύστημα και μετά κράξτε όσο θέλετε, εγώ τουλάχιστον στον zz αναπτύχθηκα πολύ καλύτερα και πιο ομαλά.

[/kni]
 

DeletedUser15097

Guest
Καταρχας σε μια μερα μπορεις να ξεκλειδωσεις και τα 6 αγροτικα χωρια καθως και να τα ανεβασεις στο επιπεδο 2! ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΙ ΕΠΙΠΕΔΟ ΔΥΟ. Μετα κανεις την αναλογη ερευνα που προσθεσαν και παιρνεις 64 υλες για 10 λεπτα καθυστερηση με τα δεδομενα που εδωσα! Τωρα σας συμφαιρει να εχετε γρηγορη αρχικη αναπτυξη η οχι; Το στρατοπεδο των ληστων δεινει υλες/επιταχυνεις στρατολογησεις-αρχιτεκτονικης/μπουστ τις υλες-ευνοια/στρατο. Αυτα δηλαδη δεν συμφαιρουν;
 

DeletedUser15207

Guest
Το νέο σύστημα αγροτικών χωριών θα χειροτερέψει το παιχνίδη.Δεν αξίζει γιατι υπάρχουν λιγότερες ύλες και χρειάζεσαι πόντους μάχης για να τα αναβαθμίζεις και να τα αποκτάς.Παίζω στον BETA και δεν έχει βοηθίσει καθόλου το νέο σύστημα απο οτι βλέπω.Πιστεύω θαηταν καλύτερα να γυρίσουν τα αρχικά αγρωτικά χωρία.
Και μια επισήμανσυ οτι τα στρατόπεδα των λυστών εχουν 100 αποστολές και μετα εξαφανίζονται αρα οι αμοιβές ειναι μονο για την άρχη.
 

DeletedUser

Guest
δεν εχω παιξει με αυτο το συστημα και πρακτικα δεν μπορω να εκφερω ουσιαστικη αποψη..
υποκειμενικα και απο αυτα που διαβαζω.... για τους νεους παικτες μπορει να ειναι καλο..γιατι ισως μαθουν να μαχονται...αλλα με τους παλιοτερους και με αυτους που δεν διαθετουν χρυσο τι γινεται??
8 χωριουδακια αναβαθμισμενα...κανεις αν εχεις χρονο τις λεηλασιες σου ανα 5αλεπτο....σε βοηθαει και λιγο η συμμαχια...βαζεις και μια εξαναγκασμενη πιστη αν εχεις...κατι κανεις για να αναπληρωσεις μετα απο μια μαχη ...παλιοτερα ειχαμε και τη μειωση χρονου με 25 χρυσα....κινουμασταν καλυτερα...
τωρα τι???
οι υλες μειωνονται...τα χωρια μειωνονται και θελουν ποντους μαχης...ερευνα στην ακαδημια για να εχεις αξιοπρεπεις υλες...αλλα με μεγαλυτερο χρονο αναμονης...
τελικα....το κερδος για το συνολο των παικτων ποιο ειναι??
εν κατακλειδι κατα την αποψη μου παντα... ....καθε περσι και καλυτερα....!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή