Συζήτηση για το νέο κόσμο Απολλώνια

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser18028
  • Ημερομηνία έναρξης

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Ρεεεε μην μαλωνετε.. ακουστε μουσικουλα και χαρειτε το

 

DeletedUser18261

Guest
Ρε Πετρακη επειδη λιγο πολυ σε καθε κοσμο τα παρατας, εδω θα παιξεις καθολου ή πρωτα θα εγκαταλειψεις το κοσμο απο οτι θα βγουμε απο το σπιτι? Ευκαιρια να μα δειξεις την (ΑΝ)αξια σου!!!
 
Σου τα ειπα στο μνμ που μου εστειλες in game. Καποια στιγμη θα καταλαβεις οτι και 1.000.000 χρυσο να χαλασεις, αν παιζεις απεναντι σε καποιον που ξερει να παιζει, δεν τον νικας. Ο χρυσος μονος του δε κανει τιποτα.. Προτιμω να εχω διπλα μου εναν ενεργο παικτη παρα καποιον που χαλαει χρυσο και δε ξερει πως να τα αξιοποιησει.
Αυτα απο μενα, καλη υπομονη σε οσους ειναι σπιτι
νομιζω πως ειναι ωρα ν αποδειξεις αυτο που γραφεις , γιατι σε περιπτωση που δεν νικησεις τον κοσμο , απλα θ σαι ενα ατομο που απλα μιλαει
χεχεχε---ψιτ....ψι... τι εγραψα παλι...
κρα κρα κρα ***προς εταιρια
μια ερωτηση προς διαχειριση , παλι τσαντισα πολυ κοσμο , αυτοι ειναι τρελλοι , θα κοψουν πολυ χρυσο , δικαιουμε καμια αμοιβη επειδη προκαλω τα παθη ? εαν ναι , θελω χρυσο , δεν θελω οξυμενες η αλλα χαζα ,
χρυσουλινι μου σου ρχομαι , φοραω γαντια και κουβαλω-τραγουδω , εχω στον ωμο το τσουβαλακι μου να μαζεψω το ρευστο
 

DeletedUser16462

Guest
νομιζω πως ειναι ωρα ν αποδειξεις αυτο που γραφεις , γιατι σε περιπτωση που δεν νικησεις τον κοσμο , απλα θ σαι ενα ατομο που απλα μιλαει
χεχεχε---ψιτ....ψι... τι εγραψα παλι...
κρα κρα κρα ***προς εταιρια
μια ερωτηση προς διαχειριση , παλι τσαντισα πολυ κοσμο , αυτοι ειναι τρελλοι , θα κοψουν πολυ χρυσο , δικαιουμε καμια αμοιβη επειδη προκαλω τα παθη ? εαν ναι , θελω χρυσο , δεν θελω οξυμενες η αλλα χαζα ,
χρυσουλινι μου σου ρχομαι , φοραω γαντια και κουβαλω-τραγουδω , εχω στον ωμο το τσουβαλακι μου να μαζεψω το ρευστο

ο χρυσος εχει αξια μονο αν εχεις να βαλεις ΠΑΡΑ πολυ.
Δλδ να εχεις μεσα 300.000 χρυσό.
Απο 5000 και κατω ειναι διαχειρστες και τα αναγκαια.. δεν κανεις δουλειά.
Με 300κ ομως εκει παππαπαπαπαπαπαπαππαπαπαπαπααπαπαπαππαπ αρχιζεις και λάμπεις ακόμα και νουμπάς
 
ο χρυσος εχει αξια μονο αν εχεις να βαλεις ΠΑΡΑ πολυ.
Δλδ να εχεις μεσα 300.000 χρυσό.
Απο 5000 και κατω ειναι διαχειρστες και τα αναγκαια.. δεν κανεις δουλειά.
Με 300κ ομως εκει παππαπαπαπαπαπαπαππαπαπαπαπααπαπαπαππαπ αρχιζεις και λάμπεις ακόμα και νουμπάς
εχει να κανει με ποιον εχεις απεναντι σου ,
εαν εχεις 300 000 και συναντησεις 3 παιχτες που εχουν απο 100 000 τοτε εισαι καταδικασμενος να χασεις
οταν αυτοι οι 3 σου στειλουν 50 επιθεσεις / ανα παιχτη = 150 επιθεσεις , εσυ θα βαλεις μεσα τις 50 πολεις σου και θα αποκρουσεις
εαν αυτοι οι 3 κοψουν με χρυσο αμεσα σου στελνουν σε 1 δευτερολεπτο αλλες 150 επιθεσεις , εσυ θα τραβηξεις τα αδεια μεταφορικα και θα κοψεις αναπληρωσεις , μεχρι αυτα τα μεταφορικα να πανε και να γυρισουν εσυ δεν προλαβαινεις να πας στο μπαζωμα αλλα κοβεις με χρυσο 2 000 διηρης και προασπαθεις στη σφηνα να αποκρουσεις
εαν δεν ενεργοποιησεις προγραμμα θα πρεπει να εισαι μεσα , να δεις τα αποικιακα και να τα σφηναρεις , παλιο καλο γρεπολις
δυστυχως ειναι θεμα χρυσου το παιχνιδι , γιατι μολις νικησεις αυτους τους 3 παιχτες , εαν τους νικησεις και συναντησεις αλλον , τοτε ειτε ξαναβαζεις ευρω ειτε στειλε σφηνα συμμαχοι να αποκρουσουμε το αποικιακο των 20 00 00 γιατι μετα θα ρθει το αποικιακο των 20 20 00 , 20 40 00 , 21 00 00 , κατι σαν στασεις τρενου , τρενακο θα σε κανουν παφ παφ πουφ
 

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Εδω κανεις λαθος.. Απλα θα σπας το αποικιακο, δε θα πετας μεσα τις πολεις σου σα νουμπας.. Παιζεις με σφηνες μονο.. Και ολη μερα να σου στελνουν αποικιακα, 5διηρου να εχεις δε θα σου τελειωσουν ποτε τα διηρια, χωρις καν να κοβεις, ποσο μαλλον αν κοβεις και τα διηρια που χανεις.
 
Εδω κανεις λαθος.. Απλα θα σπας το αποικιακο, δε θα πετας μεσα τις πολεις σου σα νουμπας.. Παιζεις με σφηνες μονο.. Και ολη μερα να σου στελνουν αποικιακα, 5διηρου να εχεις δε θα σου τελειωσουν ποτε τα διηρια, χωρις καν να κοβεις, ποσο μαλλον αν κοβεις και τα διηρια που χανεις.
ειναι 3 ατομα , δεν μπορεις να εισαι μεσα 24ωρες , αυτοι ομως μπορουν
ο αμυνωμενος εχει το πλεονεχτημα αλλα θα πρεπει εαν ειναι μικρος να παει σχολειο , εαν ειναι φοιτητης να καμακωσει κοπελια , εαν ειναι μεσηλικας να τον καμακωσει το παιδι του , εαν ειναι πουρο να τον καμακωσει η κυρα
η αμεση ολοκληρωση , καταργει το νοημα της στρατηγικης , αφου δινει απεριοριστες προσπαθειες και καταδικαζει τον μην εχων σε αμυνα-μονιμη
η λυση δεν ειναι ο χρυσος , αλλα να δινετε ενα πλεονεχτημα στον επιτεθωμενο αλλα και ο αμυνωμενος να μπορει να παιξει ,
τα χω πει πολλες φορες , ξερετε την θεση μου ,
παρακαλω μην με κρινεις γι αλλη μια φορα στο θεμα , πλεον ειμαστε φιλοι , τελος η προσωπικη κοντρα
ειχα το πρωτο κρουσμα κορωνοιου στο σπιτι και ειμαι χαλια , χασαμε το πασχαλινο κατσικι .. τραγικο
 

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Επρεπε να επαιζες οταν ο χρυσος εκοβε τον χρονο στην μεση.. Θα το ευχαριστιοσουν πολυ παραπανω απο οτι τωρα.. Και δεν υπαρχει επιστροφη σε αυτες τις ημερες πλεον
 

DeletedUser16462

Guest
ειναι 3 ατομα , δεν μπορεις να εισαι μεσα 24ωρες , αυτοι ομως μπορουν
ο αμυνωμενος εχει το πλεονεχτημα αλλα θα πρεπει εαν ειναι μικρος να παει σχολειο , εαν ειναι φοιτητης να καμακωσει κοπελια , εαν ειναι μεσηλικας να τον καμακωσει το παιδι του , εαν ειναι πουρο να τον καμακωσει η κυρα
η αμεση ολοκληρωση , καταργει το νοημα της στρατηγικης , αφου δινει απεριοριστες προσπαθειες και καταδικαζει τον μην εχων σε αμυνα-μονιμη
η λυση δεν ειναι ο χρυσος , αλλα να δινετε ενα πλεονεχτημα στον επιτεθωμενο αλλα και ο αμυνωμενος να μπορει να παιξει ,
τα χω πει πολλες φορες , ξερετε την θεση μου ,
παρακαλω μην με κρινεις γι αλλη μια φορα στο θεμα , πλεον ειμαστε φιλοι , τελος η προσωπικη κοντρα
ειχα το πρωτο κρουσμα κορωνοιου στο σπιτι και ειμαι χαλια , χασαμε το πασχαλινο κατσικι .. τραγικο
εγώ παντως οταν ημουν σχολειο καθομουν και ΠΡΩΤΟ θρανιο και μεσα απο το κινητο στην κασετινα, τιμβιουερακι τον υπολογιστή και έπαιζα κανονικΌΤΑΤΑ και βυθιζα και τα αποικιακά μου , και στις ομαδικες επιθεσεις συμμετειχα και το μποτάκι ρυθμιζα. ΕΊΧΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ,
Μένω και 5' λεπτά απο το σχολείο. όλα στρωμένα με ροδοπέταλλα.
Μεχρι 8:10 καθόμουν στην χεστρα με το λαπτοπ και οργάνωνα τα αμυντικά καθε πρωί :eek::cool:
Αν εισαι φοιτητης και καμακώνες... με το 1ο σπαθακι -ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΓΝΗΣΙΟΣ ΚΑΨΑΣ ΚΑΙ NOLIFER- παρατας κατευθειαν το καμακουμα της κοπελιάς και πας να καμακώσεις τον αντιπαλο
 

DeletedUser18261

Guest
Νομίζω ο κόσμος είναι ανωρθωγραυει vs εαυτοί τους, παρά με τους τζακαλς-8 συμμαχίες υπέρ!!!! Παρά το ηθικό ο κόσμος κυλάει πιο εύκολα από ότι ο Πάρος. Η απόδοση των 8 αντίπαλων συμμαχιών, είναι μέτρια στο βαθμό του μετρίου!!!
 

DeletedUser18241

Guest
Συγγνώμη Mr Smooth. Επειδή σε βλέπω σε κάθε κόσμο, δε γνώριζα ότι αυτός ο κόσμος γλίτωσε. Ένας κομπάρσος λιγότερος.
 

MrSMOOTH

Τοξότης
Συγχωρεμένος τέκνον ...
Δεν μπόρεσα να βρω φουξ κάμπια ,όμως
βρήκα προφανώς συγγενικό σου πρόσωπο

9200000078696372.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser10106

Guest
Παιδιά όταν λέτε 300.000 χρυσό εννοείται 100, 200 και 300 ευρώ;;;;; Δεν ήξερα ότι μερικοί ρίχνουν έτσι μονομιάς τόσο χρυσό..ή βασικά το ήξερα, παλιό το κόλπο του ντου που κάνουν μερικές συμμαχίες :rolleyes:. Το έχω δει σε νέους κόσμους (όπως στον Ζάκρος,, βλέπε στρουμφίτες) που αν τυχόν μπεις σου ζητούν τηλέφωνο, skype, fb, αφμ κλπ και στόχο έχουν να τελειώσουν τον κόσμο πριν ξεκινήσει
Από την άλλη προσωπικά είμαι λίγο ρομαντικός (ούτε κυριαρχίες ούτε θαύματα κλπ), μου αρέσει το παιχνίδι με κατακτήσεις, επιθέσεις, άμυνες, dodgαρίσματα, σπάσιμο αποικιακών και χρυσός τόσος όσος να κάνεις τη δουλειά σου και το παιχνίδι άνετα και ωραία.

Το grepolis ανήκει σε εταιρεία και σαν εταιρεία θέλει να έχει κέρδος, αν αυτό έρχεται με αυτόν τον τρόπο τότε οκ το συνεχίζει ;)
 
Κορυφή