Συζήτηση για το Ανταλλακτήριο Χρυσού

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser18028
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser17818

Guest
ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΓΡΕΠΟΛΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΧΑΘΗΚΕ ΤΟ 50% ΤΟΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΝΑ 10% ΝΑ ΠΑΙΡΝΑΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟ PAY TO WIN ΚΑΝΕ ΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!! ΕΙΜΑΣΤΟΥΝ 6-7 ΑΤΟΜΑ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΜΑΣ ΕΒΓΑΖΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΧΡΥΣΟΥ 100% ΤΗΝ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ 10-20 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΔΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΙ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ??? ΘΑ ΣΟΥ ΒΑΖΩ 80-80 ΕΥΡΩ???? ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΧΡΥΣΟ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΜΕ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!

ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΑΝΤΑΛΑΚΤΗΡΙΟ ΚΡΙΜΑΣ!
smiley_emoticons_viking.gif

 
θετικο , αλλα με μια-δυο αλλαγες-τροποποιησεις
α. χρονος παραδωσης 20 λεπτων , αυτο δημιουργει φοβερη αδικια , σας παραθετω τι εχει να γινει
εγω εχω μια πολη και οι αντιπαλλοι μου εχουν 10 πολεις στο ιδιο νησι
φτιαχνω 3500 σφεντονες και στελνω εξεγερση σε μια πολη ποδαρατα
οι αμυνωμενοι εχουν ειτε μαζευτυς ολοι ειτε ενας ενας , εγω σε καθε 20 λεπτα θα βγαζω και εναν σε εξεγερρση , εαν μαζευτυν ολα μαζι εγω σε 3 ωρες τους εχουν αφανισει το πεζικο .
την ωρα αποικιακου φτιαχνω 3500 μοναδες με το αποικιακο και τους δινω πυξιδα
β. το κοστος ειναι 50 χρυσα ανα 2 000 περιπου υλες , ουσιαστικα με 1500 μολις χρυσα πυξιδιαζω τον πιο εμπειρο παιχτη του γρεπολισ
----------------------
για να βελτιωσετε το ανταλακτηριο ,
1. αλλαξτε το χρονο παραδωσης ,
πρωτη αποδοχη 20 λεπτα
δευτερη 25
τριτη 30 ωστε ο εχων χρυσο μην μπαινει καθε 20 λεπτα και να αφανιζει παιχτες αλλα να αφιερωνει περισσοτερο χρονο αφου οι υλες θα του ερχονται σε ακανονιστους χρονους
2. αποδοχη πρωτης προσφορας 50 χρυσα ,
δευτερης 60 χρυσα
τριτης 70 χρυσα
ετσι ο εχων χρυσο δεν θα το παρακανει , αφου οσο πιο πολλες υλες παιρνει τοσο πιο ασυμφωρο θα του γινεται
-----------
μην σνομπαρετε αυτους που δεν αγοραζουν χρυσο , γιατι εαν σας σνομπαρουν κι αυτοι , οι εχων χρυσο δεν θα νιωθουν δυνατοι αφου θα ανταμετωπιζουν ιδιους-δυσκολους εχων χρυσο αντιπαλλους
 

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Το ανταλλακτηριο ειναι κακο.. Και διωχνει κοσμο..
Εδω ο ποσειδων ειναι ο μονος παικτης υπερ του ανταλλακτηριου..
Τι να πεις...
Δε μπορεις να καταλαβεις οτι σκοπος της εταιριας ειναι να βγαζει χρυσο, οχι να παιζεις εσυ δωρεαν..
Για ονομα.. Απο αποψη οικονομικη, η κινηση της εταιριας ειναι σωστη,απλα οσοι συνεχισουν θα πρεπει να βαζουν παραπανω λεφτα.. Και θα φυγουν οσοι δεν βαζουν χρυσο ή βαζουν λιγα.
 
το ανταλακτηριο σταματαει κακοπροεραιτες αποστολες υλων ,
αλλα εχει αδυναμιες - πχ
χρυσοθηρες δεχονταν απο καποιον 500 χρυσα και εστελναν 400 000 υλες
τωρα αυτο δεν μπορει να γινει αφου οι προσφορες ειναι ανωνυμες ,
βεβαια μπορω σαν πλουσιος να πω σε 10 ατομα , παιδες εχετε paysafe20αρα στελνετε υλες , αυτο ομως ειναι αδικημα και μπορει να μπλεξεις με εφορια , ξεπερναει το παιχνιδι , αλλα δεν με αφορα
φιλε τιμαζζ , σε παρακαλω , μην ειρωνευεσαι τη γνωμη μου , σεβασου την και κρινε την φυσικα
το ανταλακτηριο θα δημιουργησει μια εφορια στον εχω χρυσο αφου απλα θα μπαινει ανα 20 λεπτο , οι αλλοι ειμαστε προβατα ,
μπε μπε μπε
η εταιρια θα ζημιωθει κατα χιλιδες ευρω γιατι οι πληρωμες θα γινονται με paysafe
αυτο ομως σαν παιχτη που του αρεσει το γρεπολις δεν μ αφορα καθολου
 

DeletedUser17818

Guest
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΜΜΑΖ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΒΑΖΟΥΝ ΧΡΥΣΟ Η ΤΟ ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΠΥΞΙΔΑ ΚΑΙ ΕΦΑΓΕΣ ΚΟΛΛΗΜΑ ΑΣΧΗΜΟ. ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕ 3500 ΣΦΕΝΤΟΝΕΣ ΔΕΝ ΣΤΕΛΕΙΣ ΕΝΑ ΕΜΠΕΙΡΟ ΠΑΙΚΤΗ ΠΥΞΙΔΑ ΑΠΛΑ ΣΕ ΝΤΟΤΖΑΡΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΝΑΠΟΔΑ ΑΝΑΛΟΓΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ.ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ Πρωτα απο ολα δικαιωμα οποιου θελει να βαζει και 100 και 1000 ευρω χρυσο απο την στιγμη που το παιχνιδι το επιτρεπει δικο του θεμα αν εχει την οικονομικη δυνατοτητα να το κανει δεν μας πεφτει λογο .Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ 100% ΒΑΖΑΜΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ 10-20 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΟΝ ΤΡΙΠΛΑΣΙΟ-ΤΕΤΡΑΠΛΑΣΙΟ ΧΡΥΣΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΟΙΡΑΖΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΖΑΡΙ ΚΑΙ ΠΑΙΖΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΤΩΡΑ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ!!! ΚΥΡΙΟΙ ΤΙΣ ΙΝΝΟ ΞΕΡΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30-40 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΒΑΖΑΝ ΧΡΥΣΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΧΑΣΑΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΧΑΣΑΤΕ ΚΑΙ ΕΜΑΣ!! ΚΑΚΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΛΩΣ ΕΜΕΙΝΑ ΣΤΟΝ ΕΛΟΡΟ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΑΛΛΟΥ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑ 20-30 ΕΥΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΡΧΗ ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ 80 ΟΧΙ ΚΥΡΙΟΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΟΡΟΙΔΟ ΚΑΝΕΝΟΣ. ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΝΟΜΙΖΩ ΦΤΑΣΑΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ.
smiley_emoticons_candle.gif
 
δεν μπορειτε να αντιληφτειτε πως εναν εσυ εχεις 20ωρες παιχνιδιου-εμπειρια ενα βουνο και συμμαχια δυνατη
ενας με πολυ χρυσο μπορει να σας διαλυσει ευκολα
εαν εσυ θεωρεις πως μπορεις να ντοζαρεις εναν με χρυσο , απαντησε μου πως θα αποκρουσεις εαναν παιχτη που κανει το εξεις
φτιαχνει σε κοσμο εξεγερσης αποικιακο-100 φαρους-1500 επιθετικα απο μια πολη και στη στελνει 20 φορες μεσα σε αποσταση 20 λεπτων
ο χρυσος επιτρεπει σε καποοιον να το κανει αυτο ,
εσυ εχεις δυο επιλογες ειτε συμμαχικη ανταλλαγη πολης ειτε διαρκως να οπισθοχωρεις μεχρι το ηθικο της υπερ να διαλυθει
δεν εχω φαει πυξιδα , εχω χασει πολεις αλλα δεν ειναι αυτο το ζητημα .
οσο αφορα το ανταλακτηριο , αλλαζω γνωμη - διαφωνω και εγω .
δεν επιτρεπει να βαλω προσφορα χρυσου αυτο το πραγμα
και δημιουργει 3 προβληματα ενω ουσιαστικα δεν λυνει το ζητημα για το οποιο δημιουργηθηκε .
*σταματηστε να προσβαλετε τα απειρα ατομα , ισως ειμαι ισως και δεν ειμαι , δικαιωμα μου
εδω μιλαμε για βελτιωσεις παιχνιδιου , κρινετε αυτο που λεω οχι αυτο που ειμαι
 

DeletedUser17818

Guest
δεν μπορειτε να αντιληφτειτε πως εναν εσυ εχεις 20ωρες παιχνιδιου-εμπειρια ενα βουνο και συμμαχια δυνατη
ενας με πολυ χρυσο μπορει να σας διαλυσει ευκολα
εαν εσυ θεωρεις πως μπορεις να ντοζαρεις εναν με χρυσο , απαντησε μου πως θα αποκρουσεις εαναν παιχτη που κανει το εξεις
φτιαχνει σε κοσμο εξεγερσης αποικιακο-100 φαρους-1500 επιθετικα απο μια πολη και στη στελνει 20 φορες μεσα σε αποσταση 20 λεπτων
ο χρυσος επιτρεπει σε καποοιον να το κανει αυτο ,
εσυ εχεις δυο επιλογες ειτε συμμαχικη ανταλλαγη πολης ειτε διαρκως να οπισθοχωρεις μεχρι το ηθικο της υπερ να διαλυθει
δεν εχω φαει πυξιδα , εχω χασει πολεις αλλα δεν ειναι αυτο το ζητημα .
οσο αφορα το ανταλακτηριο , αλλαζω γνωμη - διαφωνω και εγω .
δεν επιτρεπει να βαλω προσφορα χρυσου αυτο το πραγμα
και δημιουργει 3 προβληματα ενω ουσιαστικα δεν λυνει το ζητημα για το οποιο δημιουργηθηκε .
*σταματηστε να προσβαλετε τα απειρα ατομα , ισως ειμαι ισως και δεν ειμαι , δικαιωμα μου
εδω μιλαμε για βελτιωσεις παιχνιδιου , κρινετε αυτο που λεω οχι αυτο που ειμαι
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΙΟ ΕΜΠΕΙΡΑ ΑΤΟΜΑ ΤΑΚΤΙΚΗ !!Με μια ΚΑΛΗ ΣΥΜΜΑΧΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΠΑΝΤΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΧΡΥΣΑΚΗΔΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΤΑΚΗΔΕΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗΣ ΣΥΜΜΑΧΕΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΟΣΜΟ!

“Μπορείς να πας πολύ πιο μακριά με μια καλή κουβέντα και ένα όπλο από ό, τι μπορείς να πας μόνο με μία καλή κουβέντα”.
smiley_emoticons_skullhaufen.gif
 
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΙΟ ΕΜΠΕΙΡΑ ΑΤΟΜΑ ΤΑΚΤΙΚΗ !!Με μια ΚΑΛΗ ΣΥΜΜΑΧΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΠΑΝΤΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΧΡΥΣΑΚΗΔΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΤΑΚΗΔΕΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗΣ ΣΥΜΜΑΧΕΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΟΣΜΟ!

“Μπορείς να πας πολύ πιο μακριά με μια καλή κουβέντα και ένα όπλο από ό, τι μπορείς να πας μόνο με μία καλή κουβέντα”.
smiley_emoticons_skullhaufen.gif
μα δεν παιζω γρεπολις για να κερδισω κοσμο , παιζω για την πλακα μου ,
οταν ομως χαλαω φαια ουσια σε ενα παιχνιδι , θελω αυτο να παιζετε με κανονες
1-πλεονεχτημα ο εχων χρυσο εχει στο ανοιγμα δικαιωματων μεσω ολυμπιακων αγωνων
2-πλεονεχτημα εχει στο σηκωμα εντος μισου λεπτου τοιχους ο..26
3-πλεονεχτημα μεσω εκδηλωσεων σε μοναδες στρατου-αγορα οξυμενων κτλ
4-πλεονεχτμα με καλυερεψη επιθεσων εως 70% μεσω διαχειριστων
5-πλεονεχτημα στις υλες μεσω χρυσου
5-πλεονεχτημα μεσω χρυσου να κατασκευαζει 4 000 σφεντονες μεσα σε δευτερολεπτα ενω εγω σε 4 μερες με αγωνα
6- πλεονεχτημα σε μποτ μεσω χρυσου
-----------------
διαφωνω με το 5 , στο οποιο θελω να μπει ενα στοπ (πχ 10 000 χρυσα /μερα ) και
θελω , μονο με μια φωτο , να τιμωρουν αμεσα το μποτ , ετσι εαν το δεν κανει μεσα σε 2 μερες ο διαχειριστης - να μπορω να τον καταγγειλω
----------------
αποχη μεχρι να δικαιωθω απ ολους τους κοσμους . πηρα τα αρματα !!!
υποδικε γνωριζω το παιχνιδι
 

DeletedUser17818

Guest
smiley_emoticons_grepo_pacman.gif
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ Η ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΟΣΜΟ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟ.
 
smiley_emoticons_grepo_pacman.gif
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ Η ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΟΣΜΟ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟ.
Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα παιχτες-λογγαριασμοι να ναι βαλμενοι απο την ιδια την εταιρια , ωστε να λενε διαρκως εισαι απειρος , προσπαθησε και αλλα ασχετα .
Ο κοσμος παιρνετε απο το συνολο των ενεργων παιχτων σε συνδιασμο με τις αλλες συμμαχιες
ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥς ΚΟΣΜΟΥς ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ , ΕΝΩ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΥΜΜΑΧΙΕς ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΕ 10 ΜΕΡΕς ΔΙΑΛΥΟΝΤΑΙ
μπηκα σε 3 κοσμους , σαν παρατηρητης και καταλαβα γιατι αυτο συμβαινει
1. υπαρχουν πολλα προσωπικα προβληματα και πολλοι κρεμονται απο το γρεπολις για να αποδειξουν πως ειναι παιχτες
2. στην προσπαθεια αυτη χρησιμοποιουν θεμιτα ( υπερβολκα ευρω ) και αθεμιτα μεσα ( μποτ ) για να πευχουν την ανωτερωτητα τους στο ταβλι , σορρυ στο γρεπολισ
--------
εχω τη θεληση αλλα δεν εχω τη δυνατοτητα να κανω κατι για αυτους
εμενα μονο η βελτιωση του παιχνιδιου και κατα δευτερο βαθμο και αυτα τα δυσμοιρα
το γρεπολις ειναι ενας κυκλος , καθε κυκλος εχει ωρες παιχνιδιου και ζημιες αλλα κυριως εξαρταται απ την αλληλεπιδραση παιχτων
εαν ευννοειται σε υπερμετρο βαθμο τους εν κατεχων χρυσο και πετατε τους φτωχους τοτε οι φτωχοι θα σας εγκαταληψουν
-------------
αυτη ειναι η απαντηση μου προς τους διαχειριστες του γρεπολις ειτε αυτοι ειναι δηλωμενοι ειτε χρησιμοποιουν αλλους λογγαριασμους που φαινονται σαν παιχτες και διαρκως μου γραφουν απειρια-συμμαχια κτλ κτλ κτλ ενω εγω τους λεω
Το εχετε παρακανει ! - τα προβατα πλεον δεν φευγουν ενα ενα απ το γρεπολις αλλα παιρνουν πλοια
------------------------------------
1. περιοριστε τον χρυσο , στην κατασκευη στρατου
2. τιμωρηστε τα μποτ
---------------
αλλιως μπαι μπαι my love
 
Κορυφή