Συζήτηση για τους κόσμου Ολύμπου

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε για τους κόσμου Ολύμπου
 

DeletedUser14092

Guest
ένα μειονέκτημα δεν παίζεται με εξέγερση
 

ALEXISGIM12345

Εκσφενδονιστής
Στην αρχή ομολογώ πως το είχα πάρει με κακό μάτι
ΑΛΛΆ!!!
τελικά είναι ένα ωραίο σύστημα διαφορετικο από τα άλλα δυο(κυριαρχία , θαύματα)
Έχει να κανει περισσοτερο με στρατηγικές κινήσεις σε σχέση με τα θαυματα ποσο μαλλον με την κυριαρχία
Μπήκα στον Dymi με την ομαδουλα μας να δούμε πως δουλεύει...
Με σιγουριά μπορώ να πω πως μου αρέσουν πολύ οι ναοι που δινουν επιπλεον μπονους δύναμης στις ναυτικές , χερσαίες αλλα και ιπταμενες μονάδες ακομη και στην μείωση στρατολογήσεων τους.

Άποψη μου...
αξίζει τον κόπο να μπείτε να το δείτε το σύστημα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Sakontios

Οπλίτης
Καλή προσπάθεια να βγάλουν ένα νέο σύστημα, αν και ακόμα θέλει αρκετές διορθώσεις, μακάρι να ασχοληθούν και να το βελτιώσουν ακόμα περισσότερο.
 

Ellippo

Μέδουσα
Σύστημα με αρκετό ενδιαφέρον και διαφορετική νοοτροπία από τα άλλα δύο. Όμως υπάρχουν κάποια σημεία που χρειάζονται αλλαγή.

Για παράδειγμα, η κατανομή των διαφορετικών ιδιοτήτων των μικρών ναών δεν πρέπει να γίνεται εντελώς random κατά την γνώμη μου γιατί μπορεί να καταλήξει ένας κόσμος σαν τον Evoia που έχει μόνο δύο ναούς για +10% αύξησης στην επίθεση των φάρων και αυτοί στην άλλη άκρη του χάρτη. Δεν είναι τόσο λειτουργικό για τον κόσμο και τους παίκτες αυτό, ειδικά όταν είναι (σχεδόν) αδύνατο να κατακτήσει μια συμμαχία ναό άλλης.

Αυτό είναι το άλλο που χρήζει βελτίωσης, η κατάκτηση ναών από άλλες συμμαχίες. Πιστεύω είναι σχεδόν αδύνατο όταν μπορούν όλοι οι παίκτες να εξαπολύουν ξόρκια στις εισερχόμενες και να κρατάνε 3-4 κενές θέσεις στην συμμαχία για να μπαίνουν παίκτες από φιλικές συμμαχίες να ρίχνουν και αυτοί. Πρέπει να εφαρμοστούν κάποιοι περιορισμοί όπως σε μια συγκεκριμένη επίθεση που έρχεται και είναι πχ 80 μαντιχώρες να μπορεί να ρίξει οργή ένας παίκτης, μία ή περισσότερες, αλλά ο επόμενος παίκτης να πρέπει να περιμένει μισή ώρα για να ρίξει και σε άλλη επίθεση να μπορεί να ρίξει διαφορετικός παίκτης αλλά πάλι μόνο αυτός. Έτσι γίνεται πιο δίκαιο και ισόνομο το σύστημα ώστε να είναι εφικτή η κατάκτηση ναών που είναι χρήσιμη ικανότητα κόσμων Ολύμπου αλλά δεν μπορεί να εφαρμοστεί για την ώρα. Επίσης, όποιος νέος παίκτης μπαίνει σε μια συμμαχία να ισχύει ο περιορισμός που ισχύει και στην αποστολή υλών στα θαύματα δηλαδή για 72 ώρες να μην μπορεί να ρίξει ξόρκια σε εισερχόμενες στους ναούς.

Ελπίζω οι απόψεις μας να προωθηθούν.
 

ALEXISGIM12345

Εκσφενδονιστής
θα πατησω πανω στον λογο του
Ellippo
και θα προσθέσω κατι οσο αναφορά τις πυλες του ολυμπου
γνωρίζουμε πως οι ποιο λειτουργικές θάλασσες ειναι οι 54-55-44-45 καθώς εκει το παιχνίδι βγάζει τους παίκτες ...ειδικα στην αρχη
σιγα σιγα ανοιγει κυκλικα μετα στον χαρτη.

στον Evoia με μια γρήγορη μάτια παρατήρησα πως μονο η θ.55 επωφελείται με βάση την τοποθεσία της πύλης του ολυμπου
για την ακρίβεια ο σταυρός!!! Καθώς εχει βγει δίπλα στον σταυρό

η θ.54 και η θ.45 οι πύλες των ολυμπων τις εχουν βγει εξαιρετικά μακριά απο τον αρχικό σταυρό οπου ουσιαστικά τους βγαζει το παιχνιδι
ακομη και στην 44... η πυλη για τον ολυμπο ειναι αρκετά ψηλά

συνεπώς αναγκάζει τους παίκτες(συμμαχιες) των υπολοίπων θαλασσών να μεταναστέψουν δίπλα στην πύλες αυτές ... ενω ταυτόχρονα όποιος κατακτήσει τον σταυρό επωφελείται σε πολύ μεγάλο βαθμό απο πολλες αποψεις. Αρχικα ... η απαπτυξη που θα της παρέχει ο σταυρος και στην συνεχεια μια σίγουρη πυλη προς τον ολυμπο.

Στον Dymi βγηκαν ποιο σωστα οι πύλες. Με την κατανομή που εβγαλε τις πυλες των ολυμπων στον Evoia αναγκάζει τους παίκτες να δώσουν έμφαση στον σταυρο 55-54-45-44... ενα πραγμα σαν την κυριαρχία δηλαδη...

που θελω να καταλήξω?? γνωμη μου, καλο θα ειναι να βγαινουν ποιο ισότιμα οι ναοι στον χαρτη και οχι τυχαια στους μετέπειτα κοσμους...
ποσο μαλλον τις πύλες των ολυμπων οπου ειναι εξαιρετικά σημαντικοί ...

Υ.Σ το φαινομενο αυτο το παρατηρισα και σε εναν γαλλικό σερβερ χθες
 
Τελευταία επεξεργασία:

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Το σημαντικο που πρεπει να αλλαξουν ειναι που βγαινει ο Ολυμπος.
Ο Ολυμπος βγαινει σε μια απο τις κεντρικες θαλασσες.
Αν ο ολυμπος βγαινει τυχαια σε ολοκληρο τον χαρτη, τοτε οι πυλες αποκτουν μεγαλυτερο νοημα.
Με τον Ολυμπο να βγαινει τυχαια σε μια απο τις 4 κεντρικες θαλασσες, δεν ειναι απιθανο να βγει 3φορες στην ιδια θαλασσα.
Και μια συμμαχια που μπορει να περασε τον κοσμο ως θεατης, να κερδισει απο σποντα. Αν ο Ολυμπος βγαινει τελειως τυχαια σε ολο το χαρτι, και το παιχνιδι παιζετε γυρω απο τις πυλες, το παιχνιδι θα εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον απο αποψη κινησης στον χαρτι.
 

Frobler

Οπλίτης
Το σημαντικο που πρεπει να αλλαξουν ειναι που βγαινει ο Ολυμπος.
Ο Ολυμπος βγαινει σε μια απο τις κεντρικες θαλασσες.
Αν ο ολυμπος βγαινει τυχαια σε ολοκληρο τον χαρτη, τοτε οι πυλες αποκτουν μεγαλυτερο νοημα.
Με τον Ολυμπο να βγαινει τυχαια σε μια απο τις 4 κεντρικες θαλασσες, δεν ειναι απιθανο να βγει 3φορες στην ιδια θαλασσα.
Και μια συμμαχια που μπορει να περασε τον κοσμο ως θεατης, να κερδισει απο σποντα. Αν ο Ολυμπος βγαινει τελειως τυχαια σε ολο το χαρτι, και το παιχνιδι παιζετε γυρω απο τις πυλες, το παιχνιδι θα εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον απο αποψη κινησης στον χαρτι.
Λανθασμένη τοποθέτηση, ο Όλυμπος μπορεί να τοποθετηθεί εντελώς τυχαία σε οποιαδήποτε θάλασσα εντός ορίων του χάρτη όπως αναφέρεται ξεκάθαρα στους κανονισμούς περί κόσμων Ολύμπου στο στάδιο 4, 2η κουκίδα. Το ότι μπορεί να κάνει random spawn στην ίδια θάλασσα είναι γεγονός αλλά έχει λίγες πιθανότητες αν σκεφτείς ότι μπορεί να βγει σε 15-20 περίπου διαφορετικές θάλασσες.
 

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Ναι αλλα επειδη μεχρι τωρα, στον μπετα εκανε spawn μονο στις 4βασικες θαλασσες, λυπαμαι αλλα μαλλον δεν κανει σε οποιαδηποτε θαλασσα spawn.. και μαλλον ειναι ρυθμισμενο να κανει spawn μονο στις 4βασικες θαλασσες, ετσι υπαρχει πιθανοτητα (1/4)*3 να κανει spawn 3φορες στην ιδια θαλασσα. Εγω προτεινω αυτο που λες, να υπαρχει πιθανοτητα να κανει spawn σε οποιαδηποτε θαλασσα στον χαρτι ωστε οι πυλες να εχουν ουσιαστικο νοημα.
Ξερω τι λενε οι κανονες περι κοσμων ολυμπου, αλλα εγω σου μιλαω στην πραξη, απο οτι ειδα στον μπετα κοσμο που ειχε ανοιξει
 

Frobler

Οπλίτης
Δεκτό. Παρόλα αυτά, στον beta ήταν και λιγότερες οι διαθέσιμες θάλασσες από ότι είναι στους κανονικούς κόσμους Ολύμπου που έχουν ανοίξει. Ευελπιστώ να μην ισχύει αυτό και να κάνει όντως random spawn. Στο support πάντως ελληνικό και beta απαντάνε ότι δεν ισχυεί αυτό για τις 4 κεντρικές θάλασσες, οπότε μένει να το δούμε στην πράξη.
 

DeletedUser18136

Guest
Ναι αλλα επειδη μεχρι τωρα, στον μπετα εκανε spawn μονο στις 4βασικες θαλασσες, λυπαμαι αλλα μαλλον δεν κανει σε οποιαδηποτε θαλασσα spawn.. και μαλλον ειναι ρυθμισμενο να κανει spawn μονο στις 4βασικες θαλασσες, ετσι υπαρχει πιθανοτητα (1/4)*3 να κανει spawn 3φορες στην ιδια θαλασσα. Εγω προτεινω αυτο που λες, να υπαρχει πιθανοτητα να κανει spawn σε οποιαδηποτε θαλασσα στον χαρτι ωστε οι πυλες να εχουν ουσιαστικο νοημα.
Ξερω τι λενε οι κανονες περι κοσμων ολυμπου, αλλα εγω σου μιλαω στην πραξη, απο οτι ειδα στον μπετα κοσμο που ειχε ανοιξει
Ενώ έχω διαβάσει κάποια πράγματα δεν είμαι εξοικειωμένος με το σύστημα του Ολύμπου, ούτε το έχω παίξει. Δεν ξέρω κάθε πότε κάνει spawn αλλά σίγουρα οι πιθανότητες που γράφεις δεν ευσταθούν. Δηλαδή υπάρχει πιθανότητα 75% να κάνει spawn στην ίδια θάλασσα; Στα πόσα spawn ορίζεται αυτό;
Ενδεικτικά η πιθανότητα να βγει 3 φορές σερί στην ίδια θάλασσα είναι 1/64, στις 4 προσπάθειες οι 3 να είναι στην ίδια θάλασσα 3/256, στις 5 9/1024 κοκ.
Όχι ότι μιλάμε για κανονικές πιθανότητες βέβαια. Έτσι και αλλιώς κάθε τιμή στο παιχνίδι βγαίνει από μήτρα ψευδοτυχαίων αριθμών οπότε αν υπάρχει μοτίβο (σε μικρή ακολουθία) τότε πρέπει να αναθεωρηθεί ο αλγόριθμος.
Αυτό σαν παρένθεση. Γενικά συμφωνώ με την τοποθέτηση για random spawn σε όλο τον χάρτη.
 

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Ενώ έχω διαβάσει κάποια πράγματα δεν είμαι εξοικειωμένος με το σύστημα του Ολύμπου, ούτε το έχω παίξει. Δεν ξέρω κάθε πότε κάνει spawn αλλά σίγουρα οι πιθανότητες που γράφεις δεν ευσταθούν. Δηλαδή υπάρχει πιθανότητα 75% να κάνει spawn στην ίδια θάλασσα; Στα πόσα spawn ορίζεται αυτό;
Ενδεικτικά η πιθανότητα να βγει 3 φορές σερί στην ίδια θάλασσα είναι 1/64, στις 4 προσπάθειες οι 3 να είναι στην ίδια θάλασσα 3/256, στις 5 9/1024 κοκ.
Όχι ότι μιλάμε για κανονικές πιθανότητες βέβαια. Έτσι και αλλιώς κάθε τιμή στο παιχνίδι βγαίνει από μήτρα ψευδοτυχαίων αριθμών οπότε αν υπάρχει μοτίβο (σε μικρή ακολουθία) τότε πρέπει να αναθεωρηθεί ο αλγόριθμος.
Αυτό σαν παρένθεση. Γενικά συμφωνώ με την τοποθέτηση για random spawn σε όλο τον χάρτη.


Ναι αλλα οχι..
Το να βγει στην ιδια θαλασσα 3 φορες, ειναι 3φορες 1/4.
Καθε 1/4 ομως δεν επιρρεαζεται απο τα προηγουμενα. Οποτε 25% πιθανοτητα να βγει στην ιδια θαλασσα, και καθε φορα 25% να ξαναβγει και ξανα και ξανα.... στον μπετα στις 3φορες που βγηκε ο ολυμπος οι 2 ηταν στην ιδια θαλασσα. Το παιχνιδι γινεται χωρις λογο πολυ στην τυχη..
Γενικα θελει δουλεια το συστημα για να δουλεψει σωστα.
Και η κυριαρχια στην αρχη φαινοταν καλο συστηματακι... Οταν ομως ολοκληρος ο χαρτης σχεδον ειναι κυριαρχικα νησια το νοημα χαθηκε.. Αν τα κυριαρχικα νησια βγαινανε απο την 1η ημερα, και αντι για 200 νησια ηταν 20, το συστημα κυριαρχιας θα ειχε πολυ ξυλο και πολυ παραπανω ενδιαφερον.
Εχουν τις ιδεες αλλα το λουζουν στην εκτελεση
 

ALEXISGIM12345

Εκσφενδονιστής
TiMazZ

Δεν συμφωνω για την κυριαρχια σε αυτο
καθως αν π.χ εφαρμοστει με το τρεχον σύστημα της κυριαρχιας...
Αν ηταν 20 νησια οπως λες το ξυλο, ναι θα παιζοταν στον σταυρο οπως σε καθε κοσμο στην αρχη
αλλα θα τελείωνε στις πρωτες 20-30 μερες.... αν μια συμμαχια θεωρητικά καλή εμπαινε απο την πρωτη μερα στο σταυρο...
παει τελείωσε(και πλεον σχεδον μονο μια καλη συμμαχια μπαινει σε καθε κοσμο)
σε λιγότερο απο 20 μέρες θα ειχε γινει ο κοσμος φαρμεραμα
επισης με αυτο που ειπες θα ανάγκαζε τον καθε παικτη να μπει απ την πρωτη μερα στον κοσμο για να πιασει κυριαρχικά νησια
ετσι λοιπον η πελατεία θα χανόταν καθώς αρκετοί παίκτες δεν θα μπορούσαν να μπουν την ιδια και ολας μερα που ανοιγε ο κοσμος.

Με αυτο το συστημα που ανοιγει αρκετα κυριαρχικα νησια-πολεις δινει την ευκαιρια στους κοσμους να συνεχιζοντε και να παιζετε ξυλο εως και την τελευταια μερα...

θα συμμωνουσα με εσενα μονο αν η κυριαρχια μίκρυνε δηλαδη απο την στιγμη που θα ειχε μονο 20 κυριαρχικα οπως προτείνεις για εμενα η κυριαρχια ουτε μηνα δεν θα επρεπε να κρατα... αν και αυτο ποια παραπαίει
Ηδη τους κοσμους που ανοίγουν τους εχουν μικρύνει αρκετα.
ΕΙΤΕ αν η κυριαρχία ξεκίναγε μετα τις πρωτες 15-20 μερες σε καθε θαλασσα με Ιση αποσταση των κυριαρχικών νησιών
δηλαδη στο κεντρο της 44 να εβγαζε 5 κυριαρχικα νησια , 55-54-45 το ιδιο και για να κερδισει μια συμμαχια θα χρειαζόταν 15-17 νησια κυριαρχικα απο τα 20 και για το εξτρα βραβειο και τα 20

Ετσι ναι θα είχε ξύλο πολυ περισσότερο και ο κοσμος θα διαρκούσε παραπάνω
θεωρητικά παντα... εκτος αν γινοταν μια τεράστια υπερ ...
 

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Αν και 20 νησια δεν ειναι ο σταυρος.. Ας ειναι 40 νησια.. 50νησια.. να ειναι 1000κυριαρχικες πολεις+-
οχι 6000+ κυριαρχικες πολεις.
ετσι οπως ειναι η κυριαρχια τωρα, οταν υπαρχει ανταγωνισμος καινε και οι 2πλευρες στρατο να ανοιξουν πρωτοι τα δικαιωματα, να περνουν ευκολες καφε πολεις στην ακρη του χαρτι, να νικησουν...
Και το ξερω καλα γτ το εχω δει να γινεται ξανα και ξανα.....
Και στον παρο που σχηματιστηκε μια υπερ ολος ο σερβερ απεναντι μας, καιγανε στρατο στο τελος, και πλησιασανε κανοντας τραμπες μεταξυ τους, με δικαιωματα που ανοιξανε απο καψιμο στρατου.
ενω καθολη την διαρκεια του σερβερ τους ειχαμε παρει 1000+ πολεις στα μετωπα, ηταν σωστο να εχουν δικαιωμα να νικησουν τον σερβερ?
 

DeletedUser18698

Guest
Στο παιχνίδι στο τέλος, τα βραβεία τα παίρνει και η Υπερ-συμμαχία, η μόνο η συμμαχία που νικάει τον κόσμο;
 

ALEXISGIM12345

Εκσφενδονιστής
Αν και 20 νησια δεν ειναι ο σταυρος.. Ας ειναι 40 νησια.. 50νησια.. να ειναι 1000κυριαρχικες πολεις+-
οχι 6000+ κυριαρχικες πολεις.
ετσι οπως ειναι η κυριαρχια τωρα, οταν υπαρχει ανταγωνισμος καινε και οι 2πλευρες στρατο να ανοιξουν πρωτοι τα δικαιωματα, να περνουν ευκολες καφε πολεις στην ακρη του χαρτι, να νικησουν...
Και το ξερω καλα γτ το εχω δει να γινεται ξανα και ξανα.....
Και στον παρο που σχηματιστηκε μια υπερ ολος ο σερβερ απεναντι μας, καιγανε στρατο στο τελος, και πλησιασανε κανοντας τραμπες μεταξυ τους, με δικαιωματα που ανοιξανε απο καψιμο στρατου.
ενω καθολη την διαρκεια του σερβερ τους ειχαμε παρει 1000+ πολεις στα μετωπα, ηταν σωστο να εχουν δικαιωμα να νικησουν τον σερβερ?
αν ειναι να γινει ετσι οπως λες θα ηταν καλο πιστευω με το δικο μου σκεπτικο που ανεφερα ποιο πανω
διαφορετικα οι κοσμοι θα ειναι 100αρι σπιντ... απο την πρωτη στιγμη κ ολας... που θα μπουν οι παικτες ...
και οσοι ξερουν λιγο το παιχνιδι... με λιγο χρυσο παραπανω θα πιασουν επι τοπου τον σταυρο σε λιγοτερο απο μηνα.
Ετσι λοιπον στην συνεχεια ο κοσμος θα ειναι φαρμεραμα εντος 20ημερου αντε μηνα .

Τελος κατι θα πρεπει να γινει με τις υπερ... θα πρεπει να υπαρξει κοσμος που να μην επιτρεπει τις υπερ συμμαχιες
ετσι ωστε ολοι να παιζουν ξυλο με ολους
 

Ellippo

Μέδουσα
Τι εννοείς πρέπει να γίνει κάτι με τις υπέρ ; Οι υπέρ δημιουργούνται μεταξύ δύο ή περισσότερων συμμαχιών που θέλουν να συνεργαστούν για να κερδίσουν τον κόσμο, αν για παράδειγμα βγει ένας κόσμος χωρίς τη δυνατότητα σύναψης συνθήκης ειρήνης απλά οι συνθήκες και οι συνεργασίες θα είναι άτυπες. Με αυτό εννοώ ότι δεν πρόκειται ποτέ να σταματήσουν να συνεργάζονται συμμαχίες μεταξύ τους άλλωστε το παιχνίδι περιέχει στρατηγική, διπλωματία και όχι μόνο ξύλο.

Τώρα αν εννοείς να μπουν πχ σε έναν κόσμο 3 συμμαχίες αρκετά ενεργές και δυνατές με τον απαραίτητων αριθμό παικτών ώστε να μη χρειάζονται υπέρ και αποφασίσουν να πάνε κόντρα η μια στην άλλη χωρίς συνθήκες εξαρχής, ναι θα ήταν κάτι αρκετά αξιόλογο με ενδιαφέρον αλλά αυτό είναι καθαρά επιλογή των αρχηγών κάθε συμμαχίας αν θέλει να παίξει έτσι.
 

ALEXISGIM12345

Εκσφενδονιστής
Τι εννοείς πρέπει να γίνει κάτι με τις υπέρ ; Οι υπέρ δημιουργούνται μεταξύ δύο ή περισσότερων συμμαχιών που θέλουν να συνεργαστούν για να κερδίσουν τον κόσμο, αν για παράδειγμα βγει ένας κόσμος χωρίς τη δυνατότητα σύναψης συνθήκης ειρήνης απλά οι συνθήκες και οι συνεργασίες θα είναι άτυπες. Με αυτό εννοώ ότι δεν πρόκειται ποτέ να σταματήσουν να συνεργάζονται συμμαχίες μεταξύ τους άλλωστε το παιχνίδι περιέχει στρατηγική, διπλωματία και όχι μόνο ξύλο.

Τώρα αν εννοείς να μπουν πχ σε έναν κόσμο 3 συμμαχίες αρκετά ενεργές και δυνατές με τον απαραίτητων αριθμό παικτών ώστε να μη χρειάζονται υπέρ και αποφασίσουν να πάνε κόντρα η μια στην άλλη χωρίς συνθήκες εξαρχής, ναι θα ήταν κάτι αρκετά αξιόλογο με ενδιαφέρον αλλά αυτό είναι καθαρά επιλογή των αρχηγών κάθε συμμαχίας αν θέλει να παίξει έτσι.
εχουν τελειωσει κοσμοι αρκετοι απο την πρωτη μερα που ανοιξαν... τι θελω να πω??
πηγαιναν 3-4-6 μεγαλυτερες συμμαχιες εκαναν υπερ...και ετρωγαν οτι αλλο υπηρχε απο μικρες συμμαχιες και ανοργανωτες...
μοιραζοντουσαν τις θεσεις για το τελικο βραβειο πριν καν φτασει η ωρα του βραβειου
η ακομα π.χ κοσμοι θαυματων... εκει ηταν ποιο ευκολο να γινει αυτο καθως ολοι επερναν βραβειο
ακομα κ στις κυριαρχιες... εχει γινει κατι αντιστοιχο
(ΔΕΝ ΛΕΩ πως ολοι κοσμοι ηταν ετσι... οι περισσοτεροι ομως)
Καλο θα ειναι σε εναν κοσμο , ναι να μπουν 3-4 αξιολογες συμμαχιες και να παιχτει ξυλο
αλλα αυτο δεν θα γινει ποτε...καθως οσοι καλοι παλιοι παικτες εχουν μινει (οι περισσοτεροι μαζευονται σε μια συμμαχια πλεον).... θελουν να τελειωνουν τους κοσμους χαλαρα και να περνουν τα βραβεια

απο παραδειγματα εχω πολλα να δωσω αλλα θεωρω και ο ιδιος γνωριζεις πολλες τετοιες καταστασεις.

Απο εκει και περα ξεφευγουμε απο το αρχικο θεμα
επανερχομαστε στον ολυμπο
 
Κορυφή