Συζήτηση για την εκδήλωση <<Θωρηκτά του Αιγαίου>>

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser18028
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser13839

Guest
γιατί να μην μετράνε οι οξυμένες ;; γιατί να είναι μόνο 10.000
γιατί να μην μετράνε τα αποικιακά;
γιατί να μην μετράνε τα μεταφορικά ;
βοηθάτε φιλαράκια σας που κλαίγονται που δεν μπορούν να κερδίσουν κόσμους ούτε να βγουν στους μαχητές;
 

Ellippo

Μέδουσα
γιατί να μην μετράνε οι οξυμένες ;; γιατί να είναι μόνο 10.000
γιατί να μην μετράνε τα αποικιακά;
γιατί να μην μετράνε τα μεταφορικά ;
βοηθάτε φιλαράκια σας που κλαίγονται που δεν μπορούν να κερδίσουν κόσμους ούτε να βγουν στους μαχητές;

Ποια είναι τα φιλαράκια τους ;
 

jonaras

Πήγασος
το νέο ξόρκι που προσθέσατε φένεται πολύ δίκαιο σε σχέση με το προηγούμενο (σε σχέση με της οξυμένες)
το μόνο που δεν μου πολύ αρέσει είναι ότι δεν μετράνε η πόντοι των αποικιακών και των μεταφορικών.
 

DeletedUser13839

Guest
το νέο ξόρκι που προσθέσατε φένεται πολύ δίκαιο σε σχέση με το προηγούμενο (σε σχέση με της οξυμένες)
το μόνο που δεν μου πολύ αρέσει είναι ότι δεν μετράνε η πόντοι των αποικιακών και των μεταφορικών.
δεν είναι δίκαιο τότε , γιατί υπάρχει κάποιο μάξιμουμ όριο , δε το κατάλαβα , αν εγώ δλδ σηκώσω 100 πόλεις επίθεση , τι; θα πάρω πόντους μάχης μόνο για τις 100; και εκεί χωρίς τα μεταφορικά; κάπου αποσκοπεί όλο αυτό , προφανώς ώστε να βάζουν τα φιλαράκια τους περισσότερο χρυσό , και να κάνουν παρέλασεις έτσι να ανοίξουν δικαιώματα .. είναι τελείως άστοχο και χαζό το νέο ξόρκι
 

Ellippo

Μέδουσα
δεν μίλησε κανείς σε σένα , οπότε καλό θα ήταν να μην πετάγεσαι!!!!
Ελευθερία λόγου. Σου έθεσα μια ερώτηση για το παραπάνω σχόλιο σου καθότι είναι εντελώς άτοπο, η αναβάθμιση αυτή δεν βοηθάει τόσο αντίθετα κάνει το παιχνίδι πιο δίκαιο και βασισμένο στις κανονικές ''μάχες'' και όχι στους εύκολους πόντους μάχης που έχουν συνηθίσει να παίρνουν ορισμένοι σπάζοντας εκατοντάδες αποικιακά με χρυσές και λοιπά τεχνάσματα.
 

jonaras

Πήγασος
δεν είναι δίκαιο τότε , γιατί υπάρχει κάποιο μάξιμουμ όριο , δε το κατάλαβα , αν εγώ δλδ σηκώσω 100 πόλεις επίθεση , τι; θα πάρω πόντους μάχης μόνο για τις 100; και εκεί χωρίς τα μεταφορικά; κάπου αποσκοπεί όλο αυτό , προφανώς ώστε να βάζουν τα φιλαράκια τους περισσότερο χρυσό , και να κάνουν παρέλασεις έτσι να ανοίξουν δικαιώματα .. είναι τελείως άστοχο και χαζό το νέο ξόρκι
ναι δίκιο έχεις αλλά αν δεις λέει ' Μόλις φτάσετε το όριο, η δύναμη θα λήξει, χρησιμοποιείτε ενα άλλο ξόρκι και αποκομίζετε τα οφέλη απο τους βελτιωμένους πόντους μάχης ξανά. '
 

DeletedUser13839

Guest
ναι δίκιο έχεις αλλά αν δεις λέει ' Μόλις φτάσετε το όριο, η δύναμη θα λήξει, χρησιμοποιείτε ενα άλλο ξόρκι και αποκομίζετε τα οφέλη απο τους βελτιωμένους πόντους μάχης ξανά. '
άρα θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε 2 σπάνια ξόρκια μπορεί και 3 και 4 , για την δουλειά ενός; αυτό και αν είναι μαλακία , άρα για να το κερδίσεις πρέπει να βάζεις λεφτά , άρα είναι μόνο για τους λεφτάδες!
 

jonaras

Πήγασος
άρα θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε 2 σπάνια ξόρκια μπορεί και 3 και 4 , για την δουλειά ενός; αυτό και αν είναι μαλακία , άρα για να το κερδίσεις πρέπει να βάζεις λεφτά , άρα είναι μόνο για τους λεφτάδες!
πιθανό (εγώ δεν είμαι πολύ υπερ του να έβγαζαν της οξυμένες απο το παιχνίδι.) Εγώ θα ήθελα να μην έβγαζαν της οξυμένες, αλλά να προσθέταν και την θεική στρατηγικής μάχης ίσως να ήταν ακόμα πιό ενδιαφέρον χεχεχε αλλά αφού έστω της ανικατέστησαν είμαι οκ.
 

Ellippo

Μέδουσα
Πάντως γνωρίζοντας από τον beta, οι νέες αυτές οξυμένες έχουν όριο 10.000 η πρώτη, 40.000 η δεύτερη και γύρω στα 100.000 η τρίτη που προσφέρεται. Κατά την γνώμη μου, η αναβάθμιση αυτή ισορροπεί λίγο το παιχνίδι όμως τα όρια δεν είναι σωστά υπολογισμένα. Με αυτό εννοώ ότι τα όρια θα έπρεπε να διαφέρουν ανάλογα με την πορεία που έχει ο κόσμος. Για παράδειγμα, αυτά τα όρια είναι ικανοποιητικά για κόσμους όπως ο Gonnos που άνοιξαν πριν ελάχιστες ημέρες, σε κόσμους όπως ο Ριζίνια ή ο Vyllis που η ανάπτυξη των ενεργών παικτών ξεπερνάει τις 150 πόλεις οι πόντοι μάχης αυτοί αποκτώνται πολύ εύκολα και ούτε καν ανοίγουν δικαίωμα στους μεγάλους λογαριασμούς. Σε προχωρημένους κόσμους θα μπορούσε να είναι 100.000, 400.000, 1.000.000 τα όρια για παράδειγμα και το προχωρημένους να ελέγχεται από το συνολικό αριθμό των πόντων των 50 συμμαχιών όπως γίνεται με τα θαύματα και από εκεί να προσαρμόζονται τα όρια.
 

DeletedUser13839

Guest
ΑΡΑ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΦΡΑΓΚΑ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΣΤΑ ΙΒΕΝΤ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ , ΑΡΑ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΕΦΤΑΔΕΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥΣ , ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ
 

RR9.1

Μινώταυρος
Ολα τα event ετσι ειναι ολα τα χρονια,αυτο με την θεικη ειναι καλο διοτι για καποιο λογο ειναι τακτικη το να σπας 1500 αποικιακα και να παιρνεις ποντους διπλους που το θεωρω απαραδεκτο,οι ποντοι πρεπει να παιζονται pvp και οχι θυσιες σε συμμαχους οπως γινεται απο παρα πολλους
 

Tokugawa Ieyasu

Ξιφομάχος
Κανονικα πρεπει να βγουν οξυμενες συμμαχιας, να τις ανοιγει ιδρυτης και για 24 (η και λιγοτερες) ωρες να παιρνει ολη η συμμαχια 2πλους ποντους μαχης. Στην πολιορκια σε σπασιμο αποικιακων και στην εξεγερση σε ομαδικες επιθεσεις λειτουργει αφ ενος ως μπονους ποντων αλλα ταυτοχρονα προτρεπει ολους τους παικτες της συμμαχιας να στειλουν επιθεσεις - αμυνες. Επισης, δεν εχω καταλαβει ποτε γιατι δεν δινονται ανταμοιβες σε μαχητες, βαση των ημερησιων βραβειων. Σπαει καποιος 10.000 φαρους και δεν παιρνει ουτε μια βελτιωμενη στρατολογηση η εστω ενα μπονους παραγωγης υλων. Ολα τα βραβεια, grepolisscore κλπ ειναι απλα διακοσμητικα...
 

jonaras

Πήγασος
Κανονικα πρεπει να βγουν οξυμενες συμμαχιας, να τις ανοιγει ιδρυτης και για 24 (η και λιγοτερες) ωρες να παιρνει ολη η συμμαχια 2πλους ποντους μαχης. Στην πολιορκια σε σπασιμο αποικιακων και στην εξεγερση σε ομαδικες επιθεσεις λειτουργει αφ ενος ως μπονους ποντων αλλα ταυτοχρονα προτρεπει ολους τους παικτες της συμμαχιας να στειλουν επιθεσεις - αμυνες. Επισης, δεν εχω καταλαβει ποτε γιατι δεν δινονται ανταμοιβες σε μαχητες, βαση των ημερησιων βραβειων. Σπαει καποιος 10.000 φαρους και δεν παιρνει ουτε μια βελτιωμενη στρατολογηση η εστω ενα μπονους παραγωγης υλων. Ολα τα βραβεια, grepolisscore κλπ ειναι απλα διακοσμητικα...
για της οξυμένες που λες δεν θα είναι πολύ δίκαιο γιατί μπορεί κάποιος να βγει απο τη συμμαχία και να βγάζει στρατό όλοι μέρα και να του κάνει επίθεση η συμμαχία του και να παίρνουν πόντους μάχης και να βγάζουν εύκολα δικαιώματα
αλλά το άλλο που λες να παίρνουν ένα σπάνιο ξόρκι όταν καταστρέφουν πολλά πλοία ή στρατό ναι ακούγετε αρκετά λογικό και δίκαιο.
 

mariaxara.

Ξιφομάχος
το νέο ξόρκι που προσθέσατε φένεται πολύ δίκαιο σε σχέση με το προηγούμενο (σε σχέση με της οξυμένες)
το μόνο που δεν μου πολύ αρέσει είναι ότι δεν μετράνε η πόντοι των αποικιακών και των μεταφορικών.
μια χαρα θα ηταν να μετρουσαν
 
Κορυφή