Πρόσκληση

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser4218
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser4218

Guest
Καλησπέρα σε όλους.

Θέλω να κάνω πρόσκληση σε ένα νέο παίχτη, ώστε να μπει σε συγκεκριμένη θέση κοντά μου και δεν έχω αυτή την επιλογή.
Όταν πάω σε κενή θέση, η μόνη επιλογή που μου δίνει το παιχνίδι είναι για ίδρυση νέας πόλης και όχι και για πρόσκληση...

Ξέρει κάποιος να βοηθήσει?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Κάνε έναν καθαρισμό της μνήμης του παιχνιδιού και μετά προσπάθησε να κεντράρεις στο σημείο, κινώντας τον κέρσορα αργά αργά πάνω στο "οικόπεδο".[/8ea]
 

DeletedUser4218

Guest
[8ea]Κάνε έναν καθαρισμό της μνήμης του παιχνιδιού και μετά προσπάθησε να κεντράρεις στο σημείο, κινώντας τον κέρσορα αργά αργά πάνω στο "οικόπεδο".[/8ea]

Δυστυχώς, τίποτα!!!!????

Ενώ στον Achilles με αφήνει...
 

DeletedUser4218

Guest
Εκτός από το ταμπελάκι με το σφυρί (αν δεν κάνω λάθος) όπου αν βάλεις επάνω το ποντίκι σου λέει να ιδρύσεις, θα έπρεπε να υπάρχει αχνό και το είδωλο της πόλης. Και δεν υπάρχει.....

[8ea]Προειδοποίηση: Το διπλοποστάρισμα δεν επιτρέπεται στο κεντρικό φόρουμ. Αν θέλουμε να γράψουμε κάτι που ξεχάσαμε σε προηγούμενο μήνυμα, κάνουμε επεξεργασία, αν στο μεταξύ δεν μεσολαβήσει απάντηση άλλου παίκτη.
8EAGENHSS=[/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4218

Guest
Εκτός από το ταμπελάκι με το σφυρί (αν δεν κάνω λάθος) όπου αν βάλεις επάνω το ποντίκι σου λέει να ιδρύσεις, θα έπρεπε να υπάρχει αχνό και το είδωλο της πόλης. Και δεν υπάρχει.....

[8ea]Προειδοποίηση: Το διπλοποστάρισμα δεν επιτρέπεται στο κεντρικό φόρουμ. Αν θέλουμε να γράψουμε κάτι που ξεχάσαμε σε προηγούμενο μήνυμα, κάνουμε επεξεργασία, αν στο μεταξύ δεν μεσολαβήσει απάντηση άλλου παίκτη.
8EAGENHSS=[/8ea]

Oκ. Σόρρυ. Πρσοπάθησα να κάνω επεξεργασία αλλά μάλλον κόλλαγε. Τέλος πάντων. Σόρρυ για το λάθος!
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]http://prntscr.com/2jjg24 οι επιλογές που έχεις σε ένα οικόπεδο.
Τώρα υπάρχει και η περίπτωση, να έχει καταληφθεί το οικόπεδο και να είναι υπό ίδρυση ή κάποιος άλλος να έχει στείλει τον σύνδεσμο. Θα φανεί σύντομα αυτό.
Συνάμα αν θες κάνε ένα αίτημα υποστήριξης να το προωθήσουν στους τεχνικούς οι διαχειριστές, για να γίνει σχετικός έλεγχος.[/8ea]
 

DeletedUser3204

Guest
Καλησπέρα σε όλους.

Θέλω να κάνω πρόσκληση σε ένα νέο παίχτη, ώστε να μπει σε συγκεκριμένη θέση κοντά μου και δεν έχω αυτή την επιλογή.
Όταν πάω σε κενή θέση, η μόνη επιλογή που μου δίνει το παιχνίδι είναι για ίδρυση νέας πόλης και όχι και για πρόσκληση...

Ξέρει κάποιος να βοηθήσει?


Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!


Μία απορία έχω όταν λες κοντά σου στο ίδιο το νησί? σε νησί που έχεις πόλη? η σε άλλο νησί που δεν έχεις πόλη? και για ποίο κόσμο? Γιατί στο σίγμα που παίζω όταν πάω να κάνω κάποιον πρόσκληση σε νησί που δεν έχω πόλη με αφήνει ( ο λόγος λογικά είναι γιατί έχει προχωρήσει ο Κόσμος και έχουν κλείσει οι έγγραφες πλέον εκεί άρα και που το βγάζει δεν μπορείς να κάνεις τίποτα).

Τώρα όσο αφορά τον Ypsilon παρατήρησα ότι όταν πας να βάλεις κάποιον στο νησί σου επάνω σε αφήνει ενώ σε διπλανό νησί που δεν έχεις πόλη δε σε αφήνει να κάνεις πρόσκληση παρά μόνο Ίδρυση. Τώρα αν δεν θέλεις τα χρυσά μπορείς να πεις σε ένα φίλο σου που πατάει στο νησί που θέλει να μπει ο φίλος σου να του στείλει πρόσκληση. Τώρα αν σε ενδιαφέρουν τα χρυσά στείλε του το link της συμμαχίας να τον βγάλει όσο πιο κοντά γίνετε και να πάρεις και τα χρυσά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4218

Guest
Μία απορία έχω όταν λες κοντά σου στο ίδιο το νησί? σε νησί που έχεις πόλη? η σε άλλο νησί που δεν έχεις πόλη? και για ποίο κόσμο? Γιατί στο σίγμα που παίζω όταν πάω να κάνω κάποιον πρόσκληση σε νησί που δεν έχω πόλη με αφήνει ( ο λόγος λογικά είναι γιατί έχουν κλείσει η έγραφες πλέον εκεί άρα και που το βγάζει δεν μπορείς να κάνεις τίποτα).

Τώρα όσο αφορά τον Ypsilon παρατήρησα ότι όταν πας να βάλεις κάποιον στο νησί σου επάνω σε αφήνει ενώ σε διπλανό νησί που δεν έχεις πόλη δε σε αφήνει να κάνεις πρόσκληση παρά μόνο Ίδρυση. Τώρα αν δεν θέλεις τα χρυσά μπορείς να πεις σε ένα φίλο σου που πατάει στο νησί που θέλει να μπει ο φίλος σου να του στείλει πρόσκληση. Τώρα αν σε ενδιαφέρουν τα χρυσά στείλε του το link της συμμαχίας να τον βγάλει όσο πιο κοντά γίνετε και να πάρεις και τα χρυσά.

Φίλε μου αναφέρομαι στον κόσμο Τ.

Σε όλα τα νησιά, και σε αυτό που έχω πόλη (μία) αλλά και στα άλλα νησιά (αυτά με χωριά εννοείται) δεν μου δίνει επιλογή πρόσκλησης. Μόνο ίδρυσης. Όπως γράφω και παραπάνω, δεν αχνίζει το είδωλο της πόλης, όπως θα έπρεπε...
Ίσως να φταίει αυτό που λες, να έχουν κλείσει η εγγραφές...τί να πω???
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Με ποιο όνομα είσαι εκεί στον Κόσμο Τ, παλικάρι μου;[/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser3204

Guest
Φίλε μου αναφέρομαι στον κόσμο Τ.

Σε όλα τα νησιά, και σε αυτό που έχω πόλη (μία) αλλά και στα άλλα νησιά (αυτά με χωριά εννοείται) δεν μου δίνει επιλογή πρόσκλησης. Μόνο ίδρυσης. Όπως γράφω και παραπάνω, δεν αχνίζει το είδωλο της πόλης, όπως θα έπρεπε...
Ίσως να φταίει αυτό που λες, να έχουν κλείσει η εγγραφές...τί να πω???


δεν έχουν κλείσει οι έγγραφες εκεί.

ρώτησα ένα φιλαράκι και μου είπε για το Τ. Σε νησί που έχει πόλη των αφήνει να κάνει κάποιων πρόσκληση ενώ σε νησί που δεν έχει πόλη δεν τον αφήνει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Λοιπόν, για να κλείνουμε το θέμα. Αν παίζεις στον κόσμο Τ μ' αυτό το όνομα που έχεις στο φόρουμ, χρειάζεται να μεταβείς στην wiki του παιχνιδιού για να μάθεις το παιχνίδι.
Έχεις μόνο μία πόλη, σε νησί γεμάτο και αν σου το επεσήμανε κιόλας ο συμπαίκτης L3golas ούτε που το πρόσεξες.
Αν παίζεις με άλλο όνομα, θα συμβαίνει κάτι παρόμοιο.
[/8ea]
 

DeletedUser4218

Guest
Achilles.jpg

Φίλε μου θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι έχεις λάθος και ότι δυστυχώς δεν μου αρέσει και ο τρόπος σου.
Στο παιχνίδι παίζω με αυτό το όνομα (diamantil) σε δύο κόσμους. Στο Achilles και στον Τ.
Με τον φόβο ότι έχω παραβεί κανονισμό, ανέβασα μία φώτο του τι συμβαίνει...
Στην φώτο που ανέβασα φαίνεται ξεκάθαρα το πρόβλημα που περιγράφω...Και πίστεψέ με, μπορώ στα 38 μου να καταλάβω πότε ένα νησί είναι γεμάτο και πότε όχι...
Αν δεν γνωρίζετε τον λόγο του προβλήματος αυτού, οκ!

Ευχαριστώ για τον χρόνο
Με εκτίμηση

Κάνω διπλοποστάρισμα διότι ΔΕΝ με αφήνει να κάνω επεξεργασία.....
0rUeDao.jpg


ADtCeru.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3204

Guest
Σε νησί που δεν έχεις πόλη δεν γίνετε να προσκαλέσεις κάποιον στο Τ κόσμο. Έχεις άλλες απορίες?

Σε άλλους κόσμους σε αφήνει ο λόγος είναι λογικά γιατί είναι προχωρημένοι οι κόσμοι. Τώρα σε "καινούργιους" κόσμους δε σε αφήνει λογικά και πάλι γιατί δεν το γνωρίζω με σιγουριά διότι θα χάλαγαν οι πυρήνες κάποιων συμμαχιών με αυτό το τρόπο.

και στη παραπάνω φωτογραφία δεν αποδεικνύει ότι δεν έχεις δικαίωμα πρόσκλησης παρά μόνο ότι δεν έχεις πόλη στο νησί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4218

Guest
HkMZoxP.jpg


Τώρα όμως φαίνεται ότι έχω και δικαίωμα πρόσκλησης.
Τόση ώρα μιλάω για την διαφορά του ενός εικονιδίου από το άλλο που παρατηρείται στους δύο κόσμους!!!!!!!!!
Άρα και του δικαιώματος.....
 

DeletedUser4218

Guest
Με όλο τον σεβασμό προς όλους...καλό είναι όταν δεν γνωρίζουμε μία απάντηση να λέμε ότι δεν γνωρίζουμε και ότι, αν έχουμε όρεξη, θα το ψάξουμε!!! Και όχι να δίνουμε τυχαίες απαντήσεις...

AnS7njZ.jpg


Όπως φαίνεται από την παραπάνω φώτο, οι προσκλήσεις για φίλους σε κάποιο νησί, άνοιξαν. Ενώ σε προηγούμενες απαντήσεις σας λέγατε ότι ο κόσμος είχε κλείσει.....
Μάλλον κάτι άλλο συνέβαινε λοιπόν! Όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία τώρα πια...Έτσι για την ιστορία!
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Τυχαίες απαντήσεις ουδέποτε δίνονται. Οι απαντήσεις όλες δίνονται βάσει των μέχρι την στιγμή της υποβολής της ερώτησης, γνωστών στοιχείων. Υπάρχουν όμως φορές, που κάποια χαρακτηριστικά αλλάζουν άρδην ή εν μέρει, χωρίς να γνωστοποιηθούν. Σ' αυτήν την περίπτωση ανήκει και το εν λόγω φαινόμενο.
Υπάρχουν πάρα πολλές λειτουργίες, οι οποίες δεν αναγράφονται πουθενά, ούτε καν στην wiki του παιχνιδιού, που ενώ δεν είναι γνωστές σε παίκτες που δεν παίζουν συχνά, εν τούτοις θεωρούνται δεδομένες και πασίγνωστες από παίκτες που ασχολούνται πολλές ώρες καθημερινά.
Ένα κλασικό παράδειγμα είναι η περίπτωση του Αποικιακού, που κάποτε όταν έφτανε στον στόχο χωρίς συνοδεία πολεμικών πλοίων, άλλες φορές καθότανε κι άλλες όχι. Ξέραμε πότε καθότανε και πότε όχι. Κάποια στιγμή αυτό άλλαξε απροειδοποίητα, από τη μια στιγμή στην άλλη και μέχρι να μας συμβεί, ορκιζόμασταν που θα γίνει έτσι όπως ξέραμε.
Το συγκεκριμένο θέμα με τα οικόπεδα πρόσκλησης/αποίκησης, έχει γίνει αντικείμενο ερώτησης πολλές φορές στο τεχνικό τμήμα και η απάντησή τους ήταν αυτή που δόθηκε στην ερώτησή σου κι από εκεί πήγασε και η σιγουριά με την οποίαν απαντήθηκε, σε τόνο "ξερόλα".
Το λάθος μου είναι ότι δεν χρησιμοποίησα την εμπειρία μου σε παρόμοια θέματα (της ξαφνικής αλλαγής δηλαδή κάποιων επί μέρους χαρακτηριστικών) κι απάντησα με κατηγορηματικό και στομφώδη τρόπο και για τον οποίον βεβαίως ζητώ συγγνώμη. [/8ea]
 

DeletedUser4218

Guest
Παρομοίως ζητώ συγγνώμη για το ύφος μου και τα διπλοποσταρίσματα, αν και με ενημέρωσες ότι απαγορεύονται.
Σε ό,τι αφορά σε εμένα, το θέμα έχει/μπορεί να κλείσει/κλειδώσει! Έχω πάρει τις απαντήσεις μου.
Ευχαριστώ θερμά για τον χρόνο σας!
Καλή συνέχεια!
Με εκτίμηση!
 
Κορυφή