Προτιμήσεις παικτών για χαρακτηριστικά νέου κόσμου (1)

Ψηφίστε ένα από την κάθε ομάδα χαρακτηριστικών.


  • Σύνολο ψηφοφόρων
    269
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

DeletedUser16723

Guest
Όποιος ξέρει τι έγινε στον κόσμο Omega μπορεί να καταλαβεί αν η εξέγερση είναι δύσκολη ή οχι.
Εγω που κερδισα τον κοσμο ωμεγα ενα θα σου πω...η εξεγερση δεν ειναι τιποτα μπροστα στην πολιορκια...!
 

DeletedUser3041

Guest
Eγω ξεκινησα το γκρεπολις με εξεγερση Γ-Δ κοσμοι,οταν το γκρεπολις το παιζαν και στα γηροκομεια δλδ.

Μιας κ παιζω τα τελευταια χρονια μονο πολιορκια και εχω γνωση και των 2 περιπτωσεων θα σας το παρομοιασω ως εξης χωρις πολλα πολλα.

Ο εξεγερσακιας ειναι κατι σαν στρατιωτης στα μαγειρια η στο κεπικ,ασφαλης πισω απο τα ασφαλοι τειχοι του οπως ανεφεραν κιαλλοι εδω.

Ο κακακτησακιας ειναι κατι σαν κομαντο,επαγρυπνηση 24ω.
 

Frobler

Οπλίτης
Αλεξη τι ασχολεισαι με τους ΓΚΟΥΡΟΥ ΤΟΥ ΓΚΡΕΠΟΛΙΣ... ΟΛΟΙ 10ΧΡΟΝΙΑ ΓΚΡΕΠΟΛΙΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΝΟΥΜΠΑΔΕΣ. ΜΟΝΟ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΠΑΛΙΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ΛΕΝΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΟΜΠΑΡΣΟΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ. ΕΙΣΤΕ ΜΙΑ ΜΑΚΡΙΝΗ ΑΝΑΜΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ. ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΑΙΖΕΤΕ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΡΙΝ 5-6-7 ΧΡΟΝΙΑ. Επισης εσυ Frobler βγες πισω απο τους διπλοτριπλους που φτιαχνεις μπας και βγαλεις την εξεγερση να μας πεις ποιος εισαι.
Μπα δεν μπαίνω εγώ σε διπλούς να ψηφίσω, με πρόλαβαν άλλοι. Εσύ είδα ψήφισες και με αυτό και με το steve g και φαντάζομαι και με άλλα.
Ενώ εσύ ας πούμε στους κόσμους που κέρδισες ήσουν ο πρωταγωνιστής, ας μην ήταν ο Τιμαζ να ξέρει γκρέπολις και θα έκλεινε το θέατρο.

Ο μόνος λόγος που ψήφισα εξέγερση και που μπήκα στον κόπο να απαντήσω είναι επειδή εσύ και μέλη της παρέας σου εκδηλώνετε μια αδιάκοπη έπαρση με κάθε τρόπο (εκτός από αυτήν προς τον ποσειδώνα αυτήν την εγκρίνω) εντός παιχνιδιού και εκτός με το εκτός να εννοώ το φορούμ εδώ σαν να είστε κάτι ξεχωριστό. Έχετε παίκτες που ξέρουν να παίζουν καλά 24ωρη πολιορκία και έχετε κερδίσει κόσμους και μπράβο σας. Λίγη ταπεινότητα και σεβασμός δεν έβλαψε ποτέ.
 

DeletedUser17765

Guest
Θες να το αναλύσουμε;
Σαν παίκτες εξέγερσης έχετε σε κάθε πόλη λιγότερο πληθυσμό,διότι ακόμα και Φαρούπολη να έχετε είναι 14.000+ πόντους.Είσαι υποχρεωμένος να έχεις ΠΑΝΤΑ,25 τείχος και Πύργο,με αποτέλεσμα να χάνει και το ένα Ειδικό Κτίριο στον Πύργο.Άρα και λιγότερη παραγωγή εύνοιας έχετε και πιό αργή,άρα περισσότερα ιπτάμμενα εμείς,γιατί σχεδόν σε όλες μας τις πόλεις βάζουμε Άγαλμα Θεού ή Μαντείο ή ακόμα και Κατάστημα αν είναι να μπούμε σε συμμαχία Θαυμάτων.Παίζουμε με 0 τοίχος και ο μέσος όρος που φτάνουν οι πόλεις μας είναι 12.500 πόντους,μπόρει και λιγότερους.Έχοντας λοιπόν το πλεονέκτημα να έχουμε περισσότερα στρατεύματα,είτε αμυντικά,είτε επιθετικα,ειτε φαρους,ειτε διηρεις,ειτε ιπταμμενα με ποια λογικη να μην αντεξουμε ουτε ενα μηνα; Με Καταπέλτες να παίζουμε άμα βγάλουμε πολλά στράτα πέφτουν και τοίχοι και Πύργοι και ότι θες πέφτει.

Φιλικά πάντα.
Με την λογικη αυτή μπορεί κάποιος αντί για πύργο να έχει άγαλμα θεού δεν το εμποδίζει κάτι σε αυτό και να έχει εύνοια...
Δεύτερον όταν έχεις μάθει να μην χρησιμοποιής το τοίχος δύσκολα θα το κάνεις σε ένα κόσμο που χρειάζεται τοίχος!
Θα σας έχουν μόνιμα οικόπεδα και εσείς θα κάνετε κολλήματα μήπως και σώσετε καμιά πόλη με ντοτζ
 

DeletedUser17765

Guest
δεν θα διαλυθεί επειδή κολλάμε καλυτερα :p κρα κρα κρα
Ομως δεν θα ευδοκιμήσουμε πραγματι καθως δεν βαζουμε τοσο χρημα οσο εσεις για να κοβουμε τις πολεις μας κατευθειαν μολις τις σπαμε!!!!
Ελάτε να δείτε ποιοί κολλούν καλά στον επόμενο εξέγερση η είστε μόνο λόγια λόγια λόγια...?
 

DeletedUser18261

Guest
Μπα δεν μπαίνω εγώ σε διπλούς να ψηφίσω, με πρόλαβαν άλλοι. Εσύ είδα ψήφισες και με αυτό και με το steve g και φαντάζομαι και με άλλα.
Ενώ εσύ ας πούμε στους κόσμους που κέρδισες ήσουν ο πρωταγωνιστής, ας μην ήταν ο Τιμαζ να ξέρει γκρέπολις και θα έκλεινε το θέατρο.

Ο μόνος λόγος που ψήφισα εξέγερση και που μπήκα στον κόπο να απαντήσω είναι επειδή εσύ και μέλη της παρέας σου εκδηλώνετε μια αδιάκοπη έπαρση με κάθε τρόπο (εκτός από αυτήν προς τον ποσειδώνα αυτήν την εγκρίνω) εντός παιχνιδιού και εκτός με το εκτός να εννοώ το φορούμ εδώ σαν να είστε κάτι ξεχωριστό. Έχετε παίκτες που ξέρουν να παίζουν καλά 24ωρη πολιορκία και έχετε κερδίσει κόσμους και μπράβο σας. Λίγη ταπεινότητα και σεβασμός δεν έβλαψε ποτέ.

Τοση ωρα γραφεις και λες δεν εχεις φτιαξει κανενα διπλο λογαριασμο, και δε μας εχεις πει ακομα ποιος εισαι....και απο οτι τσεκαρω απο το προφιλ σου, τον λογαριασμο τον εφτιαξες το σαββατο στις 19.36.....Εγω δεχομαι οτι ειναι ο πρωτος σου λογαριασμος στο φορουμ αυτος, μπορεις να μας πεις τωρα και τον λογαριασμο σου στο παιχνιδι? Γιατι για να γνωριζεις steve g λογαριασμο, που εχει να εμφανιστει πολυ καιρο. Σιγουρα δεν εισαι καποιος νεος παιχτης, αλλα σιγουρα εισαι καποιος που φοβαται να αποκαλυφθει γιατι ισως εχει φαει φαπα απο τον steve g σε καποιον παλιο κοσμο. Μπορεις να μας αποδειξεις οτι εχω αδικο, αν θες!!!
 

Manauce

Μινώταυρος
Ελάτε να δείτε ποιοί κολλούν καλά στον επόμενο εξέγερση η είστε μόνο λόγια λόγια λόγια...?
Ο Αλέξης πρεπει να έρθει να δει ποιοι κολλάνε καλά ή εσείς πρεπει να έρθετε να δείτε τα κολλήματα του Αλέξη; :rolleyes:
 

DeletedUser12347

Guest
Γιατι δεν μπορει απλα ο καθενας να ψηφισει αυτο που θελει και να σταματησει εκει το ολο πανηγυρι ? Γιατι πρεπει ντε και καλα να δειξει ο ενας στον αλλον ποιος την εχει μεγαλυτερη ? Λες και αν προσβαλλετε αρκετα ο ενας τον αλλον καποιος θα αλλαξει γνωμη στο τελος...αντε φτανει πια
 

DeletedUser17035

Guest
ΧΑΑΧΧΑΧΑ εισαι πολυ αστειος αμα μπει απο την αρχη συμμαχια πολιορκιας σε κοσμο εξεγερσης θα τον κερδισει γιατι ειστε ενα ματσο νουμπαδες που κοβετε μπνο χρυσο και οταν σας ερχονται ποικι απλα πετατε αμυνες οτι ωρα ναναι ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΝΟΥΜΠΑΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΚΟΛΛΑΤΕ.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΜΙΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΟΙΤΑΖΕΙΣ ΧΑΜΗΛΑ...
Βγηκαν και οι εξεγερσακιδες να μιλησουν για γκρεπολις... πραγματικα Θλιβομαι για εσας
φιλε θα διαφωνησω,η εξεγερση δεν εχει στρατηγικη ουτε στο επιπεδο καν της πολιορκιας,πασχει απο στρατηγικη το γκειμ γενικα και ας διαφωνουνε οι περισσοτεροι και με πουνε γκρινιαρη γιατι απλα εχουνε ενα βασικο γκειμπλαυ και βαριουνται να δωσουνε βαθος και λογικο εν μερη,καποιοι θα καταλαβουνε τι εννοω,παιζει και να χασει η συμμαχια της πολιορκιας γιατι σε 12 ωρες μεσα ενα αντιπαλο μεγαλο υπερ και μια γεματη τσεπη μπορει να σουλουπωσει καθε δυνατη ομαδικη που θα παιξεις,στην πολιορκια προλαβαινεις να αντιδρασεις μονο στο χρονο του αποικιακου τις περισσοτερες περιπτωσεις μετα αμα πας για σπασιμο και ο κοσμος τρεχει ενα αλφα διαστημα ηδη απλα θα ζημιωνεσαι καθε φορα τις διπλοτριπλες απωλειες χρονου και υλων αναπληρωσης,εξεγερση ειναι το tutorial για να δεις λιγο πως πανε 2 πραγματα στο παιχνιδι,μαγκιες κανεις καλυτερες στην πολιορκια απο οτι στην εξεγερση οτανε εχεις ζυγιασει το παιχνιδι στο μυαλο σου και εχεις χρονο μπολικο να διαθεσεις οποιος διαφωνει δεν ξερει γιατι πραγμα μιλαει και κριμα τον χρονο του και τα χρονια του που εχει καψει εδω για να χαρει μονο απο την τσεπη του η να ειναι αιωνια τροφη για αλλους
 

DeletedUser17035

Guest
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
επισης εσεις της εξεγερσης καταλαβετε οτι θα σκασει εξεγερση συντομα ο κοσμος αυτος ειναι ΕΞΤΡΑΔΑΚΙ λογω των συνθηκων δεν νομιζω να κανει ενα μιση μηνα να ερθει κοσμος εξεγερσης μετα απο αυτον, προκειτε για δωρακι καραντινας να βγαλει χρημα η εταιρια μιας και ειμαστε μαζεμενοι σπιτακι μας οι πιο πολλοι το να βγει 6αρης εξεγερση ειναι ασκοπο απλα
 

DeletedUser17222

Guest
ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΓΙΑΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 201 IQ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ!!!ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΤΕΙΧΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΟΝΙΜΕΣ ΕΙΣΤΕ ΓΕΛΑΣΜΕΝΟΙ!!!!!ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΕΧΕΤΕ ΙΔΕΑ ΤΙ ΠΙΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ?ΤΙ ΑΦΟΣΙΩΣΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ?ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑΝ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ, ΕΧΑΣΑΝ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ , ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥΣ (Η ΟΠΟΙΑ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ) ΚΑΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑΝ ΝΑ ΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΤΑ 45 ΤΟΥΣ!!ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ΕΣΑΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΙΟΡΓΚΙΑΣ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser16462

Guest
ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΓΙΑΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 201 IQ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ!!!ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΤΕΙΧΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΟΝΙΜΕΣ ΕΙΣΤΕ ΓΕΛΑΣΜΕΝΟΙ!!!!!ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΕΧΕΤΕ ΙΔΕΑ ΤΙ ΠΙΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ?ΤΙ ΑΦΟΣΙΩΣΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ?ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑΝ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ, ΕΧΑΣΑΝ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ , ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥΣ (Η ΟΠΟΙΑ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ) ΚΑΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑΝ ΝΑ ΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΤΑ 45 ΤΟΥΣ!!ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ΕΣΑΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΙΟΡΓΚΙΑΣ

Φιλαράκι, η Πολιορκία αν δεν είσαι 25 ώρες την ημέρα μέσα, είσαι τε λειω μέ νός.
Στο λέω εγώ που έχω παίξει κάθε τύπο παιχνιδιού και σε διάφορες ταχύτητες,
Για να είσαι καλός οπουδήποτε , χρειάζεται υψηλό IQ ...και EQ. Αυτό είναι άλλο θέμα.
Δεν έχω iqμετρήσει τους δύο τύπους αλλά αυτό που μετά γνώσης και σοβαρότητας μπορώ να ισχυριστώ είνα το ότι η Πολιορκία είναι πιο απαιτητική από την εξέγερση, από κάθε άποψη.
 

DeletedUser18241

Guest
Φιλαράκι, η Πολιορκία αν δεν είσαι 25 ώρες την ημέρα μέσα, είσαι τε λειω μέ νός.
Στο λέω εγώ που έχω παίξει κάθε τύπο παιχνιδιού και σε διάφορες ταχύτητες,
Για να είσαι καλός οπουδήποτε , χρειάζεται υψηλό IQ ...και EQ. Αυτό είναι άλλο θέμα.
Δεν έχω iqμετρήσει τους δύο τύπους αλλά αυτό που μετά γνώσης και σοβαρότητας μπορώ να ισχυριστώ είνα το ότι η Πολιορκία είναι πιο απαιτητική από την εξέγερση, από κάθε άποψη.

Χαρά μου να συμιλώ με ένα μέλος της Mensa.
 

DeletedUser16462

Guest
Γιατι δεν μπορει απλα ο καθενας να ψηφισει αυτο που θελει και να σταματησει εκει το ολο πανηγυρι ? Γιατι πρεπει ντε και καλα να δειξει ο ενας στον αλλον ποιος την εχει μεγαλυτερη ? Λες και αν προσβαλλετε αρκετα ο ενας τον αλλον καποιος θα αλλαξει γνωμη στο τελος...αντε φτανει πια

Εγώ την έχω μικρότερη απ΄ όλους. Μια σταλιά είναι, να, τόσο δα. Αλλά που είναι το κακό; Βολεύομαι. Ποτέ δεν με χάλασε για να είμαι ειλικρινής. Οι άλλοι, ξέρεις , γελούσαν και με κορόιδευαν όταν την έβλεπαν αλλά δεν πτοήθηκα ουδέποτε. Το να έχεις μικρή πόλη, δεν είναι απαραίτητα κακό, έχεις περισσότερο ελεύθερο πληθυσμό για στρατό...
 

DeletedUser17222

Guest
ΚΡΑ ΚΡΑ ΚΡΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΠΟΛΙΟΡΚΙΑ!ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ
 

DeletedUser16462

Guest
Χαρά μου να συμιλώ με ένα μέλος της Mensa.

Μετά την ίδρυση της εταιρίας μου που λες την άφησα.
Παρέδωσα τα ηνία και πλέον πορεύομαι μόνος. Ποτέ δεν με κατάλαβαιναν οι κατα τ' άλλα μεγαλοεγκέφαλοι που σύλλεξα της οικουμένης.
 

DeletedUser17222

Guest
ΠΑΙΖΩ 47 ΧΡΟΝΙΑ ΓΡΕΠΟΛΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΟΡΚΙΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΠΟΤΑΚΙΔΕΣ ΜΕ ΧΡΥΣΟ!ΜΠΗΚΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ Η ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΕΚΑΝΕ ΤΟΥ ΤΟΥΝ ΤΟΥ ΤΟΥΝ ΑΝΤΙ ΤΟΥΡΟΥΝ ΤΟΥΡΟΥΝ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΜΠΟΤ
 

DeletedUser17222

Guest
ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΝ ΘΗΤΑ! ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΜΠΟΤΑΚΙ!!!


Υ.Σ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΒΕΝΖΙΝΕΣ
 

DeletedUser16326

Guest
Παιδιά τι λέτε έχω βρει μπότ που φτιάχνει χυμό ανάμικτο με ζουμί από Λάρισα καί λαχανοζουμο
 
Κορυφή