Προταση , καζινο το γρεπολις - καμια στρατηγικη

Μια προταση ειναι μονο
η διαχειριση χωριζει 20 νησια σε 4 θαλασσες του κεντρου ,
οταν μια συμμαχια καταλαμβανει ολοκληρο ενα τετοιο νησι , αποχταει ενα συγκεκριμενο μπονους
νικητρια θα ειναι η συμμαχια που θα καταλαβει 11 νησια , ανεξαρτητου χρονου
μολις κατακτησει 11 νησια/20 θα χτιζει ενα θαυμα και μολις το ολοκληρωσει , τελος κοσμου
κρα κρα κρα προς γρεπολις , ( βαλτε οριο χρησης χρυσου , να παιξω να τους φαω ολους )
 

DeletedUser18247

Guest
Τα εχουμε πει εκατο φορες, αλλα ορισμενοι εκει, το βιολι σας.
Η InnoGames δεν λειτουργει για την ψυχη της μανας της, προκειται για μια εταιρια που εχει ως σκοπο το κερδος.
Το να λετε οτι πρεπει να μπει οριο χρησης χρυσου(με αλλα λογια αγορας χρυσου, γιατι ποιος θα αγοραζει με το κιλο αν ειναι να εχει οριο στο ημερησιο ξοδεμα, να τον κανει τι, να τον στοκαρει?), ειναι σαν να λετε σε περιπτερα να βαλει κανονα στο περιπτερο του οτι απαγορευεται να αγοραζει ο κοσμος προϊοντα με συνολικη αξια μεγαλυτερη των 20 ευρω. Σαν ανεκδοτο ειναι εξαιρετο, αλλα σαν ιδεα μονο ιδεα δεν ειναι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα εχουμε πει εκατο φορες, αλλα ορισμενοι εκει, το βιολι σας.
Η InnoGames δεν λειτουργει για την ψυχη της μανας της, προκειται για μια εταιρια που εχει ως σκοπο το κερδος.
Το να λετε οτι πρεπει να μπει οριο χρησης χρυσου(με αλλα λογια αγορας χρυσου, γιατι ποιος θα αγοραζει με το κιλο αν ειναι να εχει οριο στο ημερησιο ξοδεμα, να τον κανει τι, να τον στοκαρει?), ειναι σαν να λετε σε περιπτερα να βαλει κανονα στο περιπτερο του οτι απαγορευεται να αγοραζει ο κοσμος προϊοντα με συνολικη αξια μεγαλυτερη των 20 ευρω. Σαν ανεκδοτο ειναι εξαιρετο, αλλα σαν ιδεα μονο ιδεα δεν ειναι.
οριο χρυσου , σημαινει εαν θες να φτιαξεις αμεσα 300 σφεντονες να κοστιζει 250 χρυσα
εαν θες να ξαναφτιαξεις μεσα σε διαστημα δυο ωρων αλλες 300 σφεντονες , στην ιδια πολη να κοστιζει αντι 250 , 750 χρυσα
εαν θες να ξαναφτιαξεις στην ιδια πολη ακομα 300 σφεντονες να κοστιζει αντι 750 , 2250 χρυσα κτλ κτλ
και η εταιρια θα βγαλει πιο πολυ κερδος και οι αλλοι θα μπορουν να παιξουν αφου περα των 5,6 ολοκληρωσεων θα κοστιζει τρελλα να ξαναστειλουν τοσο συντομα επιθεσεις .
 

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Οχι δε θα βγαλει κερδος...
Αν το σουπερμαρκετ πουλαγε το γαλα 20ευρο, κανενας δε θα αγοραζε γαλα, δε θα ειχε μεγαλυτερο κερδος το σουπερμαρκετ...
Τα νουμερα που εχουν ειναι τοσο ωστε, να περνει μεγαλο πλεονεκτημα οποιος βαζει χρυσο, σε σχεση με οποιον δε βαζει, χωρις να χρειαζεται να χαλασει χιλιαδες ευρο, οπως με το παραδειγμα που εγραψες.
Ετσι δινει κινητρο στους παικτες να βαζουν χρυσο.:confused::confused:
Ενοχλητικος καταντησες... :rolleyes::rolleyes:
 
Οχι δε θα βγαλει κερδος...
Αν το σουπερμαρκετ πουλαγε το γαλα 20ευρο, κανενας δε θα αγοραζε γαλα, δε θα ειχε μεγαλυτερο κερδος το σουπερμαρκετ...
Τα νουμερα που εχουν ειναι τοσο ωστε, να περνει μεγαλο πλεονεκτημα οποιος βαζει χρυσο, σε σχεση με οποιον δε βαζει, χωρις να χρειαζεται να χαλασει χιλιαδες ευρο, οπως με το παραδειγμα που εγραψες.
Ετσι δινει κινητρο στους παικτες να βαζουν χρυσο.:confused::confused:
Ενοχλητικος καταντησες... :rolleyes::rolleyes:
το γρεπολις ειναι το πρωτο παιχνιδι στρατηγικης σε αυτο το τομεα , η επιτυχια του ανοιξε κι αλλα μαγαζια που πουλανε το ιδιο προιον ,
η εταιρια εδω και καποια χρονια , εχει προσαρμωσει τους κοσμους , ωστε να τους κατακτανε αυτοι που βαζουν υπερμετρο χρυσο .
ουσιαστικα κατασκευαζουν 200 000 επιθετικα μεσα σε 1 ωρα , ενω ο αμυνωμενος με βαση τις υλες μπορει να κατασκευασει 1 000 αμυντικα
οι γρεπολιτες το εχουν καταλαβει , οποτε ακολουθουν 3 +1 δρομους
ο πρωτος δρομος ειναι να ανταγωνιζονται στη χρηση χρυσου και ο νικητης παιρνει το κοσμο
ο δευτερος δρομος ειναι να μην ασχολιουνται , απλα ψευτοπαιζουν , χανουν πολη κτιζουν πολη , δεν βαριεσαι αδερφε
ο τριτος δρομος ειναι να αλλαξουν τοπο συναντησης , σε αυτο δεν αναφερομαι , γιατι δεν μ αρεσουν οι μιμητες παιχνιδιων
ο +1 δρομος , ειναι ο δικος μου δρομος , κραζω τις αδυναμιες του γρεπολις ενω γνωριζω πως δεν θα αλλαξουν , αλλα αυτο δεν σημαινει πως δεν θα διεκδικησω τις πιθανοτητες μου , εξαλου εαν ενα πραγμα εχω μαθει απο αυτο το παιχνιδι πως εαν εχω 1 διηρη για υποστηριξη η 460 εγω θα τις στειλω σε πολη εξεγερσης συμμαχου .
ποτε δεν ξερεις , ισως η 1 διηρη ( το κραψιμο μου ) σταματησει τους 351 φαρους με ουριο των αντιπαλλων παιδιων του γρεπολις .
κρα κρα κρα
 

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Μηπως αντι να παιζεις εξεγερση, που πεφτει πολυ χρυσος, να δοκιμαζες την πολιορκια που ειναι πιο προσγειωμενα τα πραγματα.
Να μην μας ζαλιζες και τα ...αυτια...
 
αγαπητε παιχτη timazz , εχω παιξει εξεγερση και πολιορκια , ,
δεν εχω διαθεση να σε ζαλιζω , απλα προσπαθω να αλλαξει αυτη η αηδια
δεν μπορει σε παιχνιδι στρατηγικης δυο παιχτες οταν συγκρουονται
ο ενας να εχει δυνατοτητα να κατασκευασει σε ενα λεπτο - 100 000 μοναδες στρατου
και
ο δευτερος παιχτης να εχει τη δυνατοτητα να κατασκευασει σε 10 λεπτα - 40 ξιφομαχους
κρα κρα κρα δεν ειναι παιχνιδι στρατηγικης , ειναι πληρωσε και νικησε .
 

DeletedUser18247

Guest
Τα εχω διαβασει τοσες πολλες φορες ολα αυτα τα "επιχειρηματα" του εκαστοτε Ποσειδωνα και παρ' ολ' αυτα ακομα κοκκινιζει το κουτελο μου απο τα facepalm...
Φιλαρακο, εχεις αρχισει να μας πρηζεις σε μεγαλο βαθμο. Δικαιωμα σου να γραφεις ο, τι γουσταρεις, αλλα απο την στιγμη που κατα βαθος ξερεις οτι με το υποτιθεμενο "κραξιμο" σου δεν προκειται να αλλαξει κατι στο παιχνιδι, το μονο που καταφερνεις ειναι να τραβας την προσοχη και να ενοχλεις, αναμασωντας συνεχως την ιδια καραμελα. Εγω αυτο δεν το οριζω ως "προσπαθεια αλλαγης", αλλα ως "attention whore". Κουραζεις, πως το λενε, φτανει πια.
Εχεις πει εκατο φορες ποια ειναι τα προβληματα σου και οι λογοι για τους οποιους δεν συμφωνεις με το συστημα που εχει η Inno στον χρυσο που μπορει να πεφτει στο παιχνιδι, τα εμπεδωσαμε. Να 'σαι σιγουρος οτι πολλοι συμφωνουν μαζι σου και σε γενικες γραμμες δεν εχεις αδικο οταν λες οτι το πλεονεκτημα του τυπα που σκαει μισο μηνιατικο ειναι χαοτικο εναντιον αυτου που παιζει free to play ή με ελαχιστα ευρω. Μεχρι εκει ομως. Τα πραγματα ειναι πολυ απλα στην πραγματικοτητα και εσυ τα μπουρδουκλωνεις μεσα στο μυαλο σου, χωρις να υπαρχει λογος. Αν θελεις, μπορεις να παιξεις καλα εντελως δωρεαν στον οποιονδηποτε κοσμο. Αυτο ποτε δεν αλλαξε, απο τον Αλφα μεχρι και σημερα. Βρες μια καλη συμμαχια με εμπειρους παικτες, αφιερωσε χρονο και εισαι οκ. Ολοι μπορουν να κερδισουν και ολοι μπορουν να χασουν βαση προϋποθεσεων, κανενας παικτης δεν ειναι ατρωτος. Τωρα, αν θελεις να παρεις κοσμο, εκει αλλαζει το πραγμα, εκει πρεπει να τα σταξεις κιολας, πως να το κανουμε δηλαδη? Ετσι εχει η κατασταση. Αν το γουσταρεις το παιχνιδι οπως ειναι παιζεις, αν οχι απλα σταματας. Η Inno δεν προκειται να βαλει οριο ή να τροποποιησει τον μηχανισμο ξοδεματος του χρυσου, προκειται για μια εταιρια με σκοπο το κερδος, μην επαναλαμβανομαστε. Δεν περιμενει εσενα ή εμενα να της δωσουμε νεες ιδεες, για να μην το κανει απλα δεν την συμφερει. Και στην τελικη, αν θες να διαμαρτυρηθεις στειλε ενα email με τις προτασεις σου στα κεντρικα, το σπαμ στο φορουμ δεν θα σε βοηθησει πουθενα. Ειναι ενοχλητικο, ειναι κουραστικο και δυστυχως, λογω του τροπου που χρησιμοποιεις, σε εκθετει. Χωρια που ετσι και αλλιως τα ατομα στα οποια απευθυνεσαι και "κραζεις" σε ολα τα ποστ σου δεν ειναι οι αρμοδιοι και δεν εχουν ουσιαστικη δικαιοδοσια επι του θεματους, ειναι απλως οι ενδιαμεσοι που εσυ ζαλιζεις χωρις να σου φταινε στο παραμικρο.
Τελος, θα συμφωνησω με τον φιλτατο TiMazZ απο πανω. Αν εχεις τοσο μεγαλα θεματα με την εξεγερση, ξαναπαιξε πολιορκια. Το συστημα κατακτησης και μονο δινει αυτοματα τεραστιες δυνατοτητες εναντιον χρυσακηδων, αρκει να ξερεις να παιζεις.

Καλη συνεχεια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser18197

Guest
Βρείτε τρόπους παίξετε γύρω από το υποτιθέμενο "πρόβλημα" κύριε ποσειδώνα junior.
Δεν αναγκάζεσαι (νομίζω) από κανέναν να παίζεις το παιχνίδι αφού δεν το διασκεδάζεις. Υπάρχουν και άλλα παιχνίδια στρατηγικής που μπορεί να σου αρέσουν.

Μας κούρασες, κρα κρα κρα
 
Φιλοι μου , ειναι σεβαστα απο εμενα αυτα που λετε για εμενα , αλλα θα πρεπει να καταλαβετε πως εχω το δικαιωμα , ακομα και με μηδαμηνες ελπιδες να πετυχω τον περιορισμο χρυσου στις αμεσες ολοκληρωσεις στρατου , να συνεχισω να υποστηριζω τις αλλαγες που επιθυμω να γινουν στο γρεπολις ,
Το γρεπολις εχει αρχισει απο μια ιδεα ενος προγραμματιστη , αλλα η πορεια του ειναι αποτελεσμα ομαδας παιχτων ανα τους κοσμους , με συνεχιζομενες αλλαγες ,,
ελπιζω η εταιρια να με ακουσει και να αντιληφθει πως ο λυκος θα μεινει λυκος εαν υπαρχουν προβατα ,
μπε μπε μπε , εγω δεν παιζω γρεπολις εδω και παρα πολυ καιρο
κρα κρα κρα προς το οικονομικο τμημα της εταιριας .
τους αλλους , ολους τους αγαπαω . ματς
 
Κορυφή