Προτάσεις για το Grepolis Player Council

DeletedUser16848

Guest
ενα δωρακι τελευταιο και μετα καντε οτι θελεται δεν ξαναασχολουμε αλλο
ιετσι φορουμ λειντερ σου λεει μετα και λεει ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ
XKimWryCQW29rA5JKKfC4Q.png
 

SkarletWitch

Ξιφομάχος
αυτο καταρχας ειναι δικια σου αποψη οτι εκπροσωπουμαστε μια χαρα γιατι εγω και 70% του γρεπολις ουτε καν ψηφησε και ουτε καν εδωσε σημασια στο θεμα και σε ολα τα υποθεματα του, νομιζω οτι αυτο θα επρεπε να σου πει κατι
Εκπροσωπείσαι, όσο 2 άτομα απο τα 5 βρίσκονται στο Inner council σου αρέσει ή όχι ήδη σε εκπροσωπούν ακόμη κι αν επείχες από την ψηφοφορία.
ναι αναφερομαι σε αυτο το ξερω οτι τα περισσοτερα απο αυτα τα εχεται παρει απο το δικο μας φοροθμ αυτο δεν σημαινει οτι ολα εχουν την ιδια σειρα αναγκαιοτητας
Δεκτό, γι αυτόν τον λόγο δημιουργήσαμε κιόλας αυτό το νήμα, για να δούμε αν σας αρέσουν οι προτάσεις αυτές, να μας πείτε την άποψη σας και να κάνουμε διάλογο πάνω σε αυτά που μπορούν να αλλάξουν.
το να αναφερεις επιλεκτικα κατι που διαβασε για να υπερασπιστεις την θεση δεν σε τιμα ,για εμενα θα επρεπε να αναφερεις κιολας τι λεει η απντηση ακριβως και σε ποιο ερωτημα δοθηκε αυτη απαντηση #48..
Έκανες ακριβώς το ίδιο, αναφέρθηκες στο ότι το προτείναν χωρίς να δεις την απάντηση που δόθηκε απο άτομο που είναι στην Ο.Δ. και στην ουσία η δική μου απάντηση ολοκλήρωσε αυτό που εσύ ξεκίνησες, οπότε η μισή ντροπή δική σου και η άλλη μισή δική μου.
νομιζω οτι εκανα προαπαθεια καταγραφοντας και ενημερωνοντας σας για τα 3 πιο βασικα θεματα που απασχολουν τον ΕΛΛΗΝΑ γρεπολιστα
Δέχομαι τις προτάσεις απο όλους, και μάλλον ευθύνομαι εγώ για την συζήτηση που ξεκίνησε. Δεν είμαστε αρμόδιοι για την Ο.Δ. εμείς, αν διαβάσεις ξανά το τι θα κάνει αυτή η ομάδα θα καταλάβεις πως δεν είμαστε σε θέση να τους πούμε πως θα διαχειριστούν την κοινότητα.

Ξέρω πολύ καλά ποιός είναι ο ρόλος και της Ο.Δ. αλλά και της ομάδας στην οποία έχω μπει. Θα ήθελα να γίνω ξεκάθαρη όμως πως σε ότι αφορά την Ο.Δ. τα παράπονα σας θα πρέπει να τα απευθύνετε στον υπεύθυνο για την ελληνική κοινότητα, δεν είμαστε αρμόδιοι εμείς να κάνουμε απολύτως τίποτα για την ομάδα. Είμαστε εδώ για να αλλάξουν προγραμματιστικά λειτουργίες στο παιχνίδι και να κάνουμε το παιχνίδι καλύτερο. Οι συναντήσεις μας δεν θα είναι με άλλους παρά με τους προγραμματιστές γι αυτό και δεν μπορούμε να κατευθύνουμε τα παράπονα σας σχετικά με τα άτομα που απαρτίζουν την Ο.Δ.
Όσο για την συμπεριφορά του Forum Leader θεωρώ πως είσαι λίγο υπερβολικός, εμένα η στάση του μου δείχνει πως θέλει να δείξει πως είναι φιλικός και μέρος της κοινότητας. Δεν το βρίσκω κακό να μιλάει όπως μιλάει μάλιστα τον βρίσκω με αυτόν τον τρόπο πιο προσιτό προς όλους(προσωπική ταπεινή άποψη πάντα)

Θα παρακαλέσω απο εδώ και πέρα να μείνουμε στον λόγο για τον οποίο άνοιξε το θέμα και αυτός είναι να αξιολογήσετε τις προτάσεις που ήδη δώσαμε, να προτείνετε αλλαγές σε αυτές, και να μας πείτε με τι διαφωνείτε ώστε να πάρουμε την άποψη των ανθρώπων που εκπροσωπούμε. Σε παραπάνω σχολιασμούς που δεν έχουν να κάνουν με το θέμα δε θα δοθούν άλλες απαντήσεις, ελπίζω να γίνει σεβαστό αυτό.
 

DeletedUser16848

Guest
σε παρακαλω παρα πολυ μην παιζεις με την νουμοσυνη μου
1) εφοσω δεν ψηφησα για κατι δεν εκπρωσοπουμε
για αυτο τον λογο υπηρχε και η αποχη ως δικαιωμα η το να μην πατησεις τιποτα μεχρι να τελειωσει η ψηφορια
εχουμε δημοκρατια ξερεις ,,,εαν θελεις τα παραπονα να σου στην αγαπημενη σου διαχειριση για να πουν οτι με το ζορι με εκπροσωπεις χωρις να το θελω.
2)
Έκανες ακριβώς το ίδιο, αναφέρθηκες στο ότι το προτείναν χωρίς να δεις την απάντηση που δόθηκε απο άτομο που είναι στην Ο.Δ. και στην ουσία η δική μου απάντηση ολοκλήρωσε αυτό που εσύ ξεκίνησες, οπότε η μισή ντροπή δική σου και η άλλη μισή δική μου.
οχι δεν εκανα το ιδιο εγω παραθεσα μια προταση σαν παραδειγμα χωρις να αλειωσω το νοημα για δικο μου οφελος οποτε και η μιση και η υπολοιπη δικια σου
Δέχομαι τις προτάσεις απο όλους, και μάλλον ευθύνομαι εγώ για την συζήτηση που ξεκίνησε. Δεν είμαστε αρμόδιοι για την Ο.Δ. εμείς, αν διαβάσεις ξανά το τι θα κάνει αυτή η ομάδα θα καταλάβεις πως δεν είμαστε σε θέση να τους πούμε πως θα διαχειριστούν την κοινότητα.

Ξέρω πολύ καλά ποιός είναι ο ρόλος και της Ο.Δ. αλλά και της ομάδας στην οποία έχω μπει. Θα ήθελα να γίνω ξεκάθαρη όμως πως σε ότι αφορά την Ο.Δ. τα παράπονα σας θα πρέπει να τα απευθύνετε στον υπεύθυνο για την ελληνική κοινότητα, δεν είμαστε αρμόδιοι εμείς να κάνουμε απολύτως τίποτα για την ομάδα. Είμαστε εδώ για να αλλάξουν προγραμματιστικά λειτουργίες στο παιχνίδι και να κάνουμε το παιχνίδι καλύτερο. Οι συναντήσεις μας δεν θα είναι με άλλους παρά με τους προγραμματιστές γι αυτό και δεν μπορούμε να κατευθύνουμε τα παράπονα σας σχετικά με τα άτομα που απαρτίζουν την Ο.Δ.
Όσο για την συμπεριφορά του Forum Leader θεωρώ πως είσαι λίγο υπερβολικός, εμένα η στάση του μου δείχνει πως θέλει να δείξει πως είναι φιλικός και μέρος της κοινότητας. Δεν το βρίσκω κακό να μιλάει όπως μιλάει μάλιστα τον βρίσκω με αυτόν τον τρόπο πιο προσιτό προς όλους(προσωπική ταπεινή άποψη πάντα)

Θα παρακαλέσω απο εδώ και πέρα να μείνουμε στον λόγο για τον οποίο άνοιξε το θέμα και αυτός είναι να αξιολογήσετε τις προτάσεις που ήδη δώσαμε, να προτείνετε αλλαγές σε αυτές, και να μας πείτε με τι διαφωνείτε ώστε να πάρουμε την άποψη των ανθρώπων που εκπροσωπούμε. Σε παραπάνω σχολιασμούς που δεν έχουν να κάνουν με το θέμα δε θα δοθούν άλλες απαντήσεις, ελπίζω να γίνει σεβαστό αυτό.
πες ακριβως που λεει οτι θα μηλισεται με προγραματιστες για το παιχνιδι και οτι εισαστε εκει για να αλλαξεται προγραματιστικες λειτουργιες στο παιχνιδι...λεει το κειμενο καθαρα οτι θα ερθεται σε επαφη με ανθρωπους της ινο χωρις να λεει καπου συγκεκριμενα οτι ειναι προγραματιστες η εσυ εισαι εκει για να δωσεις προγραματιστικες οδηγιες σε αυτους
εχω διαβασει το κειμενο του γρεπολις γοθνσιλ σε 3 γλωσσες και δεν λεει πουθενα αυτα που ισχιριζεσαι
αρα η δεν ξερεις τι λες η υπαρχει καποιος αλλος λογος που λες αυτα που λες
οριστε το ελληνικο κειμενο
https://gr.forum.grepolis.com/index.php?threads/Παρουσιάζοντας-το-grepolis-player-council.9814/
 

DeletedUser16924

Guest
σεβαστες ολες οι γνωμες,προτασεις και αποψεις απο ολες τις πλευρες(διαχειριστων,παικτων)

τα διαβαζω και μου φενεται πως βλεπω την βουλη των ελληνων! τες παντων...

προσωπικα το μονο θεμα που εχω με το παιχνιδι ειναι η χρηση μποτ (ακομη και για φαρμα) δεν καταλαβαινω τους υπευθυνους γιατι το επιτρεπουν κατα 98% αφου αν εχεις διαχειριστη,καπετανιο δεν σε πιανουν
πειτε μου πιο ειναι το κερδος τις innogames;

επισης οχι στο ανοιγμα νεων κοσμων καθε 35 με 40 μερες.τριμηνα η τετραμηνα!
 

DeletedUser16848

Guest
σεβαστες ολες οι γνωμες,προτασεις και αποψεις απο ολες τις πλευρες(διαχειριστων,παικτων)

τα διαβαζω και μου φενεται πως βλεπω την βουλη των ελληνων! τες παντων...

προσωπικα το μονο θεμα που εχω με το παιχνιδι ειναι η χρηση μποτ (ακομη και για φαρμα) δεν καταλαβαινω τους υπευθυνους γιατι το επιτρεπουν κατα 98% αφου αν εχεις διαχειριστη,καπετανιο δεν σε πιανουν
πειτε μου πιο ειναι το κερδος τις innogames;

επισης οχι στο ανοιγμα νεων κοσμων καθε 35 με 40 μερες.τριμηνα η τετραμηνα!
οντως αδερφε το καντατησαμε λιγο καπως
αλλα τοση ωρα προσπαθω να ξηγησω το πιο απλο πραγμα
να ξανακανουμε το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΓΡΕΠΟΛΙς οπως ηταν πριν 5 χρονια
στρατιες βαρβαρων να παιζουν 24ωρες το 24 χωρις σταματιμο σε ενα δικαιο και ευχαριστω παιχνιδι
αμα δεν το εχεις ζησει δεν μπορεις να το καταλαβεις (εκτος του βουρλιοτη που ειναι παλια καραβανα)
και εδω συζηταμε για μικροαλλαγες και οχι για δραστικα μετρα
και αυτο με στεναχωρει οπως στεναχωρει 80% των παιχτων που δεν ψηφησαν για αυτον τον λογο και μονο
καλη νυχτα και καλη επιτυχια στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
καντε οτι καλυτερο περναει απο το χερι σας
 

DeletedUser15127

Guest
οντως αδερφε το καντατησαμε λιγο καπως
αλλα τοση ωρα προσπαθω να ξηγησω το πιο απλο πραγμα
να ξανακανουμε το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΓΡΕΠΟΛΙς οπως ηταν πριν 5 χρονια
στρατιες βαρβαρων να παιζουν 24ωρες το 24 χωρις σταματιμο σε ενα δικαιο και ευχαριστω παιχνιδι
αμα δεν το εχεις ζησει δεν μπορεις να το καταλαβεις (εκτος του βουρλιοτη που ειναι παλια καραβανα)
και εδω συζηταμε για μικροαλλαγες και οχι για δραστικα μετρα
και αυτο με στεναχωρει οπως στεναχωρει 80% των παιχτων που δεν ψηφησαν για αυτον τον λογο και μονο
καλη νυχτα και καλη επιτυχια στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
καντε οτι καλυτερο περναει απο το χερι σας


καλησπέρα...
όπως σου είπα και δεν λες να το καταλάβεις ή δεν θέλεις, η ομάδα μας έχει σκοπό να προσπαθήσει να κάνει το παιχνίδι μη βαρετό και λειτουργικότατο σε συνεργασία με όλα τα υπόλοιπα κράτη και τους προγραμματιστές της εταιρείας...
θέλουμε να αυξηθεί ο αριθμός των ενεργών παικτών του κάθε κόσμου, να επικεντρώνονται οι παίκτες σε ένα κόσμο και ας παίζουν σε 10, να μπορούν να πέξουν πιο ενεργά οι λογαριασμοί που δεν μπορούν να είναι πολλές ώρες μέσα, να σε κολάει το παιχνίδι με τα μπιχλιμπίδια του ώστε να σε κρατάει σε ενθουσιασμό και να γουστάρεις...
άνοιξε λοιπόν ένα νήμα για να μαζέψουμε ιδέες απόψεις και κριτικές όσο αφορά την δομή και τον προγραμματισμό του παιχνιδιού...

θα ασχοληθώ λοιπόν με τα πρόβληματά σου προσωπικά...
η αγγλική ομάδα δεν έχει προτείνει κάτι ριζικό όσο αφορά την λειτουργία της Ο.Δ. πρότεινε συνχώνευση στην οποία παραμένουν οι ίδιοι επιστάτες και βέβαια το ίδιο αφεντικό...
οπότε ποια είναι η δική σου πρόταση για την Ο.Δ. ώστε να την προσθέσουμε στην λίστα;
μην με παραπέμψεις πουθενά, απλά γράψε μου την πρόταση... π.χ. να προσλάβουμε μπράβους και να τους έχουμε από πάνω τους να τους ρίχνουνε καμιά όταν κάνουνε ατασταλίες....
κατόπιν γράψε μου την πρότασή σου για τα μποτάκια... π.χ. να προσλάβουμε εισαγγελείς και να κάνουμε ντου στα σπίτια των παικτών...
και γενικά γράψε μου όλες τις προτάσεις σου σωστά δομημένες για να τις προσθέσω στην λίστα...

μπορεί να απέχεις από την ψηφοφορία αλλά δεν απέχεις από το να σε εκπροσωπούμε επειδή όταν έκανες εγραφή στο γκρέπολις κλίκαρες ένα τετράγωνο με κάποιους όρους που αποδέχτηκες...
παρόλα αυτά δεν απέχεις καθόλου από το να μπαίνεις μέσα στην δουλειά που πάμε να κάνουμε...
περιμένω τις προτάσεις σου αν έχεις, αλλιώς αν όλο αυτό γίνετε για να κράξεις την Ο.Δ. επειδή σε πόνεσε, τότε θα σε παρακαλούσα να πας να το κάνεις πουθιενά αλλού...
 

DeletedUser16924

Guest
DJ Nico
/κατόπιν γράψε μου την πρότασή σου για τα μποτάκια... π.χ. να προσλάβουμε εισαγγελείς και να κάνουμε ντου στα σπίτια των παικτών.../

Εδω πιστευω κανεις λαθος ισως και εγω ...νομιζω το συστημα τις εταιριας μπορει να ανιχνευσει πχ το φαρμαρισμα των χωριων οταν γινονται ανα 5,10,20λεπτα συνεχεια ολο το 24ωρο,οταν μπαινει ασημι στις σπηλιες μολις φτασει στο 90%τις αποθηκης και πολλα αλλα που δεν τα γνωριζω.
ετσι ρε αδερφε για το ευ αγωνιζεστε...εγω δλδ τι ειμαι χαζος που δεν δινω 10 ευρω τον μηνα αλλα τα σταζω κανονικα στο παιχνιδι;

θεληση δεν υπαρχει απο την διαχειρηση και οπως ρωτησα, πιο ειναι το κερδος της.
 

DeletedUser15127

Guest
DJ Nico
/κατόπιν γράψε μου την πρότασή σου για τα μποτάκια... π.χ. να προσλάβουμε εισαγγελείς και να κάνουμε ντου στα σπίτια των παικτών.../

Εδω πιστευω κανεις λαθος ισως και εγω ...νομιζω το συστημα τις εταιριας μπορει να ανιχνευσει πχ το φαρμαρισμα των χωριων οταν γινονται ανα 5,10,20λεπτα συνεχεια ολο το 24ωρο,οταν μπαινει ασημι στις σπηλιες μολις φτασει στο 90%τις αποθηκης και πολλα αλλα που δεν τα γνωριζω.
ετσι ρε αδερφε για το ευ αγωνιζεστε...εγω δλδ τι ειμαι χαζος που δεν δινω 10 ευρω τον μηνα αλλα τα σταζω κανονικα στο παιχνιδι;

θεληση δεν υπαρχει απο την διαχειρηση και οπως ρωτησα, πιο ειναι το κερδος της.

εγώ παίζω χωρίς χρυσό δεν έχω δυνατότητα, ότι μαζεύω από τις στάμνες και από κόσμους που μπαίνω για να πουλήσω ύλες και τα κρατάω να ανοίγω καπετάνιο όταν με βαράνε, οπότε το να πληρώσω για μποτ δεν υφίστατε καν, ούτε διαχειρηστή δεν μπορώ...
όσο για το σύστημα του αντιμπότ είναι απλά ένα πρόγραμμα που διαβάζει τι αποτυπώματα αφήνει ο κάθε παίκτης μέσα στο παιχνίδι, κάποιες κινήσεις σε συγκεκριμένο χρόνο κ.τ.λ.
δεν γνωρίζω αν μπορεί να υπάρξει αμερόληπτη αντιμπότ προστασία ή να βρίσκεις ποιοι έχουνε δηλαδή το 80% των παικτών...
ούτε μπορώ να σκεφτώ κάποια πρόταση για αυτό...
αυτό που γνωρίζω είναι ότι και τα μποτ και η Ο.Δ. να αλλάξει, το παιχνίδι λειτουργικά, σχεδιαστικά και δομικά θα εξακολουθήσει να είναι όπως είναι...
 

DeletedUser16848

Guest
καλησπέρα...
όπως σου είπα και δεν λες να το καταλάβεις ή δεν θέλεις, η ομάδα μας έχει σκοπό να προσπαθήσει να κάνει το παιχνίδι μη βαρετό και λειτουργικότατο σε συνεργασία με όλα τα υπόλοιπα κράτη και τους προγραμματιστές της εταιρείας...
θέλουμε να αυξηθεί ο αριθμός των ενεργών παικτών του κάθε κόσμου, να επικεντρώνονται οι παίκτες σε ένα κόσμο και ας παίζουν σε 10, να μπορούν να πέξουν πιο ενεργά οι λογαριασμοί που δεν μπορούν να είναι πολλές ώρες μέσα, να σε κολάει το παιχνίδι με τα μπιχλιμπίδια του ώστε να σε κρατάει σε ενθουσιασμό και να γουστάρεις...
άνοιξε λοιπόν ένα νήμα για να μαζέψουμε ιδέες απόψεις και κριτικές όσο αφορά την δομή και τον προγραμματισμό του παιχνιδιού...
αυτο ειναι μια δικια σου εντυπωση οτι ειστε εκει για ΑΥΤΟ Η ΓΙΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ
θα σου προτεινα να ξαναδιαβασεις και εσυ τις υποχρεωσεις σας στο γρεπολις
kmHshheRTEamLAKUSuf3Wg.png

θα ασχοληθώ λοιπόν με τα πρόβληματά σου προσωπικά...
η αγγλική ομάδα δεν έχει προτείνει κάτι ριζικό όσο αφορά την λειτουργία της Ο.Δ. πρότεινε συνχώνευση στην οποία παραμένουν οι ίδιοι επιστάτες και βέβαια το ίδιο αφεντικό...
εχεται 2 σελιδες εσυ , ο νικος και η σκαρλετ που ΑΡΝΗΣΤΕ ΟΤΙ αυτο ειναι στις υποχρεωσεις σας , ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΠΑΝΤΑς ΟΤΙ Η ΑΓΓΛΙΚΗ ΟΜΑΔΑ μπορει να μην εχει προτεινει κατι ριζικο ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΡΟΤΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ( 2 ΣΕΛΙΔΕς ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙς ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΑΙ ΜΠΕΙ ΚΑΝ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΤΣΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΑΙ ,που μονος σου αποκαλυψες)
μην με παραπέμψεις πουθενά, απλά γράψε μου την πρόταση... π.χ. να προσλάβουμε μπράβους και να τους έχουμε από πάνω τους να τους ρίχνουνε καμιά όταν κάνουνε ατασταλίες....
κατόπιν γράψε μου την πρότασή σου για τα μποτάκια... π.χ. να προσλάβουμε εισαγγελείς και να κάνουμε ντου στα σπίτια των παικτών...
και γενικά γράψε μου όλες τις προτάσεις σου σωστά δομημένες για να τις προσθέσω στην λίστα...
το να καθεσαι να με ειρωνευσαι ,δειχνει το πιος εισαι.
το τι με πειραζει το ειπα στην πρωτη μου αναρτηση
το πως θα το διορθωσει
1)να γινει ερευνα εξωνιχιστικη στους διαχειρηστες και στις επαφες που εχουν με παιχτες
2)να αναβθαμιστει το συστημα που εντοπιζει τα μποτ και ααυτο που ειπα για τον εμπορο ωστε να δωσει νομιμη επιλογη οι παιχτες για να φαρμαρουν+ κερδος στην ιννο
3)να γινουν οι Οδ λιγο πιο ευγενικοι και να εφαρμοζουν τους κανονες του φορουμ
μπορεί να απέχεις από την ψηφοφορία αλλά δεν απέχεις από το να σε εκπροσωπούμε επειδή όταν έκανες εγραφή στο γκρέπολις κλίκαρες ένα τετράγωνο με κάποιους όρους που αποδέχτηκες...
αυτο ειναι δικο σου συμπερασμα παιζω σχεδων 7 χρονια γρεπολις σε ελληνικους και ξενους σερβερς
τα διπλασια απο εσενα σιγουρα ισως και τα τριπλασια ...οποτε πιστεψε με εχω διαβσει τους ΟΡΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗς απο την αρχη μεχρι το τελος
και δεν συμφωνουν με τα λογια σου και το προσωπικο σου πιστευω
ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙς
παρόλα αυτά δεν απέχεις καθόλου από το να μπαίνεις μέσα στην δουλειά που πάμε να κάνουμε...
θα σου πω την αληθεια ,εκανα μεγα λαθος και θα σου το εξηγησω αυτο
λογο των πολλων χρονων που παιζω γρεπολις εχω στο σκυπ μου πολλα παλια και αξιολογα μελη υδρητες και αρχηγους απο μεγαλες συμμαχιες
και ημασταν σε κληση καποια στιγμη και γελαγαν με αυτα που εβλεπαν και με ολο αυτο το σκηνικο
εεε και ειπα να πω την αποψη μου και να δωσω μια βοηθεια
το οποιο το μετανιωσα τωρα ,
αλλιώς αν όλο αυτό γίνετε για να κράξεις την Ο.Δ. επειδή σε πόνεσε, τότε θα σε παρακαλούσα να πας να το κάνεις πουθιενά αλλού...
προσωπικα δεν εχω πονεσει ποτε ,,η αξια μου σαν παιχτης εχει αναγνωριστει τοσα χρονια που παιζω ,το αξιομα μου στην συμμαχια που παιζω ειναι σχεδων το ανωτατο ,εχω τισ κορωνες μου ,μολις κερδισα εναν κοσμο ΙΘΑΚΑ,και γενικα παιζω φορ φαν χωρις να ποναει τιποτα και δει εσυ η ΟΔ.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
ΤΕΛΟς ΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΛΗΞΑΝ ΚΑΝΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΑΙ
ΚΑΙ ΧΕΙΡΙΣΤΗΤΕ ΤΟ ΟΠΩς ΘΕΛΕΤΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΣΤΟ ΣΚΥΠΕ
ΑΠΛΑ ΑΝΟΙΧΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑς ΚΑΙ ΣΥΝΗΔΟΠΟΙΗΣΤΕ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΕΣ ΣΑς ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΟΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙς ΣΑς
ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
ΤΟ ΠΟΣΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙς ΣΑΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΡΙΘΗΤΕ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ Η ΤΟ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΤΕ ΣΩΣΤΑ
ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΟΤΕ
 

DeletedUser17072

Guest
Εγω θα συμφωνησω με το φιλο santa salami για τις προτασεις που εκανε και πιστευω πως πρεπει να τις αναφερετε ειτε ειναι στην αρμοδιοτητα σας ειτε οχι. Ειναι το μεγαλυτερο προβλημα στο παιχνιδι αυτη την στιγμη τα μποτ και ολα τα προγραμματα που εμφανιζονται συνεχως και δυστυχως θα βλεπουμε απο εδω και περα και ηδη το βλεπουμε να επικρατουν στους κοσμους οι ιδιες συμμαχιες με τους ιδιους παιχτες. Θα ηθελα να πω στον φιλο santa salami οτι εκανε πολυ σωστα που ασχοληθηκε με το θεμα και ολοι οι αλλοι οι παλιοι οπως λεει δεν ασχολουντε δεν συνεισφερουν σε τιποτα ειτε γινει κατι ειτε οχι. Και να φτιαξουν την εφαρμογη(live,προσομοιωτη κλπ.).
 

DeletedUser15127

Guest
αυτο ειναι μια δικια σου εντυπωση οτι ειστε εκει για ΑΥΤΟ Η ΓΙΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ
θα σου προτεινα να ξαναδιαβασεις και εσυ τις υποχρεωσεις σας στο γρεπολις
kmHshheRTEamLAKUSuf3Wg.png


εχεται 2 σελιδες εσυ , ο νικος και η σκαρλετ που ΑΡΝΗΣΤΕ ΟΤΙ αυτο ειναι στις υποχρεωσεις σας , ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΠΑΝΤΑς ΟΤΙ Η ΑΓΓΛΙΚΗ ΟΜΑΔΑ μπορει να μην εχει προτεινει κατι ριζικο ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΡΟΤΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ( 2 ΣΕΛΙΔΕς ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙς ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΑΙ ΜΠΕΙ ΚΑΝ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΤΣΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΑΙ ,που μονος σου αποκαλυψες)

το να καθεσαι να με ειρωνευσαι ,δειχνει το πιος εισαι.
το τι με πειραζει το ειπα στην πρωτη μου αναρτηση
το πως θα το διορθωσει
1)να γινει ερευνα εξωνιχιστικη στους διαχειρηστες και στις επαφες που εχουν με παιχτες
2)να αναβθαμιστει το συστημα που εντοπιζει τα μποτ και ααυτο που ειπα για τον εμπορο ωστε να δωσει νομιμη επιλογη οι παιχτες για να φαρμαρουν+ κερδος στην ιννο
3)να γινουν οι Οδ λιγο πιο ευγενικοι και να εφαρμοζουν τους κανονες του φορουμ

αυτο ειναι δικο σου συμπερασμα παιζω σχεδων 7 χρονια γρεπολις σε ελληνικους και ξενους σερβερς
τα διπλασια απο εσενα σιγουρα ισως και τα τριπλασια ...οποτε πιστεψε με εχω διαβσει τους ΟΡΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗς απο την αρχη μεχρι το τελος
και δεν συμφωνουν με τα λογια σου και το προσωπικο σου πιστευω
ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙς

θα σου πω την αληθεια ,εκανα μεγα λαθος και θα σου το εξηγησω αυτο
λογο των πολλων χρονων που παιζω γρεπολις εχω στο σκυπ μου πολλα παλια και αξιολογα μελη υδρητες και αρχηγους απο μεγαλες συμμαχιες
και ημασταν σε κληση καποια στιγμη και γελαγαν με αυτα που εβλεπαν και με ολο αυτο το σκηνικο
εεε και ειπα να πω την αποψη μου και να δωσω μια βοηθεια
το οποιο το μετανιωσα τωρα ,

προσωπικα δεν εχω πονεσει ποτε ,,η αξια μου σαν παιχτης εχει αναγνωριστει τοσα χρονια που παιζω ,το αξιομα μου στην συμμαχια που παιζω ειναι σχεδων το ανωτατο ,εχω τισ κορωνες μου ,μολις κερδισα εναν κοσμο ΙΘΑΚΑ,και γενικα παιζω φορ φαν χωρις να ποναει τιποτα και δει εσυ η ΟΔ.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
ΤΕΛΟς ΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΛΗΞΑΝ ΚΑΝΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΑΙ
ΚΑΙ ΧΕΙΡΙΣΤΗΤΕ ΤΟ ΟΠΩς ΘΕΛΕΤΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΣΤΟ ΣΚΥΠΕ
ΑΠΛΑ ΑΝΟΙΧΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑς ΚΑΙ ΣΥΝΗΔΟΠΟΙΗΣΤΕ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΕΣ ΣΑς ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΟΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙς ΣΑς
ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
ΤΟ ΠΟΣΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙς ΣΑΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΡΙΘΗΤΕ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ Η ΤΟ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΤΕ ΣΩΣΤΑ
ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΟΤΕ

καλησπέρα...

καταρχήν να σε ενημερώσω ότι στο γκρέπολις μπήκα από τον νετ1 και τον άλφα, στον βήτα έφαγα μπαν στον γάμα έριξα τον DJ...

επί του θέματος:
ανανεώσαμε την λίστα και προσθέσαμε την Ο.Δ. και τα μποτ...
κάναμε μια ερώτηση στην εταιρεία αν μπορούμε να θέτουμε τέτοιου είδους προτάσεις και αν έχουμε τέτοια αρμοδιότητα...
σε περίπτωση που μας απαντήσουν θετικά θα μείνουν, σε περίπτωση που μας απαντήσουν αρνητικά θα φύγουν...

επειδή και εγώ μπορώ να λέω ελεύθερα την γνώμη μου θα σχολιάσω αυτά τα 2:

36. Να γίνετε εξονυχιστική έρευνα στην Ο.Δ. για ειδική μεταχείρηση λογαριασμών, φιλικές επαφές με συγκεκριμένους παίκτες και κατά πόσο είναι ευγενικοί στις απαντήσεις τους

έλεγχος γίνεται ήδη, οτιδήποτε κίνηση ή μπαν ρίχνει η Ο.Δ. καταγράφετε στο σύστημα και είναι ορατό...
για φιλικές επαφές με παίκτες, δεν ξέρω πως θα γίνει αυτό, μάλλον θα τους παρακολουθούνε και θα βλέπουν ποιον φιλάνε σταυρωτά...
ευγενικοί είναι στις απαντήσεις τους, δεν έχω δει προς το παρόν κάποιον από την Ο.Δ. να βρίζει...
γενικά το θεωρώ άκυρο και συσορεμένη πικρία με κακό προηγούμενο...

37. Να αναβαθμίζεται πιο συχνά το σύστημα που εντοπίζει τα μποτ και να προστεθούν λειτουργίες του σαν νόμιμες από την εταιρεία

και αυτό γίνετε ήδη...
τα μποτ δεν τα φτιάχνει η κουτσή μαρία αλλά προγραμματιστές και χάκερ...
όλα τα παιχνίδια και προγράμματα του δυαδικτίου έχουν μποτ...
υπάρχουν κάποιες εταιρείες που τα φτιάχνουν προς χρηματικό τους όφελος και αποτελούν μια άτυπη μαφία του δυαδικτύου...
είναι λοιπόν πόλεμος προγραμματιστών, ατόμων που παίζουν τα κοκοψίνια στα δάκτυλά τους με τα μποτ να προηγούνται πάντα...
όταν μια εταιρεία αναβαθμίζει το αντιμπότ καπάκι και τα άλλα παιδιά αναβαθμίζουν το μποτ...
είναι πιο εύκολο σε κάποιες περιπτώσεις να φας μπαν για μποτ ενώ δεν έχεις παρά αν έχεις...
η μόνη κάπως λύση που έχω δει καθότι έχω παίξει από τους πρώτους κόσμους σε όλα αυτά τα είδη παιχνιδιών καθότι είναι και τα μόνα που μου αρέσουν είναι όταν η εταιρεία τα νομιμοποιούσε ή νομιμοποιούσε λειτουργίες τους κάνοντας τες φυσικές λειτουργίες του εκάστοτε παιχνιδιού...
αλλά και πάλι τα απέναντι παιδάκια φτιάχναν κάτι πιο καλίτερο και πάλι από την αρχή...
μιλάμε για πόλεμο χωρίς τέλος...

τέσπα αυτά είναι ότι έχουμε μαζέψει συνολικά από το νήμα, όποιος θέλει συμπληρώνει ή κάνει αρνητική/θετική κριτική:

1. Να γίνει πιο εύκολο να βγάλει δικαιώματα ο κάθε παίκτης

2. Να μην υπάρχει περιορισμός στις θέσεις αποθέματος

3. Να φύγει το +- 10 δευτερόλεπτα και να γίνει 0

4. Όταν χαθεί η αρχική πόλη αλλά δεν έχει τελειώσει το στρατόπεδο ληστών να μεταφέρεται σε άλλη πόλη αν υπάρχει ήδη δεύτερη

5. Όταν το στατόπεδο ληστών έχει φτάσει στο επίπεδο 100 να παραμένει ώστε να λεηλατείται για ύλες.

6. Μείωση στους χρόνους που χρειάζονται οι ήρωες για να ανατεθούν σε μια πόλη

7. Να σταματάνε οι στρατολογήσεις παικτών απο ένα σημείο και πέρα σε θάλασσες που είναι πάνω απο ένα ποσοστό γεμάτες

8. Δημιουργια δυνατοτητας επεκτασης χωρητικοτητας του αποθηκευτικου χωρου

9. Να διορθωθεί η εφαρμογή ώστε να μπορούν να βλέπουν οι παίκτες τα λαιβ κατακτήσεων, να μπορούν να κάνουν αλλαγή στα
ονόματα πόλεων, να βλέπουν όλα τα event χωρίς να χρειαστεί να χρησιμοποιηθεί υπολογιστής, να μπορούν να κάνουν χρήση προσομοιωτή.

10. Να αλλάξει ξανά το σύστημα των αγροτικών χωριών ώστε να μην καταναλώνει πόντους μάχης, να υπάρχει η δυνατότητα να παίνει ο παίκτης πλοία και μυθικές
μονάδες, καθώς και να γίνουν 7 αντί για 6.

11. Εισαγωγή ναυμαχιών στο παιχνίδι, νέο επαθλο σχετικά με την περιπολία της θάλασσας σε περίπτωση νίκης.

12. Προσθήκη καιρικών φαινομένων στο παιχνίδι, και βάση αυτών να αλλάζει και η έκβαση της μάχης. Με προγνώσεις επόμενων ημερών

13. Πολλαπλή επιλογή απαντήσεων σε ένα νήμα το φόρουμ για εύκολη εκκαθάριση

14. Δυνατότητα κλειδώματος εντολών υποστήριξης επίθεσης

15. Δυνατότητα ένωσης 2 συμμαχιών με το πάτημα ενός κουμπιού

16. Αύξηση χωρητικότητας εύνοιας στα 700

17. Εάν μπαναρισμένος παίκτης ή ανενεργός έχει πόλεις σε θαύμα και οι σύμμαχοι του πάρουν πόλη του το επίπεδο του θαύματος να μειώνεται
όσο μειώνεται και σε περίπτωση που αντίπαλος μπεί στο νησί

18. Να μπορεί όποιος παίρνει κατασκοπεία να δει θεότητα

19. Να προστεθεί βραβείο αμυνόμενης/επιτιθέμενης συμμαχίας και παίκτη στην λήξη του κάθε κόσμου

20. Τα θαύματα να χρειάζονται συνολικά 500.000.000 ύλες σε σχέση με τα 250.000.000 που θέλουν τώρα, και να ξεκινούν στον 1 χρόνο του κόσμου
αντι για 6 μήνες.

21. Να ανοίγουν κόσμοι πιο αργά(4 αντί για 2 μήνες)

22. προσθήκη ενισχύσεων με μυθικές μονάδες στις αποστολές νησιών ώστε να γίνουν ακόμα πιο ενδιαφέρουσες

23. Επαναφορά του να μπορεί κάποιος να χρησιμοποιεί ταυτόχρονα δυο ίδιες λειτουργίες(σπάνιο+επικό)

24. Να προστεθούν ήρωες που επηρέαζουν τις πιθανότητες κάποιου να πετύχει έναν σεισμό που θα ρίξει το τείχος 3 επίπεδα και που να επηρεάζουν την τύχη σε μια επίθεση

25. Να επιτραπεί εμπόριο εύνοιας χωρίς περιορισμό στις αναλογίες

26. Να μειωθούν οι χρόνοι ολοκληρωσης των αποστολων νησιού κατά 30%

27. Να προστεθεί ηρωας/ιδα που θα αυξανει την παραγωγη εύνοιας (στο επιπεδο 20 να δινει +50%)

28. Ο καπετανιος να επιτρεπει την ταυτοχρονη συγκομιδη υλων από ολα τα αγροτικα με ενα κλικ

29. Ο διοικητης να δινει +20% ταχυτητα, -20% κοστος μοναδων και χρονου στρατολογησης.

30. Ο καπετανιος να δινει +20% ταχυτητα, -20% κοστος μοναδων και χρονου στρατολογησης.

31. Ο εμπορος -20% στο παζαρι και να εχει και δικες του καθημερινες προσφορες

32. Ο διαχειρηστης να εχει και -10/-20% στο χρονο κατασκευης

33. Να βγουν οι περιορισμοι στις αναλογιες για εμποριου χρυσου

34. Το ηθικο να επιρρεαζεται και απο την θεση της συμμαχιας

35. Να ανοίγουν έναν κόσμο κάθε χρόνο χωρίς θαύματα με ανταμοιβές στις 5 καλύτερες συμμαχίες επιθετικές και αμυνόμενες και στους 50 καλύτερους παίχτες

36. Να γίνετε εξονυχιστική έρευνα στην Ο.Δ. για ειδική μεταχείρηση λογαριασμών, φιλικές επαφές με συγκεκριμένους παίκτες και κατά πόσο είναι ευγενικοί στις απαντήσεις τους

37. Να αναβαθμίζεται πιο συχνά το σύστημα που εντοπίζει τα μποτ και να προστεθούν λειτουργίες του σαν νόμιμες από την εταιρεία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser13572

Guest
Καλησπέρα σε όλους .

Θα ήθελα να πω την άποψη μου όσο αφορά τις ιδέες που παραθέσατε στο παραπάνω ποστ και ενδεχομένως να προσθέσω και μερικές ακόμα .

Στην δεύτερη ιδέα αναφέρετε την προσθήκη της μαζικής στρατόλογησης μονάδων που αν καταλαβαίνω σωστά εννοείται να υπάρχει η δυνατότητα στρατολόγησης μιας συγκεκριμένης μονάδας σε πολλαπλές πόλεις με το πάτημα ενός κουμπιού κάτι που είναι ήδη εφικτό μέσω της επιλογής της Στρατολόγησης του διαχειριστή . Τώρα όσο για την 4η ιδέα που αναφέρετε , θα διαφωνήσω καθώς ενώ είναι μια κρυφή επιθυμία κάθε παίκτη να μπορεί να στέλνει τις επιθέσεις και τις υποστηρίξεις του όλες κολλημένες στα δεύτερα που θέλει , εάν εφαρμοστεί αυτό , όλοι οι παίκτες θα μπορούν να στέλουν αποικιακά με όλες τις επιθέσεις κολλημένες στα δεύτερα που θέλουν , κάτι που θα καταντήσει το παιχνίδι βαρετό . Ενώ όσο ισχύει αυτό οι παίκτες ψάχνουν διάφορες εναλλακτικές ώστε να μπορούν να πετυχαίνουν κάθε φορά όλο και καλύτερα κολλημάτα με την χρήση διάφορων μονάδων ( όπως αργά μεταφορικά , φάρους στις αμυντικές κτλ ) για περισσότερες ευκαιρίες να κολλήσουν στον χρόνο που θέλουν είτε χρησιμοποιώντας τον συντονιστή επίθεσης του καπετάνιου για περισσότερες γρήγορες ακυρώσεις ώστε να πετύχουν τον χρόνο που θέλουν .

Μετά στην 10η ιδέα αναφέρετε την αλλαγή του συστήματος των αγροτικών χωριών στο παλιό σύστημα , κάτι στο οποίο συμφώνω αλλά θεωρώ δυσκόλο να συμβεί . Η Inno Games , σύνηθως όταν κάνει στο παίχνιδι τόσο μεγάλες αλλαγές , δύσκολα τις επαναφέρει όπως άλλες μικρές αλλαγές που κάνει και έχουμε δει να τις αναιρεί . Παρόλα αυτά , κάτι που πιστεύω ότι είναι εφικτό και μπορεί να βελτιωθεί στο τωρινό σύστημα των αγροτικών χωριών είναι ο αριθμός των χωριών που μπορεί να αυξηθεί από 6 στα 8 όπως στο παρελθόν .

Όσο αφορά την πολλαπλή επιλογή ποστ στο φόρουμ για ευκολότερη εκκαθάριση , αυτό είναι ήδη εφικτό χρησιμοποιώντας το σκριπτάκι Quack Toolsammlung . Επίσης όσο αφορά την αύξηση του αποθηκευτικού χώρου εύνοιας στα 700 , θα ήθελα να πω πως κάτι πιο πρακτικό και χρησίμο θα ήταν η παροχή +50 στην χωρητικότητα εύνοιας μετά από κάθε κορώνα που λαμβάνει κάποιος παίκτης είτε αυτή των 4/7 ολοκληρωμένων θαυμάτων είτε την άλλη των 7/7 . Ώστε αν για παράδειγμα κάποιος παίκτης έχει πάρει 3 κορώνες δηλαδή έχει παίξει για αρκετό καιρό σε 3 κόσμους και με την συμμαχία του τον νίκησε σαν επιβράβευση να παίρνει +50 μετά από κάθε κόσμο δηλαδή 50*3=150 εύνοια μετά από 3 κορώνες για παράδειγμα . Έτσι ενθαρρύνονται και οι παίκτες να παραμένουν περισσότερο χρονικό διάστημα σε έναν κόσμο και να παλεύουν με περισσότερο ενδιαφέρον για τα θαύματα καθώς έχω συναντήσει παίκτες που εάν έχουν πάρει μια κορώνα δεν ενδιαφέρονται για επόμενη διότι την θεωρούν άχρηστη εφόσον δεν τους προσφέρει κάτι ιδιαίτερο .

Την 19η ιδέα την είχα παραθέσει στο support του παιχνιδιού ως προς εξέταση από τους διαχειριστές καθώς την θεωρώ πολύ ενθαρρυντική στο κομμάτι του να κρατάει πολλούς παίκτες ενεργούς μέχρι το τέλος ενός κόσμου . Πιο συγκεκριμένα , θεωρώ ότι θα πρέπει να υπάρξουν 7 νέα βραβεία , 1 για αυτόν που θα τερματίσει πρώτος στην κατάταξη παικτών του σέρβερ , 3 για αυτούς που θα τερματίσουν πρώτοι στους επιτιθέμενους/αμυνόμενους/μαχητές και 3 αντίστοιχα για τις συμμαχίες που θα τερματίσουν στις ανάλογες κατατάξεις τα οποία βραβεία να έχουν αξία 750 πόντων GrepolisScore σε όσους τα λαμβάνουν .

Στην 20η ιδέα επιτρέψτε μου να σας διορθώσω λέγοντας πως τα θαύματα δεν ξεκινούν στους 6 μήνες , ξεκινούν εάν στους 6 μήνες το σύνολο των πόντων των πρώτων 50 συμμαχιών είναι 250εκάτ. κάτι που δεν συμβαίνει πλέον και τα θαύματα ξεκινούν στην καλύτερη περίπτωση σε γρήγορους κόσμους στο 8μηνο γιατί εάν λάβουμε υπόψιν μας τους αργούς κόσμους , τα θαύματα μπορεί να κάνουν και 1 χρόνο στην καλύτερη για να ξεκινήσουν ( στις ταχύτητες κόσμων 1 και 2 δηλαδή ) και όσο αφορά τις ύλες νομίζω πως όσο το όριο μελών μιας συμμαχίας είναι 40-60 το μέγιστο στους περισσότερους κόσμους , οι 250εκάτ ύλες είναι ένα καλό ποσό , εάν αυξηθεί και το όριο μελών σε κάθε συμμαχία στα 80-100 πχ τότε και η αύξηση υλών για τα θαύματα θα ήταν μια λογική ιδέα ώστε να υπάρξει ένα επίπεδο δυσκολίας παραπάνω. Επίσης , η τελευταία ιδέα που παραθέτετε δεν νομίζω να έχει υποβληθεί στο φόρουμ τώρα τελευταία . Αντιθέτως υπάρχουν πολλαπλά παράπονα για την αύξηση της συχνότητας στο άνοιγμα νέων κόσμων . Σε αυτό το κομμάτι θεώρω ως καλύτερη λύση κάθε 2 εάν όχι 2 , 3 μήνες να ανοίγουν 2 κόσμοι , ένας με πολοιορκία και ένας με εξέγερση ώστε να ικανοποιούνται όλοι οι παίκτες και των 2 κατηγοριών γιατί υπάρχουν πολλοί παίκτες που παίζουν είτε μόνο το 1 είτε μόνο το άλλο. Εκτός αυτού , θα πρότινα εάν όχι κάθε 2μηνο , τουλάχιστον 2μηνο παρά 2μηνο , να διεξάγονται ψηφοφορίες στο φόρουμ ως προς το τι ταχύτητες θα ήθελαν οι παίκτες να έχει ο επόμενος κόσμος που θα ανοίξει κάτι που είναι πολύ δημοκρατικό και πρακτικό για να μην υπάρχουν παράπονα . Θα ήθελα εάν είναι εφικτό να μας επεξηγήσετε λίγο περισσότερο τις ιδέες 11 και 12 γιατί με μια απλή αναφορά σε 2 θέματα που είναι καινούργια στην κοινότητα είναι δυσκόλο να σχηματιστεί μια ολοκληρωμένη άποψη ως προς το εάν θα βοηθήσει ή όχι το παιχνίδι μια τέτοια προσθήκη .

Τέλος θα ήθελα να παραθέσω μερικές δικές μου ιδέες . Αρχικά , θα πρότινα την προσθήκη ενισχύσεων με μυθικές μονάδες στις αποστολές νησιών ώστε να γίνουν ακόμα πιο ενδιαφέρουσες ( πχ 12 μαντιχωρες στην επιλεγμένη πόλη ) . Επίσης , την επαναφορά του να μπορεί κάποιος να χρησιμοποιεί ταυτόχρονα για παράδειγμα χρυσές και κανονικές οξυμένες ή +25% και +50% ταχύτερο χτίσιμο κάτι το οποίο καταργήθηκε προ λίγων μηνών και το θεωρούσα πολύ χρήσιμο . Επίσης θα πρότινα να προστεθούν ήρωες που επηρέαζουν τις πιθανότητες κάποιου να πετύχει έναν σεισμό που θα ρίξει το τείχος 3 επίπεδα και που να επηρεάζουν την τύχη σε μια επίθεση ( πχ. να έχεις στο μέγιστο επίπεδο σίγουρο το ότι η επίθεση σου θα χτυπήσει με 10-30% τύχη ).

Είμαι διαθέσιμος για τυχόν ασάφειες στην κριτική μου ή στις ιδέες που ανέφερα και συγνώμη για τον όγκο του κειμένου μου και τυχόν ορθογραφικά/συντακτικά λάθη .
smiley_emoticons_biggrin.gif

Φίλε και να είχες διαβάσει την σκέψη μου, δε θα ταυτιζόμασταν τόσο. Συμφωνώ απόλυτα και μακάρι να εισακουστούν όλα όσα προαενέφερες.
 

vourliotis

Οπλίτης
θέλω να καταλάβετε όλοι σας οτι εμείς δεν έχουμε κανένα κέρδος απο αυτή την ιστορία σαν g.p.c επιλεχθήκαμε απο εσάς για να είμαστε η φωνή τις ελληνικής κοινότητας !
το g.p.c εφαρμόζετε για πρώτη φορά κάλως η κακός είμαστε εμείς οι 5 είμαστε αυτοί που θα θέσουμε τις προτάσεις που θα κάνουμε στο συμβούλιο θελουμε την βοήθεια σας τις προτάσεις σας και οχι να φαγωνόμαστε σαν τα κοκόρια και να χάνουμε την ουσία του θέματος!
θελω την κατανόηση ολων σοβαρές προτάσεις να είμαστε ενωμένοι ολοι σαν ελληνική κοινότητα και σε 6 μήνες που θα λήξη η θητεία μας θα κάνουμε απολογισμό τι καταφέραμε ...αλλα θελω οτι καταφερουμε να ειναι συνολικο απο ολους μας οχι μονο απο εμας σαν g.p.c!
ευχαριστώ για τον χρόνο σας
 

DeletedUser15207

Guest
Εγώ θα πρότεινα να αναβαθμιστούν τα bonus των θαυμάτων δηλαδή:
(Ώστε να μην πηγαίνει χαμένος ο κόπος των παιχτών μιας συμμαχίας)
Η Μεγάλη Πυραμίδα της Γκίζας->+5000 ύλες στην αποθήκη.

Οι Κρεμαστοί Κήποι της Βαβυλώνας->100% ή 50% Αύξηση των πρώτων υλών.

Το Χρυσελεφάντινο Άγαλμα του Διός->50% Αύξηση της εύνοιας στον Δία και 10% αύξηση επίθεσης στις μυθικές μονάδες του.

Ο Ναός της Αρτέμιδος στην Έφεσο->100% ή 50% Αύξηση της εύνοιας σε όλους τους θεούς και μείωση των πρώτων υλών αλλα και τις εύνοιας σε όλες τις μυθικές μονάδες κατά 50%.

Το Μαυσωλείο της Αλικαρνασσού->Αύξηση τις επίθεσης και τις άμυνας σε όλες τις μονάδες κατά 20%.

Ο Κολοσσός της Ρόδου->Μείωση του κόστους και του χρόνου των Γιορτών κατά 50% ,όπως και τη μείωση του χρόνου των παρελάσεων κατά 50%

Ο Φάρος της Αλεξάνδρειας->Αύξηση τις επίθεσης και τις άμυνας των πλοίων κατά 20%




 

DeletedUser9919

Guest
να ξεκινει ο κοσμος με χρυσο οπως ειχα δει οτι γινοταν στους ξενους σερβερ ....νομιζω 500- 1000-1500 χρυσα παλιοτερα δεν ξερω αν ειναι ακομα ετσι
 

SkarletWitch

Ξιφομάχος
Καλημέρα σε όλους. Θα θέλαμε να μάθουμε την άποψη σας σχετικά με το νέο event - Το κουτί τη Πανδώρας - πως σας φαίνεται ως τώρα, τι σας άρεσε περισσότερο, τι μισείτε περισσότερο στο event και φυσικά οποιαδήποτε πρόταση σχετική(δεν ξέρω αν μπορεί να αλλαχθεί κάτι σε αυτό το event, κρατάω μια επιφύλαξη ως προς αυτό αλλά η γνώμη σας θα ληφθεί υπόψην σίγουρα για το επόμενο που θα δημιουργηθεί)
 

DeletedUser15207

Guest
Πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερο ή μονάδες να είναι ανάλογες με την ταχύτητα και το ποσό καιρό είναι ανοιχτός ο κόσμος.Επίσης τα νομίσματα που χρειάζονται για να αγοράσεις διάφορα αντικείμενα π.χ τους 2πλουςποντους μάχης (800) είναι πάρα πολλά.Ένα άλλο πρόβλημα που πιστεύω ότι πρέπει να διορθωθεί είναι το βραβείο με την 450 εύνοια που σου δίνει όταν είσαι μέσα στους τρεις καλύτερους,είναι ένα πολύ απλό βραβείο ώστε να αξίζει τόσο χρόνο και χρυσό.
 

DeletedUser17144

Guest
Απλά εκείνο για τους ληστές είναι πολύ ωραιο αλλά θα παίρνουμε πόντους μάχης ή μόνο λάφυρα;
 
Κορυφή