Προσπαθεια ή απαθεια

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser14106
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser14106

Guest
Καλησπεριζω την αγαπητη κοινοτητα,

το παρον ειναι ενα κειμενο περι ανεμων και υδατων ετσι να περασει λιγακι και η ωρα...η ωρα περασμενες 10 και εγω να την βαραω στον τοιχο...(την καταπελτουπολη).σχεδιαζοντας τις νεες στρατηγικες μου για την κατακτηση του κοσμου που με βλεπουν απο πλανηταρχη και πανω.τελικα ομως παλι στη φαπα ειμαι και στην 20αδα των αμυνομενων...ισως συντελει σε αυτο το γεγονος οτι ειμαι δυστροπος ή οτι με περιστοιχιζουν πολλοι ''παιχταραδες''.τελος παντων μεγαλη εισαγωγη ξερω σας κουρασα αλλα σας αρεσουν πολυ τα κειμενακια μου...ας αρχισουμε με το γεγονος του γιατι αν παιξει καποιος στο παιχνιδι ωστε να μπουμε στη ψυχοσυνθεση του μπας και καταλαβουμε απο που πηγαζουν ολα τα κομπλεξ και γενικοτερα η δυστροπια του καθε ανθρωπου.υπαρχουν τα εξης ειδη παιχτων

ο ανενεργος(15-20 λεπτα/μερα-2 μερες)
ο ημι-ανενεργος(30 λεπτα τη μερα καθε μερα)
ο μεσος παιχτης(1-2 ωρες τη μερα)
ο σοβαρος παιχτης(3-4 ωρες τη μερα)
ο μεγαλος παιχτης(5-6 ωρες τη μερα)

για να φτασει καποιος στο σημειο να δαπανα καπου στις 2-3 ωρες πανω απο εναν υπολογιστη παει να πει οτι χανει τουλαχιστον 15-20 ευρω/μερα απο τον χρονο εργασιας.(υποθετουμε οτι ωρα εργασιας=7 ευρω)

δηλαδη καποιος δαπανα χρονο απο την πραγματικη του ζωη και ισως μερικες φορες χρημα για να παρει ενα 20% μπονους+30% υλες ωστε να νικησει τους αντιπαλους του και να γινει αυτο που δεν ειναι στη πραγματικη ζωη σκευτειτε κομπλεξ...

και γιατι τα κανουμε ολα;για την καταταξη...



υπαρχουν λοιπον 2 καταταξεις αυτη των ποντων και η αλλη των ποντων μαχης

κακα τα ψεματα ολοι θελουμε ποντους ακομα και εγω που ειμαι ταγμενος υπερ των ποντων μαχης πιανω τον εαυτο μου να λεει για δες αυτον ειναι μεσα στην 50αδα των ποντων και εσυ εισαι στους 200...και καπου εκει αρχιζει το γελιο...εξηγουμαι!για να μαζεψω περιπου 20.000 ποντους μαχης πρεπει να δαπανησω περιπου 15 επιθετικες πολεις.καθε πολη θελει 250.000 πρωτες υλες για να ''χτιστει'' ο στρατος της.αν το πολλαπλασιασουμε Χ15=3.750.000 υλες οπου απο αυτες βγαζουμε 66 παρελασεις.αν διαιρεσουμε 3.750.000/66=59.000 το οποιο σημαινει οτι ξοδευουμε 59.000 πρωτες υλες για καθε παρελαση.εστω οτι δεν εχουμε θεατρο ουτε οξυμενες στη μαχη τοτε το νουμερο για να βγαλω 1 γιορτη πολης ειναι 48.000 πρωτες υλες βεβαια στον χρονο που κανω 3 παρελασεις.αν υποθεσουμε οτι χτιζω τον στρατο μιας πολης σε 2 μερες (αυξηση+μειωση χρονου στρατολογησης απο αποστολες+μειωση απο εβεντ) τοτε μου ειναι πολυ ευκολο να ισοσταθμισω ισως το κοστος παρελασης/γιορτης αν προσθεσουμε στην εξισωση και τις οξυμενες τοτε συμφερει 100% να πολεμαμε παρα να χτιζουμε.

προς τι ολη αυτη η αναλυση.λοιπον για κατι παιχταραδες που ειναι 100αδα ποντων αλλα 500αδα μαχητων (και λιγο λεω) και οταν σου κανουν επιθεση τρωνε κουβα και το μονο που ξερουν ειναι να παιρνουν ετοιμες πολεις με δικαιωματα που εχουν βγαλει ειτε δινοντας 50-50 χρυσο ειτε κανοντας γιορτουλες και παραστασεις ολη μερα προσπαθουν μεσω προκλησεων να στο παιξουν και εξυπνοι τυπου θα πεσει πυξιδα και αλλα ωραια τετοια...ειναι σαν κατι αλλους που χτιζουν τις πολεις 16000+...αλλα ανεκδοτα αυτα.

αυτα τα λιγα απο μενα ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου...για ολα αυτα τα ''ταλεντα'' που κρινουν απο ηλικια ή απο ''αληθινες'' φιλιες πισω απο οθονες...αντε νυχτωσε...βαρεθηκα...
smiley_emoticons_seb_hut5.gif
 

DeletedUser

Guest
για να φτασει καποιος στο σημειο να δαπανα καπου στις 2-3 ωρες πανω απο εναν υπολογιστη παει να πει οτι χανει τουλαχιστον 15-20 ευρω/μερα απο τον χρονο εργασιας.(υποθετουμε οτι ωρα εργασιας=7 ευρω)

Πραγματικά εγώ εδώ κόλλησα. Θα μου πει κανείς μια δουλειά που δίνει 7 ευρώ την ώρα καθαρά? Να πάμε όλοι μαζί για δουλειά! :p :p :p :p :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser14106

Guest
Πραγματικά εγώ εδώ κόλλησα. Θα μου πει κανείς μια δουλειά που δίνει 7 ευρώ την ώρα καθαρά? Να πάμε όλοι μαζί για δουλειά! :p :p :p :p :p


μπορω να σου πω που παιρνουν παραπανω
γιατροι και γενικα παραϊατρικα
δασκαλος(21 ωρες/εβδομαδα και παιρνει 700 ευρω...)

2 προχειρα αμα θες κι αλλα εχω...

εφοριακος
διευθυντης
ηλεκτρονικος κυκλωματων
βιοχημικος
εφευρετης
 
Κορυφή