Ποια είναι μια πολύ καλή μέθοδος για την άμυνα!

  • Δημιουργός θέματος mariosbasilias
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Γεια σας φίλοι μου, επειδή θέλω η πρώτη μου πόλη να είναι και πολύ καλά οχυρωμένη θα ήθελα αν κάποιος έχει χρόνο να απαντήσει στο ερώτημά μου... Το οποίο είναι Ποια είναι μια πολύ καλή μέθοδος για την άμυνα!
 

-PNS-

Άρμα
Καταρχάς, εννοείται ότι θα πρέπει να έχεις τείχος στο 25 και πύργο. Στη συνέχεια, ένα αμυντικό Θεό. Είτε Αθηνά, είτε Άδη, είτε Ήρα. Ανάλογα με τον Θεό, θα πρέπει να βγάλεις και αρκετά μυθικά. Πχ Κέρβερους για Άδη ή Πήγασους για Αθηνά. Από εκεί και πέρα, εγώ θα σου έλεγα να μην βγάλεις καθόλου διήρεις, ή ελάχιστες, για σφήνα στα αποικιακά. Έτσι, όλες οι φαροεπιθέσεις εναντίον σου θα είναι άχρηστες. Τέλος, φουλάρεις με τόξα, οπλίτες, άρματα και Ξίφη και είσαι κομπλέ. Και εδώ ανάλογα με τι Θεό θα επιλέξεις και τα μυθικά που θα φτιάξεις, θα πρέπει να καλύπτεις τις όποιες αδυναμίες τους με μεγαλύτερη ποσότητα από αμυντικό στρατό. Πχ οι Κέρβεροι θέλουν πολλά τόξα για την τέλεια άμυνα, οι Πήγασοι ξηφομάχους ή άρματα, ειδικά αν έχεις φτιάξει και Κένταυρους, κτλ. Εγώ θα έλεγα να έχεις και σπηλιά στο δέκα και όσο πιο πολύ ασήμι μπορείς μέσα σε αυτή, αφού οι σοβαροί παίκτες δεν θα σου κάνουν επιθέσεις στα τυφλά, χωρίς να ξέρουν τι έχεις μέσα. Πάντα η Σπηλιά είναι η πρώτη γραμμή άμυνας...
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Σάς ευχαριστώ πάρα πολύ! Σύμφωνω με την 1η απάντηση αλλά αυτό που έψαχνα απαντήθηκε από την 2η ευχαριστώ και τους 2 συμπαίκτες μου! Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
 

DeletedUser11867

Guest
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ! ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΣΥΜΜΑΧΙΑ (ΠΟΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ) ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΜΜΑΧΙΚΗ ΠΟΛΗ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΣΟΥ, ΠΕΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΦΡΟΥΡΟ ΣΤΗΝ/ΣΤΙΣ ΠΟΛΗ/ΠΟΛΕΙΣ ΣΟΥ ΣΤΟ ΝΗΣΙ/ΝΗΣΙΑ! ΩΣΤΕ ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΝΑ ΔΕΙ ΑΥΤΟΣ ΑΜΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΕΠΙΘΕΣΗ!
 

DeletedUser9717

Guest
καλημερα συμπαικτη.στην πρωτη μας πολη καλο ειναι να ξεκινησουμε εχοντας θεο ηρα.προσπαθουμε να μπουμε σε μια καλη συμμαχια(που να στηριζει)διοτι εαν εισαι μονος δυσκολα θα επιβιωσεις.σημειωνω οτι παραπανω απο 2500-2700 μοναδες δεν μπορει να βγαλει.
 

DeletedUser12392

Guest
Τείχος 25
Πύργος
1000 Τόξα
30-40 Κέρβεροι
ανάλογα γρηγορα με κουκέτες

Σύμμαχοι στο ίδιο νησί η και σε διπλανά
"Ρουφιάνοι" στην πόλη σου απο συμμάχους
Ε και το βασικότερο;
Καλές σχέσεις με την συμμαχία σου για να σε βοηθήσουν!

υ.γ. όπου ρουφιάνοι λέμε τις μονάδες που στέλνει κάποιος σαν μόνιμη υποστήριξη στην πόλη σου ή εσύ σε πολεις άλλων παικτών και βοηθάν να έρχονται σε σένα αναφορές απο τυχόν επιθέσεις ωστε να "μπαζωθεί" η πόλη αμυντικά και να μην πέσει σε εχθρικά χέρια.
 
Κορυφή