Περιεργοι αποκλισμοί παιχτών

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser159
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser159

Guest
Καλησπέρα,

πρωτου αναλύσω το συμβαν (ή μάλλον τα συμβάντα) θα ηθελα να ενημερωσω για δυο πράγματα:

1)δεν εχω όρεξη να την "πω" σε κανεναν,αλλα να λυθει το πρόβλημα και
2)Εχω ηδη στειλει μηνυμα στην υποστηριξη αλλα η απάντηση ήταν.."μικρη".

Λοιπον,το πρόβλημα βρίσκεται στον κόσμο ΜΥ.
Μια παίχτρια δέχθηκε ένα μήνυμα απο ένα μέλος της ότι έχει μπέι αποικιακό στην πόλη του απο την συμμαχια ΠΕΙΡΑΙΚΗ.

Η παιχτρια αυτή ως ιδρυτης, έστειλε ανακοίνωση και οργανώθηκαν μαζικές επιθεσεις στην πολή του εν λόγο παίχτη.

Κατα την διάρκεια του "ταξιδιου" των φάρων φάγανε Ban το 70% των συμμετέχοντνων στην επιχείρηση με αιτιολογία:

"παράνομη χρήση λογισμικού"

Το περίεργο της υπόθεσης λοιπόν ειναι:

Κανεις απο τους παίχτες δεν έκανε χρήση,φαντάζομαι μπορει να ερευνηθεί και το δεδυτερο παράξενο ειναι ότνα πηγαν να κάνουν επιθεση να δεχθουν οι συγκεκριμένοι παίχτες (που όλος τυχαίος ειναι και η δυναμη της επιχειρησης αυτης) τον πενθημερο αποκλεισμό; Γιατι να μην τον δεχθουν μια άσχετη στιγμη και σε διαφορετικά χρονικα σημεια ο καθενας.

Βλέποντας αυτο παραξενευτηκα και έλαβα σήμερα το μηνυμα απο συμμαχο μου οτι και άλλος συμμαχος έπαθε ακριβως το ίδιο.
Πενθημερη ποινη για χρηση παράνομου λογισμικου κατα την διάρκεια ταξιδιου με φαρους κατα της συμμαχις ΠΕΙΡΑΙΚΗ.

Το αναβεζω εδω για 2 λογους

1)Για να ειναι ενημεροι οι παιχτες του κοσμου ΜΥ οτι κάτι δεν πάει καλα και

2)Γιατι η απάντηση της Υποστηριξης ήταν...όπως είπα μικρή,δηλαδη,του ανέφερα όλα τα παραπάνω και η απάντηση που δέχθηκα ήταν:

Τι Θελετε να κάνω?


Οποτε καταλαβαίνετε το ποσταρισμα μου εδω.

Ευχαριστω για τον χρόνο σας.

Υ.Γ. ζητάω να ερευνηθεί απλά το θεμα,και τίποτα παραπάνω.Για να μην παρεξηγηθώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
εδω δεν θα σου πει κανεις τιποτα!
μιλα με την Ο.Δ στην υποστήριξη!

υγ.
βγαλε την εικονα...
συμβουλη!:)
 

DeletedUser159

Guest
Ευελπιστώ να το δει κάποιος.
Οσο για την εικονα...αφαιρέθηκε
 

DeletedUser

Guest
εδω και να το δουν δεν θα παρεις καμια απάντηση!
ξανα στείλε ticket
 

DeletedUser159

Guest
Ξαναέστειλα πρωτου ποσταρω εδω.
Ενας λόγος ακόμα που το κάνω ειναι μήπως εχει ξανασυμβει το ίδιο σε καποιον άλλον σε κάποιο άλλο κοσμο και γνωρίζει τι ακριβως συμβαίνει.
 

DeletedUser

Guest
εγω στην συμμαχια δεν εχω κανεναν αποκλεισμενο!
εβγαλαν μια ανακοινωση για ενα script
ισως να επεσαν στην παγιδα και να το εβαλαν...
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
[pho]1. Για να αποκλειστούν, είχαν παράβαση. Το τι λέει ο αποκλεισμένος κατά 99,9% δεν είναι αλήθεια.
Όποιος παίζει σύμφωνα με τους κανόνες ποτέ δεν έχει πρόβλημα.

2.Ποτέ και για κανέναν λόγο δεν ανακοινώνονται οι ποινές και οι λόγοι σε κανέναν εκτός από τον άμεσα ενδιαφερόμενο (δηλαδή τον παραβάτη).
Εντολές της εταιρείας, αν έχετε παράπονα μπορείτε να απευθυνθείτε εκεί.

3.Όταν κάποιος έχει παραβεί κανονισμούς και διαπιστωθεί από έλεγχο, τότε του δίνεται αποκλεισμός.
Σε καμία περίπτωση δεν κοιτάμε αν εκείνη τη στιγμή κάνει επίθεση ή αν κάνει chat με κάποιον συμμαχο του ή οτιδήποτε άλλο.
Πολεμικό παιχνίδι είναι, συνεχώς πάντα κάποιος κάνει επίθεση ή αμύνεται.

4.Η συζητήσεις περί αποκλεισμών απαγορεύονται στο φόρουμ.
Που σημαίνει ότι το θέμα θα κλειδώσει και το άνοιγμα παρόμοιου θέματος θα οδηγήσει τον δημιουργό του σε αποκλεισμό για παράβαση των κανόνων του φόρουμ.
[/pho]
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή