[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑ ΠΑΡΩ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ;

  • Δημιουργός θέματος JohnBoy24
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ; ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ; ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ
 

-PNS-

Άρμα
Φίλε μου δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις...

Αν εννοείς ότι έχασες πόλη και θες να την πάρεις πίσω, μαγική συνταγή δεν υπάρχει. Αν στην έχει πάρει πιο δυνατός αντίπαλος, το πιθανότερο είναι ότι όσο και αν προσπαθήσεις με συνεχείς επιθέσεις δεν θα την πάρεις πίσω ποτέ...

Αν εννοείς ότι κατέκτησες μια πόλη και θες να επιστρέψει ο στρατός σου στην αρχική του πόλη, πας αγορά, από εκεί εξωτερικά και τραβάς τον στρατό σου πίσω...

Ελπίζω να βοήθησα...
 

DeletedUser8837

Guest
ο συμμαχος προφανως εννοει πως να παρει την πολη του πισω.αν φιλε μου εισαι σε κοσμο με συστημα κατακτησης ή εξεγερσης τοτε θα παρεις την πολη σου με τους κανονες καθε συστηματος.μπορεις να τους διαβασεις στις βοηθειες!
 

DeletedUser

Guest
εννοω αν χρειαζεται κατι παραπανω απο επιθεση για να τν παρω πισω ξερω 'γω π.χ να στειλω αποικιακο η κατι τετοιο
 

-PNS-

Άρμα
Φίλε μου, σε όλους τους κόσμους για να πάρεις πόλη κάνεις επίθεση με αποικιακό. Ανάλογα με το τι ισχύει σε κάθε κόσμο, παλιό σύστημα κατάκτησης ή εξέγερση, ο τρόπος είναι διαφορετικός. Δεν ξέρω σε ποιο κόσμο παίζεις για να σου πω ειδικότερα. Δες το ελληνικό wiki του grepolis. Τα έχει όλα. Εξάλλου, το αποικιακό μόνο για αυτό είναι. Δεν κάνει τίποτα άλλο. Χρησιμοποιείται μόνο για κατακτήσεις πόλεων και ιδρύσεις...
 

DeletedUser3506

Guest
Σε περίπτωση που παίζεις σε κόσμο με το παλιό σύστημα κατάκτησης το μόνο που έχεις να κάνεις είναι όταν καθαρίσεις την πόλη και από πλοία και από στρατό να στείλεις αποικιακό,μόλις αυτό φτάσεις θα αρχίσει μια αντίστροφη μέτρηση επειδή όμως οι αντίπαλοι μπορεί να στείλουν επιθέσεις και να την σπάσουν καλό θα ήταν να έχεις στείλει και αρκετά αμυντικά στρατεύματα.Σε περίπτωση που παίζεις σε κόσμο με το καινούριο σύστημα της "εξέγερσης" θα πρέπει να καθαρίσεις την πόλη η από πλοία ή από στρατό και να στείλεις με αυτή την επίθεση,και μετά θα αρχίσει μια αντίστροφη μέτρηση από τις 12 ώρες εσύ θα πρέπει να στείλεις το αποικιακό στο 2ο 12ωρο που αρχίζει αυτόματα μετά το 1ο δεν έχει σημασία πότε θα φύγει το αποικιακό από την πόλη σου σημασία έχει η άλλη πόλη να είναι καθαρή και να φτάσει στο 2ο 12ωρο.Αν συνεχίζεις να έχεις απορίες ρώτα εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε ή μπορείς να πας στο wiki εγώ απλά τα έγραψα όσο πιο απλά μπορούσα.Ελπίζω να βοήθησα.
 
Κορυφή