ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ-ΚΛΟΠΗ ΘΑΥΜΑΤΟΣ.

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser8130
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser9810

Guest
[kni]
Αν και θα βγει σύντομα ο Community Manager να σας απαντήσει για το θέμα αυτό, θα απαντήσω μόνο στο θέμα του hacking που γράφτηκε από πολλούς και δυστυχώς έδωσαν τροφή άλλοι για ανούσια σχόλια.

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να κλάπηκε κωδικός παίκτη απ' τη βάση δεδομένων της Innogames. Εάν ποτέ υπήρχε αυτή η περίπτωση τότε αυτόματα θα είχαν ενεργοποιηθεί διάφορες δικλείδες ασφαλείας και σίγουρα το πρόβλημα θα ήταν γενικό και όχι ατομικό.
Επίσης δεν μπορούμε να γνωρίζουμε εάν ο κωδικός κλάπηκε απ τον υπολογιστή του παίκτη, ωστόσο δε μπορεί η εταιρεία να φέρει ευθύνη για τον κάθε υπολογιστή 17 εκατομμύρια παικτών. Ο κάθε παίκτης έχει αποκλειστική ευθύνη για τον λογαριασμό του και για τη προστασία του. Εάν θεωρεί ο παίκτης ότι έχει γίνει κλοπή προσωπικών δεδομένων τότε μπορεί να απευθυνθεί στην Υπηρεσία Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος.

[/kni]
αν δεν κανω λαθοσ τιμωρησατε κοποιον για ολο αυτο,γιατι?προφανοσ γιατι χακαρε τον λογαριασμο του παικτη μασ.δεν τιμωρησατε και τον δικο μασ που παει να πει οτι ξερετε οτι δεν ειχαν κοινη συνδεση.η μηπωσ εδωσε μονοσ του τον κωδικο?καποια πραγματα ειναι ετσι οπωσ ειναι,εσεισ μασ ειπατε με λιγα λογια οτι ναι εγινε παραβιαση που δεν φταιει ο παικτησ σασ αλλα δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα αλλο και δεν μιλαω για το θαυμα,μιλαω οτι κανενασ πλεον δεν ειναι ασφαλησ και εσεισ μαλιστα δωσατε και το προνομιο με την μη τιμωρια των ηθικων αυτουργων,να την πληρωνει μονο ο απλοσ λογαριασμοσ και οχι αυτοι που βγαινουν κερδισμενοι.πανω σε ολο αυτο εχετ και εναν κανονα που αυτη την φορα τον ξεχαστε.

§10)Δίκαιο και Ισόνομο Παιχνίδι

Σε οποιαδήποτε περίπτωση που ένας παίχτης ή μια ομάδα παιχτών λειτουργεί βάση των κανόνων αλλά παρεμβαίνουν με τις πράξεις τους στην δίκαιη και παράλληλα ισόνομη έκβαση του παιχνιδιού, δίνοντας ξεκάθαρο προβάδισμα σε αυτούς, έχουμε το δικαίωμα της επιβολής ποινών στους εν λόγω λογαριασμούς.
 

DeletedUser11307

Guest
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΤΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ, ΤΟΣΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΤΟΣΑ ΟΝΕΙΡΑ, ΤΟΣΗ ΗΘΙΚΗ ΞΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΟΣΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΣ.....ΧΑΜΕΝΟΣ.

ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ.
ΠΑΙΖΩ 4+ ΧΡΟΝΙΑ. ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΓΝΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ. ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΑΝ ΚΙΟΛΑΣ.
ΑΛΛΑ ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΑΣ.

ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΗΝ Ο.Δ. ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ. ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ?
ΑΥΤΟΙ ΔΙΜΗΟΥΡΓΗΣΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΣΙΜΠΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΕΠΙ ΙΣΟΙΣ ΟΡΟΥΣ, ΒΑΖΟΥΜΕ ΧΡΥΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΛΟΥΣΙΩΤΕΡΟΥΣ!!!
ΜΑΛΛΟΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΟ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ CONCEPT. MONEY MONEY MONEY.
OI KANONES ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΙ ΤΗΣ. ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ.
ΑΥΤΟ, ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ? Η ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΝΑ POSTARETE, ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΑΝΤΟΥ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΙΔΑΤΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ Η ΠΕΡΕΜΦΕΡΗ ΠΡΑΜΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ?

ΤΕΛΟΣ, ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ 1-2 ΦΙΛΟΙ ΠΙΟ ΠΡΙΝ. ΗΘΙΚΗ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΠΑΤΕ ΓΙΑ BINGO ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΣΑΣ.
ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΘΕΣΤΕ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΕΤΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΗΘΙΚΟΙ ΕΙΣΑΤΕ ΕΣΕΙΣ Η ΕΜΕΙΣ Η ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΑΝΗΘΙΚΟΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ?

ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ. Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ, ΑΡΧΙΖΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΚΟΜΑ.

Υ.Γ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΞΑΝΑ ΤΟ "ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ ΕΣΕΝΑ ΑΝ ΣΟΥ ΤΟ ΚΑΝΑΝ ΕΣΕΝΑ?".....
ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ!!!
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗ ΧΑΡΑ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ, ΟΠΟΤΕ......SHUT UP & DANCE
ΚΑΛΗ ΝΥΧΤΑ/ΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser11640

Guest
Άμα δεν σου άρεσε το θέμα προβλημά σου αλλά μην γράφεις τέτοιες ασυναρτησίες, εγώ ποτέ μου δεν χρησιμοποίησα χρυσό, πρώτη φορά συμμετείχα σε θαύμα και πρώτη φορά βλέπω τέτοια περίπτωση, η ερώτηση όχι δεν έχει απαντηθεί. Όσο για του κανόνες δεν νομίζω να υπάρχει κανόνας για αυτήν την περίπτωση, αν υπάρξει ενημέρωσε και εμάς..και άμα δεν θες να ακούσεις ή μαλλόν να δείς το "θα σου άρεσε αν σου το έκαναν εσένα;" τότε μην ξαναμπείς στο θέμα αυτό..Θα ήθελα όμως να σε δω και εσένα σε ανάλογη περίιπτωση πως θα συμπεριφερόσουν.. Και τέλος δεν θα μου πεις εσύ εμένα που να βρώ την ηθική μου, βρες εσύ πρώτα την λογική σου..
 

DeletedUser

Guest
[kni]
Αν και θα βγει σύντομα ο Community Manager να σας απαντήσει για το θέμα αυτό, θα απαντήσω μόνο στο θέμα του hacking που γράφτηκε από πολλούς και δυστυχώς έδωσαν τροφή άλλοι για ανούσια σχόλια.

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να κλάπηκε κωδικός παίκτη απ' τη βάση δεδομένων της Innogames. Εάν ποτέ υπήρχε αυτή η περίπτωση τότε αυτόματα θα είχαν ενεργοποιηθεί διάφορες δικλείδες ασφαλείας και σίγουρα το πρόβλημα θα ήταν γενικό και όχι ατομικό.
Επίσης δεν μπορούμε να γνωρίζουμε εάν ο κωδικός κλάπηκε απ τον υπολογιστή του παίκτη, ωστόσο δε μπορεί η εταιρεία να φέρει ευθύνη για τον κάθε υπολογιστή 17 εκατομμύρια παικτών. Ο κάθε παίκτης έχει αποκλειστική ευθύνη για τον λογαριασμό του και για τη προστασία του. Εάν θεωρεί ο παίκτης ότι έχει γίνει κλοπή προσωπικών δεδομένων τότε μπορεί να απευθυνθεί στην Υπηρεσία Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος.

[/kni]

Είναι αυτονόητο ότι πρέπει να απαντήσει ο Community Manager. Και θα ήθελα αν γίνετε να απαντήσει στα εξής:
- σε αντίστοιχη μελλοντική περίπτωση η τιμωρία θα είναι η ίδια;
- Τι πρέπει να κάνω για να προστατευτώ από την στιγμή που ξέρουμε ότι έγινε παραβίαση και δεν ξέρουμε πως. Του απλούς κανόνες του γνωρίζουμε. Μην δώσω κωδικό σε κανεναν κλπ κλπ.
- Έχει γίνει μεμονωμένη παραβίαση ή εχουν κλαπέι και άλλοι κωδικοι από την συμμαχία χωρίς να το γνωρίζουμε(προτείνω αλλαγη κωδικών της συμμαχίας ούτως ή αλλως)
- Όταν ένας παίκτης με την παραβίαση που έκανε χάλασε το παιχνίδι 300 παικτών δεν θα έπρεπε τουλάχιστον να επανέλθουμε στην κατάσταση των θαυμάτων προ της παραβίασης στην ώρα ακριβώς που έγινε η παραβίαση ????

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser11307

Guest
Άμα δεν σου άρεσε το θέμα προβλημά σου αλλά μην γράφεις τέτοιες ασυναρτησίες, εγώ ποτέ μου δεν χρησιμοποίησα χρυσό, πρώτη φορά συμμετείχα σε θαύμα και πρώτη φορά βλέπω τέτοια περίπτωση, η ερώτηση όχι δεν έχει απαντηθεί. Όσο για του κανόνες δεν νομίζω να υπάρχει κανόνας για αυτήν την περίπτωση, αν υπάρξει ενημέρωσε και εμάς..και άμα δεν θες να ακούσεις ή μαλλόν να δείς το "θα σου άρεσε αν σου το έκαναν εσένα;" τότε μην ξαναμπείς στο θέμα αυτό..Θα ήθελα όμως να σε δω και εσένα σε ανάλογη περίιπτωση πως θα συμπεριφερόσουν.. Και τέλος δεν θα μου πεις εσύ εμένα που να βρώ την ηθική μου, βρες εσύ πρώτα την λογική σου..

1on ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΗΝ ΚΛΑΨΑ. ΑΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΕΣ ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΙΑ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΑ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ
2ον ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ. ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΜΥΓΑ? ΤΟ ΑΝ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΚΑΙ ΗΘΙΚΟΣ, ΤΟ ΣΕΒΟΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΑΙΝΩ. ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗ ΣΥΜΜΑΧΕΙΑ ΣΟΥ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΠΕΥΘΗΝΕΣΕ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΣΥΜΜΑΧΕΙΕΣ.
ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΘΙΚΗΣ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΕ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ. ΟΠΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΕΤΕΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ
3ον Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ. Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗΚΕ ΜΕΝ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΑΚΑΡΙΣΤΗΚΕ. ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΑΣ ΦΙΛΟΣ ΚΑΙ ΑΣ ΕΒΑΖΕ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ, Η ΑΣ ΜΗΝ ΤΟΝ ΕΔΙΝΕ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΠΟ ΤΑ 2 ΕΓΙΝΕ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ???

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΕΣ ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΕΣ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser11640

Guest
Η ερώτηση δεν έχει απαντηθεί και όπως είδες σύντομα θα υπάρξει και απάντηση του Community Manager και αυτο το έγραψε ο knightmaregr.
Δεν απευθύνομαι σε όλες τις άλλες συμμαχίες μόνο σε αυτήν που θεωρώ ότι ευθύνεται για ότι συνέβει, αυτή που κέρδισε απο αυτή τη παρανομία..Ούτε εγώ όπως σου έγραψα δέχομαι μαθήματα ηθικής και δεν νομίζω να προσπάθησα να σου δώσω. Όσο για τον κωδικό του παίχτη δεν ξέρεις τι κωδικό είχε και όπως ξέρω δεν είχε κάποιον του στυλ 1234..Δεν νομίζω κανείς να χρησιμοποιεί τέτοιους κωδικούς οπότε ας σταματήσει απο όλους αυτή η καραμέλα με τον κωδικό..Το αν έδωσε σε άλλον δεν το ξέρεις και υποθέσεις δεν μπορούν να γίνονται..Αν το συγκεκριμένο θέμα δεν σου αρέσει δεν χρειάζεται να ξανα ασχοληθείς άλλωστεν όπως κατάλαβα έχεις μια τελείως αντίθετη και καθόλου λογική απόψη κατά την γνώμη μου...Γραφεις ότι μερικοί δεν θα έρεπε να δίνουν μαθηάματα ηθικης κλπ αλλά θεωρεις λάθος να τους υπερασπίζομαι..Αν δεν μιλήσεις συγκεκριμένα και με ονόματα και πραγματικά γεγονότα δεν μπορω να μην τους υπερασπιστώ αλλιώς λόγια του αέρα γράφω και εγώ.
 

DeletedUser

Guest
Μπορει να μην ειμαι σε καμια απο τις δυο συμμαχιες και να μην παιζω καν στον κοσμο,ομως εχω διαβασει το θεμα και εχω καταλαβει πολυ καλα τι εχει γινει.

Εχει γινει μεγαλη κλαψα για ενα θαυμα,δεν λεω και εγω αν το παθενα το ιδιο θα εκανα ομως δεν καταλαβενεται οτι το συμβαν αυτο δεν αφορα μονο δυο εχθρικες συμμαχιες αλλα ολο το grepolis καθως ειναι αφορμη για μεγαλυτερες αδικιες.Επισης η θεση των διαχειρηστων ηταν και θα ειναι παντα με τους παιχτες που τους βολεβει.(ενοω κλικες και φιλιες)

Τωρα απυθηνομενος στους διαχειρηστες

1)Πως γινεται καποιος που εχει βγει δε διακοπες να προστατευσει τον λιγαριασμο του;
2)Πως γινεται καποιος να προστατευσει τον λογαριασμο του (οσο περιπλοκος και αν ειναι ο κωδικος) οταν κυκλοφωρουν τοσα προγραματα hacking (και για το grepolis).Ενω η innogames και οι διαχειρηστες το γνωριζουν καλα αυτο.




ΤΕΛΙΚΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΕΣ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΟΥΝ ΚΑΙ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΤΑΣΗ.ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓΑΡΓΙΑΣΜΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΕΣ ΒΟΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΩΤΡΗΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΘΥΤΕΣ ΝΑ ΞΑΝΑΔΡΑΣΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser8285

Guest
λοιπόν μην κρυβόμαστε πίσω από τα δάχτυλά μας οι περισσότεροι από εδώ έχουν και από έναν κρυφό(ρουφ) λογαριασμό που κρύβεται σε εχθρική συμμαχία.
όλοι μας έχουμε δει ποιοι παίχτες και από ποιες συμμαχίες τρώνε μπαν.
ξεκάθαρα κλάπηκε λογαριασμός και αυτό που θέλατε έγινε να μην ολοκληρωθεί το θαύμα.
μην βγαίνετε και λέτε ότι σας κατέβει ΄τώρα.
αυτή την στιγμή έχω 8 λογαριασμούς σε κάθε εχθρική συμμαχία χωρίς να είναι δηλωμένοι αχαχαχαχχαχ
αααααα στους φίλους μου τους **THE DEATHWISH** θα τα πούμε πάνω στο θαύμα σας να το θυμάστε κύριοι (με μικρό κάπα βέβαια.)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser14058

Guest
λοιπόν μην κρυβόμαστε πίσω από τα δάχτυλά μας οι περισσότεροι από εδώ έχουν και από έναν κρυφό(ρουφ) λογαριασμό που κρύβεται σε εχθρική συμμαχία.
όλοι μας έχουμε δει ποιοι παίχτες και από ποιες συμμαχίες τρώνε μπαν.
ξεκάθαρα κλάπηκε λογαριασμός και αυτό που θέλατε έγινε να μην ολοκληρωθεί το θαύμα.
μην βγαίνετε και λέτε ότι σας κατέβει ΄τώρα.
αυτή την στιγμή έχω 8 λογαριασμούς σε κάθε εχθρική συμμαχία χωρίς να είναι δηλωμένοι αχαχαχαχχαχ
αααααα στους φίλους μου τους **THE DEATHWISH** θα τα πούμε πάνω στο θαύμα σας να το θυμάστε κύριοι (με μικρό κάπα βέβαια.)


Επειδη δεν εχουμε ολοι κρυφους μην απαντας για ολους επειδη εσυ παιζεις ετσι και αμα θες κανε και οσες καταγγελιεςς θελεις...Προφανως και εσυ ξερεις πολυ καλα απο ΡΟΥΦ αφου ησουνα σε εμας και περασες απεναντι μεσα σε ενα βραδυ(πως λεγεται αυτο ρουφ?????).....Δεν παιρνω τοσο καιρο μερος στην συζητηση μονο και μονο επειδη αυτο το πραγμαα που λετε τωρα εσεις μας το κανανε και στον ΧΙ κοσμο στα θαυματαα και επειδη ημασταν μαγκεςς το ξαναγεμισαμε το θαυμαα και στειλαμε και ευνοιες και περασαμε μπροστα..Αλλα φαινεται οτι δεν ειστε εμπειροι μονο και μονο που ειχατε παικτες πανω στο θαυμα με κωδικοο 123456 ή δεν ξερω και εγω τι και πως...
ΥΓ: δεν μου αρεσουνε τα θαυματα και δεν ασχολουμαι με αυταα αλλα να μιλας εσυ για ρουφιανους ειναι too much μεγαλε.....Σε περιμενουμε στα θαυμα πανω αν και δεν εχω πολη εκει ,γτ οπως σου ειπα δεν μου αρεσουνε....αντε κρυψου στην τρυπα σου τωρα.....
 

DeletedUser8285

Guest
Επειδη δεν εχουμε ολοι κρυφους μην απαντας για ολους επειδη εσυ παιζεις ετσι και αμα θες κανε και οσες καταγγελιεςς θελεις...Προφανως και εσυ ξερεις πολυ καλα απο ΡΟΥΦ αφου ησουνα σε εμας και περασες απεναντι μεσα σε ενα βραδυ(πως λεγεται αυτο ρουφ?????).....Δεν παιρνω τοσο καιρο μερος στην συζητηση μονο και μονο επειδη αυτο το πραγμαα που λετε τωρα εσεις μας το κανανε και στον ΧΙ κοσμο στα θαυματαα και επειδη ημασταν μαγκεςς το ξαναγεμισαμε το θαυμαα και στειλαμε και ευνοιες και περασαμε μπροστα..Αλλα φαινεται οτι δεν ειστε εμπειροι μονο και μονο που ειχατε παικτες πανω στο θαυμα με κωδικοο 123456 ή δεν ξερω και εγω τι και πως...
ΥΓ: δεν μου αρεσουνε τα θαυματα και δεν ασχολουμαι με αυταα αλλα να μιλας εσυ για ρουφιανους ειναι too much μεγαλε.....Σε περιμενουμε στα θαυμα πανω αν και δεν εχω πολη εκει ,γτ οπως σου ειπα δεν μου αρεσουνε....αντε κρυψου στην τρυπα σου τωρα.....
αχαχαχαχα έχεις πολύ γέλιο.
δεν είπα για σένα ότι έχεις κρυφό αλλά κυρίως για τους Ιδρυτές-Αρχηγούς και κυρίως της συμμαχία *THE DEATHWISH**.
καλά ξέρω ότι δεν γνωρίζεις το games αλλά όχι και να μην γνωρίζεις τα συμβάντα της συμμαχία σου.
Βαρέθηκα να το λέω σε όλους από την ΤHE DEATHWISH τον λογαριασμό τον πήρα στα χέρια μου στις 20-6-2014 τότε ξεκίνησα και έπαιξα στον κόσμο αυτό.
αικιου κατσικιου βλέπω.
η τρύπα μου ποια είναι που δεν είσαστε ικανοί να μου πάρετε εξέγερση?
μόλις θα τελειώσεις το τάβλι θα σε περιμένω.
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΕΞΑΡΕΣ
 

DeletedUser

Guest
Παρακολουθώ από την αρχή την συζήτηση και το πρώτο ερώτημα που δημιουργείται είναι γιατί δεν απαντά δημόσια ο CoMa, απαξιεί? αναπαύεται στον θρόνο του? υπάρχει τελικά ο CoMa ή ασχολείται με το WEST?
 

DeletedUser

Guest
Επειδή τελικά κατάλαβα το πόσο γελοίοι είστε σαν διαχειριστική ομάδα, αποφάσισα να μην ξανά ασχοληθώ μαζί σας.
Ο κάθε αποτυχημένος στη ζωή νομίζει ότι κάτι είναι επειδή μια εταιρεία τον έχει σαν εθελοντή σε ένα εικονικό παιχνίδι.
Κατεβείτε από το καλάμι που έχετε καβαλήσει ΡΕ
Ρίξτε μου και τον μόνιμο αποκλεισμό να τελειώνουμε.

[8ea]1 μήνα εκτός κεντρικού φόρουμ για επίθεση προς Ομάδα Διαχείρισης.
8EAGENHS[/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser13584

Guest
πως τελειωσε ηλια?
για βγαλε μας εδω το κυκλικο που μας εστειλες στο παιχνιδι να το δουν ολοι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ολα λυθηκαν????? ακουγεται πολυ καλο.αλλα μαλλον αυτο που εκανες δεν ελυσε τπτ.
 

DeletedUser9810

Guest
ΟΛΑ ΛΥΘΗΚΑΝ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ?ΤΟ ΕΚΛΕΨΑΝ,ΕΙΠΑΝ ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ[ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΑΝ].ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΕ Κ ΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΟΥΝ ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΥΣ,ΟΛΑ ΛΥΘΗΚΑΝ.ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ?
 

DeletedUser

Guest
ξευτηλα κια μαλιστα καραμπινατη ,,κριμα το μποι σας ωρε ,κολοτουμπιδες this is grepolis
 

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
[zai]
Παρακολουθώ από την αρχή την συζήτηση και έχω ήδη απαντήσει και σε δεκάδες αιτήσεις υποστήριξης. Το θέμα έχει τραβήξει πολύ διότι κάποιοι παραμυθιάζονται με τα περί "χάκερ" και τα βάζουν με την εταιρεία και την ομάδα διαχείρισης.
Όταν λέμε ότι η ευθύνη του λογαριασμού βαραίνει τον παίχτη (και το έχω πει εκατοντάδες φορές) δεν το λέω γιατί βαριέμαι να ασχοληθώ με τα προβλήματα που αντιμετωπίζετε αλλά γιατί στα 4,5 χρόνια που είμαι Community Manager και άλλα δυο σαν διαχειριστής, σε όλες τις περιπτώσεις είτε υπήρχε αμέλεια του παίχτη για την φύλαξη του κωδικού, είτε γιατί εμπιστεύτηκε λάθος άτομα. Η συγκεκριμένη περίπτωση δεν αποτελεί εξαίρεση. Δεν γνωρίζω ποιος "χάκερ" "δοκιμάζει κωδικούς" αλλά τον βρίσκει με την πρώτη.

Τώρα όσον αναφορά το γιατί δεν επιστράφηκε το θαύμα. Κατ' αρχάς δεν το είχε κατακτήσει κανένας, αλλά και να άνηκε σε κάποιον η απόφαση μας θα ήταν η ίδια. Ο λόγος είναι απλός, δεν μπορούμε πάντα να ξέρουμε ποιος είναι ο ένοχος, ποιος έφταιξε και χάθηκε ένα θαύμα, μια πόλη ή και ένας λογαριασμός. Στην συγκεκριμένη περίπτωση ο ένοχος έκανε ένα λάθος και τον βρήκαμε. Αν εγώ μάθαινα ένα κωδικό και πήγαινα σε ένα νετ καφε που δεν έχω ξαναπάει, έμπαινα στον λογαριασμό έκανα ότι ήθελα και μετά έφευγα. Θα μπορούσε κανείς να με πιάσει; Φυσικά και όχι, κοινή λογική. Θα μπορούσε ο παίχτης του οποίου παραβιάστηκε ο λογαριασμός, να αποδείξει ότι δεν το έκανε αυτός ή ότι δεν έδωσε σε κάποιον τον κωδικό του; Πάλι όχι. Δεν μπορούμε να ξέρουμε πάντα αλλά όλα καταλήγουν στην ασφάλεια του λογαριασμού. Για αυτό και η εταιρεία μέχρι τώρα έχει αυτή την πολιτική.[/zai]
 

DeletedUser

Guest
σε λιγο θα βαλετε τα παιδια απο αγαμους να ζητησουν και συγνωμη ρε παιδια θα τρελαθουμε τελειως εδω περα
smiley_emoticons_confusednew.gif
 

DeletedUser9810

Guest
ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ Η ΕΔΩΣΕ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΝ ΑΓΝΩΣΤΟ Κ "ΕΧΘΡΟ" ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΑ,Η ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΚΩΔΙΚΟ ΜΕ 20 ΝΟΥΜΕΡΑ Η Κ 30,Η ΠΟΙΟΝ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΣΦΑΛΗ.ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΑΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ.ΕΣΕΙΣ ΤΙΜΩΡΗΣΑΤΕ ΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΕΙΣΟΔΟ ΣΕ ΑΛΛΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ,ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ ΤΟΝ ΞΕΡΑΜΕ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ. Ο ΚΑΝΟΝΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΜΟΝΙΜΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟ.ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ?ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΝΟΝΑΣ ΣΑΣ Οποιαδήποτε προσπάθεια υποκλοπής στοιχείων τιμωρείται με μόνιμο αποκλεισμό. Αυτό αφορά την υποκλοπή στοιχείων του λογαριασμού (όπως οι κωδικοί) καθώς και στοιχείων του παιχνιδιού (όπως ο στρατός του παίχτη κτλ.).ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΙΔΡΥΤΕΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ ΣΑΣ §10)Δίκαιο και Ισόνομο Παιχνίδι

Σε οποιαδήποτε περίπτωση που ένας παίχτης ή μια ομάδα παιχτών λειτουργεί βάση των κανόνων αλλά παρεμβαίνουν με τις πράξεις τους στην δίκαιη και παράλληλα ισόνομη έκβαση του παιχνιδιού, δίνοντας ξεκάθαρο προβάδισμα σε αυτούς, έχουμε το δικαίωμα της επιβολής ποινών στους εν λόγω λογαριασμούς. ..ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΙΣΟΝΟΜΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΑΡΕΕΣ Κ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ.
 
Κορυφή