Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα...

MrSMOOTH

Τοξότης
Τελικά μπροστά στο λουλούδι του προφίλ , πάει περίπατο και η συμμαχία και το όνομα και οι συμπαίκτες.
Αφού είδαν και αποείδαν οι καημένοι οι ΑΤΛΑΝΤΕΣ ότι από μόνοι τους δεν πρόκειται να κερδίσουν ,
διέλυσαν τις πρώτες τρεις συμμαχίες του Ιντάλιον και συγχωνεύθηκαν προκειμένου να αποκτήσουν την πολυπόθητη Κυριαρχία.
Κρίμα ρε παιδιά, για ένα λουλουδάκι ξεχνάτε ότι παίζουμε ένα παιχνίδι και το χαλάσατε.
Παίκτες άκαπνοι , που έχουν 40,50,60 και βάλε πόλεις και δεν έχουν κατακτήσει ακόμα αντίπαλη πόλη , ενώθηκαν
για να πάρουν το λουλούδι στο προφίλ.
Κρίμα , πολύ κρίμα γιατί παίκτες-πολεμιστές όσο πάει και σπανίζουν.

Δεν καταλαβαίνετε ρε σεις ότι ετσι δεν κερδίζετε κανένα παιχνίδι παρά μόνο τελειώνετε έναν κόσμο που αν μη τι άλλο ήταν
ενδιαφέρον ?
Θα μπορούσατε να μείνετε ως έχει , ΑΤΛΑΝΤΕΣ, ΧΛΩΜΑ ΠΡΟΣΩΠΑ,ΑΡΜΑΔΑ,Ιντάλιονς Ανταρόλυκοι να δούμε
ποιοί μπορούν να κερδίσουν πόλεις με την αξία τους και όχι απλά αθροίζοντας παίκτες.
Σταματήστε να είστε πιόνια του ενός και του άλλου και δείξτε την αξία σας είτε μέσα από την συμμαχία σας είτε ατομικά σαν παίκτης εναντίον παίκτη.
Μην βλέπετε μόνο τον εύκολο δρόμο , μπορείτε να είστε καλύτεροι απ αυτό.
 

DeletedUser18036

Guest
ΚΥΡΙΕ ΣΜΟΥΘ(ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙς ΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΣΟΥ), ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΕΝΩΝΟΝΤΑΙ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ ΠΕΤΟΝΤΑΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΕΞΩ, ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΑΛΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΕΜΠΑΙΝΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΟΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΕΧΘΡΟΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙς ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ "ΦΙΛΙΕΣ". ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΣΤΑ ΜΥΔΙΑ? ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΩΣΗ ΜΕ ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΥΣ....ΟΙ ΧΑΛΑΡΑ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΣΕ ΕΣΑς ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΣΥΝΘΗΚΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ, ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΜΠΟΥΝ ΜΗΠΩς ΕΠΕΛΕΞΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΟΣΟΣΤΟ?

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΣΟΥ

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΕΝΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΕΝΕΡΓΟΙ(ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ, ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΡΑΜΠΕΣ ΚΑΙ ΙΔΡΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΛΠ)...ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ, ΕΝΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΕΝΕΡΓΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΤΙΣΟΥΝ( ΔΕ ΘΑ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΥΡΝΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΠΗΚΕ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΥΛΕΣ)....

ΑΠΛΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ(ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΟΥΔΕΤΕΡΟΣ) ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΟ, ΘΑ ΜΠΟΥΝ 40-50-60 ΜΕΛΗ ΤΑ ΠΙΟ ΕΝΕΡΓΑ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΘΕ ΥΠΕΡ. ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΥΝ 5 ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ 60 ΑΤΟΜΩΝ, ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ ΚΟΡΩΝΑ ΚΑΙ Ο ΧΑΜΕΝΟΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ 5 ΦΟΥΡΝΙΕΣ ΝΑ ΚΑΤΕΔΑΦΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΥΛΕΣ.

ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΤΛΑΝΤΕΣ ΧΛΩΜΑ ΑΡΜΑΔΑ ΚΑΙ ΛΥΚΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ....ΡΕ ΣΜΟΥΘ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ? ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΗΘΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΩΣ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ 50 ΠΟΛΕΙΣ ΟΙ 45 ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΗΘΙΚΟ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΧΑΣΑΤΕ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΞΕΡΑΤΕ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙΤΕ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΙΠΤΑΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ, 10 ΑΠΟΙΚΙΑΚΑ ΝΑ ΒΑΖΑΤΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΧΩΡΙΣ ΗΘΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑς ΤΑ ΣΠΑΓΑΜΕ ΑΝΤΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΙΠΤΑΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΔΥΑΡΗ. ΟΠΟΤΕ ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ, ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΕΙΝΑΙ Ο SOTOS VOK KAI H ELEONORA ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΑΛΛΟ ΗΘΙΚΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ. ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ. ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΔΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΤΛΑΝΤΩΝ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΣΤΙΣ 50 ΠΟΛΕΙΣ ΕΧΟΥΝ 45 ΑΠΟ ΗΘΙΚΟ.....ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΤΕ ΕΧΘΡΟΙ ΕΙΤΕ ΣΥΜΜΑΧΟΙ

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ
 

MrSMOOTH

Τοξότης
Φίλε Mpambosa , εφόσον μπήκες στον κόπο να μιλήσεις για πολεμιστές και για συγχωνεύσεις , προφανώς έχεις δει ότι οι ΑΤΛΑΝΤΕΣ έχουν το ρεκόρ ετσι ?
Και για να καταρρίπτουμε ορισμένες ανακρίβειες :

Σε κόσμο με κατάκτηση να υπενθυμίσω ότι εκτός του να βάλεις αποικιακό πρέπει και να το κρατήσεις , σωστά ?

Για να το κρατήσεις , πρέπει λογικά να έχεις περισσότερες αμυντικές μονάδες από ότι επιθέσεις στείλει ο αντίπαλος .

Εμείς είμασταν ανέκαθεν μεταξύ 4ης - 5ης -6ης θέσης στην κατάταξη χωρις να υπερβούμε ποτέ τους 30 παίκτες.

Είχαμε συνθήκη με τους Φιλόσοφους ( που διαλύθηκαν) , με τους ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΥΣ ( που το παράτησαν) και οι υπόλοιποι ήταν κόκκινοι.

Μη μου λες λοιπόν για ηθικά διότι εσείς χωρίς να υπολογίσουμε τους συμμάχους σας , είχατε αν θυμάσαι μέχρι και τέσσερις (4) Ακαδημίες !!!.
Χώρια οι υπόλοιποι σας σύμμαχοι.

Πως θέλεις να κρατήσει λοιπόν μια κατάκτηση ?
Φυσικά , θα θυμάσαι ότι πρόσφατα σας περάσαμε αποικιακά και χωρίς ηθικό ακόμα και με διπλάσια ισχύ της συμμαχίας σας έναντι της δικιά μας και αποτύχατε να τν σπάσετε.

Αλλά δεν είναι ο σκοπός του ποστ να υπεραμυνθώ της συμμαχίας μου,
ο σκοπός μου είναι να αφυπνίσω παίκτες που για ένα λουλούδι ή μια κορώνα καταστρέφουν κόσμους και φυσικά και το παιχνίδι.

Οι ΑΤΛΑΝΤΕΣ εφόσον πιστεύεις ότι είναι αξιόμαχη συμμαχία,δεν θα έπρεπε να συγχωνευτούν με την δεύτερη και την τρίτη στην κατάταξη συμμαχίες.
Δεν το βλέπεις ότι καταστρέφεται το παιχνίδι μ αυτόν τον τρόπο ?

Εαν έχετε ακόμα τα "μέζεα" , κάντε το παιχνίδι ως ΑΤΛΑΝΤΕΣ , δοκιμάστε να πάρετε πόλεις για να φτάσετε στο επιθυμητό ποσοστό
και θα δούμε ποιοι τελικά υπερισχύσουν.

υγ. σχετικά με αυτό που λες "ΩΣ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ 50 ΠΟΛΕΙΣ ΟΙ 45 ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΗΘΙΚΟ."
σίγουρος είσαι ότι ξέρεις να διαβάζεις στατιστικά παικτών?
ούτε 50 πόλεις έχω , ούτε έχω πάρει 45 από ηθικό.
Τρεις πόλεις πήρα από ηθικό και αυτές τώρα, τις τελευταίες μέρες. Τις υπόλοιπες εβδομήντα δύο ξέρεις .....
 
Κορυφή