[ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ] Οι Θεϊκές Δοκιμασίες του Ερμή

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
Γειά σας παίκτες!

Λάβαμε ένα μήνυμα από τον ίδιο τον Ερμή. Σας δίνεται η ευκαιρία να συμμετέχετε στις δοκιμασίες του για να κερδίσετε μερικά υπέροχα βραβεία. Συνεχίστε να διαβάζετε παρακάτω για να δείτε το μήνυμα του...


footer.png

gpcl-line.png

HermesTrials4Glow.png

Σας χαιρετίζω θνητοί!

Εγώ, ο Ερμής, φέρνω ένα μήνυμα από τους θεούς! Είναι ευχαριστημένοι με την αφοσίωσή σας στον Όλυμπο, και αποδείξατε ότι είσαστε σχεδόν άξιοι να συνυπάρξετε στο συμβούλιό τους. Μου ανέθεσαν να σας ορίσω μια τελευταία δοκιμασία, ένα τεστ για να αποδείξετε την αφοσίωση σας. Γενναιόδωρες απολαύσεις περιμένουν αυτούς που θα περάσουν αυτήν τη δοκιμασία, οπότε συνεχίστε να διαβάζετε…

Οι έξι θεότητες του κόσμου του Grepolis έχουν έρθει μαζί για να προκαλέσουν τα υποκείμενά τους σε μια μάχη πνεύματος και όχι δύναμης. Αυτή η δοκιμασία είναι απλή, πραγματικά, ασήμαντο ζήτημα! Κατά τη διάρκεια του επόμενου μήνα Οκτωβρίου, θα σας μεταφέρω ένα κρυπτογραφημένο μήνυμα. Αυτό το μήνυμα περιγράφει τα χαρακτηριστικά ενός θεού του Grepolis... δείξτε τους πόσο καλά τους γνωρίζετε και λατρεύετε, μαντεύοντας σωστά σε ποιο θεό είναι αφιερωμένο το γράμμα.

Εσείς και οι συμπαίκτες σας έχετε την ευκαιρία να το μελετήσετε. Η απάντηση θα εμφανιστεί, μαζί με το επόμενο παζλ! Για να έχετε μια ευκαιρία να λάβετε την χάρη των θεών, πρέπει απλά να συμμετέχετε, όχι απαραίτητα να μαντέψετε σωστά. Οι θεοί θα είναι ευχαριστημένοι με όλους σας το ίδιο!

Αλλά, σας ακούω να μουρμουρίζετε με τις θνητές σας ανάσες "Τι θα κερδίσω εγώ;". Φυσικά, οι θεοί μπορεί να σας δώσουν θεϊκά δώρα! Κάθε θεός θα επιλέξει μερικούς συμμετέχοντες για να παραλάβουν αυτά τα δώρα, έτσι βεβαιωθείτε ότι μου αφήσατε το όνομά σας, μαζί με το κόσμο από όπου μου δίνετε την απάντηση σας. Θα αναθέσω αυτή τη δουλειά στους αρχηγούς του βασιλείου σας, αυτούς που αποκαλείτε 'Community Managers', για να βεβαιωθούν ότι τα δώρα σας έχουν παραδοθεί!


Κάθε τυχερός που θα επιλεγεί πάρει:

  • 1000 Χρυσά νομίσματα.
  • Μια δέσμη με ξόρκια από τους ίδιους τους θεούς!
Οπότε, τι περιμένεις; Το μήνυμα του πρώτου θεού έφτασε. οπότε κοιτάξτε παρακάτω για την πρώτη σας ευκαιρία να δείξετε στους θεούς την αφοσίωση σας!

Ερμής, ο Αγγελιοφόρος των θεών


gpcl-lineflipped.png

footerflipped.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
Άλλο ένα μήνυμα ήρθε από τον Ερμή! Διάβασε για τα πρώτα στοιχεία....





gpcl-lineflipped.png




Αυτή η θεότητα αγαπάει τους σκύλους, αυτό είναι δεδομένο! Ακόμα και αν ψάχνεις για αυτή τη θεότητα ίσως να μην μπορείς να την βρεις!

Παρόλα αυτά … αν θες να συναντηθείς μαζί της… ταξίδεψε στις όχθες του Αχέροντα...




gpcl-line.png



Κάνε κλικ εδώ για να καταχωρήσεις την απάντηση σου για τις δοκιμασίες του Ερμή. Μην ξεχάσεις να γράψεις το όνομα και τον κόσμο στον οποίο παίζεις στην απάντηση σου!
 

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
Ο Ερμής επικοινώνησε ξανά μαζί μας για να σας μεταφέρουμε το μήνυμα του! Διαβάστε την απάντηση για τον πρώτο διαγωνισμό και τα επόμενα στοιχεία...



gpcl-lineflipped.png




Το μαντέψατε; Φυσικά και η απάντηση είναι ο Άδης!!



Z8j1fc.png




Έχω επιλέξει αυτούς τους πιστούς υπηκόους να 1000 Χρυσά καθώς και μια ειδική δέσμη από ξόρκια από τον ίδιο τον Άδη. Η δέσμη αυτή περιλαμβάνει τα εξής:

  • Εύνοια των θεών, επίπεδο 10 χ2
  • Ενίσχυση Κέρβερος, επίπεδο 5 χ1
  • Ενίσχυση Ερινύες, επίπεδο 5 χ1


Οι νικητές είναι:

  • BORON
  • 2goodforyou
  • Νeverthere
  • stad


Εντάξει, υποθέτω ότι το τελευταίο ήταν αρκετά εύκολο για εσένα, σωστά; Δοκίμασε το επόμενο τότε!

Αυτή η θεότητα κάνει το κεφάλι μου να πονάει τόσο πολύ! Αλλά μην μάθει ότι το είπα αυτό, δεν θέλω να μεταμορφωθώ σε αράχνη...



gpcl-line.png



Κάνε κλικ εδώ για να καταχωρήσεις την απάντηση σου για τις δοκιμασίες του Ερμή! Μην ξεχάσεις να γράψεις το όνομα και τον κόσμο στον οποίο παίζεις στην απάντηση σου!
 

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
Ο Ερμής επέστρεψε με περισσότερους γρίφους! Διαβάστε την απάντηση για τον 2ο γρίφο και τα επόμενα στοιχεία...





gpcl-lineflipped.png




Είμαι σίγουρος ότι τα παρατήσατε και απλά θέλετε να μάθετε την απάντηση, σωστά; Ήταν φυσικά η προστάτιδα της Αθήνας, η ίδια η Αθηνά! Τι; Το βρήκατε και αυτό; Εσείς οι θνητοί είστε εξυπνότεροι από ότι φαίνεστε

...



B6tF3.png




Έχω επιλέξει αυτούς τους πιστούς υπηκόους να λάβουν 1000 Χρυσά καθώς και μια δέσμη με ξόρκια της Αθηνάς! Η δέσμη αυτή περιλαμβάνει τα εξής:



    • Εύνοια των θεών, επίπεδο 10 χ2
    • Ενίσχυση Κένταυρος, επίπεδο 5 χ1
    • Ενίσχυση Πήγασος, επίπεδο 5 χ1


Οι νικητές είναι:

    • Air Crou
    • Logaris
    • ΑΔΩΡ
    • Papapapa


Λοιπόν, τέλος τα εύκολα στοιχεία... Είναι κρίμα που κανείς δεν θα κερδίσει την εύνοια των θεών αυτή την φορά!



Αυτή η θεότητα είναι ένα από τα έξι αδέρφια, τέσσερα από αυτά τα ξέρετε πολύ καλά... Είμαι σίγουρος ότι αυτό θα το κάνει εύκολο για εσάς (μπα).
(wink)


Είναι δύσκολο να πεις αν είναι ο/η μεγαλύτερος/η ή μικρότερος/η.


Ας πούμε ότι είναι καλύτερο να μείνεις στην καλή πλευρά αυτής της θεότητας... Ακούω ότι είναι πολύ οξύθυμος/η.



gpcl-line.png
Κάντε κλικ εδώ για να καταχωρήσετε τις απαντήσεις σας στις δοκιμασίες του Ερμή! Μην ξεχάσετε να γράψετε το όνομα και τον κόσμο που παίζετε για να λάβετε το δώρο στο σωστό κόσμο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
Ο Ερμής επέστρεψε και φέρνει μαζί του δώρα για τους πιστούς ακόλουθους, καθώς και τα επόμενα στοιχεία



gpcl-lineflipped.png




Πως τα πήγες;

ΤΙ; Το μάντεψες και αυτό; Φυσικά και το έκανες, είναι ο αρχηγός, ο ίδιος ο Δίας! Θα είναι ευχαριστημένος που τον κατάλαβες. Ευτυχώς για σένα άκουσα ότι νευριάζει όταν τον ξεχνάνε.



Mf8Gf.png




Έχω επιλέξει αυτούς τους πιστούς ακόλουθους για να λάβουν 1000 χρυσά καθώς και μια δέσμη με ξόρκια του πατέρα των θεών! Η δέσμη αυτή περιλαμβάνει τα εξής:


    • Εύνοια των θεών, επίπεδο 10 χ2
    • Ενίσχυση Μαντιχώρες, επίπεδο 5 χ1
    • Ενίσχυση Μινώταυρος, επίπεδο 5 χ1


Οι νικητές είναι:
    • pantzos29
    • TiMazZ
    • DarthVader
    • My.t.h.o.s


Σίγουρα τα πας πολύ καλά, το παραδέχομαι. Για να σε δούμε και στο επόμενο!



Αυτή η θεότητα αγαπάει τα μήλα… ειδικά τα χρυσά μήλα! Θεωρείται η πιο ελκυστική θεότητα... τουλάχιστον από κάποιους/ες. Για να κερδίσεις την εύνοια αυτής της θεότητας, μήπως να θυσιάσεις ένα αγριόχοιρο; Τώρα που το ξανασκέφτομαι… καλύτερα όχι.



gpcl-line.png



Κάνε κλικ εδώ για να καταχωρήσετε τις απαντήσεις σας στις δοκιμασίες του Ερμή! Μην ξεχάσετε να γράψετε το όνομα και τον κόσμο που παίζετε για να λάβετε το δώρο στο σωστό κόσμο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
Ο Ερμής πέρασε και μας άφησε άλλο ένα μήνυμα, δες την σωστή απάντηση για την τελική δοκιμασία!



gpcl-lineflipped.png




Δύσκολο ε; Άκουσα από τους θεούς ότι πολλές από τις απαντήσεις σας έπεσαν στο κενό! Λοιπόν, θα σας γλιτώσω από την αγωνία… φυσικά και ήταν η Αφροδίτη



Ε, περίμενε! Τι εννοείς η Αφροδίτη; Σίγουρα εσείς οι θνητοί έχετε νιώσει την αύρα της Αφροδίτης στον κόσμο του Grepolis. Τι, όχι; Είσαι σίγουρος; Έτσι μοιάζει, είμαι σίγουρος ότι την αναγνωρίζεις.




PuzzleAnswer2.png




Ακόμα τίποτα; Μμμ… αυτό είναι ντροπιαστικό. Ο Δίας θα νευριάσει μαζί μου! Θα πρέπει να μιλήσω με την Αφροδίτη, ίσως την πείσω να δεχθεί μια θέση στο συμβούλιο των θεών του Grepolis με αντάλλαγμα κάποιους ναούς και αγάλματα αφιερωμένα σε αυτήν, σύμφωνοι; Σύμφωνοι.



Γρήγορα! Θα μοιράσουμε την εύνοια των θεών αν υποσχεθείς ότι θα δεν θα το πεις πουθενά και θα επιστρέψω σύντομα με τον επόμενο γρίφο!



Έχω επιλέξει αυτούς τους πιστούς ακόλουθους για να λάβουν 1500 χρυσά καθώς και μια δέσμη με ξόρκια από τους άλλους έξι θεούς, έτσι για να τους κρατήσω χαρούμενους. Η δέσμη αυτή περιλαμβάνει τα εξής:


    • Εύνοια των θεών, επίπεδο 10 χ4
    • Τελετουργικό: Απανωτοί κεραυνοί χ1
    • Τελετουργικό: Αποθαρρυντική πανούκλα χ1
    • Τελετουργικό: Κάλεσμα των Νηρηίδων χ1
    • Τελετουργικό: Γάμος μεταξύ αριστοκρατώνχ1


Οι νικητές είναι:
    • george.ge
    • Ripper21
    • ΒΑΣΙΛΗΣ20013
    • eyh4


gpcl-line.png

Κάντε κλικ εδώ για να καταχωρήσετε τις απαντήσεις σας στις δοκιμασίες του Ερμή! Μην ξεχάσετε να γράψετε το όνομα και τον κόσμο που παίζετε για να λάβετε το δώρο στο σωστό κόσμο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
Ο Ερμής τρύπωσε ένα μήνυμα στα χέρια μας και έφυγε όσο πιο γρήγορα μπορούσε! Ας δούμε τι έχει να μας πει...



gpcl-lineflipped.png




Παραλίγο, Φτηνά την γλιτώσαμε. Ο Δίας δεν πήρε μυρωδιά το λάθος μου και ακόμα καλύτερα η Αφροδίτη συμφώνησε να δώσει την χάρη της σε σας τους θνητούς. Θα σας τιμήσει με την παρουσία σας σε λίγες εβδομάδες!



Τέλος πάντων, πίσω την διασκέδαση!



Αυτή η θεότητα είναι πιστή όσο δεν πάει. Θα πρέπει να προσέξεις όμως, αν την προδοσίες είναι ικανή να ξεκινήσει πόλεμο αν μπεις στον δρόμο της. Είναι πολύ ζηλιάρα θεότητα.



gpcl-line.png

Κάντε κλικ εδώ για να καταχωρήσετε τις απαντήσεις σας στις δοκιμασίες του Ερμή! Μην ξεχάσετε να γράψετε το όνομα και τον κόσμο που παίζετε για να λάβετε το δώρο στο σωστό κόσμο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
Ο Ερμής φαίνεται σε πολύ καλύτερη διάθεση σήμερα και σταμάτησε για να μας φέρει ευχές από του θεούς καθώς και τα επόμενα στοιχεία!



gpcl-lineflipped.png




Αυτό δεν ήταν τόσο δύσκολο ε; Μας τελειώνουν οι θεοί σιγά σιγά! Φυσικά και ήταν η Βασίλισσα του Ολύμπου, Ήρα!



O98Hg.png




Έχω επιλέξει αυτούς τους πιστούς υπηκόους για να λάβουν 1000 Χρυσά καθώς επίσης μια ειδική δέσμη ξορκιών από την Ήρα! Έχω επιλέξει αυτούς τους πιστούς ακόλουθους για να λάβουν 1000 χρυσά καθώς και μια δέσμη με ξόρκια του πατέρα των θεών! Η δέσμη αυτή περιλαμβάνει τα εξής:


  • Εύνοια των θεών, επίπεδο 10 χ2
  • Ενίσχυση Άρπυιες, επίπεδο 5 χ1
  • Ενίσχυση Μέδουσες, επίπεδο 5 χ1


Οι νικητές είναι:

  • Air Crou
  • NikTheGreek
  • Ιμπεριαλιστής
  • LICHT


Ας συνοψίσουμε τότε! Ένα παζλ ακόμα για να λύσεις. Οι θεοί είναι ευχαριστημένοι. Τα έχεις πάει καλά θνητέ.



Αυτή η τελευταία θεότητα είναι επίσης οξύθυμη. Το να φτιάχνει θύελλες είναι η αγαπημένη της συνήθεια. Αυτή η θεότητα ανταγωνίστηκε με ένα άλλο από τους αγαπημένους μας θεούς για την ιδιοκτησία μιας από τις ωραιότερες ελληνικές πόλεις! Κρίμα που έχασε…



gpcl-line.png

Κάντε κλικ εδώ για να καταχωρήσετε τις απαντήσεις σας στις δοκιμασίες του Ερμή! Μην ξεχάσετε να γράψετε το όνομα και τον κόσμο που παίζετε για να λάβετε το δώρο στο σωστό κόσμο!
 

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
Ο Ερμής μόλις πέρασε για τελευταία φορά. Μόνο επαινετικά λόγια είχε να πει για όλους σας, και οι θεοί είναι ευχαριστημένοι. Ας δούμε τι έχει να πει σε αυτό το τελευταίο σημείωμα.



gpcl-lineflipped.png




Επιτέλους, το ταξίδι σας φτάνει στο τέλος του, και οι θεοί είναι ευχαριστημένοι! Το τελευταίο παζλ, φυσικά, σε οδηγεί στον θεό των θαλασσών, Ποσειδώνα! Και μαζί του, η τελευταία θεότητα μας που εντάσσεται επίσης στο συμβούλιο, η Άρτεμις.



A76nn.png
1Hef5.png



Έχω επιλέξει αυτούς τους πιστούς υπηκόους που θα λάβουν 1000 Χρυσά, καθώς και μια ειδική δέσμη ξορκιών από τον Ποσειδώνα και την Άρτεμις! Η δέσμη αυτή περιλαμβάνει τα εξής:

  • Εύνοια των θεών, επίπεδο 10 χ2
  • Ενίσχυση Κύκλωπες, επίπεδο 5 χ1
  • Ενίσχυση Υδρες, επίπεδο 5 χ1

Οι νικητές είναι:
  • MrSexyFIsh
  • mariaxara.
  • Αδωρ
  • stamatis71

Και με αυτό, σας αποχαιρετώ! Θα επιστρέψω στον Όλυμπο και θα πω ιστορίες για την ευσέβεια σας στους θεούς. Όχι μόνο αποδείξατε ότι αξίζετε την εύνοια των θεών, αλλά και εξασφαλίσατε μια υπόσχεση από την ίδια την Αφροδίτη να ενταχθεί στο συμβούλιο σύντομα. Έχει πολλά να προετοιμάσει, αλλά θα έρθει σύντομα. Όμως, μου ζήτησε να σας δώσω μια ιδέα από την θεϊκής της δύναμης, λέγοντάς σας τι έχει να προσφέρει ως αντάλλαγμα για την αφοσίωσή σας.



Ένα από τα ξόρκια που θα σας προσφέρει είναι ο Ναρκισσισμός., ένα ξόρκι που μπορείτε να ρίξετε σε εχθρικές πόλεις:

Η γοητεία της Αφροδίτης θολώνει την όραση των αμυντικών μονάδων, αλλάζοντας όλα όσα επιθυμούν.

Όλες οι μονάδες υπεράσπισης της πόλης είναι 10% λιγότερο αποδοτικές για 12 ώρες.


gpcl-line.png
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή