[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Οικος ανοχης

Jailbreak

Άρμα
να πω τι για αυτο?απλα ψαχνω που λεει στους κανονες το Ανω των 18 ...
SaBZU1O.png
 

DeletedUser

Guest
αχαχχχααχαχαχαχαχαχ
καλα πως κανεις ετσι δεν εδειξε και τιποτα
ουτε το ονομασε με την αλλη ονομασια που δεν την λεω επηδην σεβωμαι τους κανονες
 

Jailbreak

Άρμα
κοιτα περα απο το θεμα......
αν ονομαζα εγω την πολη μου χτες ΟΙΚΟ ΑΝΟΧΗΣ και μου εκανες τικετ το λιγοτερο θα ηταν
6NmpOno.png
....εχω αδικο?
 

DeletedUser2573

Guest
ρε φιλαρακι δεν εχεις και αδικο.
απο την μια θα σου ελεγα οτι καλο ειναι να μαθενουν και οσοι ειναι πιτσιρικαδες σιγα σιγα το ολο θεμα (αν και αυτοι τωρα ξερουν ποιο πολλα απο εμας) και απο την αλλη πραγματι,αν το γραψω σε πολη θα φαω μπαν.τωρα τι να σου πω.εχεις τα δικια σου :)
 

DeletedUser

Guest
διαβαστε ρε παιδια τους κανονες και μετα το παιζετε εξυπνοι!
http://legal.innogames.de/?type=agb&game=grepo&market_id=gr

Εάν ο χρήστης είναι κάτω των 18 ετών, επιβεβαιώνει ότι οι νόμιμοι εκπρόσωποί του συμφωνούν με τη χρήση των παιχνιδιών από αυτόν/αυτήν
 

Jailbreak

Άρμα
που κολλάει Ηλία μου αυτό?
Δεν ξέρω αν το κατάλαβες αλλά απλά πετάω το μπαλάκι στην διαχείριση.....όχι να μου απαντήσουν απλά να πετάξουν και αυτοί το μπαλάκι στην εταιρία.......3+ χρόνια έχω δει πολλά μόνιμα μπαν για ονόματα πόλεων,πως είναι δυνατόν να υπάρχει η λέξη ΟΙΚΟΣ ΑΝΟΧΗΣ στο παιχνίδι......
 

DeletedUser

Guest
που κολλάει Ηλία μου αυτό?
Δεν ξέρω αν το κατάλαβες αλλά απλά πετάω το μπαλάκι στην διαχείριση.....όχι να μου απαντήσουν απλά να πετάξουν και αυτοί το μπαλάκι στην εταιρία.......3+ χρόνια έχω δει πολλά μόνιμα μπαν για ονόματα πόλεων,πως είναι δυνατόν να υπάρχει η λέξη ΟΙΚΟΣ ΑΝΟΧΗΣ στο παιχνίδι......

Τασο ξερεις οτι σε παω...
καταλαβα που το πας αλλα οσα και μπαλακια να πεταξεις στην ο.δ το πολυ πολυ να μας πεταξουν καμια μπαλα...
τους κανονες του εφτιαξε αυτος που εφτιαξε το παιχνιδι....σου λεει αμα θες παιξε...
τωρα για την λεξει οικος ανοχης δεν νομιζω οτι ειναι τοσο τραγικη λεξη....ουτε μπαν μπορει να φας....
 

Jailbreak

Άρμα
Κοίτα δίκιο έχεις....αλλά από ότι κατάλαβες το μπαλάκι το έπιασαν μια χαρά η Ο.Δ......Εξού και η σιγή ιχθύος 5 μέρες
 

DeletedUser1540

Guest
Η σοβαροφάνεια σε όλο της το μεγαλείο. Ο ανήλικος έφηβος μπορεί να παίζει ένα ΠΟΛΕΜΙΚΟ παιχνίδι, να επιτήθετε σε άλλους παίκτες, να καυχέται για τις εξολοθρεύσεις στρατού που πραγματοποιεί αλλά η λέξη οίκος ανοχής σε ένα ΠΟΛΕΜΙΚΟ παιχνίδι επαναλαμβάνω το κάνει αυτόματα ακατάλληλο. Στην ιστορία, στα θρησκευτικά και σε οποιδήποτε μάθημα κοινονικοποίησης που διδάσκεται οι λέξεις αυτές δεν ενοχλούν, αλλά όχι να τα βλέπουμε και στα παιχνίδια που παίζουμε (κι ας έχει στην άλλη καρτέλα ανοιχτές άλλες πιο περίεργες σελίδες).
 

DeletedUser

Guest
Όλα στην ζωή είναι. Εξάλλου οι τεχνικοί (τέλος πάντων αυτοί που είναι αρμόδιοι) αποκλείεται να έβαλαν την αποστολή με αυτό το όνομα μη γνωρίζοντας όσα έχουν λεχτεί παραπάνω.
 

DeletedUser

Guest
Η σοβαροφάνεια σε όλο της το μεγαλείο. Ο ανήλικος έφηβος μπορεί να παίζει ένα ΠΟΛΕΜΙΚΟ παιχνίδι, να επιτήθετε σε άλλους παίκτες, να καυχέται για τις εξολοθρεύσεις στρατού που πραγματοποιεί αλλά η λέξη οίκος ανοχής σε ένα ΠΟΛΕΜΙΚΟ παιχνίδι επαναλαμβάνω το κάνει αυτόματα ακατάλληλο. Στην ιστορία, στα θρησκευτικά και σε οποιδήποτε μάθημα κοινονικοποίησης που διδάσκεται οι λέξεις αυτές δεν ενοχλούν, αλλά όχι να τα βλέπουμε και στα παιχνίδια που παίζουμε (κι ας έχει στην άλλη καρτέλα ανοιχτές άλλες πιο περίεργες σελίδες).
Κατάλαβα τι εννοείς...Πάντως εγώ δεν θα το κάνω ποτέ αυτό.
 

DeletedUser10205

Guest
ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ,ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ....ΤΩΡΑ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙ Ο ΟΙΚΟΣ ΑΝΟΧΗΣ ΜΕ ΤΟ GREPOLIS,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.....:confused:
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνώ μαζί σου φίλε warrior 31 [ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙ Ο ΟΙΚΟΣ ΑΝΟΧΗΣ ΜΕ ΤΟ GREPOLIS] :confused:
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνώ μαζί σου φίλε warrior 31 [ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙ Ο ΟΙΚΟΣ ΑΝΟΧΗΣ ΜΕ ΤΟ GREPOLIS] :confused:


Οι οίκοι ανοχής ήταν πολύ διαδεδομένοι στα πεδία των μαχών.
Σε όλους τους πολέμους αναφέρεται πως πίσω από το στράτευμα κινούνταν ολόκληρα χωριά με πολίτες , οι οποίοι παρείχαν στο στράτευμα τα προς το ζην.
Οι στρατιώτες πληρώνονταν αδρά, είχαν μερίδιο από τα λάφυρα, είχαν χρήματα που διέθεταν στο να αγοράσουν από μαρούλια μέχρι..........Τι νομίζατε, ότι μετά την μάχη πήγαιναν να κυνηγήσουν για να φάνε; Όχι κάποιοι άλλοι το έκαναν αυτό - πολίτες που ακολουθούσαν τον στρατό.

Είναι γνωστές οι εταίρες, οι οποίες μάλιστα τις περισσότερες φορές ήταν μόνιμες, ειδικά αυτές που ήταν ζευγαρωμένες με ανώτερα και ανώτατα αξιωματικά στελέχη (ακολουθούσαν το στρατό, μάλιστα πολλές από αυτές έφεραν στον κόσμο παιδιά των στρατηγών, οι οποίοι είτε τα αναγνώριζαν , είτε απλά έδιναν υπέρογκα ποσά στις εταίρες εξασφαλίζοντας τη σιωπή τους).

Ο οίκος ανοχής είναι άρρηκτα συνδεδεμένος με την ζωή των στρατιωτών, καθώς οι εκστρατείες διαρκούσαν μήνες ή χρόνια, κρατώντας τους άνδρες μακριά από τα σπίτια και τις γυναίκες τους.

Εν πάση περιπτώσει, οι λέξεις οίκος ανοχής, από μόνες τους δεν αποτελούν ύβρη.

Επίσης υποτίθεται ότι παίζουμε ένα παιχνίδι που εξελίσσεται σε μια πιο μακρινή εποχή από τη δική μας στην οποία οι εταίρες είχαν εξέχουσα θέση καθώς έπρεπε να είναι και μορφωμένες, καταρτισμένες σε πολιτικά και κοινωνικά θέματα.
Στο μυαλό σας έρχονται οι σημερινές καταστάσεις που είναι διαμέτρου αντίθετες από την αρχαία κοινωνία.
Οπότε έχετε στο μυαλό σας πως εφόσον παίζετε ένα πολεμικό παιχνίδι, οι στρατοί σας έχουν ανάγκη ανάπαυλας.

Αυτή την λογική έχουν οι οίκοι ανοχής στο Grepolis .......

Επίσης έχω δει ονόματα σε χωριά, που δεν έχουν να κάνουν με την αρχαιότητα και είναι απίστευτα χυδαία, αν όμως εγώ - εσύ ή κάποιος αλλος δεν κάνει αναφορά (που σημαίνει οτι δεν μας ενοχλεί) τότε δεν υπάρχει μπαν.

Δυστυχώς (ή ευτυχώς) τα περισσότερα παιχνίδια απευθύνονται σε ενήλικες , που οίκος ανοχής έχει καταντήσει η πραγματική τους ζωή.....
 

DeletedUser10205

Guest
ΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΟΧΗ ΠΑΙΖΕΙ ΕΝΑΣ ΣΩΡΟΣ ΑΝΗΛΙΚΩΝ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ,ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ...
 

DeletedUser10869

Guest
ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ,ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ....ΤΩΡΑ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙ Ο ΟΙΚΟΣ ΑΝΟΧΗΣ ΜΕ ΤΟ GREPOLIS,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.....:confused:
κατα την γνωμη μου ειναι για να "χαλαρωσει" λιγο η ατμοσφερα και να παμε στο.....καταλαβατε πιστευω ;)
 

DeletedUser9581

Guest
ΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΟΧΗ ΠΑΙΖΕΙ ΕΝΑΣ ΣΩΡΟΣ ΑΝΗΛΙΚΩΝ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ,ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ...
τι εννοεις θα παρεξηγησουν το θεμα;;οταν βλεπουν τον αλλο στο φορουμ της συμμαχιας να βριζει ολη την ειναι καλυτερα τοτε;;εγω πιστευω οτι η λεξη ειναι μια χαρα αλλωστε δεν την αναφερουν με χυδαιο τροπο.
 

DeletedUser

Guest
ΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΟΧΗ ΠΑΙΖΕΙ ΕΝΑΣ ΣΩΡΟΣ ΑΝΗΛΙΚΩΝ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ,ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ...


Ανήλικο είναι και το 6χρονο και το 17χρονο επίσης....
Προφανώς για να παίζουν 2 πραγματάκια συμβαίνουν....

* Το ξέρουν οι γονείς τους....έχουν τσεκάρει το χώρο , το τι γίνεται και ότι πρόκειται για ένα πολεμικό παιχνίδι, στο οποίο τα ανήλικα παιδιά τους έχουν να αντιμετωπίσουν ενήλικες....με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει.... (από απειλητικά μνμ και γράματα εως σεξουαλικές παρενοχλήσεις) οπότε το ότι παίζουν τα παιδιά είναι συνάρτηση γονέα - ηλικίας παιδιού - ωριμότητας και των δύο.... και προφανώς τα 6χρονα δεν χωράνε....

**Δεν το ξέρουν οι γονείς....οπότε ο παίκτης λογίζεται ως ενήλικος .....

Όπως και να έχει δίνει μια χαρούμενη νότα και ξεφεύγει από την γερμανική απόλυτη λογική...........

 
Κορυφή