Μελλοντικές Βελτιώσεις στο παιχνίδι

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
Όπως σας έχουμε ήδη ανακοινώσει, έχουμε ετοιμάσει μια σειρά αλλαγών που ελπίζουμε να βελτιώσει το παιχνίδι. Θέλουμε λίγο από τον χρόνο σας για να μας πείτε την γνώμη σας για τις αλλαγές αυτές:

  • Το υποχρεωτικό άνοιγμα και των 20 θέσεων στα νησιά τα οποία θα κατασκευαστεί ένα θαύμα.
  • Την μη λειτουργία των διακοπών στις πόλεις που βρίσκονται πάνω σε νησί με θαύμα.
  • Την αναμονή 72 ωρών από την είσοδο σε μια συμμαχία για να δοθούν δωρεές για την κατασκευή θαύματος.
  • Την νέα επισκόπηση παρακολούθησης των δωρεών του θαύματος.
Τι αντίκτυπο πιστεύετε ότι θα έχουν οι αλλαγές στην μάχη για την κατάκτηση του κόσμου;

Η γνώμη σας είναι σημαντική και θα θέλαμε να την ακούσουμε.

Η ομάδα του Grepolis
 

DeletedUser16020

Guest
Εμένα δεν μου αρέσει καθόλου το 2ο σαν ιδέα.
 

DeletedUser10509

Guest
τα θαύματα είναι το μεγαλύτερο ξενέρωμα, προτείνω γενικότερη αναθεώρηση το πως να κατακτιέται ένας κόσμος
 

DeletedUser15389

Guest
εγω πιστευω οτι ειναι λυπηρο εφοσον εχει αποφασιστει κατι να ρωτατε μετα τους παικτες να σας πουν την γνωμη τους.
δλδ αν πουμε ολοι οτι δεν μας αρεσει δεν θα το κανετε??
απλα ανοιγετε ασκοπες συζητησεις ετσι για το θεαθηναι.
ανοιχτε μια ΣΟΒΑΡΗ συζητηση του πως θελουν οι παικτες να κανουν την ζωη τους πιο ευκολη
ανοιχτε μια ΣΟΒΑΡΗ συζητηση με τα προβληματα του παιχνιδιου που συχνα εμφανιζονται και κανουν μηνες μεχρι να φτιαχτουν
δημιουργηστε συνθηκες ισου ανταγωνισμου για τους παικτες που δε γουσταρουν να βαζουν χρηματα (π.χ με διαχειρηστη εχεις 7 θεσεις χτισιματος και χωρις διαχειρηστη εχεις μονο 2...δλδ εισαι χαμενος απο χερι αν δεν βαλεις χρημα...θα μπορουσε η αναλογια να ειναι 4 προς 8)
υγ: ναι ξερω ειμαι εκτος θεματος και θα τιμωρηθω
 

DeletedUser16321

Guest
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ
ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΑΚΡΟ ΣΤΟ ΑΛΛΟ.ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΟΙ ΠΟΛΕΙΣ ΣΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟ ΑΡΙΘΜΟ ΜΕΡΩΝ ΔΙΑΚΟΠΩΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ.ΠΧ.15 ΜΕΡΕΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ Η ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ.ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΣΩΣΤΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ.
ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ
ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΝΩΜΗ ΘΑ ΤΟ ΔΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΩΣ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ.
 

DeletedUser15184

Guest
-Ήμουν ιδρυτής σε συμμαχία στους Δελφούς που κατασκεύασε θαύμα σε νησί με μία πόλη. Μας βόλεψε μια χαρά είναι η αλήθεια, αλλά κακά τα ψέματα δεν είναι δίκαιο, πρέπει να σταματήσει να υπάρχει αυτή η δυνατότητα, άρα σωστό κατ' εμέ το υποχρεωτικό άνοιγμα 20 θέσεων σε νησί με θαύμα.
-Η λειτουργία διακοπών σε πόλη σε θαύμα καλό θα ήταν να μην εφαρμοστεί και να συνεχίσει να ισχύει ότι ίσχυε έως τώρα. Πιστεύω ότι δημιουργεί περισσότερα προβλήματα απ' ότι λύνει. Ένας παίχτης που πατά σε θαύμα , δεν θα έχει δικαίωμα ούτε να αρρωστήσει...Η λειτουργία διακοπών πρέπει να ισχύει για όλες τις πόλεις του παίχτη , είτε είναι πάνω σε θαύμα, είτε όχι.
-Οι 72 ώρες αναμονής πιστεύω ότι είναι ένα σωστό μέτρο , μιας και συμμαχίες με πολλές ακαδημίες είχαν μεγάλο προβάδισα έναντι των άλλων συμμαχιών. Πιστεύω ότι το κάνει πιο ανταγωνιστικό το παιχνίδι αυτό το μέτρο, αν και πάντα υπάρχουν λύσεις, θα στέλνονται ύλες από τις ακαδημίες στις πόλεις του θαύματος και θα μεταφέρονται από εκεί στο θαύμα άμεσα και όσων αφορά την εύνοια , θα υπάρχουν άδειες πόλεις από στρατό στις ακαδημίες και θα κλέβετε από την μητρική εύνοια με θεϊκά. Έλληνες ήμαστε όμως, λύσεις θα βρίσκαμε ούτως ή άλλως για να κάνουμε τη λαμογιά μας.
-Η δυνατότητα επίβλεψης από την ηγεσία κάθε συμμαχίας (κι όχι μόνο) της προσφοράς του κάθε παίχτη στην διαδικασία των θαυμάτων, είναι ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο και καλώς προστέθηκε ως δυνατότητα.

Επιτρέψτε μου να θίξω κι από μόνος μου ένα θέμα. Ότι και να κάνετε , εσείς οι συνεργάτες μας (γιατί εγώ έτσι σας βλέπω) και αναφέρομαι στη διαχείριση, εάν δεν βρεθεί λύση για τους διπλούς-τριπλούς λογαριασμούς που δημιουργούνται σε internet cafe, το παιχνίδι σιγά-σιγά θα φθίνει , μιας και θα χάσει ολοσχερώς την αξιοπιστία του. Έχει ξεφύγει πια η κατάσταση από τον έλεγχο. Δοκιμάστε αυστηρότερα μέτρα και θα μας βρείτε σύμφωνους σε αυτά. Ισόβιο αποκλεισμό από το παιχνίδι κι όχι από έναν κόσμο προτείνω για κάθε ip εμπλέκεται σε διπλούς ή τριπλούς λογαριασμούς. Ευχαριστώ!!!
 

DeletedUser4116

Guest
ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΕΤΣΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΕΝΑΣ ΚΟΣΜΟΣ
ΠΧ: ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΟΥ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΚΟΣΜΟΥ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΠΛΗΡΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΠΟΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΗΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ Κ ΟΧΙ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΠΡΩΤΗ ΑΛΛΑ ΠΟΙΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ
 

DeletedUser6230

Guest
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΙΣΧΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟ ΑΝΙΑΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΥΛΕΣ Ή ΝΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΕΥΝΟΙΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ.

ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΤΟΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ.

ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΣΗΖΗΤΗΣΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.

ΕΠΙΣΗΣ Η ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΕΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΆ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟΧΟΥ.

ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.
 

DeletedUser4519

Guest
oλα σωστα επρεπε να ειχαν γινει εδω και πολυυυυυυυυυυ καιρο!
 

DeletedUser16463

Guest
ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΣΤΟ ΝΑ ΑΛΛΑΧΤΕΙ Η ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑΙ ΜΕΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ 1-2 ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΝΑΣ ΚΟΣΜΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΦΥΡΩΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ , ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ Farmville ΣΤΟ Facebook . ΑΝ ΜΗΝ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΤΕΙΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ.
 

DeletedUser3638

Guest
Για εμενα ειναι λαθος
1ο δν εχει νοημα το ν θελει μια συμμαχια ν θελει ν βαλει ατομα απο την ακαδημια για να στειλει υλες και ν μην γινεται και ν αργουν 2 μερες κοντα δν εχει νοημα.. και το οτι δν εχει νοημα εαν σ ενα νησι εχει ο ενας διακοπες ειναι ευαλωτος κανονικα για τ θαυμα
μην ξενερωνετε τ κοσμο και μην κανετε αυτη τηνε πιλογη
θα μας αναγκασετε ν πατησουμε επανεκκινηση
η αποψη μου για εμενα ειναι ν μην το κανετε καθολου
ειμαι κατα σε ολα
να τ αφησετε οπως ειναι
 

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
εγω πιστευω οτι ειναι λυπηρο εφοσον εχει αποφασιστει κατι να ρωτατε μετα τους παικτες να σας πουν την γνωμη τους.
δλδ αν πουμε ολοι οτι δεν μας αρεσει δεν θα το κανετε??
απλα ανοιγετε ασκοπες συζητησεις ετσι για το θεαθηναι.
ανοιχτε μια ΣΟΒΑΡΗ συζητηση του πως θελουν οι παικτες να κανουν την ζωη τους πιο ευκολη
ανοιχτε μια ΣΟΒΑΡΗ συζητηση με τα προβληματα του παιχνιδιου που συχνα εμφανιζονται και κανουν μηνες μεχρι να φτιαχτουν
δημιουργηστε συνθηκες ισου ανταγωνισμου για τους παικτες που δε γουσταρουν να βαζουν χρηματα (π.χ με διαχειρηστη εχεις 7 θεσεις χτισιματος και χωρις διαχειρηστη εχεις μονο 2...δλδ εισαι χαμενος απο χερι αν δεν βαλεις χρημα...θα μπορουσε η αναλογια να ειναι 4 προς 8)
υγ: ναι ξερω ειμαι εκτος θεματος και θα τιμωρηθω

Ναι, αν δεν αρέσει στην πλειοψηφία των παικτών δεν θα γίνει. Για αυτό συζητάμε, θέλουμε τις γνώμες σας και τις προτάσεις σας.
 

DeletedUser15105

Guest
το πρωτο το θεωρω μετριο
το δευτερο ετσι κι ετσι
το τριτο και το τεταρτο τα θεωρω σωστα και καλα
 

DeletedUser14725

Guest
ΕΜΕΝΑ ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΜΑ ΑΡΕΣΕΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ
 

DeletedUser14888

Guest
Γενικα δεν ειναι ασχημη ιδεα, και δινουν λιγο περισσοτερο ενδιαφερον στο παιχνιδι, ομως αν θελετε να αξιοποιησετε αλλιως τους κοσμους οι αλλαγες αυτες δεν ειναι αρκετες. Το προβλημα ειναι οτι δεν παιρνετε σαν παραδειγμα τι εχει γινει μεχρι τωρα. Δηλαδή αν θέλετε να βελτιώσετε τους κόσμους αλλά και τη διάρκεια ζωής τους, πρέπει να γίνει μια ουσιαστική αλλαγή στους πόντους και στο χρονικό διάστημα που απαιτείται για την έναρξη των θαυμάτων.
Είναι τουλάχιστον άκαιρο και ακόμα περισσότερο οδηγεί στην απώλεια χρημάτων αλλά και διάθεσης για την εταιρεία και τους παίχτες αντίστοιχα, ένας κόσμος με ταχύτητα 4 να θέλει πάλι 6 μήνες και 250 εκατομμύρια πόντους ως ελάχιστο.
Οπως εχετε διαπιστώσει μέχρι τώρα κόσμοι με μεγάλες ταχύτητες κλείνουν 1-2 μήνες το πολύ μετά την λήξη των θαυμάτων. Και το φαινόμενο αυτό στατιστικά είναι αρκετά μεγάλο για να είναι αμελητέο. Για μενα η ουσιαστικοτερη αλλαγη που θα βοηθουσε θα ηταν καθε κοσμος αναλογα με την ταχυτητα του να αυξομοιωνεται ο χρονος και οι ποντοι συνολου γενικης καταταξης για την επιτευξη των θαυματων. Σκεφτητε σε εναν κοσμο 4 με οριο τα 500 μυρια και τουλαχιστον 9 μηνες ποσο περισσοτερο κοσμο και ενδιαφερον θα ειχε για τους ιδιους παιχτες. Και οσο περισσοτερα ενεργα παιζει καποιος τοσο περισσοτερα κερδη για την εταιρεια. Κανενας δεν βγαινει ζημιωμενος.
 

DeletedUser15671

Guest
Ως προς το πρώτο και τέταρτο θέμα συμφωνώ είναι χρήσιμο ειδικά το τέταρτο θέμα της αναβάθμισης.
Σε ότι αφορά τα άλλα δύο όντως το δεύτερο είναι λίγο σκληρό από την άποψη ότι ήδη περνάμε κάποιες ώρες σε αυτό το παιχνίδι ...ειδικά κάποιοι δεν σηκώνουν μάτια από την οθόνη...οπότε άνθρωποι είμαστε αν μας συμβεί κάτι και έχουμε κοπιάσει (σχετικό.....) για να έχουμε ένα αποτέλεσμα τι θα γίνει???.....άδικο.
Ως προς το τρίτο......λυπάμαι που το λέω ΑΡΓΗΣΑΤΕ!!!!!!! όχι 72 ώρες..... 3 βδομάδες + ....γιατί έτσι συμμαχίες που κοπιάζουν απο την αρχή του κόσμου και έχουν 7 θαύματα δηλαδή τι είναι οι χασομέρηδες του grepo??? (ειδικά σε αργούς κόσμους!!!!), και οι υπόλοιποι που μπαινοβγαίνουν και παίρνουν κορώνα τι? οι έξυπνοι.....λάθος τραγικό.
Για να μην πώ νησιά με θαύματα ειδικά με παραπάνω πόλεις....δεν θέλω να γίνω κακός...
 

DeletedUser12333

Guest
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί το 2ο δεν αρέσει σχεδόν σε κανένα. Είναι το κατεξοχήν δίκαιο της αναβάθμισης. Πόσες φορές έχει βρεθεί αντίπαλη πόλη στόχος πάνω σε θαύμα, η οποία θα δεχτεί συντονισμένες επιθέσεις όλης της συμμαχίας και ξαφνικά ο ξύπνιος βγαίνει σε διακοπές; Ή αν ξεφυλλίσω το φόρουμ δε θα βρω στην καρτέλα κάποιου κόσμου παράπονα ότι όλοι όσοι είχαν πόλη σε νησί με θαύμα βγήκαν σε διακοπές και χάλασαν το παιχνίδι όλων. Κάτι τέτοια δεν είναι που βγάζουν στους κόσμους χιλιάδες πόλεις φαντάσματα ταυτόχρονα;
 

DeletedUser15389

Guest
ωραιες γνωμες για τα θαυματα και γενικοτερα για τους κοσμους..αλλα επειδη μαρεσουν τα δυσκολα θα προτεινω κατι αλλο.
κοσμοι με οριο συμμαχιας 40 ατομα (για να μη μπαινει η κουτση μαρικα μεσα....βλεπω σε καθε κοσμο να προσκαλουν τον καθε τυχαιο και μετα αμα τους βγει ανενεργος να βριζουν την ωρα που τον εβαλαν στη συμμαχια) και οριο συνθηκων ειρηνης (2 συνθηκες ειναι αρκετες πιστευω.) να το εξηγησω κιολας...ειδα να κλεινει μια ολοκληρη θαλασσα με 5 συμμαχιες οποτε οι παικτες που ηταν στην ακρη απειχαν πολυ απο τις μαχες και αναγκαζονται να γινουν ειτε αμυντικοι ειτε να χασουν το ενδιαφερον τους.
η καθε συμμαχια να μπορει να φτιαξει 2 μονο συνθηκες ειρηνης αρα στην καλητερη να υπαρχει μια υπερ που να αποτελειτε απο 3 συμμαχιες των 40 ατομων...δλδ 120 ατομα και οχι το φαινομενο που βλεπουμε να υπαρχουν υπερ με 300 ατομα και οι 250 να μην εχουν λογο να παιξουν πια, ουτε ακαδημιες (μιας και δεν συμμετεχουν ενεργα στο θαυμα αλλα μπαινοβγαινουν οι παικτες) ουτε τπτ.ολοι εναντιων ολων για να μη καθεται κανεις σε υσηχια....εκει να δεις ενδιαφερον μετα

να απαντησω και στον BABIS G για οσα εγραψε σχετικα παραπανω
φιλε μου το ιντερνετ καφε δεν μπορεις να του αποκλεισεις την ip του γιατι ειναι ενα εμπορικο καταστημα
εγω ξερω παικτες που εχουν 2 ρουτερ σπιτι τους για να παιζουν σε τετοια παιχνιδια...αρα παλι δεν γινεται τιποτα.
ο ισοβιος αποκλεισμος θα ειναι εις βαρος ποιου? του nick του παικτη η της ip? και τα 2 αλλαζουν ευκολα.
και θα σε παραπεμψω σε αλλο θεμα εδω στο φορουμ στο οποιο ο παικτης ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ (απο τον κοσμο δελφοι στον οποιο επαιξες) παραδεχτηκε οτι εβαζε bot...ειχε διπλο λογαριασμο...επειζαν τον ιδιο λογαριασμο 2-3 φιλοι του ολο το 24ωρο...και η Ο.Δ τον τιμωρησε μονο με 2 5ημερα ban. (το κλειστο η ανοιχτο ban δεν το εχω καταλαβει ακομα και κακως η Ο.Δ δεν μας βγαζει εναν πινακα με τα παραπτωματα και τις ποινες που αναλογουν σε καθε παραπτωμα...επισης ΚΑΚΩΣ η Ο.Δ δεν ανακοινωνει εδω στο φορουμ και σε νοινη θεα τις τιμωριες που επιβαλει σε εναν παικτη και το παραπτωμα ωστε να ξερουμε ολοι ποιος ειναι τι εδω μεσα)
και ρωταω εγω ο αφελης ολους εσας που θελετε την ισονομια.....ποτε εσεις οι αρχηγοι διωξατε παικτη απο την συμμαχια σας μολις ειδατε οτι παραβιαζει τους κανονες??? ποτε διωξατε παικτη που εβρισε αντιπαλο?
η απαντηση ειναι ευκολη....παικτης με μεγαλο λογαριασμο παραμενει στην δικαιη συμμαχια σας και παικτης που τον βρηκατε και τον βαλατε για να κλεισετε τις θεσεις αν δεν ειναι σημαντικος ισως και να τον βγαλετε στην απεξω.
και η ερωτηση μου που θελω μια απαντηση....ολοι κατηγορειτε τους αλλους για Bot και διπλους λογαριασμους....ποσοι απο εσας εχετε παιξει με τον ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ και την παρεα του?
υγ: οκ ζαιτσεφ βγηκα εκτος θεματος αλλα ........
 

Ellippo

Μέδουσα
Πιστεύω ότι το 1ο , το 3ο και το 4ο είναι στοιχεία που έπρεπε εδώ και πολύ καιρό να προστεθούν στο παιχνίδι . Όσο βολικό είναι για πολλές συμμαχίες να έχουν σε θαύμα τους 1 πόλη μόνο ή να έχουν 200 άτομα σε υποσυμμαχίες τους και να τα έχουν να μπαινοβγαίνουν για ύλες κατά την διάρκεια των θαυμάτων , είναι άδικο για τις συμμαχίες που προσπαθούν να κάνουν θαύματα με τον ''κανονικό'' τρόπο δηλαδή να μην έχουν ακαδημίες και να έχουν θαύματα σε νησιά με 20 πόλεις . Τώρα , όσο αφορά το 2ο , το 2ο για εμένα είναι και καλό και κακό . Είναι κακό επειδή όπως ήδη προαναφέρθηκε μπορεί κάποιος παίκτης με πόλεις στα θαύματα να έχει ένα ατύχημα , να αδυνατεί τέλος πάντων να είναι στον υπολογιστή του και να πρέπει να βάλει διακοπές , έτσι χαλάει όλο το παιχνίδι της συμμαχίας του , που καθιστά το παιχνίδι άδικο . Όμως παράλληλα , είναι και αρκετά δίκαιο γιατί πολλοί παίκτες εκμεταλλεύονται το γεγονός ότι άμα έχουν πόλεις σε θαύμα μπορούν να μπούν διακοπές πχ 30 μέρες για να το προστατεύσουν κάνοντας τους έξυπνους ενώ άλλοι ξημεροβραδιάζονται στους υπολογιστές τους για να το κάνουν . Το 2ο γενικά είναι για εμένα ένα ζήτημα που θέλει συζήτηση και στο τέλος μια ψηφοφορία για να προστεθεί ή όχι στο παιχνίδι . Πάντως τα άλλα 3 πιστεύω ότι θα κάνουν το παιχνίδι πιο ενδιαφέρον .

d1f81639d7ed40d383bd248a75c03bf3.png

Βέβαια για να γίνει το παιχνίδι ακόμα πιο ενδιαφέρον πρέπει να γίνουν και άλλες αλλαγές στην εποχή των θαυμάτων οι οποίες έχουν προαναφερθεί οπότε δεν θα τις επαναλάβω παρόλο που είναι ένα θέμα που σηκώνει συζήτηση .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή