Μεγάλη αδικία

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser15302
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser15302

Guest
Ο παρακάτω διάλογος είναι με την διαχείριση του παιχνιδιού. Άλλαξαν τους "σαφείς" κανονισμούς σε λίγα λεπτά προκειμένου να μην μας δώσουν το παράσημο. Δεν είναι το θέμα αν το αξίζαμε αλλά αν υπάρχει τελικά "λόγος" από την πλευρά της διεύθυνσης αυτής της εταιρείας. Για εμένα ο νικητής είναι αυτός που στέκεται όρθιος στο τέλος σε έναν αγώνα, αυτό έχει αποδείξει η ιστορία και η πραγματικότητα. Αν είναι αλλιώς να μας το έλεγαν ότι τελειώνοντας τα θαύματα τελειώνει και ο κόσμος ώστε να μην τους δίναμε τα ωραία μας λεφτά και το χρόνο μας ασκόπως.
Έχω ακούσει από παλαιούς ότι το συγκεκριμένο παράσημο το έχουν λάβει δύο συμμαχίες σε κάποιους κόσμους.
Απαιτούμε να σας αποδώσετε άμεσα ότι εσείς ( έστω και από λάθος ) μας υποσχεθήκατε μέσω των κανονισμών πριν τους αλλάξετε με αυτό τον απαράδεκτο τρόπο. Το λάθος το πληρώνει αυτός που το κάνει παντού και πάντα στις ευνομούμενες κοινωνίες.



ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

maniatis29 2016-01-06 12:55:21
"Προϋποθέσεις Νίκης
Αν μια συμμαχία ελέγχει και έχει χτίσει 4 από τα 7 θαύματα τότε έχουν κερδίσει τον κόσμο. Το κάθε μέλος της συμμαχίας που θα κερδίσει λαμβάνει το βραβείο Νικητής του Κόσμου Χ,"

ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΣΙΜΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ. ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ 4 ΘΑΥΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΛΑΒΕΙ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΤΟΥ ΝΙΚΗΤΗ. ΔΕΝ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΠΡΩΤΟΙ. ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΑ ΕΙΧΕ ΑΛΛΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΑΣΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΧΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ. ΑΦΙΕΡΩΣΑΜΕ ΧΡΥΣΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ Ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΕΝΤΡΙΣΕ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ.
8EAGENHS 2016-01-06 13:36:26
Γεια σας maniatis29,

Σε κανέναν αγώνα δεν κερδίζουν όλοι οι αντίπαλοι παρά ένας μόνον, έτσι λοιπόν δεν γίνεται να κερδηθεί ο κόσμος από δύο ή περισσότερες συμμαχίες, είναι εύλογο.

----
Με εκτίμηση,

theagenhs
Supporter Grepolis
maniatis29 2016-01-06 13:50:37
ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΩΝΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ. ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΡΘΙΟΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ.
ΑΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΓΑΝ. ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΛΕΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ????
ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΜΕ ????
8EAGENHS 2016-01-06 14:09:23
Υπάρχει και το βραβείο των επτά θαυμάτων.

----
Με εκτίμηση,

theagenhs
Supporter Grepolis
maniatis29 2016-01-06 14:43:33
ΜΑ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΙΔΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΤΑ 7 ΘΑΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ. ΟΠΟΤΕ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΛΟΓΙΚΗ ΣΑΣ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΛΑΒΟΥΜΕ.
ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΤΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ ΑΣΑΦΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ. ΕΦΟΣΟΝ ΟΜΩΣ ΣΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΟΣΜΟ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΠΡΩΤΟΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΙΜΗΣΕΤΕ. ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΤΙΣΙΕ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ 4 ΘΑΥΜΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΚΡΙΣΗ.
ΟΤΑΝ ΧΤΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ 7 ( ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΛΕΝΕ ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ. ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΞΑΝΑΛΕΩ ΚΑΙ ΤΟΝΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΚΟΝ ΣΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΙΜΗΣΕΤΕ.
8EAGENHS 2016-01-06 14:52:16
Το βραβείο των 7 θαυμάτων δεν είναι μοναδικό και μπορούν να το λάβουν όσες συμμαχίες κτίσουν τα 7 θαύματα.
Όσο για την σχετική περιγραφή που υπάρχει στην wiki έχει γίνει ήδη πιο αναλυτική και ελπίζουμε κατανοητή.

----
Με εκτίμηση,

theagenhs
Supporter Grepolis
maniatis29 2016-01-06 15:54:59
Αλλάξατε τους κανονισμούς λοιπόν επειδή έχουμε δίκιο αντί να μας αποδώσετε ότι αξίζουμε.
Ακόμα και έτσι όπως είναι οι "κανονισμοί" πάλι δεν είναι σαφές ότι όσες συμμαχίες ανά κόσμο ολοκληρώσουν 7 θαύματα θα πάρουν τη διάκριση.
Πιστεύω ότι είναι ανέντιμο να αλλάζουν οι κανονισμοί κατά την εξέλιξη ακόμα και ενός παιχνιδιού. Θα σας παρακαλέσω να μην μεταφέρεται την σαπίλα της κοινωνίας στο παιχνίδι.
Αν δεν το είχατε κάνει σαφές δεν φταίμε εμείς που το διαβάζαμε. Στα ελληνικά ήταν γραμμένα όλα με λάθος τρόπο αλλά με δική σας ευθύνη που πρέπει να αναλάβεται επιτέλους.
Δεν ζητάμε τίποτα παραπάνω από αυτό που πετύχαμε, την κυριαρχία του κόσμου δηλαδή.
8EAGENHS 2016-01-06 16:07:23
Χρόνια τώρα έτσι είναι γραμμένο κι όλοι το καταλαβαίνουν. Καμία αλλαγή δεν πρόκειται να γίνει στον τρόπο διεξαγωγής του παιχνιδιού αν δεν θεωρηθεί αναγκαία από τους τεχνικούς.

----
Με εκτίμηση,

theagenhs
Supporter Grepolis
maniatis29 2016-01-06 16:52:59
Αν ήταν κατανοητό δεν θα το αλλάζατε στα γρήγορα μόνο και μόνο επειδή παραπονέθηκε ένας παίκτης. Επίσης αυτό που κάναμε τώρα εμείς δεν συνηθίζεται. Προφανώς τις λίγες φορές που έχει γίνει δεν το πρόσεξε κανείς στους κανονισμούς αλλιώς θα το είχατε διορθώσει άμεσα.
Πάντως στους πάσης φύσεως νόμους τίποτα δεν εννοείται και δεν είναι "εύλογο" .Αυτό να μεταφέρεται στους τεχνικούς αν θέλουν να είναι σοβαροί απέναντι σε τόσες χιλιάδες κόσμο.
Το ξέρω ότι το δίκιο που έχω δεν θα το βρω από εσάς αν και ηθικά νιώθω δικαιωμένος εφόσον αλλάξατε άρον άρον "κατανοητό" κείμενο τόσων χρόνων όπως ισχυρίζεστε.
8EAGENHS 2016-01-06 17:00:33
Καλή συνέχεια.

----
Με εκτίμηση,

theagenhs
Supporter Grepolis
maniatis29 2016-01-08 19:30:03
Ευχαριστώ για την ευχή σας αλλά δεν προβλέπεται καλή η συνέχειά μου στο παιχνίδι.
Πρέπει τώρα να ζητήσω από τους συμμάχους μου που με εμπιστεύτηκαν μια συγνώμη που κανονικά θα έπρεπε να ζητήσει η διαχείριση του παιχνιδιού για την ασάφεια στους κανονισμούς.
Με εσάς προσωπικά δεν έχω κάτι. Την δουλειά σας κάνετε όπως θα έκανε κάποιος δικηγόρος που πρέπει να υπερασπιστεί ακόμα και τον ένοχο.
Προς στιγμήν σκέφτηκα να το τραβήξω όσο παίρνει μαζί με τους συμμάχους μου αλλά και από την άλλη ντρέπομε να απασχολήσω δικαστικούς λειτουργούς για ένα ψηφιακό παράσημο.
Περισσότερο ηθικά με έχει ενοχλήσει η στάση σας ως διαχείριση.

Με εκτίμηση
 

DeletedUser3204

Guest
Το διαβάζω και απορώ... Κάνατε δεύτεροι τα θαύματα τα 4 και θέλετε και βραβείο ? Τόσα άτομα συμμαχία είστε δεν το ήξερε κανείς ότι μια φορά βγαίνει ο Νικητής του Κόσμου? Πριν ξεκινήσετε να παίζεται διαβάστε λίγο τους κανόνες και το WIKI διαφορετικά όλο θα ρωτάτε.
 

DeletedUser15302

Guest
"Προϋποθέσεις Νίκης
Αν μια συμμαχία ελέγχει και έχει χτίσει 4 από τα 7 θαύματα τότε έχουν κερδίσει τον κόσμο. Το κάθε μέλος της συμμαχίας που θα κερδίσει λαμβάνει το βραβείο Νικητής του Κόσμου Χ,"


Έτσι ήταν οι κανονισμοί πριν την καταγγελία μου. Ξέρω να διαβάζω, διαφορετικά δεν θα έκανα καταγγελία. Δεν αναφέρεται ότι το παίρνει μόνο ο πρώτος. Μετά το έβαλαν.
Δεν υπάρχει "εύλογο" σε κανέναν κανονισμό. Ας πρόσεχε όποιος τους έγραψε. Γι' αυτό τον πληρώνουμε.
Εγώ που πλήρωνα έμπορο για να στέλνω ύλες δηλαδή είμαι το κορόιδο ????????
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser13480

Guest
Το διαβάζω κι απορώ, άραγε γιατί τόση σπουδή στο να δικαιολογηθεί το αδικαιολόγητο και μάλιστα με ύφος και τρόπο που παραπέμπει σε γνωστό διαχειριστή;
Το ό,τι κάποιοι το ήξεραν και μας το είπαν, άγνωστο αν το έμαθαν με ticket στην υποστήριξη ή την πάτησαν κάποτε κι αυτοί, δεν σημαίνει πως καλώς ήταν έτσι γραμμένο στο forum ή ότι θα έπρεπε όλοι να το έχουν πληροφορηθεί κάπως.

Το παιχνίδι είναι συναρπαστικό, όμορφο, αλλά έχει θέματα που όσο προχωράει ο καιρός αναδεικνύονται και θα πρέπει να επιλυθούν. Μέχρι τότε κόσμος θα φυλορροεί προς ξένους servers και όσο και αν κάποιοι φτιάχνουν πολλαπλούς λογαριασμούς για να logάρουν σε ελληνικούς κόσμους το πρόβλημα δεν μπορεί να κρυφτεί.

Προφανώς φίλε maniatis29 έχεις δίκιο, αλλά δεν θα το βρεις ποτέ, γιατί η πολιτική της εταιρείας φαίνεται πως είναι να κουκουλώνονται τα θέματα, δες σε άλλο κόσμο το θέμα με την αδυναμία διαχείρισης σχετικά μεγάλου όγκου δεδομένων του server.
Έτσι δουλειές δεν γίνονται όμως και το παιχνίδι σταδιακά θα χάσει την υπόληψη που του έχει απομείνει.

Καμιά φορά η αναγνώριση ενός λάθους και η στοιχειώδης αποζημίωση των εμπλεκόμενων μπορεί να οδηγήσει σε καλύτερα αποτελέσματα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Δεν αλλάξαμε τις προϋποθέσεις, ανέκαθεν αυτές ήταν, όμως διευκρινίσαμε το ποιος παραλαμβάνει το βραβείο εφόσον δεν ήταν ορθά και κατανοητά γραμμένο. Μην παρερμηνεύετε τα όσα γράφτηκαν και μην γράφετε ανακρίβειες όσοι δε γνωρίζετε.

Η σελίδα της wiki, μεταφράζεται και ενημερώνεται σύμφωνα με την αντίστοιχη της αγγλικής κοινότητας. Αυτές είναι οι οδηγίες που έχουμε απ' την εταιρεία και αυτό ακριβώς κάναμε και συνεχίζουμε ακόμα. Ούτε στην αντίστοιχη αγγλική, αναφέρει κάτι τέτοιο, δεκτό το σχόλιο σας και οφείλαμε να το διορθώσουμε ώστε να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

Αυτό που θα ήθελα να μου πείτε είναι, ποιος ο λόγος της δημιουργίας αυτής της δημοσίευσης ενώ έχει ήδη γίνει αλλαγή στη wiki;
Θέλετε συγκεκριμένα σε σας, να γίνει εξαίρεση και να δοθεί το βραβείο;

Και επειδή άσχετα απ τη wiki, υπάρχει και ο Πίνακας Δόξας εδώ απ' την αρχή των Θαυμάτων, ας δούμε τι αναγράφει το σχόλιο της εικόνας:

TCZ0G1X.png


και όσο αφορά τον κυρίαρχο:
u4CpmZT.png


Και για να προλάβω μερικούς, τις συγκεκριμένες μεταφράσεις δεν μπορούμε να τις πειράξουμε.

Επεξεργασία:
Το αντίστοιχο απ τον zz.

LULi46n.png


[/kni]
 
Τελευταία επεξεργασία:

NITANAS

Μινώταυρος
Το διαβάζω και απορώ... Κάνατε δεύτεροι τα θαύματα τα 4 και θέλετε και βραβείο ? Τόσα άτομα συμμαχία είστε δεν το ήξερε κανείς ότι μια φορά βγαίνει ο Νικητής του Κόσμου? Πριν ξεκινήσετε να παίζεται διαβάστε λίγο τους κανόνες και το WIKI διαφορετικά όλο θα ρωτάτε.


Αγαπητε το γραφει επανω, διαβασε τους κανονες οπως ηταν πριν αλλαχτουν. Επειδη διαβασαμε τους κανονες και ελεγε οτι οποιος φτιαχνει τα θαυματα παιρνει και το αναλογο βραβειο, δεν μιλουσε για πρωτος ή δευτερος. Ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει αλλα ισχυει οτι λενε οι κανονες (προτου αλλαχτουν βεβαια).

Συμφωνω με τον mianatis29 απολυτα!

Οσο για το σχολιο της εικονας δεν ημουν ποτε νικητης να το γνωριζω, γνωριζα οτι διαβαζα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

djvasar

Ξιφομάχος
Επειδη εγω ειμαι αγραμματος και δεν ξερω να μιλαω τοσο ομορφα οσο οι προλαλήσαντες μας λετε δηλαδη με λιγα λογια πως αν καποια συμμαχια παρει πρωτη τα θαυματα σε εναν κοσμο ας πουμε τους πρωτους μηνες, πιο καλα να πατησουμε διαγραφη και να παμε στους επομενους κοσμους...γτ το ενδιαφερον της πρωτιας χαθηκε..οπως τα χρηματα και ο χρονος καποιων παιδιων .αυτη ειναι η στρατηγικη της εταιρειας?ποιο το κινητρο στο να συνεχισουν?γνωριζουμε απαντες πως το κινητρο ειναι παντα το επαθλο απο την στιγμη λοιπον που αυτο χανεται ποιος ο λογος να συνεχισουμε εκει? σκεφτητε καποιοι πως αν γινει αυτο σε ολους τους κοσμους και κλεινει ο ενας μετα τον αλλο ποσοι κοσμοι ακομα θα ανοιχτουν και ποσοι θα συνεχισουν να παιζουν το παιχνιδι αν γινονται τετοια λαθη?για να μην αναφερω και αλλα πολλα γιατι το ποστ αυτο δημιουργηθηκε για αλλο γεγονος..

Συνεπως συμπασχω και συμφωνω με τον maniatis29
 

DeletedUser13963

Guest
Καλησπερα και απο 'μενα.

Διαβασα και θα γραψω με βαση αυτα που καταλαβα,συγγνωμη αν ειμαι καπου λαθος...

Στον πινακα δοξας,(ετσι λεγεται αν δεν κανω λαθος) το λεει ξεκαθαρα οπως εδειξε ο knightmare πιο πανω οτι νικητης του κοσμου εχοντας χτισει πρωτος τα 4 θαυματα ειναι ενας..Και ετσι πρεπει να ειναι καθως πιο το κερδος της συμμαχιας που τα εφτιαξε πρωτη?Δεν θα πρεπει να κερδισει και αυτη κατι?

Μετα σαφως και δεν ειναι λογος καποιος να τα σταματησει να παιζει καθως με βαση τον ιδιο πινακα κιολας λεει οτι τα 7 μπορουν να τα χτισουν πανω απο μια συμμαχιες,οποτε οι συμμαχιες που δεν εχτισαν πρωτες τα 4 μπορουν να κανουν αργοτερα τα 7.Οποτε και εσεις σαν συμμαχια κανατε τα 4,οποτε στοχος σας πρεπει να ειναι τα 7...

Την κορωνα επισεις την παιρνεις στα 7 και οχι στα 4 θαυματα.

Οσον αφορα το θεμα του κειμενου στο wiki,,ηταν οπως ειπαν και πανω γραμμενο παντα ετσι,ως μεταφαρση του αγγλικου κειμενου,και αλλαξε για να λυθουν οι οποιες παρεξηγήσεις οπως αυτη εδω..Χωρις ομως να σημαινει οτι αλλαξαν και οι κανονες,απλα εδωσαν την καταλληλη εξηγηση..

Παντα ετσι το θυμαμαι το παιχνιδι και δεν βλεπω κατι να εχει αλλαξει,προφανως και θεωρεις φιλε μου manatis29 οτι ειστε μοναδικη περιπτωση και ''σπανια'' γιαυτο δεν ξανα εγινε τετοιο θεμα,αλλα εγω σου λεω οτι δεν εγινε ξανα τετοιο θεμα καθως γνωριζουμε το πως παει το πραγμα.Και αν δεν ειναι τοσο προφανες απο το wiki,ακομα και με βαση λογικης ο πρωτος που χτιζει τα θαυματα εχει το βραβειο,καθως ειναι ενα επιτευγμα,παρολα αυτα κανεις δεν σου ειπε οτι δεν μπορεις να πας μετα για την 7αδα,που νομιζω οτι ειναι και ο μεγαλυτερος στοχος...

Αυτα απο μενα...
 

DeletedUser

Guest
Φίλε maniatis29, δες το σαν ένα αγώνα δρόμου, όλοι τρέχουν για το χρυσό, αλλά μόνο ένας το παίρνει
 

DeletedUser15302

Guest
Πάντως παλιός παίκτης του grepolis μου είπε ότι έχει δοθεί το ανάλογο παράσημο στους κόσμους Pi , Lamda και Epsilon σε δύο συμμαχίες.
Στον Pi μάλιστα μου είπε ότι το πήρε ο ίδιος. Μιλάμε πάντα για το παράσημο των 4 θαυμάτων.
Δεν ξέρω αν μπορώ να το ψάξω αλλά θα ήθελα μια ειλικρινή απάντηση εδώ από παλαιότερους παίκτες ή την διαχείριση.
 

DeletedUser15302

Guest
Μου απάντησε διαχειριστής σε ανάλογη ερώτηση και μάλλον είχε μπερδευτεί ο παίκτης. Δεν βλέπω να έχει δοθεί το παράσημο του νικητή σε 2 συμμαχίες κάπου αλλά θα ξαναρωτήσω.
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Υπάρχουν εργαλεία-βοηθήματα για το παιχνίδι και δυστυχώς δεν κάνετε χρήση αυτών.

1ο Εργαλείο - Forum
Πιο συγκεκριμένα, Ανακοινώσεις της κοινότητας που είναι το αρχείο για όσες συμμαχίες έχουν λάβει τα βραβεία των Νικητών και των Κυρίαρχων.

2ο Εργαλείο - Πίνακας Δόξας
Το ίδιο με το παραπάνω, εκεί αναφέρει και τους παίκτες, για τη περίπτωση των Νικητών

Τι άλλες αποδείξεις θέλετε να σας παραθέσουμε, ότι καμία συμμαχία δε μπορεί να λάβει το βραβείο του νικητή για 2η φορά και πως ανέκαθεν αυτό ίσχυε και ότι δεν άλλαξαν οι προϋποθέσεις στη δική σας περίπτωση;

[/kni]
 
Κορυφή