[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] ΜΠΗΚΕ Η ΝΕΑ ΔΙΕΠΑΦΗ

  • Δημιουργός θέματος ilias7mp
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΤΗΣ Ο.Δ Η ΝΕΑ ΔΙΕΠΑΦΗ ΜΠΗΚΕ.
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ.
ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΩΡΑ...(ΤΕΧΝΙΚΗ)
ΤΗ ΜΝΗΜΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ Η ΝΕΑ ΔΙΕΠΑΦΗ ΣΤΟ PC(ΕΛΑΧΙΣΤΟ) ΩΣΤΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΛΑ ΟΚ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6172

Guest
Με την νεα διεπαφη εγιναν και μερικες αλλαγες. Μια απο αυτες ειναι στην γρηγορη μπαρα, εκει παλιοτερα ειχαμε την ΣΥΓΚΛΗΤΟ, ΣΤΡΑΤΩΝΑ, ΛΙΜΑΝΙ, ΑΓΟΡΑ και σε ενα υπομενου την ΑΚΑΔΗΜΙΑ, ΣΠΗΛΙΑ, ΠΑΖΑΡΙ.

Επειδη με βολευε οπως ηταν παλιοτερα θελω να τροποοιησω την γρηγορη μπαρα και να την φτιαξω οπως εγω θελω θα ηθελα καποιος απο τους διαχειρηστες να μας πει πως μπορουμε να το κανουμε.
Για να διορθωσουμε την γρηγορη μπαρα μας ζηταει το ονομα του κτηριου που θελουμε να εχουμε και τον συνεδμο, τον συνδεσμο που θα τον βρουμε ?, μπορει καποιος διαχειρηστης να βαλει σε καποιο σημειο του φορουμ ολους τους συνδεσμους των κτηριων για να μπορουμε να τους εχουμε ολους μαζεμενους και να τροποιησει ο καθενας μας την γρηγορη μπαρα αναλογα με τις επιθυμιες του ?, και γενικως οποιαδηποτε πληροφορια για την αλλαγη της γρηγορης μπαρας (πως φτιαχνουμε υπομενου κλπ)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser8480

Guest
Το προσπαθησα αυτο που λες.Τελικα πηρα εναν συνδεσμο απο τα κτιρια που ειχε η γρηγορη μπαρα και απλα αλλαξα το ονομα του κτιριου και μου το εβγαλε σωστα,
Πχ στο javascript:AcademyWindowFactory.openAcademyWindow() οπου Academy εβαλα Barracks για να εχω τον Στρατωνα στην γρηγορη μπαρα.
Οπως και να χει καλο ειναι να υπαρξει μια λιστα με ολους αυτους τους συνδεσους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6172

Guest
Το προσπαθησα αυτο που λες.Τελικα πηρα εναν συνδεσμο απο τα κτιρια που ειχε η γρηγορη μπαρα και απλα αλλαξα το ονομα του κτιριου και μου το εβγαλε σωστα,
Πχ στο javascript:AcademyWindowFactory.openAcademyWindow() οπου Academy εβαλα Barracks για να εχω τον Στρατωνα στην γρηγορη μπαρα.
Οπως και να χει καλο ειναι να υπαρξει μια λιστα με ολους αυτους τους συνδεσους.


αυτο φιλε μου το εκανα και εγω αλλα με το λιμανι δεν πιανει γι΄αυτο και ζητησα απο τους διαχειρηστες να μας δωσουν ολους τους συνδεσμους
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6172

Guest
εβαλα και δεν γινετε τιποτα, σε εσενα γινετε ?
 

DeletedUser8480

Guest
javascript:DocksWindowFactory.openDocksWindow()

Αυτο εβαλα και λειτουργει
 

DeletedUser6172

Guest
ευχαριστω φιλε μου, προφανως θα ειχα σβησει καποιο γραμμα και δεν επιανε αυτο που εβαζα εγω
 

DeletedUser11388

Guest
δεν χρειάζεται να αλλάξετε κάτι μπορείτε να ανοίξετε λιμάνι και στρατώνα από εδώ.

RQEp1Qj.png
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Θα ανέβει κάποια στιγμή και ως λίστα σε άλλη ενότητα, για την ώρα το ανεβάζω εδω:
[/kni]

Σύγκλητος = javascript:Layout.buildingWindow.open('main')
Σπηλιά = javascript:Layout.buildingWindow.open('hide')
Αποθήκη = javascript:Layout.buildingWindow.open('storage')
Φάρμα = javascript:Layout.buildingWindow.open('farm')
Ξυλοκόπος = javascript:Layout.buildingWindow.open('lumber')
Λατομείο = javascript:Layout.buildingWindow.open('stoner')
Ορυχείο = javascript:Layout.buildingWindow.open('ironer')
Παζάρι = javascript:Layout.buildingWindow.open('market')
Λιμάνι = javascript:Layout.buildingWindow.open('docks')
Στρατώνες = javascript:Layout.buildingWindow.open('barracks')
Τείχος = javascript:Layout.buildingWindow.open('wall')
Ακαδημία = javascript:Layout.buildingWindow.open('academy')
Ναός = javascript:Layout.buildingWindow.open('temple')

Αγορά = javascript:Layout.buildingWindow.open('place',{},'index')
Εξωτερικά Στρατεύματα = javascript:Layout.buildingWindow.open('place',{},'units_beyond')
Προσομειωτής = javascript:Layout.buildingWindow.open('place',{},'Simulator')
Πολιτισμός = javascript:Layout.buildingWindow.open('place',{},'culture')
Έμπορος απ τη Φοινίκη = javascript:Layout.phoenicianSalesman.open()

Αγροτικά χωριά = javascript:Layout.wnd.Create(Layout.wnd.TYPE_FARM_TOWN_OVERVIEWS,"Farming Town Overview");void(0)

 

DeletedUser

Guest
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΠΗΡΑ
ΟΠΟΤΕ ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ
 

DeletedUser4760

Guest
Προσομειωτής = javascript:Layout.buildingWindow.open('place',{},' Simulator')
Ειναι λαθος...Με βγαζει στην Αγορα.....
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΤΗΣ Ο.Δ Η ΝΕΑ ΔΙΕΠΑΦΗ ΜΠΗΚΕ.
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ.
ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΩΡΑ...(ΤΕΧΝΙΚΗ)
ΤΗ ΜΝΗΜΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ Η ΝΕΑ ΔΙΕΠΑΦΗ ΣΤΟ PC(ΕΛΑΧΙΣΤΟ) ΩΣΤΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΛΑ ΟΚ?
[kni]
Είναι ένα browser game και δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις. Ένα σύστημα με 512MB άνετα το σηκώνει.


Τα links που οδηγούν στην αγορά δε λειτουργούν σωστά. Να έχετε υπόψη σας, ότι η λίστα αυτή δε δόθηκε απ την εταιρεία, τα παιδιά απ τον EN την έβγαλαν, οπότε εντός της εβδομάδας θα τα χουμε διορθώσει.

[/kni]
 
Τελευταία επεξεργασία:

BASKETBOY

Άρμα
Έχω 1-2 προβληματάκια μετά την νέα διεπαφή και από όσο ξέρω τα εχουν και άλλοι. Το ένα είναι πως όταν πατάς στον κεραυνό για να ρίξεις καμιά θεϊκή σε πόλη σου και να δεις Θεού πρόσωπο, το παιχνίδι κολλάει πολύ άσχημα. Σε σημείο εκνευριστηκό. Το άλλο είναι πως όταν είσαι σε μια πόλη σου και πας με τα βελάκια (δεξιά ή αριστερά) για να πας στην επόμενη, πολλές φορές σε πετάει στην πρώτη στην λίστα πόλη σου. Προβλέπεται κάτι για αυτά τα προβλήματα?
 

DeletedUser6172

Guest
[kni]
Είναι ένα browser game και δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις. Ένα σύστημα με 512MB άνετα το σηκώνει.


Τα links που οδηγούν στην αγορά δε λειτουργούν σωστά. Να έχετε υπόψη σας, ότι η λίστα αυτή δε δόθηκε απ την εταιρεία, τα παιδιά απ τον EN την έβγαλαν, οπότε εντός της εβδομάδας θα τα χουμε διορθώσει.

[/kni]



καλα ρε παιδια, ειπαμε να κανουμε υπομονη σε οτι αλλαζει στο παιχνιδια αλλα πλεον το κακο παρα εχει γινει.
ενα απλο παιχνιδι ειναι αλλα μαλλον τα 1024mb που εχω εγω δεν το σηκωνουν και οποιος εχει αντιθετη αποψη να ερθει στο σπιτι μου να το τσεκαρει ο ιδιος.
σημερα εσκασα για να στειλω υλες σε πολεις και να χτισω τοιχος, απο εμενα τελος !!!!!, ο ομικρον ειναι ο τελευταιος κοσμος στο grepolis και σε αυτον δεν ξερω αν θα φτασω μεχρι το τελος.
Οι συνεχεις αλλαγες και το φορτωμα με πολλες και διαφορες λειτουργιες μπουκωσαν και χαλασαν το παιχνιδι.
 
Κορυφή