"ΜΙΝΟΤΑΥΡΟΙ"

  • Δημιουργός θέματος Highpriest.
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
"ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΙ"

ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕΤΕ!!!:p

ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΣΤΟΝ Λ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΨΟΥΜΕ ΠΑΛΙ.
ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΖΗΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ

ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΖΑΜΠΑ!!!!:d
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΕΣ ΜΑΧΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ ΤΟΥ ΛΑΜΔΑ ΚΟΣΜΟΥ.
 

DeletedUser

Guest
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΑΥΤΗ ΘΑ ΤΗΝ ΞΕΡΕΤΕ ΣΕ ΛΙΓΟ
ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΤΕ ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΧΕΤΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΣΑΣ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!:d
 

DeletedUser

Guest
Να ενημερωσουμε και τους φιλους μας οτι οι πρωτοι μας αντιπαλοι στον Κοσμο
αυτο δεν ειναι αλλοι απο τους Ghost riders

Τους ευχαριστουμε για την τιμη και ευχομαστε καλες μαχες.

Και να η ομαδα μας στις πρωτες μαχες μας
GB.jpg


ghostbusters-1.jpg


who you gonna call????
call your minotaur!!!!!!
:d:d:d

mino_wc.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1540

Guest
[Nic]"Πω-πω, σκόνη που σήκωσα!",
είπε η μύγα που καθόταν στο πίσω μέρος του άρματος.
Αίσωπος[/Nic]
 

DeletedUser

Guest
[Nic]"Πω-πω, σκόνη που σήκωσα!",
είπε η μύγα που καθόταν στο πίσω μέρος του άρματος.
Αίσωπος[/Nic]

Αλλα αν δεν κανουμε και λιγο χιουμορ δεν εχει ουσια
και παντα το "πειραγμα" ειναι στα πλαισια του καλου και τιμιου παιχνιδιου.
Αυτο εχει σημασια και να παιρναμε ολοι καλα.

Κανεις δεν ειναι τελειος. Ολοι μας εχουμε λεει μια παροιμια τον μαστορα μας

Αλλοι τον εχουν βρει και αλλοι τον ψαχνουν ακομα!!!!!
 

DeletedUser1540

Guest
[Nic]Για τους παίκτες που δεν παίζουν στον Λάμδα κόσμο να δώσουμε μερικά στοιχεία.

Η συμμαχία Μινόταυροι (προφανώς εννοούσε Μινώταυροι) έχει πόλεμο με την συμμαχία Ghost Riders, εξού και η εικόνα των Ghostbusters όπως και το σλόγκαν τους.

Αλλά ενώ ο κύριος Highpriest. μιλάει με εικόνες και όχι με χειροπιαστά στοιχεία, θα αναλάβω εγώ να διευκρινίσω μερικές λεπτομέρειες.

Η συμμαχία των Μινωταύρων βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην ΈΝΑΤΗ(!) θέση της κατάταξης.
Η συμμαχία των Ghost Riders βρίσκεται στην Πρώτη. Η διαφορά στους πόντους φτάνει τους 170.000 πόντους (για να γίνω πιο σαφής έχουμε πάνω από τους τετραπλάσιους πόντους).

Η συμμαχία των Μινωταύρων στην κατάταξη των επιθετικών πόντων αγγίζει την 4 θέση. Οι Ghost Riders είμαστε πρώτοι. Η διαφορά στους επιθετικούς πόντους μάχης είναι περίπου 3300 πόντοι. (Εδώ για άλλη μία φορά έχουμε πάνω από τους τετραπλάσιους πόντους)

Ο πιο επιθετικός παίκτης της συμμαχίας των Μινωταύρων είναι ο ιδρυτής τους highpriest. με 339 πόντους (από τους συνολικούς 907 της συμμαχίας).
Ο πιο επιθετικός παίκτης της συμμαχίας Ghost Riders έχει 329 πόντους μάχης. Επίσης ακολουθούν στις επόμενες 7 θέσεις άλλοι παίκτες της παραπάνω συμμαχίας.

Στην κατάταξη των αμυνόμενων οι Μινώταυροι βρίσκονται στην 10η θέση με 238 πόντους (αφού διώξαν τον/την παίκτη που βαρούσα επανειλημμένα εγώ, μειώνοντας τους κατα 56 πόντους).
Οι Ghost Riders βρίσκονται στην δεύτερη θέση (μάλλον επειδή πιο πολύ δίνουμε ξύλο παρά τρώμε) με 1605 πόντους.

Ο υψηλότερος σε πόντους παίκτης των ΜΙΝΩΤΑΥΡΩΝ έχει 1806 πόντους και βρίσκεται στην 68 θέση.
Ο υψηλότερος σε πόντους παίκτης των Ghost Riders αυτή τη στιγμή βρίσκεται δεύτερος με 3089 πόντους και ακολουθούν παίκτες στην πέμπτη και δέκατη θέση (η μοναδική συμμαχία στον κόσμο που έχει 3 παίκτες στην πρώτη δεκάδα).

Όλα τα παραπάνω έχουν οδηγήσει τους Ghost Riders να δεσπόζουν στην πρώτη θέση των μάχιμων συμμαχιών με 5438 πόντους και να αφήνει τους Μινώταυρους στην τέταρτη θέση με 1145 μόλις πόντους. (ναι καλά μετρήσατε εδώ είμαστε σε πενταπλάσια ποσότητα).

Θα συμβούλευα λοιπόν τον ιδρυτή και συγγραφέα του παρόντος θέματος να περιοριστεί στις πραγματικές περιστάσεις και να σταματήσει να φτιάχνει εικόνες στην ζωγραφική μπας και βρει χρόνο να εκπαιδεύσει τα λιγοστά μέλη του.
Θα δεχόμουν ένα ανάλογο θέμα από μέλος της Πειραϊκής Συμμαχίας μιας και είναι η μοναδική συμμαχία που μας κοντράρει αυτή τη στιγμή αλλά όχι από κάποιους που κάνουν εντύπωση μόνο με ένα παίκτη. Στο τέλος η τόσο μεγάλη εντύπωση που παρουσιάζεις για την συμμαχία σου μπορεί να θεωρηθεί σαν παραπληροφόρηση.
Μην ξεχνάς πως οι ακαδημίες ακόμα δεν έχουν φτάσει το 28ο επίπεδο.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.


Nα ενημερώσω για όσους δεν ξέρουν πως ανήκω στην συμμαχία των Ghost Riders.[/Nic]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Αγαπητε μου φιλε!!!

Απο στατιστικα καλα τα πας.
Ξερω να τα διαβαζω και εγω.
Μιας και ειμασταν οι πρωτοι που σας τιμησαμε σαν εχθρους
θα επρεπε να μας εχετε και λιγο σεβασμο!!!
Η πλακα ειναι παντα καλοδεχουμενη στα πλαισια ενος παιχνιδιου
και αυτου του ειδους πλακα κανουμε.
Πρεπει να υπαρχει χαβαλες και λιγο τζατζαρισμα στα πλαισια ενος
ανταγωνιστικου παιχνιδιου ικανοτητων.

Τωρα εσυ μπορει να μην με ξερεις τοσο καλα και να με παρεξηγεις
αλλα θα δεις και στην πορεια τι εννοω και ποιος ειμαι και ποιοι ειμαστε γενικα σαν συμμαχια γιατι δεν ειμαι μονος μου και αντιπροσωπευω ολα τα μελη της συμμαχιας μου και τα σεβομαι οπως με σεβονται και αυτοι,και αν ο χαβαλες
απαγορευεται να μου το πειτε να το ξερουμε.

Ετσι και για την ιστορια να σου θυμησω μιας και μπορει να μην εισαι
ενημερος οτι ειχα ενα θεματακι με τιτλο "κομιξ"σε αυτο το κακαμοιρο
φορουμ που τοσο αγαπησα με 8.728 εμφανισεις αν σου λεει κατι αυτο.
δες αν θες (http://forum.gr.grepolis.com/showthread.php?t=2892

Στα του παιχνιδιου τωρα, ποτε δεν υποτιμησα κανενα αντιπαλο
ισα ισα που τους αξυμνησα κιολας δημοσια στο κεντρικο φορουμ
και ποτε δεν πηρα πολη "μικρου" παιχτη αλλα κηνυγουσα παντα
τους πιο ικανους και "μεγαλους"!!!
δες παλι αν θες http://forum.gr.grepolis.com/showthread.php?t=2365

οποτε αν οπως λες:
"Ο πιο επιθετικός παίκτης της συμμαχίας των Μινωταύρων είναι ο ιδρυτής τους highpriest. με 339 πόντους (από τους συνολικούς 907 της συμμαχίας).
Ο πιο επιθετικός παίκτης της συμμαχίας Ghost Riders έχει 329 πόντους μάχης. Επίσης ακολουθούν στις επόμενες 7 θέσεις άλλοι παίκτες της παραπάνω συμμαχία"


Περιμενε να δεις την συνεχεια!!!!

Και για την ενημερωση σου...
Ποτε δεν θελαμε και δεν θελουμε να ειμαστε η συμμαχια
με τα περισσοτερα μελη και με ακαδημιες.
μας φτανει να ειμαστε μια καλη ομαδα και να περναμε καλα!!!
Αυτοι που ξερουν οτι δεν ειναι ικανοι φροντιζουν να γινουν πολλοι
και απο την κορυφη ερχετε η κατρακυλα πολυ ευκολα

Καποιος ειπε μια κουβεντα καποτε:
Το να βγεις στην κορυφη ειναι ευκολο
το δυσκολο ειναι να παραμεινεις και εχουμε δει εδω
παρα πολλα παραδειγματα.


Οσο για τις καταταξεις μπορεις να ασχολησε οσο θες
εγω μια μονο καταταξη με ενδιαφερει και αυτη ειναι του
καλυτερου επιθετικου παιχτη.

Αλλα αν εισαι καλος και στα μαθηματικα κανε την αναλογια
183 που εισαστε εσεις τα φαντασματακια με 53 που ειμαστε εμεις
Ετσι βγαζουν τα στατιστικα φιλαρακι!!!;)

Καλη συνεχεια και παντα καλοδεχουμενες οι οποιες παρατηρησεις σου
και σχολια αν εχεις να κανεις.
Ευχαριστουμε για την επισημανση σου.

Φιλικα παντα και με σεβασμο!!!

Highpriest.

Υ.Γ (αν καναμε και κανενα λαθος ορθογραφικο μπορεις να μας ενημερωσεις ξανα. ευχαριστουμε και παλι!!!)
 

DeletedUser1540

Guest
[nic]Χαίρομαι που μου απάντησες.

Ο χαβαλές είναι αποδεκτός αρκεί να μην θίγεις τις συμμαχίες των άλλων. Τότε δεν κάνεις χαβαλέ αλλά προκαλείς. Προσωπικά προτιμώ να συνομιλώ με χειροπιαστά στοιχεία και όχι με φανταστικά. Το τι θα γίνει στο μέλλον δεν το ξέρεις. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πιθανολογήσεις και τα στατιστικά δεν στηρίζουνε την άποψη σου.
Από την κορυφή όντως εύκολη είναι η κατρακύλα αλλά μην ξεχνάς πως έχει και ωραία θέα.

Τις συγκρίσεις ανάμεσα σε πλήθος παικτών και πόντους μπορείς να τις κάνεις και μόνος σου. Πάλι δεν θα σε συμφέρουν. Φαίνεται αυτό και από τα στατιστικά που είπα. Ίσως θα 'πρεπε να τα διάβαζες αναλυτικότερα.

Η υποτιθέμενη τιμή που μας κάνατε χρίζοντας μας εχθρούς σας δε με αναγκάζει να σε σεβαστώ περισσότερο από όσο σέβομαι τους συμμάχους μου ή τις άλλες ουδέτερες συμμαχίες. Σέβομαι τους παίκτες που με σέβονται και αν κρίνω από το προφίλ της συμμαχίας σου και κρύες εικόνες που δημιουργείς δε φαίνεται να μας σέβεσαι τόσο. Δεν πορώνομαι με την συμμαχία μου. Να φανταστείς σε προηγούμενο κόσμο ήμασταν αντίπαλοι. Ωστόσο η συμπεριφορά σου δε μου εμπνέει συμπάθια προς το πρόσωπο σου. Μακάρι αυτό να αλλάξει. Ο μόνος λόγος που σας "κοκκινίσαμε" ήταν για να επικεντρωνόμαστε στις επιθέσεις μας και σε κάποιους άλλους εκτός από τους Πειραϊκούς (άλλωστε δεν ξεχωρίζεται και τόσο έχοντας 90 άτομα).

Το να επικεντρώνεσαι στην προσωπική σου ανάδειξη μέσω της κατάταξης επιθετικότητας δεν σε τιμά και τόσο σαν ιδρυτή συμμαχίας δε νομίζεις;
Αν πάλι πιστεύεις πως η προσωπική σου άνοδος στην κατάταξη εκείνη θα βοηθήσει την συμμαχία σου τότε καλό είναι να κρατήσεις τα μέλη που θα μπορείς να βοηθήσεις στα γύρω νησιά και να τα στείλεις τα άλλα σε κάποια άλλη συμμαχία δεν φταίνε σε τίποτα οι αρχάριοι παίκτες που μπήκαν στην συμμαχία σου να δουν την πυξίδα.

Όσο για την ορθογραφία θα πρόσεξες πως έσβησα το ειρωνικό σχόλιο και ζητώ συγγνώμη για αυτό, το έγραψα πάνω στην αγανάκτηση μου. Ο μόνος λόγος που τόνισα το λάθος σας είναι για να το διορθώσετε.[/Nic]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Πολυ καλα τα λες
και δεν αναγκαζω κανενα να με συμπαθει η οχι
αλλα κανε μας αν μπορεις και μια ενημερωση για την
γρηγορη και καλη αναπτυξη σου κιολας.

NickTheGreek23 2714 πόντοι 1 πόλη (σημερινη καταταξη)

Να μας ελεγες ετσι για να σε μαθει και σενα ο κοσμος οπως με ξερει και εμενα Την ιδιοτητα σου στο Game σαν Admin και αν εχεις δωρεαν premium?
Ποσοι Admin εχετε στην συμμαχια σου?
Μερικα απο τα παιδια τα ξερω.
Οχι πως αυτο αλλαζει κατι η σας κανει πιο "αξιους" σαν αντιπαλους,
μιας και απο οτι σε ειδα εισαι πολυ καλος στο να ενημερωνεις κοσμο?
Τι λες???

Και απορω μονο σε ενα πραγμα.

Γιατι απαντας εσυ και οχι καποιο Ιεραρχικο μελος απο την Συμμαχια σου?
Αυτο ειναι μια απορια αλλα οχι πως θα ηθελα και καμια απαντηση.

Μιας και λοιπον δεν σου ειμαι και συμπαθης (τι να κανουμε??)

θα μπορουσες αφου απαντησεις , αν θελεις βεβαια, να τα πουμε με προσωπικα μηνυματα αν ηθελες κατι μιας και βλεπω οτι κατι εχεις να πεις.
 

DeletedUser1096

Guest
τελικα αυτος ο κοσμος μου αρεσει!!!

θα βαλω πρεμιουμ τελικα!!!!:helm_wink
 

DeletedUser1096

Guest
Όσο για την ορθογραφία θα πρόσεξες πως έσβησα το ειρωνικό σχόλιο και ζητώ συγγνώμη για αυτό, το έγραψα πάνω στην αγανάκτηση μου. Ο μόνος λόγος που τόνισα το λάθος σας είναι για να το διορθώσετε.

καλα εκανες!!!
αλλα δεν ειναι εναντια στους κανονες του παιχνιδιου να ασχολουμαστε με την ορθογραφια των αλλων?
:):p:):p
 

DeletedUser1540

Guest
[Nic] Δεν ξέρω αν το πρόσεξες αλλά δεν είμαι admin. Είμαι Wiki Moderator. Το μόνο προτέρημα μου απέναντι στους άλλους παίκτες είναι το δώρο που κάνει η εταιρία σε χρυσό για την εθελοντική μου εργασία. Και οι άλλοι 2 admin που βρίσκονται στην συμμαχία έχουν το ίδιο πλεονέκτημα. Καιρός είναι πλέον οι παίκτες να καταλάβουν πως οι admins δεν έχουν κανένα απολύτως δικαίωμα στον κόσμο που παίζουνε. Ο μόνος λόγος της γρήγορης ανάπτυξης μου είναι οι πολλές ώρες στο παιχνίδι και το χρυσό. Το ότι είμαι στην ομάδα διαχείρισης δεν το επισήμανα γιατί νομίζω πως το δείχνει η έντονη γραμματοσειρά στο όνομα μου και ίσως και ο τίτλος που γραφεί "WIKI MODERATOR" από κάτω.

Ο λόγος που απαντάω εγώ είναι γιατί εμένα πείραξε το θέμα σου. Η ηγεσία μπορεί να μην το έχει προσέξει καν.[/Nic]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Ευχαριστω για την απαντηση σου και ξερω πολυ καλα
αν εχουν οι admin δικαιωμα η οχι στο παιχνιδι στον κοσμο
οπου μπορουν και παιζουν.
Αυτη την "καραμελα" που πολλοι "γλυφανε" και λεγανε
ημουν εγω ο πρωτος που ειπε - αρκετα-
Αν σε πειραζει τοτε η "διαφημηση που κανω για την Συμμαχια μου
απλα μην "αγορασεις".
Πως πας σε ενα Σουπερμαρκετ και λες αντι να παρω πχ την ταδε
κολα θα παρω την αλλη μα και αυτη κολα ειναι?
Ετσι λοιπον σε καποιους αρεσουν καποια πραγματα και σε καποιους
αλλους δεν τους αρεσουν.
Απλα πραγματα μην τα κανουμε δυσκολα και νομιζω οτι εχουμε ξεφυγει απο
το θεμα του νηματος που δεν ειναι αλλο απο το αν διαφημηστουμε ελευθερα
οπως γραφει και στον τιτλο του.
"Στρατολογήσεις Εδώ διαφημιστείτε ελεύθερα"

Ετσι δεν ειναι?????????????

Σε ενα λοιπον πολεμικο παιχνιδι αρκετα πραγματα ειναι στρατηγικα και αναγκαια και επειδη εχω παιξει σε αρκετα και εχω μια τεραστια εμπειρια
θα σου πω ενα πραγμα για να τελειωνει το θεμα μας

Παιξε το παιχνιδι σου οπως κανουμε ολοι και η πορεια του καθενος μας
καταγραφετε και τα πολλα λογια ειναι φτωχεια.
 

DeletedUser1540

Guest
[Nic]Καλώς. Καλή συνέχεια και καλές μάχες.[/Nic]
 

DeletedUser

Guest
Ευχομαι το ιδιο και σε σενα.
Καλες μαχες και να σαι καλα!!!
 

DeletedUser159

Guest
Διαβάζοντας όλα τα παραπάνω και κρίνοντας κυρίως απο τον χαρακτήρα της γραφής και όχι του παιχνιδιού ας μου επιτραπεί μια παρέμβαση.
Μιας και ζητήθηκε
(Γιατι απαντας εσυ και οχι καποιο Ιεραρχικο μελος απο την Συμμαχια σου?
Αυτο ειναι μια απορια αλλα οχι πως θα ηθελα και καμια απαντηση.)

Μερικά πράγματα λοιπόν είναι λίγο πολύ προβλεπόμενα.
Είσαστε μια συμμαχία, που παίζετε μαζί σε άλλους κόσμους και είπατε να έρθετε και εδω.
Ενας πολύ καλός τρόπος λοιπόν να προσεγγίσετε άτομα, είναι και η ευθέως και χωρίς ουσιαστική αιτιολογία, εναντίωση στην πρώτη συμμαχία.
Συμπεριφορές δηλαδή του τύπου "Ρομπέν Των Δασών"
Ελάτε σε μας αντι στην Πρώτη και ύπουλη συμμαχία.Εξ ου και η επίθεση που έγινε σε όλους μας για ένα πολύ καλό και ειλικρινές μήνυμα πρόσκλησης.

Οπως είπα ingame και σε έναν άλλο παίχτη συμμαχίας που το πρώτο μήνυμα που έλαβα ήταν "Γεια, μόλις δημιουργήθηκε άλλη μια συμμαχία που με την σειρά της σας εναντιώνεται) του είπα:

Δυστυχώς αποδεικνύεται ότι και αυτός ο κόσμος έχει αρκετές συμμαχίες με ηγεσίες χωρις Μπάλες(ζητώ συγνώμη για την έκφραση). Θα προτιμούσα να μου πέιτε ΟΛΟΙ οτι ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ και σας κάνω επίθεση παρα να βρίσκεται κάθε φορα φτηνές δικαιολογίες.

Γιατι οι δικαιολογίες σας είναι κάτι λιγότερο απο φτηνές.Είναι πολεμικό παιχνίδι,δεν χρειάζεσαι δικαιολογία για να κηρύξεις πόλεμο.

Το ότι μπορεί να παίζουν στην συμμαχία 2-3 άτομα του ΤΕΑΜ δε λέει κάτι και ο τρόπος που το εκθέτεις υπονοείς κάποιες κατηγορίες προς άτομα και σύνολο ατόμων χωρις υπόσταση και έμπρακτα επιχειρήματα γιαυτο καλύτερα να μην προσπαθείς να κερδίσεις εντυπώσεις με αυτον τον τρόπο.Συνέχισε όπως έκανες μέχρι τωρα.

Ρομπεν των Δασων.

Με ιδιαιτερη τιμή για την ΟΜΑΔΑ των Ghost Riders.
angalt
ΙΔΡΥΤΗΣ
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή