Λαθος+ερωτηση

isengard

Μινώταυρος
Παιδια μηπωσ γνωριζει κανεις γιατι με εμποδιζει να στειλω υποστηριξη σε εναν και λεει οτι εχω κοινη συνδεση μαζι του χωρισ ομως να εχω αλλα εκεινος μπορει να στειλει υποστηριξη
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Διάβασε καλύτερα τι γράφει το μήνυμα που σου βγάζει ή κάνε μια εικόνα να το διαβάσουμε εμείς και να σου εξηγήσουμε τι συμβαίνει. [/8EA]
 

isengard

Μινώταυρος
Κοιτα φιλε φοτο δεν μπορω να βγαλς διοτι κραταει λιγα δευτερολεπτα μου λεει Λογω κοινοχρηστης συνδεσησ στο δυαδικτιο η δυνατοτητα αλληλεπιδρασεισ με αυτον τον παιχτει εχει απενεργοποιη8ει για 36 ωρεσ
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Αυτό το μήνυμα σημαίνει, ότι ο παίκτης με τον οποίον παίζεις υπό κοινή σύνδεση, δηλωμένη ή αδήλωτη (αν είναι αδήλωτη σύντομα περίμενε την καμπάνα), έχει επιδράσει με κάποιον τρόπο στον παίκτη που προσπαθείς να κάνεις κάποια ενέργεια.[/8EA]
 

isengard

Μινώταυρος
Εκει ειναι το θεμα εγω δεν μπορω να του στειλω υποστιριξη και δεν εχω κοινη συνδεση μαζι του αλλα εκεινοσ μπορει ξερεισ γιατι?
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Ας τα πάρουμε από την αρχή, διάβασε όμως προσεκτικά, γιατί έχω να μαγειρέψω κιόλας και να πλύνω και τα πιάτα και δεν μπορώ να σου απαντώ εφ' όρου ζωής:
Παίζεις με κάποιον άλλον παίκτη υπό κοινή σύνδεση, είτε δηλωμένη είτε αδήλωτη (αν είναι αδήλωτη σύντομα θα φάτε καμπάνα, οπότε φροντίστε να τη δηλώσετε). Αυτός ο κάποιος έκανε μια ενέργεια (ίσως υποστήριξη, ίσως εμπόριο κλπ) με τον παίκτη στον οποίον προσπαθείς να στείλεις εσύ υποστήριξη. Το σύστημα αυτόματα προστατεύει τους παίκτες υπό κοινή σύνδεση από τέτοιες πατατιές για να μην τρώνε καμπάνα με το παραμικρό. Όταν ένας παίκτης που μοιράζεται την σύνδεση με κάποιον άλλον, κάνει μια ενέργεια σε κάποιον τρίτο παίκτη, ο έτερος της κοινής σύνδεσης μπορεί να ενεργήσει επί του τρίτου παίκτη μόνον μετά την πάροδο 48 ωρών. Ο τρίτος παίκτης μπορεί να ενεργήσει και επί των δύο υπό κοινή σύνδεση παικτών μιας και ουδόλως ευθύνεται ούτε υποχρεούται να γνωρίζει αν υπάρχει κοινή σύνδεση.
Αν δεν κατάλαβες ούτε τώρα, κάνε αίτηση υποστήριξης. [/8ea]
 

DeletedUser

Guest
Ας τα πάρουμε από την αρχή, διάβασε όμως προσεκτικά, γιατί έχω να μαγειρέψω κιόλας και να πλύνω και τα πιάτα και δεν μπορώ να σου απαντώ εφ' όρου ζωής:

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΘΕΑΓΕΝΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΣΕ ΜΥΝΗΜΑ.

ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΟ ΠΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2573

Guest
φιλε θεαγενη εδω ειμαι παλι.

για να σου βαλω ενα ποιο δυσκολο να μου πεις.

με βαση το παιχνιδι βαζοντας κοινη με καποιον αλλον παιχτη ,μπορεις να στειλεις αμυνες μετα απο 48 ωρες.
ολα καλα ως εδω.

εγω ρωταω κατι ακομα.αν ο ενας λογαριασμος στειλει αμυνες και δεν τις παρει πισω .μετα απο 48 ωρες στειλει και ο αλλος τι κανουμε ?

δλδ μπορει ο ενας λογαριασμος να "μπαζωσει " με ολες τις αμυνες του αρκετες πολεις και μετα ο αλλος να παιζε στο χαλαρο και να στελνει οπου θελει ?

το ιδιο μπορει να γινει και με τους "παρατηρητες" ? (που λες και εσυ)

ανοιγω πορτα τωρα και το ξερω ;)
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Σε κάθε περίπτωση είναι παράβαση κανόνων και ο σκοπός μας ας μην είναι να τηρούμε τους κανόνες για να μην τιμωρηθούμε, αλλά για να αισθανόμαστε ότι παίζουμε Grepolis. [/8ea]
 

DeletedUser2573

Guest
και εγω σου λεω οτι δεν ειναι.αν ηταν θα το απαγορευε το ιδιο το παιχνιδι.

ξερεις πολυ καλα οτι ειμαι απο αυτους που το πολεμαω οσο μπορω.
απο εκει και περα σου κανω πασα το θεμα οχι για να στο παιξω πονηρος αλλα για να βρεθει λυση και σε αυτο.

παιζω σε εναν κοσμο που εχει 800 ενεργους με 500 διπλους λογαριασμους.
οσο δεν μπορουν να μας κερδισουν στα ισια θα μας παιζουν ετσι.
ξερετε ολοι πολυ καλα ποιοι ειναι .απλα δεν εχετε ακομα τα μεσα για να τους πεταξετε μια και καλη.

μακαρι το παιχνιδακι να το εβλεπαν και αλλοι σαν και εμενα.οι ποιο πολλοι παντοφλες μπαινουν για να το παιξουν μαγκες σε αβουλα παιδια.
εγω το βλεπω ετσι απλα .
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.
 

DeletedUser

Guest
και εγω σου λεω οτι δεν ειναι.αν ηταν θα το απαγορευε το ιδιο το παιχνιδι.

ξερεις πολυ καλα οτι ειμαι απο αυτους που το πολεμαω οσο μπορω.
απο εκει και περα σου κανω πασα το θεμα οχι για να στο παιξω πονηρος αλλα για να βρεθει λυση και σε αυτο.

παιζω σε εναν κοσμο που εχει 800 ενεργους με 500 διπλους λογαριασμους.
οσο δεν μπορουν να μας κερδισουν στα ισια θα μας παιζουν ετσι.
ξερετε ολοι πολυ καλα ποιοι ειναι .απλα δεν εχετε ακομα τα μεσα για να τους πεταξετε μια και καλη.

μακαρι το παιχνιδακι να το εβλεπαν και αλλοι σαν και εμενα.οι ποιο πολλοι παντοφλες μπαινουν για να το παιξουν μαγκες σε αβουλα παιδια.
εγω το βλεπω ετσι απλα .
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.
Αυτό δε γίνεται μόνο στον κόσμο που παίζεις . Αυτό γίνεται και στον δέλτα . Και έγιναν και χειρώτερα . Μπήκαν σε λόγαριασμό , πάτησαν επανεκκίνηση . Αυτά σε όλους τους κόσμους γίνονται . Σχεδόν τα 3/4 το παικτών σε κάθε κόσμο έχουν διπλοτριπλούς λογαριασμούς . Και όπως λες κι εσύ προσπαθούν να το παίξουν κάποιοι . Δυστυχώς όμως δε γίνεται κάτι !!!
 

isengard

Μινώταυρος
Φιλε ευχαριστω αλλα δεν μου ελεισεσ την απορια γιατι δεν μπορω να τον βοιθισω και τωρα μου ξαναγινεται με εναν 4 ασχετο παιχτη που θελω να στειλω υποστηριξη και δεν μπορω μιπος επειδη του εστειλε αυτος που εχω κοινη συνδεση του εστειλε αμυνεσ εγω δεν μπορω?
 

DeletedUser

Guest
Αυτό δε γίνεται μόνο στον κόσμο που παίζεις . Αυτό γίνεται και στον δέλτα . Και έγιναν και χειρώτερα . Μπήκαν σε λόγαριασμό , πάτησαν επανεκκίνηση . Αυτά σε όλους τους κόσμους γίνονται . Σχεδόν τα 3/4 το παικτών σε κάθε κόσμο έχουν διπλοτριπλούς λογαριασμούς . Και όπως λες κι εσύ προσπαθούν να το παίξουν κάποιοι . Δυστυχώς όμως δε γίνεται κάτι !!!
Η λύση είναι μία και έχω πει την άποψή μου αρκετές φορές. Να κλείνουν οι κόσμοι. Έχουν ανοίξει πάρα πολλοί. Δεν μπορεί ο γαμμα πχ να παραμένει ανοιχτός. Και νικητή έχει βγάλει και τα πάντα όλα. Από κει και πέρα, εγώ ακόμα και καταγγελίες σε λογαριασμούς της συμμαχίας μου είχα κάνει όταν ήμουν ιδρυτής σε συμμαχία στον gamma, με στόχο να την καθαρίσω από τους διπλούς λογαριασμούς.
Στον Xi τα πράγματα είναι διαφορετικά. Αλλά νομίζω ότι χρειάζεται και από την εταιρεία μεγαλύτερο ενδιαφέρον στο να έχει πιο έτοιμους και μελετημένους διαχειριστές στο παιχνίδι. Έτσι ώστε όχι απλά να τιμωρούνται οι παραβάτες, αλλά να υπάρχει και μεγαλύτερο ενδιαφέρον σε σχέση με την ενημέρωση παιχτών για τους κανονισμούς και την τήρησή τους. Δεν μπορεί να ρωτάνε παίχτες πράγματα σε σχέση με παραβάσεις εν αγνοία τους και να μην παίρνουν απαντήσεις, ή να τους απαντάνε ότι να ναι οι διαχειριστές και να τρώνε μόνιμο μπαν από άγνοια λογαριασμοί που για να φτιαχτούν έχει δαπανηθεί χρόνος και χρήμα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή