Κοσμος ΙΟΤΑ

  • Δημιουργός θέματος spanian77
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Αρκετο καιρο τωρα ο κοσμος Ιοτα τις μεσημεριανες ωρες 15:00-17:00 αλλα ΕΙΔΙΚΑ τις βραδυνες απο 20:00 μεχρι 23:00 κανει πολλα κολημματα,καθυστερει να ανοιξει οποιοδηποτε παραθυρο,ολο κλεψυδρα..κλεψυδρα και παλι κλεψυδρα..σε πολυ εκνευριστικο σημειο.Εχει πολλους παιχτες αλλα δεν ειναι πιο ο κοσμος με τους πιο πολλους παιχτες για να δικαιολογειται κατι τετοιο.
Εχω στειλει επανειλημμενα μηνυμα στην υποστηριξη αλλα το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να το μεταφερουν στους τεχνικους του παιχνιδιου..
Δεν ειμαι ο μονος που εχει το προβλημα καθω κι αλλους παιχτες που ρωταω αντιμετωπιζουν κι αυτοι καθυστερησεις τις ιδιες ωρες.
Πως γινεται ρε παιδια να μην κανουν κατι να φτιαξουν λιγο την ταχυτητα ενος υπαρχοντος κοσμου και ανοιγουν κι αλλους...
Και δεν φταιει κατι στο συστημα μου,ολα τα αλλα online games πανε μια χαρα και ξερω να αντιμετωπιζω προβληματα του τυπου cookies κλπ...
(Επισης η πιο γρηγορη λυση φαινεται να ειναι για μενα μονο το refresh της σελιδας..παιρνει λιγα δευτερολεπτα αλλα μετα ΙΣΩΣ καταφερω να κανω πχ καποιο εμποριο χωρις κολληματα-λεμε τωρα-)

Τετοια καθυστερηση αλλα και τετοια αντιμετωπιση απο τους τεχνικους ειναι απλα...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!!

Με καθε εκτιμηση προς αυτους που προσπαθησαν(μαλλον)να κανουν οτι μπορουν χωρις ομως να καταφερουν κατι.

Θα ηθελα να απαντησετε κι αλλοι παιχτες που σας εχει εξοργισει αυτη η κατασταση..

Ευχαριστω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
οντως

εγω στην αρχη νομιζα οτι ηταν προβλημα της συνδεσης μου ομως τωρα που το λετε κι εσεις μαλλον δεν ειναι

το παιχνιδι ειναι στρατηγικο κι το καθε δευτερολεπτο μετραει
 

DeletedUser

Guest
Καλα..

Ειδικα τωρα,τετοια ωρα που μιλαμε, θα ειμαι τυχερος αν καταφερω να κανω μια λεηλασια απο αγροτικο..τι λεμε τωρα,να χρειαστει να παιζεις με τα δευτερολεπτα για αμυνες κ επιθεσεις...


Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο !!!!
 

DeletedUser

Guest
Θα ηθελα να απαντησετε κι αλλοι παιχτες που σας εχει εξοργισει αυτη η κατασταση..

[kin]Θα συνιστούσα να κάνεις έναν έλεγχο στη σύνδεσή σου, ή να χρησιμοποιήσεις ένα πιο γρήγορο browser. Στην πραγματικότητα είναι ελάχιστοι οι χρήστες που αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα στο παιχνίδι. Συνήθως όταν υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση, η Ομάδα Διαχείρισης το αντιλαμβάνετε αμέσως και ενημερώνει τους τεχνικούς.[/kin]
 

DeletedUser

Guest
.....

Ευχαριστω για τις συμβουλες αλλα η συνδεση μου παει μια χαρα (δοξα το θεο)και χρησιμοποιω το Chrome της Google .Και γιατι στον ΚΑΠΠΑ που επαιξα για λιγο διαστημα ή σε πιο παλιους κοσμους Ζητα,Θητα δεν ειχα τετοιου ειδους προβληματα?

Καλα,οτι ειναι λιγοι οι παιχτες που αντιμετωπιζουν προβληματα δεν το νομιζω,απλα ισως δεν τους ενοχλει τοσο..
kinder το θεμα ειναι οτι γινεται συγκεκριμενες ωρες καθε μερα προφανως οταν εχουν μπει αρκετοι παιχτες συγχρονως ''κρεμαει'' το παιχνιδι..και το τονιζω,ιδιες ωρες καθε μερα(και δεν κρεμαει οχι η συνδεση μου..το εχω τεσταρει αυτο)

Καλα παντως,αν ειμαστε λιγοι αυτοι που εχουμε προβλημα τοτε παω πασο.Εγω το αναφερα ομως γιατι το ειδα σαν προβλημα ''μπουκωματος'' ενος σερβερ εν΄ωρες αιχμης....
 

DeletedUser

Guest
Δεν γνωρίζω αν είναι λίγοι ή πολλοί οι χρήστες που έχουν παρόμοια προβλήματα. όμως ανήκω κι εγώ σε αυτούς που έχουν. Δεν τίθεται θέμα cookies, browser κτλ., και όπως είπε ο spartian77 συμβαίνει τον τελευταίο καιρό τις ίδιες συγκεκριμένες ώρες. Χθες έστειλα μια επίθεση 14 λεπτά μετά τον χρόνο που έπρεπε ενώ προσπαθούσα από 4-5 λεπτά πριν την ώρα που έπρεπε. 20 λεπτά καθυστέρηση δλδ....Απελπισία και απογοήτευση σχηματίστηκαν στο προσωπό μου όταν ακύρωνα την επίθεση που έστειλα.
 

DeletedUser

Guest
Κι αλλοι εχουν προβληματα..

Κι αλλοι μαθαινω οτι εχουν τα ιδια πορβληματα και εχουν στειλει κι αυτοι αιτημα στην υποστηριξη αλλα το ιδιο τους γραφουν,οτι εχουν ενημερωσει τους τεχνικους..αποτι καταλαβα δεν μπορουν να κανουν τιποτα παρα να ανοιγουν κι αλλους νεους κοσμους μπας κ χαλαρωσει ο κοσμος Ιοτα κ δουμε ασπρη μερα αυτοι που μενουμε πισω.
Πως γινεται ρε παιδια να ειναι μονο συγκεκριμενες ωρες οπου σιγουρα ειναι οι πιο πολλοι εκεινες τις ωρες online κ μετα(ειδικα μετα τις 12 το βραδυ)να πηγαινει σφαιρα ο ΙΟΤΑ ?

Πιστευω θα ηταν πιο ευλογο αν ειχαμε μια απαντηση του στυλ:"Παιδες ετσι θα ειναι ο σερβερ,δεν μπορει να γινει κατι,οποιος θελει συνεχιζει" παρα αυτο το παπαγαλιστικο(συγνωμη αλλα ετσι μου ακουγεται εμενα,μπορει να ειναι και λαθος...)Εχπυμε ενημερβση τους τεχνικους,δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα αλλο.Ε,μαθετε απο τους τεχνικους αν μπορει να γινει τιποτα αλλο ή οχι να το ξερουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Το παιχνίδι κολαει πολλη...

Και δεν φτεει η συνδεση μας


Ακομα και σε Internet Cafe Κολουσε ο ιοτα δηλαδη τι φτεει το ιντερνετ καφε? χαχαχα
 

DeletedUser

Guest
....

Το κακο εχει παραγινει,τωρα πια οτι και να κανεις περιμενεις με αγωνια αν θα το κανε(σε 10-20 δευτερολεπτα) ή θα σου πεταξει REPSONSE ERROR...οσο προχωραει το τελευταιο διμηνο σαν να πεθαινει ο κοσμος Ιοτα.
Και οσα μηνυματα και να στελνουμε στην υποστηριξη το μονο που μπορουν αν κανουν ειναι να προωθουν προβληματα στους τεχνικους...οι οποιοι αν πληρωνονται..μου θυμιζει Ελληνικο δημοσιο το πραμα.....ζζζζζζζζζζζζζζζζζζ.....
 
Κορυφή