Κορωνοϊός και Κριση.

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser161
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser161

Guest
Καλησπερα σε ολους και ευχομαστε απο την Συμμαχια μας Ελλανιοι Πεφωτισμενοι καταρχας να εισαστε ολοι καλα.
Αυτες τις δυσκολες στιγμες που περναμε ολοι μας, καθωντας σπιτι και απολαμβανοντας το παιχνιδι μιας και εχουμε χρονο να ασχοληθουμε με κατι ομορφο τουλαχιστον, καναμε μια σκεψη και θα θελαμε να την προτεινουμε στην Ομαδα διαχειρισης ωστε να το σηζητησει με την Εταιρια INNOGAMES.
Πολλες αλλες εταιριες παιχνιδιων, λογο του συγκεκριμενου ιου, κανουν προσφορες και δωρα στους παιχτες τους που τους τιμουν με την παρουσια τους τοσα χρονια.
Καταλαβαινετε οτι πλεον θα ειναι δυσκολο για τον καθενα μας να αγοραζει αγαθα της εταιρεια σας λογο της οικονομικης αλλωστε κρισης.
Θα παρακαλουσαμε, ετσι ωστε να συνεχισουμε να παιζουμε και εμεις απο το σπιτι μας, αν θα μπορουσε η εταιρεια να κανει και καποια δωρα σε ολους τους παιχτες της που τοσα χρονια την στηριζουμε και συνεχιζουμε να εiμαστε παρον.

Με εκτιμηση και φιλικους χαιρετισμους

Highpriest

ΕΛΛΑΝΙΟΙ ΠΕΦΩΤΙΣΜΕΝΟΙ
ΑΧΧΙΛΕΑΣ ΚΟΣΜΟΣ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser161

Guest
Καλησπερα σας και πολι.
Απορω αν εχει διαβασει κανενας σας το μηνυμα απο την ομαδα διαχειρησης.
Θα μπορουσαμε να εχουμε καποια ενημερωση παρακαλω?
 

DeletedUser18028

Guest
Καλησπέρα highpriest η εταιρεία έχει λάβει υπόψη αυτές τις δύσκολες μέρες που περνάμε όλοι!!
 

DeletedUser16462

Guest
χαιπερ πραιστ...

Οι Ελλάνιοι Πεφωτισμένοι μηπως εχετε και το αυθεντικο ΕΛΛΑΝΙΟ ΑΙΜΑ?
 

DeletedUser161

Guest
Γεια σας παίχτες,

Μείνετε ασφαλείς αυτή την εποχή! Η υγεία σας πρέπει να είναι η κύρια προτεραιότητα σας, γι'αυτό παρακαλούμε να θυμάστε να προστατεύετε τον εαυτό σας αλλά και τους γύρω σας και όσο είναι δυνατόν να μένετε σπίτι.

Τις τελευταίες εβδομάδες, έχουμε μαζέψει σχόλια και γνώμες από όλες τις κοινότητες. Φυσικά, η κοινότητα μας είναι γεμάτη με παθιασμένους παίκτες, που μένουν σπίτι πολύ περισσότερο απ' όσο υπολόγιζαν.

Με αυτό κατά νου, θα θέλαμε να κάνουμε κάτι το οποίο να ωφελεί τους ανθρώπους που χρειάζονται να μείνουν για λίγο μακριά από το Grepolis χωρίς να επηρεάζεται η πρόοδος τους, αλλά και για αυτούς που ήλπιζαν να <<βουτήξουν>> σε ένα νέο συναρπαστικό κόσμο για να τους ψυχαγωγεί, καθώς πολλοί από εμάς βρισκόμαστε σπίτι. Αποφασίσαμε να:
- Δώσουμε σε όλους τους παίκτες σε όλες τις κοινότητες επιπλέον 14 μέρες διακοπών.
- Ανοίξουμε νέους κόσμους σε όλες τις κοινότητες στις αρχές του Απρίλη με κάποιες ρυθμίσεις που ελπίζουμε όσοι από εσάς ψάχνετε μια πρόκληση να σας αρέσουν.

Ελπίζουμε ότι κάτι τέτοιο θα βοηθήσει να κάνουμε τις επόμενες εβδομάδες υγιείς και πιο διασκεδαστικές για όλους μας!

Μείνετε σπίτι, μείνετε ασφαλείς!

Η ομάδα του Grepolis
 

DeletedUser161

Guest
Καλα ρε παιδια, μενουμε σπιτι και παιζουμε το παιχνιδι, και αντι να μας δωσετε κανενα διαχειρηστη δωρεαν, μας δινετε δωρεαν μερες διακοπων?
Να τις κανουμε τι?
Να μην παιζουμε μεχρι να μπορεσουμε παλι να αγοραζουμε?
Πρωταπριλιατικο αστειο ειναι αυτο? Γιατι λογικη η συγκεκριμενη ενεργεια δεν εχει.
Αν ειναι Πρωταπριλιατικο αστειο, οκ, αλλα δεν κανει να παιζετε με την ηδη πεσμενη ψυχολογια του κοσμου.
Ας σοβαρευτει για λιγο η εταιρια σας κυριοι !!!
 

Ellippo

Μέδουσα
Προφανώς και δεν είναι αστείο, υπάρχουν ενδεχομένως συμπαίκτες μας που αυτήν την στιγμή είτε οι ίδιοι είτε συγγενείς τους είναι θύματα της πανδημίας του κορονοϊού γεγονός που φαντάζομαι δεν τους επιτρέπει να παίξουν όπως θα ήθελαν. Οπότε σωστά έπραξαν και έδωσαν παραπάνω ημέρες διακοπών, επειδή εσύ και ο κάθε εσύ δεν αντιμετωπίζει αντίστοιχο πρόβλημα δεν σημαίνει ότι ισχύει για όλους. Εξάλλου είναι μια κίνηση που εφαρμόστηκε ταυτόχρονα σε όλες τις κοινότητες που είμαι σίγουρος υπάχουν δεκάδες/εκατοντάδες παίκτες Γκρέπολις που έχουν μολυνθεί από τον ιο. Οπότε μια χαρά λογική υπάρχει απλά σε κυριεύει το πάθος σου γιατί δεν ικανοποιήθηκε το αίτημα σου.

Συμφωνώ ότι πρέπει να γίνουν κάποιες προσφορές λόγω των ημερών όπως και σε άλλα παιχνίδια, αλλά δυστυχώς η εταιρεία προτίμησε απλά να ανοίξει έναν κόσμο όπως τον επιθυμεί η πλειονότητα των παικτών (εξού και η ψηφοφορία) ωστέ να περάσουν εκεί τον ελεύθερο χρόνο τους. Όχι ιδανικό αλλά σεβαστό.

Αλλά δυστυχώς αυτό το λανθασμένο μονοπάτι σκέψης μας έχει φτάσει και εδώ σαν λαό, το ''δεν μου προσφέρει κάτι, αρά αυτή η ενέργεια δεν έχει λογική'' και όμως προσφέρει κάτι στον δίπλα σου, σκέψου το λίγο καλύτερα και θα καταλάβεις ότι έχω δίκιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser161

Guest
Αγαπητε φιλε.

Δεν ειναι ζητημα παθους, ειναι ζητημα το να μας προσφερει κατι ουσιαστικο σε ολους, οχι μονο σε αυτους που ειναι θυματα.
Ο λογος που το παιρνεις εσυ τοσο προσωπικο δεν τον καταλαβαινω.
Και παλι οπως λες, ανοιξε η εταιρεια εναν αλλο κοσμο, που σιγουρα οι παιχτες εκει θα χωσουν μερικα ευρουλακια για την πενταδα των συμβουλων.
Αρα παλι, θα κονομησουν.

Δεν μπορουσαν και για αυτους που παιζουν να δωσουν για μερικες μερες δωρεαν συμβουλους? Η να τα δωσουν και τα δυο?
Εκτος και εαν εσενα ρε φιλαρακο τα ευρουλακια τρεχουν απο τα μπατζακια σου και δεν εχεις προβλημα να αγοραζεις.

Βλεπεις εμεις εδω οι περισσοτεροι πιστευω ειμαστε ανεργοι, και οταν εχεις ενα σημαντικο αριθμο πολεων και στον κοσμο που εισαι γινονται μαχες, θες την 5αδα των συμβουλων.

Και εσυ που βιαζεσε να κρινεις οπως ειπες παραπανω ...(δυστυχώς αυτό το λανθασμένο μονοπάτι σκέψης μας έχει φτάσει και εδώ σαν λαό, το ''δεν μου προσφέρει κάτι, αρά αυτή η ενέργεια δεν έχει λογική'' ) εχει λογικη, και δεν μιλησα για μενα, αλλα για ολους μας.

Αν φιλαρακι εσυ εχεις δουλεια και βγαινει το μεροκαματο σου, μπραβο, αλλα σε πολλους απο μας δεν περισσευουν με την κριση.
Και ακομα δεν ξερουμε φιλαρακι ποτε θα αρχισουμε παλι να δουλευουμε αρκετοι απο ολους μας.

Εσυ λοιπον που κρινεις, γιατι δεν βγηκες να πεις κατι στο να κανει η εταιρεια για ΟΛΟΥΣ μας?

Πριν αρχισεις λοιπον να γραφεις, σκεψου ολα τα δεδομενα, και οχι αυτο που σου κατεβηκε στο μυαλο σου μονο.

Καλη συνεχεια να εχεις, αλλα οταν προσπαθεις να σκεφτεις μια μεριδα μονο ανθρωπων απο ενα συνολο εισαι λαθος.
Να τους σκεφτεσαι ολους.

Καλο βραδυ, και δεν χρειαζομαστε τιποτα αλλο λοιπον απο την εταιρεια, ηταν λοιπον πολυ "γεναιωδωροι" και εσυ σαν δικηγορος τους μας καλυψες ολους.
 

Ellippo

Μέδουσα
Όπως είπα, ναι συμφωνώ πως θα έπρεπε να προσφέρουν και άλλα πράγματα όπως προσφορές χρυσού και βοηθητικά πακέτα. Αν είσαι άνεργος όπως λες, θα μπορούσε να αξιοποιήσεις και την άλλη μέθοδο που σου προσφέρει το παιχνίδι τόσα χρόνια στην απόκτηση χρυσού που είναι το εμπόριο χρυσού. Δείχνεις και σε έχω δει να λες ότι είσαι έμπειρος παίκτης, θα μπορούσε πολύ εύκολα να έχεις κάνει την κάβα σου για μια δύσκολη ώρα που δεν μπορεί να πληρώσεις για χρυσό. Εγώ προσωπικά, έχω 2 χρόνια να βάλω χρυσό και ξοδεύω και αρκετό σε event και 5άδα φυσικά, με καλύπτει πλήρως ο χρυσός που έβγαλα κάνοντας εμπόριο σε πολλούς κόσμους. Οπότε μην λες για την τσέπη μου, δεν υπάρχει μόνο αυτός ο τρόπος απόκτησης χρυσού. Πρέπει να παίζεις έξυπνα, όχι μονόπλευρα και δεν το λέω για να το παίξω κάποιος, τα δεδομένα μιλάνε από μόνα τους.

Εσύ βιάστηκες να κρίνεις, και εγώ έκρινα το λάθος σου αυτό. Γιατί θα μου πεις, πολύ απλά γιατί υπάρχει ελευθερία λόγου και η διαχείριση δεν πρόκειται προφανώς να σου απαντήσει κάτι παραπάνω. Ξανά κάνεις λάθος λοιπόν, είπες ξεκάθαρα ότι οι διακοπές είναι ένα ''άχρηστο'' δώρο. Δεν συμπεριλαμβάνεις λοιπόν αυτούς που όντως τις είχαν ανάγκη λόγω του ιου όπως προανέφερα. Η εταιρεία ορθά έπραξε και θέλησε αρχικά να βοηθήσει αυτούς. Σκέψου να παίζεις σε έναν κόσμο όπως ο δικός σου με 500+ πόλεις και να χρειάζεσαι πολυήμερη νοσηλία λόγω της πανδημίας και να είσαι και άνεργος όπως μας λες, τότε θα τους ευγνωμονούσες για αυτές τις διακοπές. Αλλά είδες, βιάστηκες να κρίνεις, μπες στη θέση και άλλων πρώτα.

Έχεις δίκιο στο ότι είναι ακόμα άγνωστο πότε πολλοί άνθρωποι θα επιστρέψουν στις εργασίες τους και πως θα ήταν καθήκον μου εφόσον θέλω το καλό του συνόλου να βγω και να προτείνω κάποια σχετική ιδέα. Ναι δεν το έκανα, γιατί πιστεύω πως αν η εταιρεία έχει σκοπό να το κάνει όπως άλλες το έκαναν ήδη θα το κάνει, δεν θα αλλάξει την γνώμη της ένας highpriest και ένας Ellippo που θα το εκφράσουν δημοσίως.

Σκέφτηκα κάθε μερίδα ανθρώπων για αυτό και αναφέρθηκα σε αυτούς που παραμέλησες λέγοντας ''μας δίνετε ημέρες διακοπών? να τις κάνουμε τι?'', ενώ αν είδες είπα πως συμφωνώ ότι πρέπει να δωθούν προσφορές δωρεάν είτε πολύ συμφέρουσες προσφορές πχ 5 φόρες τον χρυσό του κάθε πακέτου στην ίδια τιμή οπότε ένας παίκτης που έχει την οικονομική δυνατότηα να κόψει 2 καφέδες όπως είχε υπωθεί άλλο ποστ και να βάζει 5-10 ευρώ τον μήνα να πάρει χρυσό για να αντέξει σχεδόν 5 μήνες.

Λες στο τέλος σπόντα ότι τους θεώρησα γενναιόδωρους, πάλι μάλλον δεν διάβασες σωστά, είπα ''Όχι ιδανικό, αλλά σεβαστό.'' που σημαίνει ότι δεν είμαι ικανοποιημένος από όσα προσέφεραν αλλά το σέβομαι καθώς δεν μπορώ να επέμβω ώστε να βελτιωθεί η κατάσταση άμα έχουν σκοπό να βοηθήσουν και τους υπόλοιπους θα το κάνουν δεν περιμένουν εμένα να το πω. Βοήθησαν αυτούς που βρίσκονται σε κρίσιμη κατάσταση, λες εσύ από το σπίτι σου πεσμένη ψυχολογία, και ότι παίζουν με αυτή, σκέψου αντί αυτού να ήσουν στο νοσοκομείο αυτό μόνο, και άντε μετά να μαζέψεις το χάος των 500 πόλεων σου.

Είμαι δικηγόρος του σωστού, όχι της εταιρείας. Απλά επειδή δεν έχεις μάθει να διαφωνούν μαζί σου και να σέβεσαι μια αντίθετη και αντικειμενική άποψη.
 

DeletedUser18261

Guest
Όπως είπα, ναι συμφωνώ πως θα έπρεπε να προσφέρουν και άλλα πράγματα όπως προσφορές χρυσού και βοηθητικά πακέτα. Αν είσαι άνεργος όπως λες, θα μπορούσε να αξιοποιήσεις και την άλλη μέθοδο που σου προσφέρει το παιχνίδι τόσα χρόνια στην απόκτηση χρυσού που είναι το εμπόριο χρυσού. Δείχνεις και σε έχω δει να λες ότι είσαι έμπειρος παίκτης, θα μπορούσε πολύ εύκολα να έχεις κάνει την κάβα σου για μια δύσκολη ώρα που δεν μπορεί να πληρώσεις για χρυσό. Εγώ προσωπικά, έχω 2 χρόνια να βάλω χρυσό και ξοδεύω και αρκετό σε event και 5άδα φυσικά, με καλύπτει πλήρως ο χρυσός που έβγαλα κάνοντας εμπόριο σε πολλούς κόσμους. Οπότε μην λες για την τσέπη μου, δεν υπάρχει μόνο αυτός ο τρόπος απόκτησης χρυσού. Πρέπει να παίζεις έξυπνα, όχι μονόπλευρα και δεν το λέω για να το παίξω κάποιος, τα δεδομένα μιλάνε από μόνα τους.

Εσύ βιάστηκες να κρίνεις, και εγώ έκρινα το λάθος σου αυτό. Γιατί θα μου πεις, πολύ απλά γιατί υπάρχει ελευθερία λόγου και η διαχείριση δεν πρόκειται προφανώς να σου απαντήσει κάτι παραπάνω. Ξανά κάνεις λάθος λοιπόν, είπες ξεκάθαρα ότι οι διακοπές είναι ένα ''άχρηστο'' δώρο. Δεν συμπεριλαμβάνεις λοιπόν αυτούς που όντως τις είχαν ανάγκη λόγω του ιου όπως προανέφερα. Η εταιρεία ορθά έπραξε και θέλησε αρχικά να βοηθήσει αυτούς. Σκέψου να παίζεις σε έναν κόσμο όπως ο δικός σου με 500+ πόλεις και να χρειάζεσαι πολυήμερη νοσηλία λόγω της πανδημίας και να είσαι και άνεργος όπως μας λες, τότε θα τους ευγνωμονούσες για αυτές τις διακοπές. Αλλά είδες, βιάστηκες να κρίνεις, μπες στη θέση και άλλων πρώτα.

Έχεις δίκιο στο ότι είναι ακόμα άγνωστο πότε πολλοί άνθρωποι θα επιστρέψουν στις εργασίες τους και πως θα ήταν καθήκον μου εφόσον θέλω το καλό του συνόλου να βγω και να προτείνω κάποια σχετική ιδέα. Ναι δεν το έκανα, γιατί πιστεύω πως αν η εταιρεία έχει σκοπό να το κάνει όπως άλλες το έκαναν ήδη θα το κάνει, δεν θα αλλάξει την γνώμη της ένας highpriest και ένας Ellippo που θα το εκφράσουν δημοσίως.

Σκέφτηκα κάθε μερίδα ανθρώπων για αυτό και αναφέρθηκα σε αυτούς που παραμέλησες λέγοντας ''μας δίνετε ημέρες διακοπών? να τις κάνουμε τι?'', ενώ αν είδες είπα πως συμφωνώ ότι πρέπει να δωθούν προσφορές δωρεάν είτε πολύ συμφέρουσες προσφορές πχ 5 φόρες τον χρυσό του κάθε πακέτου στην ίδια τιμή οπότε ένας παίκτης που έχει την οικονομική δυνατότηα να κόψει 2 καφέδες όπως είχε υπωθεί άλλο ποστ και να βάζει 5-10 ευρώ τον μήνα να πάρει χρυσό για να αντέξει σχεδόν 5 μήνες.

Λες στο τέλος σπόντα ότι τους θεώρησα γενναιόδωρους, πάλι μάλλον δεν διάβασες σωστά, είπα ''Όχι ιδανικό, αλλά σεβαστό.'' που σημαίνει ότι δεν είμαι ικανοποιημένος από όσα προσέφεραν αλλά το σέβομαι καθώς δεν μπορώ να επέμβω ώστε να βελτιωθεί η κατάσταση άμα έχουν σκοπό να βοηθήσουν και τους υπόλοιπους θα το κάνουν δεν περιμένουν εμένα να το πω. Βοήθησαν αυτούς που βρίσκονται σε κρίσιμη κατάσταση, λες εσύ από το σπίτι σου πεσμένη ψυχολογία, και ότι παίζουν με αυτή, σκέψου αντί αυτού να ήσουν στο νοσοκομείο αυτό μόνο, και άντε μετά να μαζέψεις το χάος των 500 πόλεων σου.

Είμαι δικηγόρος του σωστού, όχι της εταιρείας. Απλά επειδή δεν έχεις μάθει να διαφωνούν μαζί σου και να σέβεσαι μια αντίθετη και αντικειμενική άποψη.

Βασικα νομιζω το κουρασες το θεμα. Μονο βιντεακι της κυβερνησης δεν ανεβασες με τοσες γενικολογιες. Βγαλε το μητσοτακη και το τσιπρα απο μεσα σου.

<<Θα βοηθησουμε τον Α λαο με το ταδε και θα παρουμε απο το Β λαο το αλλο, ομως θα δωσουμε σε αυτους αυτη τη σημαντικη βοηθεια που τυγχανει να μην εχει ο Α και παρα τις δυσκολιες της χωρας και οι δυο ζημιωθουν με το ταδε φορο και το ταδε μετρο αλλα σε βαθος χρονου θα βγουμε ολοι κερδισμενοι>>

Ημαρτον που θα φτασει η ανθρωπινη γλωσσα για να βρει το δικιο της. Και επειδη εγω ειμαι ξεκαθαρος, σαφως και ειναι καλο δωρο οι διακοπες αλλα ''αχρηστο'' για το 70% και ισως και παραπανω του γκρεπολις. Δεν παιζει ολος ο κοσμος γκρεπολις καλως ή κακως. Υπαρχουν στο πλανητη 700χιλ κρουσματα, ο συνολικος πληθυσμος ειναι 8 δις.

Τι πιθανοτητες υπαρχουν??

Ο χρυσος ή οι διαχειριστες δεν αφορα μονο αυτους που χαιρουν ακρας υγειας, αλλα ολα τα μελη του γκρεπολις. Οι διακοπες ειναι η φιλανθρωπη λυση και συναμα πιο <<οικονομικη>>.

Αλλα σιγουρα οχι η καλυτερη!!!

Υ.Γ. Προσωπικα μου ειναι αδιαφορο οτι δωρο και αν βαλουν, αν αποκτησω τον ιο μονο το παιχνιδι δε θα κοιταξω αλλα και να μην τον αποκτησω δε προκειται να ριξω και λεφτα σε ενα παιχνιδι επειδη θα βγαλουν με 80ευρω να παιρνεις πχ 3εκατ χρυσο!!!
 

DeletedUser16462

Guest
Παρακαλώ, μην είστε τόσο δημοκρατικοί.
Ανάψτε τα αίματα. Ανεβάστε πίεση.

Ευχαριστώ
 

DeletedUser17688

Guest
ποτε θα μπουν νεοι κοσμοι που αναφερετε στην ανακοινωση σας :) ;
 

DeletedUser14106

Guest
να καλησπερισω την ομορφη κοινοτητα.3 χρονια μετα λιγα αλλαξαν το ιδιο γκρινιαριδες ειστε και ανικανοποιητοι με τα παντα.μπορω να πω οτι οι προσφορες χρυσου απλα θα οξυναν τις διαφορες παραπανω αντι να τις αμβλυνουν γιατι;απλουστατα αν παιρνεις 10.000 χρυσο με 20 ευρω καποιος που θα εβαζε 500 ευρω το μηνα θα ηταν λες και εβαζε 1000 με αποτελεσμα να κοβει ακομα και το παζαρι απ τον τοσο χρυσο που θα ειχε συνεπως η εταιρεια ή θα εχανε ποσα απ τα μεγαλα πορτοφολια επειδη θα χρειαζονταν να βαλουν λιγοτερο χρυσο ή απ τους μικρους γιατι θα αλλαζαν πολλα οσων αφορα την κατανομη γιατι το δινω διπλο χρυσο δεν εξασφαλιζει οτι ολοι θα βαλουν ή θα συνεχιζουν να βαζουν.

να δωθει διαχειριστης ισως ειναι καλη ιδεα αλλα σκεφτειτε ποσοι δεν εχουν διαχειριστη και οταν αυτοι αποκτησουν ποσο θα αλλαξουν οι ισορροπιες αρα παλι θα χανονταν τα μεγαλα πορτοφολια.Συμπληρωματικα οπως εχει γινει το ανταλλακτηριο χρυσου ενας παιχτης με μεγαλη δυναμη χρυσου θεωρω οτι μπορει να μεταβαλλει τις τιμες και αν δεν το κανει ενας 5-6 θα μπορουσαν λεγεται κατευθυνομενα κεφαλαια στο χρηματισηριο και καλλιστα γινεται σε ενα ιντερνετικο παιχνιδι

κοσμος με μεγαλη ταχυτητα ή υπερταχυς κοσμος οπως ειχε γινει στ παρελθον καλη ιδεα αλλα δεν θα κρατησει πιο πολυ απο 1 μηνα.ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΑ δεν γνωριζουμε για τον κορωνοϊο ποτε θα φυγει ή ποσο θα ανακουφιστουν τα συμπτωματα απ την αυξηση της θερμοκρασιας γιατι ειναι ΝΕΟΣ ΙΟΣ.αποτελεσμα ειναι να μην ξερει η εκαστοτε εταιρεια ποσους υπερταχεις κοσμους θα ανοιξει και ποσο θα καταπονηθουν οι βασεις δεδομενων της.

Τελος να επισημανω οτι σχολια και γενικευσεις τυπου εδω φτασαμε εξαιτιας αντιληψεων που εκφερονται και λοιπα δεν ειναι αποδεκτες και θα δωσω ενα απτο παραδειγμα: το παιχνιδι παιζεται απο παιδια 12 χρονων μεχρι μεγαλα παιδια 70-80 χρονων δεν ειναι δυνατον να τα ισοπεδωνετε ΟΛΑ.το ονομα μου λεει 99 αρα ειμαι 20-21 αποκλειεται να φταιει καποιος της ηλικιας μου για την καταντια μας τοσο οικονομικα οσο και πολιτικα.ΑΝΤΙΘΕΤΑ εσεις που κρινετε ειστε αυτοι οι οποιοι ειστε οι υπευθυνοι γιατι αντι να νουθετειτε κρινετε


με πολυ αγαπη,

ο ταραντινο σας
 
Κορυφή