[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Κοινόχρηστα forum-ποιος έφτιαξε ποιο (επιβεβαίωση)

  • Δημιουργός θέματος abeness
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Θα ήθελα να επιβεβαιώσω το εξής:

Α) Σε κοινόχρηστα forum, όταν δέχεσαι ένα forum που το έχει δημιουργήσει μια άλλη συμμαχία, αν πας και το «Διαγράψεις», στην ουσία απλά το βγάζεις από το forum σου, και ΔΕΝ διαγράφεται, ως θέματα.
Αν όμως η συμμαχία που ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ το forum πάει και διαγράψει το κοινό σε χρήση forum με άλλη συμμαχία, τότε πραγματικά διαγράφεται το forum και έτσι το χάνει ΚΑΙ η συμμαχία που είχε αποδεχτεί την συμμέτοχη.
Σωστά μέχρι εδώ;

Β) Οκ… Το θέμα είναι πως καταλαβαίνουμε ποια συμμαχία έχει δημιουργήσει ποιο.
Και το λέω αυτό, γιατί εντάξει υποτίθεται ότι ξέρεις τι σου γίνετε, αλλά όταν έχει περάσει καιρός και έχουν δημιουργηθεί αρκετά forum και θέλεις να διαγράψεις κάποια κοινόχρηστα που ΕΓΩ έχω δημιουργήσει, χωρίς όμως να πειράξεις τα κοινόχρηστα που η φιλική συμμαχία έχει δημιουργήσει, εκεί θέλει προσοχή.
Αν κατάλαβα καλά λοιπόν, τα ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΑ forum που ΕΓΩ έχω δημιουργήσει, φαίνονται από το «Διαχείριση forum» στην πάνω μεριά της καρτέλας, και στην δεξιά μεριά φαίνονται, με ποιους είναι κοινόχρηστο, έχεις δώσει το δικαίωμα δηλαδή να τα χρησιμοποιεί, ενώ στην κάτω μεριά της καρτέλας, εκεί που λέει «Κοινόχρηστα forum» εκεί βλέπουμε ποια συμμαχία το δημιούργησε, και σου έχει δώσει το δικαίωμα να τα χρησιμοποιείς, σωστά;
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Δεν βρήκα πολύ χρόνο για να το ελέγξω, αλλά ακροθιγώς που το είδα, είναι όπως το λες. Αν πατήσεις το Χ σε θέμα που έχει φτιάξει άλλη συμμαχία, απλά βγαίνεις εσύ κι η συμμαχία σου απ' αυτό. Αν το έχεις φτιάξει εσύ, τους βγάζεις όλους.[/8EA]
 

DeletedUser159

Guest
Καλησπέρα Δημήτρη,
Καταρχας ελπίζω να είσαι καλα και να περνάς καλα φίλε μου.

Κατα δευτερον, τα λες πολύ σωστα.

Εαν μπορείς να βλέπεις την διαχείρηση του Φορουμ, πάς κάτω δεξια στην εντολή

"ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΦΟΡΟΥΜ"

Εκεί λοιπόν κάτω απο την γραμμή κοινόχρηστα Θα δείς αυτό:

68494188e6a94406aae205ai.png


Αυτό σημαίνει οτι η συμμαχια που φαίνεται το έχει δημιουργήσει και αυτή και ΜΟΝΟ μπορεί να το διαγράψει τελείως.Εσυ εαν πάτησεις το (Χ) το μόνο που θα κάνεις είναι να το σβήσεις απο τις καρτέλες που βλέπουν τα μέλη της συμμαχίας σου και όχι όλες οι συμμαχίες που εντάσσονται στο κοινό.

Αν εσύ έχεις δημιουργήσει το φόρυμ θα δείς αυτό ΠΑΝΩ απο την γραμμή Κοινόχρηστα φόρομ:
db6c25ed20784f7084c98d5.png


Οπου ουσιαστικιά βλέπεις ποιες συμμαχιες εντάσσονται σε αυτό και μπορείς να τις προσθέσεις ή να τις αφαιρέσεις με το σύμβολο που υπάρχει κάτω δεξιά:

da834e5003c7485ba3218bd.png
.


Τα φόρουμ που σου ΕΧΟΥΝ στείλει και εχεις αποδεχθεί ΔΕΝ μπορείς να τα μετακινήσεις θέση στην ιεραρχία των καρτελών σου αντίθετα με αυτά που έχεις κάνει εσυ και τα έχεις μοιράσει σε Υπερ-συμμαχίες που μπορείς να τα κάνεις ότι θέλεις εσυ χωρις αυτό να επηρεάζει την ιεραρχία των υπολοίπων συμμαχων.


Το μόνο αρνητικό και εδω Θέλω να κάνω εγω μια ερώτηση-παράκληση είναι το γεγονός οτι σε ΚΟΙΝΑ φόρουμ δεν μπορείς να μετακινήσεις θέματα.Γνωρίζω οτι έχει ειπωθεί αρκετές φορες αλλα καιρός θα ήταν νομίζω να μπει στο τραπέζι και αυτό το θέμα μιας και θα ήταν αρκετα μεγαλή βοήθεια ως προς την οργάνωση του Φόρουμ.Δεν ανοίγω άλλο θέμα γιαυτο μιας και υπαρχει ήδη σε άλλα θέματα.

Ευχαριστω.

Δημήτρη μου ελπίζω να σε κάλυψα.
 
Κορυφή