Καποιες προτασεις για βελτιωση παιχνιδιου

1. επιθυμω να αλλαχτει η φωτογραφια του ηρωα , ΩΡΑΙΑ ΕΛΕΝΗ , διοτι η εικονιζωμενη , ειναι πουρο , δηλαδη πριν απο 20 χρονια ισως ηταν ομορφη
2. επιθυμω να μπει οριο στη χρηση χρυσου
( ξερω πως εχω αναρτησει , πολλες ιδεες σχετικα με αυτη την ιδεα , αλλα το κρινω απαραιτητο να γινει κατι τετοιο )
η νεα προταση μου εχει ως εξεις
-----
τι ειναι το γρεπολις ? ,
με τα δικα μου ματια ,
ειναι ενα παιχνιδι με πολλα ατομα , που μαχονται μεταξυ τους , νικανε , χανουνε , διασκεδαζουν και σχεδιαζουν , με βαση οργανωση και στρατηγικη την καλη πορεια , ειτε για κατακτηση κοσμου ειτε απλα διασκεδασης
-----------
τι γινεται σημερα στο γρεπολις ?
σε παιχνιδι που επαιζαν 1500-2000 ατομα , τωρα παιζουν 200 ατομα
σε παιχνιδι που διασκεδαζες , τωρα διασκεδαζουν μονο 50 ατομα
σε παιχνιδι που αναγνωριζαν την αξια του νικητη , τωρα κοροιδευουν τη νικητρια συμμαχια , στεροντας του το λογο που παιζει
---------
Ολοι οι κοσμοι ειναι ιδιοι , ολοιδιοι ,
απλα οποια συμμαχια χρησιμοποιησει τα πιο πολλα ευρω , νικαει , οι αλλες χανουν .
--------
μεθοδος επικρατησης
χτισε με χρυσο γρηγορα κτιρια , ωστε να χεις φαρμες και ολυμπιακους αγωνες
παταγε συνεχεια ολυμπιακους αγωνες , ωστε να ανοιγεις νεα δικαιωματα για νεες πολεις , μεσω χρυσου
παταγε συνεχεια γιορτες πολεων , ωστε να ανοιγεις νεα δικαιωματα για νεες πολεις , μεσω αγορας υλων , μεσω χρυσου
αγοραζε υλες , δινε παραγγελια φαρους, επιθετικα , με αμεση ολοκληρωση εχεις σε 1 δευτερολεπτο 400 φαρους , μεσω χρυσου
εαν σε βγαλουν εξεγερση , η ερχεται αποικιακο , με αμεση ολοκληρωση φτιαξε 500 διηρια ωστε να σωθεις , μεσω χρυσου
αγορασε υλες , δωσε παραγγελιες 4500 σφεντονες , με αμεση ολοκληρωση στελνε συνεχεια επιθεσεις , ωστε να ανοιξεις νεα δικαιωματα , μεσω χρυσου
εαν θες μια πολη αντιπαλλου , φτιαξε σε ενα δευτερολεπτο μεσω αμεσης ολοκληρωσης , 5 000 μοναδες και κατακτησε τον αντιπαλλο , μεσω χρυσου
αγορασε μεσω εκδηλωσεων , ιπταμενα , 80 μαντιχωρες σε 2 ωρες , μεσω χρυσου
εαν καποιος χρησιμοποιει χρυσου , αντιπαλλος , χρησιμοποιησε πιο πολυ χρυσο και κερδισε
------------------
Ζηταω , ωστε να υπαρχει καποιο ενδιαφερον , ωστε να ξαναγινει παιχνιδι στρρατηγικης να μπει οριο στη χρηση χρυσου
10 000 χρυσα να μπορεουν να χρησιμοποιηθουν / μερα
ετσι θα μπορει αυτος που θελει να παταει ολυμπιακους να παταει ολυμπιακους
αυτος που θελει αμεσα να ολοληρωνει 20 παραγγελιες στρατου να το κανει
αυτος που θελει να αναπτυξει κτιρια να το κανει
αυτος που θελει να αγορασει μεσω εκδηλωσης μοναδες να το κανει
Αλλα βρε παιδια ελεος ... οχι ολυμπιακους,αμεσες ολοκληρωσεις κτιριων,πεζικου,εκδηλωσεις,αποκρουσης αποικιακων,τοιχος ,
μας διαλυεται την επιθυμεια να παιξουμε ....
α ναι
κρα κρα κρα ,
προς την εταιρια
 

DeletedUser18122

Guest
Η πτωση του παιχνιδιού πραγματικά ειναι χωρίς επιστροφή ..λιγα άτομα τα περισσότερα φεύγουν για τους νέους κόσμους λογω απογοήτευσης του κόσμου που παίζουν ..δεν παιζω με χρυσο γιατι δεν εχω την διάθεση να ξοδεύω πολλά για κατι που δεν αντανακλά την αξία που ειναι το ζητούμενο σε κάθε παιχνιδι
Πρεπει η εταιρεία να βρει τρόπο για νέες ιδέες και δεν ειναι δικο μου μελημα να ψάξω εγω ,
θα πω την κακιουλα μου .
Όπως δόθηκε η ιδέα του παιχνιδιού απο Έλληνα ας την βοηθήσει παλι Έλληνας να βρεθει λύση ..
Για την ευφυη ιδέα του παιχνιδιού και μόνο πρεπει να προσπαθήσει να βρει ισορροπίες στα κέρδη και την ανάδειξη των ικανων που αποσυρονται δια παντός και αυτοί ειναι η περιουσία του παιχνιδιού γιατι ο συναγωνισμός τότε και μόνο ειναι πραγματια ενδιαφέρων .

Ας γίνει μια συζήτηση μια και άνοιξες φιλε το θεμα με οσους πραγματικά ενδιαφέρονται γιατι βλεπω να βουλιάζει
Ειναι τόσο ευφυες το παιχνιδι σαν ιδέα και τόσο αγαρμπη μεταχείριση στεγνων μυαλων ..
 
Κορυφή