ΚΟΣ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser17818
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser17818

Guest
ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΤΑΛΗΣΩ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΠΟΧΙΑΚΟΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ.

ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΓΡΕΠΟΛΙΣ ΕΓΙΝΕ ΧΡΥΣΟ ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΖΕΙΣ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ.ΑΣΧΕΤΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΡΧΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΠΩΣ ΚΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΛΕΣ ΣΥΜΜΑΧΕΙΕΣ ΜΕ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ ΚΑΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΟΝΤΩΣ ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΚΑΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΕΣ ΣΥΜΜΑΧΕΙΕΣ ΕΚΑΝΑΝ ΥΠΕΡ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΤΑΛΑΓΕΣ ΠΟΛΕΩΝ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΓΚΥΡΑ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΜΠΑΖΩΝΟΥΝ ΟΙ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΤΕΣ ΣΥΜΜΑΧΕΙΕΣ ΤΗΣ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΜΠΡΟΣΤΙΝΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΣΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΑΡΖΙΧΟΥΝ ΙΔΡΥΣΗ ΣΤΗΝ ΘΑΛΛΑΣΑ 650 ΣΤΗΝ ΘΑΛΛΑΣΑ 360 ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΡΥΠΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΟΣΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ.
 

DeletedUser16031

Guest
Καλησπέρα Μιχάλη και καλή Σαρακοστή εύχομαι,

μα αυτό ειναι το νόημα της ... τακτικής..(?) με την ίδια λογική θα μπορούσε κάποιος να παραπονεθεί πχ για τα θαύματα, που δημιουργούνται υπέρ και χτίζουν τα θαύματα σε πυρήνες.. ειναι άλλο πράγμα το οτι η στρατηγική που ακολουθούν οσοι θέλουν να κερδίσουν ενα κόσμο ειναι δύσκολη να την εμποδίσεις με το οτι δεν είναι δίκαιο ενα σύστημα... δεν βρίσκω πουθενά την αδικία... μόνο έμπειρους παίχτες που ξέρουν να το χρησιμοποιούν σωστά.. Όσο για το χρυσό.. οι εταιρίες γενικά δεν λειτουργούν για τη ψυχή της μάνας τους.. θελω να πω πως για εμας ειναι ενα παιχνίδι αλλά για αυτούς που το δημιούργησαν και το εκμεταλλεύονται οικονομικά ειναι ενα προϊόν με μόνο στόχο το κέρδος.. αρα λογικό μου φαίνεται. αν κάποια μερα πω πως δεν με συμφέρει πλέον να παίζω grepo ή απλά δεν θα ξαναβάλω ούτε μισό ευρώ ή θα το σταματήσω.. απλό.

φιλικά πάντα,
Γιώργος
 

DeletedUser17818

Guest
ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ΓΙΩΡΓΟ ΜΟΥ.
Δεν υπαρχει θεμα με το χρυσο ασχετως οτι το 50% του γρεπολις ειναι pay to win πλεον.Το θεμα ομως σου διαφημιζουν το γρεπολις σαν παιχνιδι στρατηγικης που δεν ειναι πλεον ετσι.Να συμφωνησω πως ειναι τα *ΤΑΚΤΙΚΗ* αυτο που γινεται στους κοσμους κυριαρχειας για μενα οπως και στα θαυματα θα επρεπε την κορωνα και το βραβειο της κυριαρχειας να το παιρνουν μονο οσοι συμετεχουν και μονο οσο ειναι η χωριτικοτητα της συμμαχειας μεχρι εκει ετσι πολυ παικτες θα κανουν παιχνιδι και δεν θα καλυπτουν μονο και μονο για μια κορωνα!
smiley_emoticons_grepo_pacman.gif
 

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Το grepolis, εχει πεθανει χρονια τωρα...Μονο οι κλησεις για μεγαλοεπιχειρησεις αξιζουν, οι κλησεις για το χαβαλε και την παρεα, τιποτα αλλο. Η κυριαρχια πραγματι ουτε εμενα με ''συγκινησε''
Καλη συνεχεια σε οσους συνεχιζουν το παιχνιδι
 

DeletedUser17818

Guest
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΙΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΣΕΣ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΩΝΑ Η ΤΑ ΞΙΦΟΙ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΤΗΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΜΠΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΣΥΜΜΑΧΕΙΑ ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ...

ΣΥΜΦΩΝΟ ΜΕ ΤΙΜΑΖΖ
smiley_emoticons_grepo_pacman.gif
 
Συγχαρητηρια , στους νικητες του κοσμου
Συγκεκριμενα η ενωση 10 συμμαχιων ( 60% του κοσμου ) ενωθηκαν και νικησαν το αλλο ( 40% του κοσμου )
πιο συγκεκριμενα ενωθηκε η πρωτη - η δευτερη - η τεταρτη και αλλες 10 συμαχιες και νικησαν τον κοσμο
εεε ναι... τελοσπαντων ,
οι νικητες του κοσμου πηραν το βραβειο νικητη κυριαρχειας
οι συμμαχοι των νικητων , πηραν το,ν .. δεν ξερω τι πηραν
οι αντιπαλλες συμμαχιες , ειτε ειναι συγχισμενοι που δεν καναν μεταγγραφες καλες ειτε δεν ξερω τι
το γρεπολις πηρε το ευρολινι νικητων και μη
εγω πηρα βραβειο πασχαλινων αυγων
οσο για τον επομενο κοσμο , θα ναι ο ιδιος με τους αλλους , μπλιαχ
 

-longhand 7-

Ξιφομάχος
δεν τα υπολογισες καλα το 90% του κοσμου ενωθηκε και πηραν τον κοσμο
smiley_emoticons_hecheln.gif
...
 
δεν τα υπολογισες καλα το 90% του κοσμου ενωθηκε και πηραν τον κοσμο
smiley_emoticons_hecheln.gif
...
δεν ξερω , ισως εχεις δικιο , ισως με κοροιδευεις , δεν ξερω στο κοσμο τι εγινε , απλα σας παρακολουθουσα και αναρωτιομουν εαν θα κερδιζε η πρωτη συμμαχια η η δευτερη , μολις σας ειδα μαζι , απογοητευτικα λιγο αλλα ...
που οι παλιες γυναικες... ( ατακα απο ταινια της τρουμπας )
αντι να παιξετε , ενωθηκατε και χασατε παιχνιδι καλο με πολλες πολεις
συγχαρητηρια παντως , το βραβειο κυριαρχειας δεν αναιρει πως ησασταν οι πρωτοι του κοσμου σε δυναμη
απλα εχω διαφορετικη γνωμη , εαν εχω φαρους θελω να τους παιζω , οχι να μου τερματισουν κοσμο
 

vourliotis

Οπλίτης
δυστηχως το συστημα (κυριαρχια) μπηκε για καλα στο grepolis και δεν θα φυγη απο εδω και περα μαλον ολοι οι κοσμοι θα ανοιγουν με αυτο το συστημα (οπως και ο καινουργιος που ανοιγει σε λιγες μερες) πανε οι (καλες εποχες ) με τους κοσμους με τα θαυματα.
η κυριαρχια εχει μεγαλα κερδη στην εταιρια και για αυτο δυσκολα θα την καταργησουν πχ..
1)οι κοσμοι ειδικα οταν ειναι γρηγοροι για να εχεις σαν συμαχια τις περισοτερες πολις θα πρεπει να εχεις παιχτες που να ριχουν αρκετο χρυσο ωστε να βγαζουν περισοτερα δικαιωματα
2)ο χρονος μεχρι να φταση να ανοιξει η κυριαρχια ειναι λιγος και οσο δυνατος παιχτης να εισαι οσο χρυσο και να ριχνεις πανω απο 80-90 πολις δεν μπορεις να κανεις αρα μειώνετε και το παιχνιδι μειώνονται και οι μαχες και το κυριοτερο δεν σε ενδιαφερη αν καποια αντίπαλη συμαχια σου σπαση πυρηνες αφου δεν μπορεις να κλεισης ξερονησια δεν μετρανε σαν πολις στην κυριαρχια... πανε οι παλιες εποχες με τις 180-200 πολις
3)κυριαρχια σημαίνει οτι η συμαχια που θα πιαση το 40/100 των πολεων θα πρεπει να τις κρατηση για 14 μερες ..αυτο στην αρχη ακουγονταν καλο σαν ιδεα γιατι ελεγες οτι επιτελους βγενη ενα συστημα που θα εχει πολες μαχες και η αδρεναλίνη θα φταση στα υψη ... αλλα στην πορεια αποδείχτηκε λαθος και το λαθος ειναι ενα και βασικο...σε συστημα κυριαρχιας δεν θα πρεπει να υπαρχη ενωση συμαχιων ουτε καν συνθηκες ειρηνης καθε συμαχια να παλευη μονη τις με αυτον τον τροπο και ο κοσμος θα γινει μεγαλυτερος σε διαρκεια και θα εχει νοημα το συστημα κυριαρχιας..θα πρεπει να υπαρχη απαγορευση μετακίνησης παιχτων μετα απο ενα χρονικο οριο πχ ..ενα μηνα .. μετα που θα ανοιξει ο καθε κοσμος ωστε να μην μπορει μια συμαχια που εχει συνθηκη ειρηνης με καποιες αλλες οταν φταση 10 μερες πριν την εναρξη τις κυριαρχιας να μετακινηθούν παιχτες η να φτιαξουν μια συμαχια με τους μεγαλυτερους λογαριασμους ωστε να κερδισουν ευκολα τον κοσμο....
τα γραφω αυτα σαν παλιος παιχτης πιστευω οτι καποιοι θα συμφωνησουν και καποιοι θα γραψουν σχολια ειρωνικα αλλα αυτη ειναι η αποψη η δικια μου για το συστημα κυριαχιας
συγχαρητήρια σε οποία συμαχια κέρδισε τον κοσμο αυτον αν και επαιξα λιγο αλλα οσο επαιξα πιστευω οτι η συμαχια (αυτοκρατορες )πρεπει να κερδισανε ηταν καλύτεροι και ποιο ομαδικοί ..και παλι συγχαρητήρια !!!
 

Whitesnow

Οπλίτης
ξεκινισα το Γρεπολις 2012...καποιοι και ποιο νορις...ηθαν το τελιο παιχνιδι ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ που κατελιξε σαν κουλοχερης...
εξετιας του συστηματος κυριαρχιας το Γρεπολις εχουν αφισει 75% καλους και εμπιρους παικτες (ξερω τι λεω μιας και μεσα σε 7 χρονια που παιζω γνωρισα αρκετο κοσμο)...
χωρις θα θελω να προσβαλω κανενα που εχει και μπορει να ξοδεψει λεφτουδακια - τετια κατανδια του Γρεπολις δεν την περιμενα ποτε...και αν αληθεβει πως το συστημα Θαυματον δεν θα ξαναπαιξουμε τοτε ισως καλυτερα να ψαξω για ενα αλλο παιχνιδι στρατηγικης που να προσφερει αυτο το συνεστημα που ειχαμε εδω μεσα πριν χρονια παιζοντας τα Θαυματα και οχι την πηκρα που αστανομαστε τωρα γιατι χασαμε ενδιαφερον λογο της κυριαρχιας - συστηματος που στην ουσια ειναι μεγαλη πο..ια γιατι για να κυριαρχισεις σε ενα κοσμο πρεπει οχι να εχεις μπολικα λεφτα αλλα και να κανεις κατι πολυ χιροτερο - να γυρισεις πλατη σε συμπεκτες σου γιατι αλλιος δεν γινετε να κερδισεις...
συμπερασμα?
πριν 5-7 χρονια καναμε τις καλυτερες φιλιες και παρεες τωρα φερομαστε σκαρτα στο "διπλανο" μας...λογος?
 
Κορυφή