ΚΟΛΛΗΜΑ ΣΕΡΒΕΡ ΜΕ ΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser16028
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser16028

Guest
395f6a0a46c3430c90a1f324c7e00945.png


ΩΣΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΕΣΕΙΣ ? ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΥΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΛΛΑΕΙ Ο ΣΕΡΒΕΡ..ΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ..

ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ? ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΤΥΠΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ..ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΤΙΜΩΡΙΑ... ΚΑΙ ΝΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΤΙΜΩΡΙΕΣ ΔΕΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΟΝΤΑΙ..ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΜΠΑΝ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ...ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΑΝΙΣΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.. ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΡΕΘΕΙ
 

DeletedUser16029

Guest
και δεν ειναι μονο το εμποριο...οπως επισης το να στελνω ενα-ενα μεταφορικο ως υποστηριξη ωστε να γεμισουν οι εντολες ειναι και αυτο ενας λογος φιλε...200 υποστηριξεις μου στειλανε τις προαλλες απο 3 μονο πολεις....ελεος ποια

Αν δεν μου δινεται το δικαιωμα να αμυνθω στις πολεις, οπως και να ειδοποιησω την συμμαχια μου λογω <<παγωματος σερβερ>> τοτε ποιος ο λογος να συνεχιζω να παιζω??
Τουλαχιστον ας χασω πολη αλλα μαχομενος
 

DeletedUser14839

Guest
Οντως ειναι ελλεινη η κατάσταση....συμφωνώ με τους προλαλίσαντες....Πρεπει να επιστραφούν οι πόλεις άμεσα στον παίκτη, και να δινεται ανοικτο μπαν(ακόμα και μόνιμο μπαν) σε όποιον το έκανε.....ΕΙΝΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΡΙΣΑΘΛΙΟΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΑΠΟ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ. .......ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ ΑΜΕΣΑ, ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΑΞΙΟΛΟΓΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ ΚΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ..!!!
 

DeletedUser4116

Guest
αν δεν μπορειτε σαν διαχειριστες να κανετε κατι το οποιο για εμενα ειναι "παραδειγματικη τιμωρια με το να αναγραψετε τα ονοματα κ τον λογο" απλα πειτε το οτι δεν μπορειτε να κανετε τιποτα να ξερουμε κ εμεις τι γινεται να βρουμε αλλη λυση κ εμεις , γιατι οπως λεει κ μια παροιμια ελληνικη " υπαρχουν κ αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια"
και δεν ειναι μονο οι παραπανω τροποι "παγωματος σερβερ" να το ξερετε αυτο καπου το ολο συστημα σας μπαζει κ καποιοι επιτηδειοι το πηρανε χαμπαρι
γιαυτο απλα αν δεν μπορειτε να διορθωσετε ακομα το προβλημα τουλαχιστον μπορειτε πιστευω να τους τιμωρισετε ετσι ωστε να υπαρχει μια δικαιοσυνη κατα ενα τροπο
γιατι ο καθενας μπορει να στειλει υλες σε οποιον θελει δεν παιζει ρολο αν ειναι πολλες η λιγες αλλα η προθεση του και δεν μπορει να στελνει υλες κ φτανουν την κοντα στην ωρα του αποικιακου γιατι εδω ειναι ξεκαθαρη η προθεση του κ ο λογοσ για το οποιο το κανει
το ιδιο κ με τις επιθεσεις στα τελευταια 4-15 λεπτα να στελνουν συνεχως επιθεσεισ κ να ακυρωνουν λιγο πριν φτασουν στο οριο ακυρωσης
 

DeletedUser4116

Guest
και δεν ειναι μονο το εμποριο...οπως επισης το να στελνω ενα-ενα μεταφορικο ως υποστηριξη ωστε να γεμισουν οι εντολες ειναι και αυτο ενας λογος φιλε...200 υποστηριξεις μου στειλανε τις προαλλες απο 3 μονο πολεις....ελεος ποια

Αν δεν μου δινεται το δικαιωμα να αμυνθω στις πολεις, οπως και να ειδοποιησω την συμμαχια μου λογω <<παγωματος σερβερ>> τοτε ποιος ο λογος να συνεχιζω να παιζω??
Τουλαχιστον ας χασω πολη αλλα μαχομενος

γιατι εφοσον υπαρχει τροπος να πας αμαχητι?
 

DeletedUser16028

Guest
και 8EAGENHS εσυ τα ξερεις αυτα γιατι ησουνα μεσα στον συγκεκριμενο κοσμο και επαιζες...

επισης εχω κανει ηδη καταγγελια στην innogames και περιμενω απαντηση τους..η καταγγελια δεν ηταν για το παιχνιδι αλλα ηταν για το πως λειτουργει η Υποστηριξη στον Ελληνικο σερβερ..Εφοσον δεν κανεται καλα την δουλεια σας κυριοι θα βρουμε καποιον που θα την κανει
 

DeletedUser16028

Guest
Σλαμ σλουμ κοκόνα Μαριγώ, πες μας τώρα ότι το έκανα κι εγώ, που έτρωγα ξύλο κάθε βράδυ όλο το βράδυ.

Με το οτι εισουνα και εσυ μεσα εννοω οτι και σε σενα τα εκαναν..δεν σε κατηγορισα οτι το εκανες εσυ..εσυ ξερεις τι γινοταν και τι γινεται με τα μποτ , με το κολλημα που κανουν με τις υλες και με το να στελνουν επιθεσεις και να ακυρωνουν συνεχεια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser16028

Guest
καλα δεν σου το εκαναν αφου το λες..αλλα γινοταν σε αλλους

τωρα που το κανουν σε εμας και τα λεμε σε εσας τις υποστηριξης με αποδειξεις γιατι δεν τους τιμωρειται? η μονο για τα ματια του κοσμου βγαλατε την ανακοινωση για το κολλημα του σερβερ
 

Tokugawa Ieyasu

Ξιφομάχος
Θεαγένη παιχταρά, αν δεν μπορείς να δώσεις εστω μια τυπική απάντηση μπορείς να μην ειρωνεύεσαι... Ας απαντήσει σοβαρά κάποιος από τη διαχείρηση χωρίς ειρωνικά σχόλια. Τα πράγματα είναι απλά, ο σέρβερ δυσλειτουργεί σε περίπτωση πολλών εμπορίων ταυτόχρονα σε μια πολη, υπάρχει αρχειο το οποιο καταγράφει τις εντολές αυτές, οπως και όλα τα κλικ του χρηστη. Αυτο που ζηταμε ειναι να εξετασετε αν οντως το κολλημα οφειλεται στο συγκεκριμένο bug η οχι, και αντιστοιχα να πραξετε, οπως αναφέρει το πόστ περι κολλήματος σερβερ που εχει ανεβασει ο Zaitsev αν θυμαμαι καλά.
 

8EAGENHS

Forum Leader
Δεν γίνεται να μην ειρωνεύομαι όταν κάποιος μου λέει ότι μου έστελναν εμπόρια και λοιπά για να με κολλήσουν κι εγώ δεν το πήρα χαμπάρι. Αν συνέχιζε να μιλάει αόριστα δεν θα απαντούσα, αλλά όταν αναφέρεται σ' εμένα ονομαστικά, αν δεν απαντήσω θα θεωρηθώ χαζούλιας και δεν το θέλω.
Όσο για τους ελέγχους και τις ποινές εγώ δεν είμαι υπεύθυνος αλλά και όποιος είναι υπεύθυνος, όπως θα έπρεπε να ξέρετε, δεν θα απαντήσει στο φόρουμ με αποδείξεις τιμωριών κτλ. Να είστε βέβαιοι πάντως ότι όταν εντοπίζεται παράβαση πάντα λαμβάνονται τα προβλεπόμενα μέτρα, τα οποία δυστυχώς τις περισσότερες φορές δεν συμβαδίζουν με τις προσδοκίες των καταγγελόντων.
 

DeletedUser16028

Guest
Δεν γίνεται να μην ειρωνεύομαι όταν κάποιος μου λέει ότι μου έστελναν εμπόρια και λοιπά για να με κολλήσουν κι εγώ δεν το πήρα χαμπάρι. Αν συνέχιζε να μιλάει αόριστα δεν θα απαντούσα, αλλά όταν αναφέρεται σ' εμένα ονομαστικά, αν δεν απαντήσω θα θεωρηθώ χαζούλιας και δεν το θέλω.

και 8EAGENHS εσυ τα ξερεις αυτα γιατι ησουνα μεσα στον συγκεκριμενο κοσμο και επαιζες...


Απο αυτο που εγραψα εσυ καταλαμβαινεις οτι σου ειπα οτι σου εστελναν εμπορια και δεν πηρες χαμπαρι? ειχαμε κοινο φορουμ και συνεβη αυτο με τα εμπορια 3-4 φορες και υπηρχαν και τα αναλογα ποστ..Απο εκει υπολογισα οτι μπορει να τα ειδες...

Φενεται ομως οτι η μονη σου εννοια ηταν να ειρωνευτεις...Σαν ατομο της διαχειρησης επρεπε να απαντας με σεβασμο προς στους υπολοιπους ...Αλλα ο σκοπος σου απο οτι φενεται δεν ειναι η διευκολυνση των παικτων σαν μελος της υποστηριξης αλλα το να κανεις σχολια χωρις ουσια..και δεν χρειαζεται να μην απαντησεις για να θεωρηθεις χαζουλιας..μονο και μονο που απαντησες οπως απαντησες αρκει
 

8EAGENHS

Forum Leader
Ωραία, πες μου γιατί ανέφερες το όνομά μου να τελειώνουμε. Γιατί δεν ανέφερες ονόματα άλλων 100 και πλέον συμμάχων. Γιατί δεν είπες

και Taniman εσυ τα ξερεις αυτα γιατι ησουνα μεσα στον συγκεκριμενο κοσμο και επαιζες...
ή
και spyros125 εσυ τα ξερεις αυτα γιατι ησουνα μεσα στον συγκεκριμενο κοσμο και επαιζες...
Σας έχει δοθεί ποτέ η εντύπωση ότι θα δοθεί μια ποινή εκεί που δεν δείχνει το σύστημα ελέγχου κάποια παράβαση, επειδή το ζητάει ο υπεύθυνος του forum; Σας έχει δοθεί η εντύπωση πως οι διαχειριστές δεν είναι υποχρεωμένοι να κάνουν έλεγχο όταν γίνεται μια καταγγελία και πρέπει να βάλετε μέσον για να γίνει ο έλεγχος; Σας έχει δοθεί η εντύπωση πως αν κλείσω το ματάκι στον ελεγκτή διαχειριστή θα κοπανήσει πιο αυστηρή ποινή ή θα βρει παράβαση εκεί που δεν υπάρχει; Σας έχει δοθεί η εντύπωση πως πάντα γνωρίζετε ποιες ποινές επιβάλλονται και πότε;
 

DeletedUser16028

Guest
γιατι εισουνα ο μονος συμμαχος που εισουν μελος τις υποστηριξης γιαυτο ανεφερα το ονομα σου...αυτο ειναι το προβλημα σου ?

και εγω σου εδωσα την εντυπωση οτι ηθελα να βαλω μεσο? ελεγα οτι μπορει να το ηξερες το τι γινοταν και να μας υποστηριξεις και εσυ...αλλα βαλτος εισαι εδω μου φενεται για να απομακρυνεις την συζητηση απο το θεμα...γιατι ουσιαστικη απαντηση δεν μας εδωσε κανεις

Ζητουμε να μαθουμε ποια ειναι η τιμωρια οταν στελνεις εμπορια με σκοπο το κολλημα του σερβερ..Μπορει καποιος να μας το απαντησει αυτο? αυτο δεν ειναι παρανομο και το ποινικολογιο θα επρεπε να ηταν δημοσιο
δεν θελουμε να μας πειτε ποιοι τιμωρηθηκαν γιατι την απαντηση την ξερουμε ηδη...κανεις
Επισης θελουμε να μαθουμε ποιες ειναι οι ενεργειες σας σαν υποστηριξη για να φτιαχτει το ολο θεμα με το κολλημα...

και επισης θελουμε να παρει θεση δημοσια καποις της υποστηριξης...
 

8EAGENHS

Forum Leader
και εγω σου εδωσα την εντυπωση οτι ηθελα να βαλω μεσο? ελεγα οτι μπορει να το ηξερες το τι γινοταν και να μας υποστηριξεις και εσυ...αλλα βαλτος εισαι εδω μου φενεται για να απομακρυνεις την συζητηση απο το θεμα...γιατι ουσιαστικη απαντηση δεν μας εδωσε κανεις
Πώς να σας (μας) υποστηρίξω, πιάνοντας ιδιαιτέρως τον CoMa; Να γίνει δηλαδή κάτι επιπλέον εκτός των προβλεπομένων; Η ουσιαστική απάντηση είναι ότι όταν υπάρχουν παραβάσεις, υπάρχουν και ποινές.
Ζητουμε να μαθουμε ποια ειναι η τιμωρια οταν στελνεις εμπορια με σκοπο το κολλημα του σερβερ..Μπορει καποιος να μας το απαντησει αυτο? .
Το ποινολόγιο δεν είναι ανακοινώσιμο κατόπιν εντολής της εταιρείας, οπότε μην περιμένετε να λάβετε απάντηση.
δεν θελουμε να μας πειτε ποιοι τιμωρηθηκαν γιατι την απαντηση την ξερουμε ηδη...κανεις
Τίποτε δεν ξέρετε.
Επισης θελουμε να μαθουμε ποιες ειναι οι ενεργειες σας σαν υποστηριξη για να φτιαχτει το ολο θεμα με το κολλημα...
και επισης θελουμε να παρει θεση δημοσια καποις της υποστηριξης...
Οι ενέργειες της διαχείρισης για οποιοδήποτε πρόβλημα είναι να αναφέρει το πρόβλημα στο τεχνικό τμήμα. Πέραν τούτου ουδέν.
 

DeletedUser16029

Guest
Πώς να σας (μας) υποστηρίξω, πιάνοντας ιδιαιτέρως τον CoMa; Να γίνει δηλαδή κάτι επιπλέον εκτός των προβλεπομένων; Η ουσιαστική απάντηση είναι ότι όταν υπάρχουν παραβάσεις, υπάρχουν και ποινές.

δεν ζητάμε να γινει κάτι εκτός των προβλεπομένων.

Το συγκεκριμενο προβλημα έχει δημοσιευτει παλιοτερα απο τον zaitsev ή CoMa (όπως το αναφέρεις) εδω και αρκετο χρονικο διαστημα.

Αυτό που ζητάμε ως πελάτες της εταιριας (κ ειναι δικαίωμα μας αυτό) είναι να εχουμε προστασία έναντι αυτων των φαινομένων.
Μπορουμε να γνωριζουμε αν την εχουμε?
 

DeletedUser9327

Guest
Αγαπητέ Θεαγένη ο mariosxrist μπορεί να μην τοποθετήθηκε σωστά όσον αναφορά το κομμάτι που έκανε αναφορά στο άτομο σου και είπε ότι στα κάναν σε σένα κλπ.. κακώς.

Επίσης ναι είναι πολλές φορές υπάρχουν σχόλια τύπου "εμείς είμαστε οι καλοί και οι τίμιοι αυτοί είναι οι κακοί και οι άτιμοι, οι διαχειριστές δεν ξέρουν τι τους γίνετε, οι ποινές πρέπει να είναι έτσι και αλλιώς κλπ κλπ" που είναι υπερβολές εκ μέρους των παικτών, τα ξέρετε αυτά άλλωστε καλύτερα. Παρ' όλα αυτά και εσείς άνθρωποι είστε έχετε κάνει λάθη και θα κάνετε λάθη, το όλο σύστημα στο παιχνίδι δεν είναι τέλειο τι να κάνουμε. Το θέμα είναι όπως γίνονται λανθασμένες τοποθετήσεις από παίκτες, έτσι και γίνονται και από μεριάς σας ορισμένες φορές. Αυτά είναι από άλλο δράμα σενάριο όμως.

Ωστόσο στην προκειμένη περίπτωση, δεν μιλάμε γενικά και αόριστα για απαντήσεις τύπου "αν εντοπιστεί παράβαση θα ληφθούν τα κατάλληλα μέτρα"

Μιλάμε για συγκεκριμένη καταγγελία με print που δείχνει ότι γίνανε εμπόρια την επαλήθευση μπορείτε να την κάνετε με τα εργαλεία που έχετε και έχετε ανάρτηση εδώ στο φόρουμ η οποία είναι πολύ συγκεκριμένη και λέει ότι οι παίκτες που εξασκούν αυτήν την πρακτική θα τιμωρούνται με αποκλεισμό.


Οι ενέργειες της διαχείρισης για οποιοδήποτε πρόβλημα είναι να αναφέρει το πρόβλημα στο τεχνικό τμήμα. Πέραν τούτου ουδέν.


Ο/Η Zaitsev έγραψε:
Η ομάδα των τεχνικών μας ήδη δουλεύει σε μια μόνιμη λύση και σύντομα θα έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Μέχρι τότε .... αναλαμβάνουμε εμείς.

Community Manager Grepolis
Last edited by 8EAGENHS; 28.01.16 at 23:35.

Έχετε ήδη δημοσιεύσει την ποινή για την συγκεκριμένη παράβαση, όπως επίσης έχετε δεσμευτεί ότι αναλαμβάνετε εσείς και όχι το τεχνικό τμήμα για την συγκεκριμένη παράβαση.

Και εδώ πέρα τι βλέπουμε? 2 διαχειριστές που λένε τα αντίθετα, ο ένας λέει θα αναφερθεί στο τεχνικό τμήμα εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι (παρόλο που έχει την υπογραφ-, συγγνώμη, το edit σου η ανάρτηση) και ο άλλος λέει αναλαμβάνουμε εμείς μέχρι να βρει μια λύση σύντομα (έχουν περάσει 5 μήνες από τότε). Και οι δυο συγκεκριμένοι δεν είστε τίποτα trial admin που αρχίσανε τώρα αλλά εξέχουσες προσωπικότητες που γενικά, κάνουν πολύ καλή δουλειά και έχετε αφιερώσει πολύ χρόνο στην κοινότητα και σας ευχαριστούμε για αυτό.

Τι εντύπωση μπορεί να δίνει ένας διαχειριστής που είχε στάση είρωνα και απαντάει με γενικολογίες για ποινές και λοιπές διαδικασίες, άσχετα αν ήταν δικαίως ή όχι αυτή η στάση, από την στιγμή που μιλάμε για συγκεκριμένη παράβαση με ανάρτηση σας για συγκεκριμένη δράση όταν γίνετε κάτι τέτοιο?

Σ' εμάς όμως αρέσει το δίκαιο παιχνίδι. Σ' εμάς αρέσουν οι παίχτες που σπάνε το κεφάλι τους να βρουν τρόπο να διασπάσουν τις αντίπαλες άμυνες. Σ' εμάς αρέσουν οι ιδιοφυείς τακτικές που ανεβάζουν το επίπεδο του παιχνιδιού. Εμείς θέλουμε να προστατεύσουμε όλους αυτούς τους παίχτες.

Σίγουρα όχι αυτήν της αντικειμενικότητας, της αξιοπιστίας και μιας ΟΔ που της αρέσει το δίκαιο παιχνίδι και προστατεύει τους μη-παραβατικούς παίκτες. Δεν θα πω τι εντύπωση μου ήρθε στο μυαλό προσωπικά εμένα, ελπίζω μόνο να μην έχετε ως πρότυπο την κυβέρνηση που είναι τώρα στην εξουσία στην πολιτική που ακολουθείτε και διαχειρίζεστε τις υποθέσεις της κοινότητας.

Πιστεύω (προς το παρών............) ότι η ΟΔ κάνει ότι καλύτερο μπορεί και δεν κάνει χάρες ούτε στους μεν ούτε στους δε. Αναμένουμε λοιπόν να δούμε πως θα διαχειριστείτε το όλο θέμα.
 

DeletedUser15292

Guest
Ρε σεις να έχετε συνείδηση όσων γράφετε.Μάριε(mariosxrist) φίλε για τα εμπόρια των μοντέλων δεν μπορώ να σου πω κάτι γιατί απλά δεν ξέρω τι έγινε.Για τα άλλα 2 πριντ που αφορούν εμπόρια από την πόλη 44.01.Psycho(του παίχτη ο σαχλαμαρας) για πες μας από πότε είναι;Ποιος σου είχε βάλει το αποικιακό;Ο κούκος;Δεν τιμωρήθηκε ο παίχτης;Ότι πριντ βρίσκεις το παραθέτεις;Κάνω κάποιο λάθος;Το 1ο μπαν που έφαγε παίχτης για τέτοιο λόγο(εμπόρια) και γενικά στον Ephesus το έφαγε ο σαχλαμαρας τότε σε εσένα και πιστεύω τότε το έμαθαν αρκετοί ότι πέφτει μπαν για τέτοιο λόγο,τουλάχιστον εμείς οι ΩMEGA LEAGUE τότε το μάθαμε.Ότι γράφεις πρόσεχε να είναι αληθινό.Όσο για τον 8EAGENHS τι θες να πεις;Ότι τον είχαμε με το μέρος μας;Ή είστε βαθιά νυχτωμένοι ή κάνετε πως δεν καταλαβαίνετε.Και θα ξαναπώ και περιμένω απάντησή σου.Λέω κάτι λάθος;
 
Κορυφή