ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΩΝ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser1313
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser1313

Guest
απο χτες δημιουργηται το εξης προβλημα:
ενω στελνεται κανονικα το αποικιακο καραβι με την ενδειξη "αναληψη ελεγχου πολεως" μολις φτασει στον προορισμο του αντι να ξεκινησει τον αποκλεισμο της πολεως για 24 ωρες επιστρεφει πισω.
αυτο εχει συμβει 3 φορες απο χτες μεχρι σημερα ενω πληρω τις προυποθεσεις δηλαδη υπαρχουν ποντοι πολιτισμου.
επίπεδο πολιτισμού: 4
πόλεις: 3/4

εχω στειλει και αιτηση υποστηριξη μηπως παει καπου το μυαλο σας και εγω εχω κολλησει
 

8EAGENHS

Forum Leader
καμιά άλλη λεπτομέρεια; έχεις ξανακάνει κατάκτηση; (όχι απλή αποίκηση).
τι άλλο στέλνεις μαζί με το αποικιακό;
 

DeletedUser1313

Guest
και οι αλλες δυο πολεις που εχω παρει κατακτησεις ειναι συγκεκριμενα σε αυτην τωρα στελνω:
1. εκκαθαριστικη με 150 εκσφενδονιστες + 50 ιππιεις
2. απικοιακο με συνοδεια 25 μεταφορικα με αντιστοιχο στρατευμα
3. αμυντικα στρατευματα ξηρας σαν υποστηριξη
4. αμυντικα πλοια σαν υποστηριξη
η καθε μια απο τις αποστολες εχουν διαφορα μερικων δευτερολεπτων αλλα η σειρα ειναι αυτη που αναφερω 3 φορες και το αποικιακο δεν παραμενει να κανει τον αποκλεισμο
 

8EAGENHS

Forum Leader
Όλα φυσιολογικά φαίνονται κι επειδή είδα ότι κι άλλος συμπαίκτης παραπονιέται στο φόρουμ για το ίδιο πράγμα, καλό είναι να γίνει κάποια ενημέρωση στην εταιρεία μέσω αιτήματος υποστήριξης, μήπως παίζει καμιά δυσλειτουργία (bug).
 

DeletedUser

Guest
καλησπερα. νομιζω οτι για 4η πολη θελεισ παραπανω απο 4 ποντουσ πολιτισμου. ψαξε το λιγο.
 

DeletedUser

Guest
Παντως επειδη βλεπω και αλλα ατομα να παραπονιουνται μαλλον ειναι καποιο bug του παιχνιδιου που λογικα θα λυθει συντομα...
 

DeletedUser1313

Guest
καλησπερα. νομιζω οτι για 4η πολη θελεισ παραπανω απο 4 ποντουσ πολιτισμου. ψαξε το λιγο.

εγω εχω πει οτι εχω επιπεδο 4 και οχι τεσσερις ποντουσ πολιτισμου οι ποντοι πολιτισμου μου ειναι 11
 

DeletedUser1313

Guest
το προβλημα για μενα λυθηκε λογικα και οποιος αλλος αντιμετωπιζε το ιδιο προβλημα θα πρεπει να εχει ξεπεραστει ευχαριστω ολους σας
 

DeletedUser

Guest
ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

αντιμετωπίζω και εγω το ίδιο προβλημα
 

DeletedUser

Guest
αντιμετωπίζω και εγω το ίδιο προβλημα

και δεν είσαι ο μόνος κουμπάρε.....

http://forum.gr.grepolis.com/announcement.php?f=10

http://forum.gr.grepolis.com/showthread.php?t=559

και σε σχετική αίτηση υποστήριξης που έκανα, ενώ ο Community Manager οτι το πρόβλημα είναι κοινό για όλους και πιο ειδικά στην κατάκτηση πόλεων και όχι στην ίδρυση, εγώ ακόμη βλέπω κόσμο να κατακτά πόλεις χωρίς πρόβλημα....

Τι να πώ ... μπορεί τα data που πέρνουν τα site με τα stats να είναι πειραγμένα.....;);)
 

DeletedUser

Guest
και δεν είσαι ο μόνος κουμπάρε.....

Μια απο τα ίδια και εγώ.
Σήμερα πάλι εβγαλα το αποικιακό 3-4 βολτούλες αλλά μάταια...
Γύρισε σαν πιστό σκυλάκι στο σπιτάκι του.
Κατά τα άλλα ο προγραμματισμός που ειχα κάνει για την ανάπτυξη της πόλης πάει περίπατο...:mad:
 

DeletedUser

Guest
εχουμε φάει φραγκα και χρόνο για ένα παιχνίδι που ακόμη πειραματίζονται ???

ελεοσ ρεεε ελεοσ

2 μερεσ βαραμε σαν $^&^%$ και θα παμε να φαμε το στρατο μασ στον ηδη ξοφλημενο ???

να παμε μια βδομαδα πισω ετσι ? επειδη δεν ηταν ετοιμοι ?
 

DeletedUser

Guest
κάπως έτσι....

και το γέλιο είναι ότι μετά τον διάλογο που είχα στο κεντρο υποστήριξης, χτες το βράδυ ώς δια μαγείας το αποικιακό αποφάσισε τελικά να "μην ξαναγυρίσει πίσω"....

και επειδή δεν πολύ πιστεύω στις συμπτώσεις..... δεν νομίζω να ήταν τυχαίο....

Ίσως βέβαια επειδή είχε ήδη κάνει πολλά περα δόθε ή απλα να το φτιάξανε...

τι να πώ....

Μέχρι το επόμενο "φιάσκο" ....
take care people!!
 

DeletedUser

Guest
Απο που μπορω να στειλω mail ή να επικοινωνήσω με την τεχνική υποστηριξη ρε παιδια ??

ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ :mad:
 

DeletedUser

Guest
Συμπαίκτες έχουμε στείλει και ήδη είναι εδώ και μέρες ενημερωμένη η εταιρία

Καταλαβαίνουμε ότι σας / μας ενοχλεί αλλα το κοιτάζουν οι αρμόδιοι να το διορθώσουν

Κλειδώνει το topic επειδή έχουμε ενημερώσει τους αρμοδιους
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή