ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΤΟ GREPOLIS ΜΕ ΜΥΘΟΛΟΓΙΚΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ... :)

  • Δημιουργός θέματος peterADW
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
σειρα (ΑΣ ΑΡΧΙΣΩ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ (ΚΑΙ ΕΛΠΕΙΖΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΟΙ...)
Ξυπνωντας εκεινο το πρωι, βλεπω απο το μισοσπαζμενο παραθυρο 90 βοδια και 10 αγελαδες να προχωρανε προς το ναο του Δια... Ξαφνικα ενθυμούμε οτι σημερα ηταν η ημέρα που θυσιαζαμε ζωα για να ευχαριστησουμε τον Θεο Δια... αλλα οχι οποιαδηποτε ποσοτητα,100 ζωα ολα και ολα (την λεγομενη εκατομβη).
ΕΙμουν ετοιμος να πάω αλλα κατι μη ορατω μου εμποδιζε τον δρομο να περπατησω και μια φωνη ακουγεται...
-ΣΕ ΧΕΡΑΙΤΩ ΘΝΗΤΕ
-ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΤΑΙ ΚΥΡΙΕ
-ΜΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΞΕΝΙΟ ΔΙΑΣ
-ΤΙ ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ...;;;
-ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ 5 ΑΛΟΙ ΕΙΣΤΑΙ ΟΙ ΚΑΤΑΛΗΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΡΥΣΕΙ ΜΙΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ...
-ΕΙΣΤΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ;;; ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΛΑΣΩ ΤΗΝ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ...
-ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΟΙ ΕΧΕΤΕ ΩΡΑΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ, ΕΞΑΛΟΥ ΟΙ ΙΔΡΥΤΕΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΙ
-ΤΙ;;;
-ΝΑΙ,ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΑΤΟΜΒΗ ΘΑ ΣΑΣ ΕΠΙΤΕΘΕΙ ΜΙΑ ΠΑΝΙΣΧΥΡΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
-ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΤΕ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ;;
-ΝΑΙ ΜΟΡΕ ΘΑ ΣΑΣ ΒΩΗΘΗΣΕΙ Ο ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΗΣ ΑΡΗΣ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ + ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ
-ΑΑΑ ΩΡΑΙΑ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ;;
-ΔΟΞΑΣΤΕ ΜΕ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΝΤΥΣΟΥ ΛΥΤΑ (ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΦΟΡΕΣΕΤΕ ΤΟΙΣ ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ ΣΑΣ ΣΤΟΛΕΣ)
-ΩΡΑΙΑ ΠΗΓΑΙΝΩ... ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ 1 ΒΗΜΑ ΔΕΞΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ;;;
Μετα απο αυτη την συζητηση ο Διας εφειγε και εγω συνεχιζα την διαδρομη μου προς τον ναο του Δια περασα απο την φαρμα,την αγορα,την συγκλητο και βρησκω 2 φιλαρακια μου τον Ηλια και τον Χρήστο, χερεταει ο ενας τον αλλον και τους ανεφερα το συμβαν,περασε ενα λεπτο σκεψης και συνεχιζαμε τον δρομο μας προς τον ναο, 30 βηματα πριν φτασουμε στον ναο βλεπω την Αγγελικη με την φίλη της την Ηλέκτρα εμειναν αναυδες μολις ακουσαν για το πρωινο συμβαν που μου ετυχε και αρχισαν τα ΧΑΧΑνιζματα ειρωνευοντας οτι εμεις οι 5 ειμαστε οι εκλεκτοι...
Ο Δίας ευχαρηστηθηκε λιποι βωδιου, εκει που ειταν στον ουρανο.Εκεινη την στιγμη κοκαλομενος σκεφτομουνα τα λογια του Δια για την επιθεση... και ναι χωρις αιτια και λογο ενας απλος ανθρωπος πεθαινει και πριν ξεψυχηση λεει ''5 φιλοι , εκλεγμενει απο τους Θεους , θα ενωσουν τοις 3 αρετες , και θα μας γλειτωσουν απο το κακο...'' υπο κανονικες συνθηκες ολοι θα γελουσαν αλλα εγεινε το ακριβος αντιθετο, κανενας δεν γελασε για τον λογο του οτι οταν καποιος ειναι στα προθυρα θανατου και πριν ξεψυχησει αποκτα μαντηκές δυναμεις.
Εκεινη την στιγμη ολοι σκεφτοντουσαν αυτα τα λογια, δεν αφεθηκε πολις χρονος μολις ειρθαν οι 5 ιδρυτες και καθησηχασαν τον λαο λεγοντας οτι θα συνεχιστει η γιορτη... εκεινη την στιγμη προσεξα ενα καταλευκο πουλι να καθετε πανω σε μια ελια, εμεινα αναυδος μολις βλεπω να εμφανιζεται απο κατω του ενα χρυσο δόρατο πηγα εσκυψα και το πειρα, απο περιεργεια ειδα κατι να αχνιφενεται και ναι βρισκω μια κουκουβαγια σκαλισμενη πανω στο δόρη και σκεφτηκα οτι ειναι δωρο της Θεας Αθηνας. μαζι με αυτο εμφανιζεται γυρο μου ενα σκληρο,ανθεκτικο ρουχο που μονο μια ματια αρκουσε να κοπεις.Χωρις λογο και αιτια φώναξα πόλεμος και ετρεχα προς τους Ιδρυτες οι 4 φιλοι μου με ακολουθουσαν απελπισμενοι, παραλληλος ανυσηχοι μηπως εκανα καποια τρελα.Εκεινη ακριβως τη στιγμή βλεπουν τον αμυντικό/επιθετικό εξοπλισμο που φορουσα.Σκεπτομενοι καταλαβανε οτι αυτο που τους ειπα το πρωι δεν ηταν αστειο αλλα γεγονοτα που προγραμματιστηκαν απο τους θεους...
Μολις εφτασα πρωτος τους Ιδρυτες που γελαγανε λες και δεν θα ετρεχε τιποτα φρουροι με περικυκλοσαν αλλα χωρις να κανω τιποτα ολοι εκτειναχθηκαν πετωντας προς την αποθηκη.Τοτε οι Ιδρυτες πανικοβλημενοι φωναξαν ολο τον λαο και προσπαθουσαν να με μειωσουν λεγοντας πως τολμο εγω και οι φιλοι μου να ερχομαστε με τετοιο τροπο αντικριζοντας τους.Τολμησα και ειπα για την ενερχομενη επιθεση αλλα και οι 5 τους γελουσαν (ο λαος ομως με κοιτουσε εκπληκτος και σκεπτομενοι προσπαθουσαν να καταλαβουν τι τρεχει)

ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ (ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ...) (ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ...)
 

DeletedUser8340

Guest
...

ΚΙΤΑΩ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΓΑΤΑΚΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΠΑΙΖΩ ΜΙΖΙ ΤΟΥ ΕΝΩ ΒΡΕΧΕΙ...
ΞΑΦΝΙΚΑ ΒΛΕΠΩ 1 ΚΕΡΑΥΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΩΜΑ ΝΑ ΠΙΓΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ 1 ΠΡΟΣΩΠΟ...
-ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ????
-ΕΙΜΑΙ Ο ΑΡΗΣ, Ο ΘΕΟΣ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ.
-ΓΙΑΤΙ ΗΡΘΕΣ???
-ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑΟΥΣ ΣΟΥ ΣΤΟΝ θ.
-ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΕΜΕΝΑ!ΟΧΙ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ!
-ΜΑ ΔΕΝ ΣΕ ΕΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ!
-ΤΟΤΕ ΒΑΛΕ ΤΟΝ ΔΙΑ Ή ΤΗΝ ΓΑΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΝΑ ΣΕ ΒΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΟ...
-ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗ ΓΑΙΑ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΗΦΕΣΤΟ ΟΥΤΕ ΕΣΕΝΑ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΑΡΤΕΜΗΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΡΤΕΜΗΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ ΗΡΩΩΝ!
-ΘΑ ΣΕ ΠΑΩ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΤΟΤΕ!ΚΑΙ ΠΕΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΟΣ!
-ΕΕΕΕΝΤΑΞΙ... ΣΕ ΠΙΟΝ ΝΑ ΤΟ ΠΩ??
-ΣΤΗΝ ΥΠΟΣΤΙΡΗΞΗ..
-ΕΝΤΑΞΙ, ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΥΣ 6 ΣΥΝΥΔΡΙΤΕΣ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ??
-ΦΥΣΙΚΑ!ΕΙΣΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΥΤΗ!!
-ΕΝΤΑΞΙ.
-ΑΑΑ!ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ...
-ΤΙΙΙ???
-ΒΡΕΣ ΤΙΣ 7 ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ GREPOLIS ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΗΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ ΗΡΩΩΝ...
-ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ??
-ΣΤΙΣ ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΕς ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΚΟΛΟΚΙΘΕΣ ΣΤΙΣ ΑΠΟΚΡΙΕΣ...
-ΑΦΟΥ ΒΡΗΚΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20!!
-ΘΑ ΤΙΣ ΒΡΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΩΝ ΘΕΩΝ...


(ΈΧΩ ΚΙ ΆΛΛΟ ΣΕΕ ΑΥΤΟ...ΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΚΕΥΤΗΚΑ ΟΛΟ) ;)
 
Κορυφή