ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ

  • Δημιουργός θέματος sofoklis7
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser2573

Guest
στρατο απο την αρχη της αλλης φασης με τον σκυλο το παω στην πλακα.γελαω και με αυτα που διαβαζω αλλα και με αυτα που γραφω.
ειναι λογικο να λεμε 5 πραγματα παραπανω.το θεμα ειναι να μην λεμε κατι που θα το διαβασει καποιος και θα καταλαβει λαθος μνμ.
γιαυτο και τα πηρα με σενα.
ως εκει.
τον σκυλο τον περιμενω.τοσες μερες που δεν γραψει εχω βαρεθει.

θα σου πω και κατι για τον σοφο.μην μπλεξεις μαζι του.δεν το λεω γιατι ειναι το αδερφακι μου εδω μεσα.το λεω γιατι εχει 180 επιθετικες.το κακο ειναι οτι τρεχω εγω.το εχει το παιχνιδι και το εχει για καλα.θα φας κουμπομα που θα κανεις 100 καταγγελειες για μποτακι κλπ.
ειναι καλος.οσο για τα βελακια θα ετρωγες σφηνα συννεφο. :)

κλεινω και εγω με σενα.σε θελω σκυπε.μονο και μονο για να πουμε για τον θαναση.τιποτα αλλο.τον ξερω 3 χρονια.αν ημουν σκαρτος δεν θα με εκανε ο ιδιος παρεα και το ξερεις.

καλα να περναμε ολοι.

Υ.Γ. sorry για οσα ειπα που δεν επρεπε.

Υ.Γ σκυλακο ασε τις δουλειες και ελα να γραψεις.με εχει παρει απο κατω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΟ ΑΓΩΝΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΓΑΤΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ....... ΤΟΥ ΕΤΑΞΑ ΚΕΡΑΣΜΑ ΧΟΧΟΟΧΟΧ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ.

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ.. ΣΤΡΑΤΟ ΑΦΟΥ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΟΥΝΕΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ. ( ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΙΠΕΡΑΤΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ).
ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΜ ΑΠΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΓΚΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ. ΚΛΕΙΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ (ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΜΑΣΩΝΙΑ- ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΕΝΟΙΑ). ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΟ ΧΑΒΑΛΕ( ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ), ΒΕΒΑΙΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ 5 ΧΑΖΑ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΜΕ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ .. ΕΕΕ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ. ΕΙΣΤΕ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΧΑΡΤΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ. ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΧΑΖΑ. ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΤΕ ΝΑ ΧΤΥΠΗΘΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΣΟΒΑΡΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ. ΣΚΟΠΟΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ( ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ) ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΑΣ ΤΗΝ 56. ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΣΟΥΜΕ ΚΑΘΑΡΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ 46 (ΕΥΚΟΛΑ-ΔΥΣΚΟΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ). ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΓΙΟ. ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΙΣΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΠΕΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.
ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΩΡΑ..... ΠΑΙΧΤΗΚΑ ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ.. ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ, ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΕΥΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΟΛΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΑΛΤΑ ΘΑ ΠΕΣΕΙ. ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΣΟΒΑΡΑ 3 ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ. ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 3 ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΠΟΛΗ. ΠΕΣ ΤΟ ΤΥΧΗ? ΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ ? ΠΕΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΜΠΑΛΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ? ΠΕΣ ΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΣ.ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΛΑΞΩ(ΑΜΥΝΕΣΣΣΣΣΣ ΜΙΧΑΛΗΗΗΗΗ. ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΔΙΩΡΘΟΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ .... ΟΝΤΩΣ ΠΡΙΝ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΒΑΡΑΓΑΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΛΕΞΕΙ dio ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΜΕΡΟΣ ΦΟΥΛ ΕΝΕΡΓΑ , ΕΙΔΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ dio ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ. ΑΥΤΑ.

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ SKYPE( ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ).

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΙΓΛΗ ΤΟΥ ( ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΓΑΜΜΑ) ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ ΜΑΣ , ΕΚΕΙ ΕΝΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΚΑΙ ΕΔΕΣΕ ΤΟ ΓΛΥΚΟ. ΚΑΚΑΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΜ. ΖΩΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΙΝΟΥΜΕ......... ΑΠΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΡΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ.
ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΑΥΤΑ. ΓΙΑ ΠΙΟ ΠΡOΣΩΠΙΚΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ. SKYPE.
ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΓΟΜΑΙ ΣΟΦΟΚΛΗΣ....... ΠΕΤΡΟΣ ΛΕΓΟΜΑΙ.... ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ . ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΜΕ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ .... ΑΝ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Ιστορίες από τα παλιά ήταν το θέμα και εν τέλει το ξεκατίνιασμα (όχι ότι έχω κάτι με την Κατίνα, ειδικά όταν φέρνει στην ώρα της το σαλαμάκι) ηγεμόνευσε πλήρως.
Τέλος πάντων, όσο έπαιζα κι εγώ έχω πάρα πολλές στιγμές να θυμηθώ που είχαν δράση και τις θυμάμαι ευχάριστα. Κορυφαία στιγμή είναι μια κατάκτηση που είχα κάνει στον ΛΑΖΑ. Που χτύπησα μια πόλη του μάζεψε της παναγιάς τα μάτια για εκείνη τη φάση του παιχνιδιού. 12.000 διήρεις και 15000 άρματα θυμάμαι (τα υπόλοιπα μου διαφεύγουν). Τελικά μόνο από θάλασσα τον καθάρισα. Αλλά εκεί που κολλούσα τις επιθέσεις χάνω τους χρόνους σε μια πόλη στην οποία είχα καταπέλτες, οπότε τι να κάνω κι εγώ, τη στέλνω στη δίπλα πόλη του ΛΑΖΑ με την επιλογή εξέγερση και φεύγω για μια δουλειά που είχα, ήταν πρωί. Το βράδυ γυρίζω βλέπω αναφορές και ότι έχω την άλλη πόλη σε εξέγερση. Κάνω μια μικρή επίθεση και βλέπω τείχος 0. Λέω ο Λάζαρος δεν θα το έχει καταλάβει και θα έχει πέσει για ύπνο μετά το ξενύχτι. 5 φορές έστειλα το αποικιακό με θεικές συμμάχων μέχρι να περάσει μιας και δεν είχα στρατό. Ήταν η πιο ωραία μου κατάκτηση.
Πάντως και άσχετο κάπως με το θέμα, στον κόσμο γαμμα και συνολικά στο γκρεπολις, το σύστημα της εξέγερση το δίδαξαν ο 2001 και η παρέα του. Μακράν οι καλύτεροι παίχτες. Και αυτοί έμαθαν το παιχνίδι ουσιαστικά και σε μένα όταν χτυπιόμασταν. Αν θέλεις από τον αντίπαλο μαθαίνεις πολλά.

ΥΓ Ξεκίνησα εκ νέου το παιχνίδι. Όποιος θέλει να παίξουμε παρέα μου στέλνει ένα μήνυμα για τις λεπτομέρειες.
 

DeletedUser

Guest
τέλειωσες τις υποχρεώσεις σου με την "μαμά";;;;;;;
 

DeletedUser9087

Guest
παμε ιστοριουλα......οπως λεει και το θεμα.....
dimlin vhs franki doom...
να κανω ενα μικρο προλογο , να εξηγησω το θεμα...

εγω ο dimlin110 , πρωην απαραδεκτος εκεινη την εποχη , ο φρανκι αρχηγος-ιδρυτης των gamao.....
ετυχε να μας βγαλει ο σερβερ στην ιδια γειτονια............
τσουκου τσουκου , εχουμε ψιλοανεβει , σε πολεις και δυναμη , ειχαμε και αρκετους ενεργους τοτε , ποιον να πρωτοθυμηθω, γιωργης νιονιος, ντραγκον...κλπ...
ο φρανκι αρχισε να τσιγκλαει , μια εδω μια εκει ......ρε παιδια λεω δεν την πεφτουμε στον φρανκι μπας και ψιλομαζευτει??????
ξεκιναμε καποια στιγμη , νταπ , ντουπ .....και εδω μπαινει ο σκαλο στην ιστορια......ρε μαγκες μας λεει , ελ τοτε ο σκαλο.......
γενναει η γυναικα του φρανκι και δεν παιζει το παιδι......
ρε μητσο , αφου υπαρχει παικτης στο λοαριασμο.............του απανταμε......ποιος ειναι μεσα?????
τσπ , μιλαμε και με αλλα παιδια απο τους gamao, και συνεχιζεται η μαχη..........μερα νυχτα κανα τετραημερο..........
οτι υπαρχει παει αδιαβαστο........πανε πεζικα , καραβια μεταφορικα.......αδειαζει ενας ενας λογαριασμος.............αρχιζουνε να βαριουνται ολοι, αλλος δουλεια , αλλος γυναικα , αλλος δεν ξερω κα γω τι , μου παραταγανε το λογαριαμος ενας ενας......
στο τελος του 4μερου εχω κανα 5ρι λογαριασμους να βαρααω τον φρανκι , που δεν ειναι ο φρανκι, βαριεται και ο παικτης που επαιζε ον λογαριασμο, παταει διακοπες , αποσυρει τα στρατα απο την θολουρα του και την κουραση, και τσιμπαω ενα χωριουδακι απο τον αντιπαλο λογαριασμο........υπολογισε απο οτι μαθαμε μετα λαθος τις ωρες των διακοπων.........
περναει ο καιρος και βρισκομαστε στο μπουρναζι με τον φρανκι και πινουμε μπυρες.......
ρε συ του λεω θυμασε την μαχη???????
ναι μου λεει και μου εξηγει την ιστορια...........

την ημερα που ξεκιναμε τις επιθεσεις , κανα διωρο πριν εχει παει την γυναικα στο μαιευτηριο......
ρε συ του λεω δεν το ηξερε κανεις μας , γιατι ειχε φανει στημενο.........
και συνεχιζει ο φρανκι.......
ρε μητσο μου λεει , ητανε η γυναικα να γεννησει και ειμαι με το κινητο , να παιρνω τηλεφωνο , να φυλανε το λογαριασμο ,
να μαθω πως πανε τα πραγματα ....να φωναζω ρε θα τονε χασουμε........
εχω αρχισει να γελαω , κοντευω να πεσω κατω απο τα γελια................
ρε φρανκι του λεω , πραγματικα δεν το ξερα , και ειδα να παιζει ο λογαριαμος....χωρια ρε του λεω οτι στο τελος επαιζα μονος μου....και εκει αρχιζει να γελαει και ο φρανκι...............
συμπερασμα.............

κανενα σχολιο..........

φιλικα παντα

dimlin.......

υστ..... ας μην ητανε το ελεφαντακι ο σκαλο να τονε υποστηριζει και θα του τα μαζευα ολα τα χωρια......;):d:h:dthis is grepolis
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
τέλειωσες τις υποχρεώσεις σου με την "μαμά";;;;;;;
Ναι πολίτης πλέον. Όσο έκανα μάνα του λόχου έκανα. Είδες αν είσαι ο μεγαλύτερος τι τραβάς... Και το τσάι και συμπάθεια. Ε και λίγο grepolis να θυμηθούμε τα παλιά.
 
Κορυφή