Η χειρότερη αναβάθμηση του παιχνιδιού! Το κλείσιμο των κόσμων!

  • Δημιουργός θέματος kνnm
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Πιστεύω αρκετοί θα συμφωνήσουμε με τον τίτλο.
Δεν υπάρχει χειρότερο χαρακτηριστικό του παιχνιδιού από αυτό τη διαγραφή των κόσμων. Παίκτες σπατάλησαν χρόνια παιχνιδιού, εκατοντάδες ώρες, και μεγάλα χρηματικά ποσά στους κόσμους, το αποτέλεσμα; Μόνιμο κλείσιμο του κόσμου.
Συμφωνώ με την απαγόρευση νέων εγγραφών στους κόσμους που άρχισε η εποχή των θαυμάτων. Αφήστε όμως μετά τους παίκτες να παίξουν στους κόσμους για όσο αυτοί θέλουν ώστε να γίνουν και περισσότερες μάχες για την τελική επικράτηση και αν όντως πλέον ο κόσμος δεν είχε λόγο ύπαρξης θα σταματήσουν μόνοι τους να παίζουν.
 

DeletedUser

Guest
Πιστεύω αρκετοί θα συμφωνήσουμε με τον τίτλο.
Δεν υπάρχει χειρότερο χαρακτηριστικό του παιχνιδιού από αυτό τη διαγραφή των κόσμων. Παίκτες σπατάλησαν χρόνια παιχνιδιού, εκατοντάδες ώρες, και μεγάλα χρηματικά ποσά στους κόσμους, το αποτέλεσμα; Μόνιμο κλείσιμο του κόσμου.
Συμφωνώ με την απαγόρευση νέων εγγραφών στους κόσμους που άρχισε η εποχή των θαυμάτων. Αφήστε όμως μετά τους παίκτες να παίξουν στους κόσμους για όσο αυτοί θέλουν ώστε να γίνουν και περισσότερες μάχες για την τελική επικράτηση και αν όντως πλέον ο κόσμος δεν είχε λόγο ύπαρξης θα σταματήσουν μόνοι τους να παίζουν.

συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο kνnm.

Δεν ξέρω άμα μάθω να πετάω αλλά ξέρω οτι ποτέ δεν θα μάθω να σέρνομαι
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνώ εκ πρώτης όψεως. Το ζήτημα όμως απαιτεί να γνωρίζουμε και πόσο κοστίζει ένας ανενεργός κόσμος στην εταιρεία. Αν και δεν νομίζω να είναι όντως ακριβός, με δεδομένο ότι στο τέλος παίζουν μόνο 100 παίχτες ξέρω γω, και αν κλείνουν και οι νέες στρατολογήσεις. Πόσο άραγε κοστίζει σε σέρβερ και συντήρηση ένας κόσμος στο γκρέπο? Πάντα το αναρρωτιόμουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Συμφωνω απολυτα με τον συμπαιχτη!
Για πιο κοσμο μιλαμε ?
 
Κορυφή