Εφαρμογή του Grepolis για iOS και Android

DeletedUser1540

Guest
Ελπίζω να κάνετε κάτι και για τις επιθέσεις. Βοηθάει να έχεις το κινητό σου συνδεμένο στο κόσμο σου όταν βρίσκεσαι έξω αλλά όταν έρχετε επίθεση σε κάποια πόλη σου απλά σε ενημερώνει. Δεν ξέρεις πότε φτάνει, ποιος την στέλνει, δεν μπορείς να ασκήσεις κάποιο ξόρκι πάνω της. Στην τελική η εφαρμογή στο κινητό πιο πολύ σε αυτό βοηθάει παρά σε κάτι άλλο. Θα ήταν καλό έστω να μπορεί να ενημερωθεί ο παίκτης πότε φτάνει μια επίθεση και από ποιον είναι.
 

DeletedUser4760

Guest
Ελπίζω να κάνετε κάτι και για τις επιθέσεις. Βοηθάει να έχεις το κινητό σου συνδεμένο στο κόσμο σου όταν βρίσκεσαι έξω αλλά όταν έρχετε επίθεση σε κάποια πόλη σου απλά σε ενημερώνει. Δεν ξέρεις πότε φτάνει, ποιος την στέλνει, δεν μπορείς να ασκήσεις κάποιο ξόρκι πάνω της. Στην τελική η εφαρμογή στο κινητό πιο πολύ σε αυτό βοηθάει παρά σε κάτι άλλο. Θα ήταν καλό έστω να μπορεί να ενημερωθεί ο παίκτης πότε φτάνει μια επίθεση και από ποιον είναι.
Συμφωνω απολυτα ....
Επιλεον θα ηθελα να λυθουν τα παρακατω προβληματα
α)Βασικο...Να μπορουμε να δουμε τια αναφορες ειτε οσο αφορα μαχης ειτε κατασκοπιας
β)Να μπορουμε να χρησιμοποιουμε εστω και σε περισμενο βαθμο το premium λογ/μας
 

DeletedUser

Guest
Κάτι που ίσως να φανεί χρήσιμο θα ήταν η δυνατότηταδημιουργίας συντομεύσεων στο dashboard της εφαρμογής.

πχ για να μπω στη σύγκλητο όταν έχω 4 πόλεις πρέπει να κάνω μπρος πίσω αρκετές φορές κάτι που δεν είναι κ οτι πιο βολικό... αντίστοιχα θα μπορούσε να γίνει κ για όλα τα κτήρια σε μία πολη. Δλδ επιλέγεις πόλη -> κτίριο -> create shortcut και είσαι έτοιμος ;)

επίσης κ η επέκταση των χωριών μέσω κινητού θα ήταν καλή φάση ;)

tnx
 

DeletedUser11332

Guest
Για μένα είναι σημαντικό να υπάρχει η δυνατότητα εάν έχεις το premium καπετάνιος να μαζεύεις όλα τα αγροτικά χωριά με μία κίνηση, όπως στο κανονικό παιχνίδι.
 

DeletedUser

Guest
Ποτέ να περιμένουμε την καινούργια εφαρμογή?
 

DeletedUser

Guest
Σύμφωνα με την επίσημη ομάδα του Grepolis στο Facebook, αναμένουμε την εφαρμογή λίαν συντόμως. Σας παραθέτω ένα βίντεο με τις νέες λειτουργίες της εφαρμογής.

New Grepolis App Video
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
yxph.png


Ποτέ αναμένουμε για Android ?
 

DeletedUser

Guest
Δηλαδή τα Iphone γιατί έχουν την εφαρμογή τόσες μέρες πριν?
 

DeletedUser

Guest
1A5jZ7V.png


η εφαρμογή και για android στο play store...

Ξέρει κανένας αν μπορείς να αλλάξεις ήχο ειδοποίησες?
 

DeletedUser4760

Guest
Το οτι ΔΕΝ ειναι συμβατο με ενα (κατα γενικη ομολογια καλο κινητο ) το LG-E510 το εχουν παρει ειδηση?....οχι τιποτα αλλο αλλα εσβησα και την παλια εκδοση και δεν εχω τωρα κατι στο κινητο μου.....
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
Το οτι ΔΕΝ ειναι συμβατο με ενα (κατα γενικη ομολογια καλο κινητο ) το LG-E510 το εχουν παρει ειδηση?....οχι τιποτα αλλο αλλα εσβησα και την παλια εκδοση και δεν εχω τωρα κατι στο κινητο μου.....
[kni]
Η εφαρμογή απαιτεί έκδοση 2.2 ή νεότερη, τώρα δε ξέρω για την έκδοση του κινητού σας, παρόλα αυτά, όταν ανοίγετε το link για το Google Play, σας εμφανίζει εκεί αν είναι συμβατό ή όχι με τη συσκευή σας;
j7k9.png


[/kni]
 

DeletedUser4760

Guest
[kni]
Η εφαρμογή απαιτεί έκδοση 2.2 ή νεότερη, τώρα δε ξέρω για την έκδοση του κινητού σας, παρόλα αυτά, όταν ανοίγετε το link για το Google Play, σας εμφανίζει εκεί αν είναι συμβατό ή όχι με τη συσκευή σας;
j7k9.png


[/kni]
Η εκδοση που εχω ειναι η 2.3.1 αρα δεν τειθετε εκει το θεμα...παρολα αυτα μου την βγαζει μη συμβατη και δεν καταλαβαινω τον λογο
 

DeletedUser11161

Guest
ΝΑΙ ΜΕΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΦΕΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣΕΙΣ,ΚΟΛΑΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ..ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ANDROID ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
Η εκδοση που εχω ειναι η 2.3.1 αρα δεν τειθετε εκει το θεμα...παρολα αυτα μου την βγαζει μη συμβατη και δεν καταλαβαινω τον λογο
Εχουν αναρτηθεί οι απαιτήσεις στη Wiki για τις απαιτήσεις που πρέπει να υπάρχουν. Ένα μεγάλο θέμα είναι αυτό της ανάλυσης της οθόνης. Απ όσο είδα το συγκεκριμένο μοντέλο που χρησιμοποιείτε δυστυχώς δεν έχει τις απαιτούμενες απαιτήσεις. Έχει λιγότερη δηλαδή ανάλυση οθόνης.

ΝΑΙ ΜΕΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΦΕΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣΕΙΣ,ΚΟΛΑΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ..ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ANDROID ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ
Το θέμα των αναφορών και των νημάτων στο φορουμ, δεν είναι θέμα τόσο πολύ της εφαρμογής. Στην ουσία αυτό που κάνει κάθε φορά όταν στέλνετε εσείς ένα αίτημα, η εφαρμογή περιμένει τα δεδομένα που ζητήσατε. Άρα, όταν στέλνετε αίτημα για να δείτε στοιχεία που σχετίζονται με μεγάλο όγκο δεδομένων που μπορούν να αλλάζουν κάθε φορά (νήματα σε καρτέλες και αναφορές), λογικό είναι να υπάρχει μια καθυστέρηση.

Απ τις επισκοπήσεις πάντως που έχω δει μέχρι στιγμής, όντως η νέα εφαρμογή έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά.
 

DeletedUser

Guest
Θα μπορούμε να αλλάξουμε τον ήχο ειδοποιήσεων ?
 

DeletedUser12395

Guest
Ο ήχος ειδοποιήσεων αλλάζει αλλά μόνο από τη συσκευή του κινητού , από την εφαρμογή ρυθμίζεις μόνο την ένταση της μουσικής υπόκρουσης και των εφέ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Ναι αυτό που δεν κατάλαβες είναι ότι στην εισερχόμενη επίθεση ακούγετε ο ήχος του εφέ και όχι ο ήχος ειδοποιήσεις της συσκευής . Ο ήχος του εφέ είναι σύντομος και γιαυτό ρωτάω αν κάποια στιγμή θα μπορούμε όταν γίνετε μια επίθεση να ακούμε τον ήχο της συσκευής όπως στην παλιά εφαρμογή.
 

DeletedUser

Guest
εγω ενα εχω να πω....τα τεχνικα χαρακτηριστικα της εφαρμογης ειναι για πλουσιοπαιδα.
δυστυχως στην ελλαδα δεν αλλαζουμε κινητο η tablet καθε μηνα....
οταν γινουμε γερμανια ισως κατεβασουμε την εφαρμογη...
 

DeletedUser12395

Guest
Ναι αυτό που δεν κατάλαβες είναι ότι στην εισερχόμενη επίθεση ακούγετε ο ήχος του εφέ και όχι ο ήχος ειδοποιήσεις της συσκευής . Ο ήχος του εφέ είναι σύντομος και γιαυτό ρωτάω αν κάποια στιγμή θα μπορούμε όταν γίνετε μια επίθεση να ακούμε τον ήχο της συσκευής όπως στην παλιά εφαρμογή.


Εγώ έχω και τις 2 εφαρμογές , δεν έχω διαγράψει ακόμα το Toolbox , κατέβασα και την καινούρια και μου χτυπάει με τον ήχο που έχω στο toolbox , θα το ψάξω όμως γιατί κι εμένα με ενδιαφέρει και αν βρω κάτι θα σε ενημερώσω
 
Κορυφή