[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] Ερώτηση ασφαλείας - Εισήγαγε την απάντηση

  • Δημιουργός θέματος THE NAZGYL
  • Ημερομηνία έναρξης

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Είναι χαρακτηριστικό ασφαλείας που αποστέλλεται αυτομάτως από το σύστημα, είναι ενάντια στα προγράμματα αυτοματοποιημένων ενεργειών και εμφανίζεται σε μη τακτές χρονικές στιγμές, κατασκευάστηκε από τους τεχνικούς της εταιρείας και ισχύει για όλους τους παίκτες του παιχνιδιού παγκοσμίως.[/8ea]
 

romanmyrik

Ξιφομάχος
Αυτα ειναι κατανωητα αλλα...μου λετε τωρα Μηπως κανω κατι παρανομο? 5-6 φορες την ημερα? μπορουν οι τεχνικοι της εταιρειας θα κιταξου λιγο μηπως κολισε στο λογαριασμο μου? και αν γινεται θα μην ξαναλαμβανω αυτη την ερωτηση ασφαλιας? Ευχαριστω.
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Όλα είναι μια χαρά και δεν υφίσταται θέμα εξωτερικών επεμβάσεων. [/8ea]
 

DeletedUser9717

Guest
καλημερα σε ολους.παρακληση οπως μεταβιβασετε στην εταιρεια η σε οποιονδηποτε ειναι υπευθυνος για αυτο το καπτσα να βαλει παλι αριθμους.εγω αυτη τη γραφη που βγαζει δεν την καταλαβαινω και χρειαζεται 2-3 φορες να την αντιγραψω σωστα με αποτελεσμα να καθυστερω αφανταστα.ευχαριστω.
 

DeletedUser11130

Guest
καλημερα σε ολους.παρακληση οπως μεταβιβασετε στην εταιρεια η σε οποιονδηποτε ειναι υπευθυνος για αυτο το καπτσα να βαλει παλι αριθμους.εγω αυτη τη γραφη που βγαζει δεν την καταλαβαινω και χρειαζεται 2-3 φορες να την αντιγραψω σωστα με αποτελεσμα να καθυστερω αφανταστα.ευχαριστω.

συμφωνώ συνέχεια λάθος κάνω και εγώ ....
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]ΒΟΤ, ονομάζεται κάθε απαγορευμένο πρόγραμμα που αυτοματοποιεί ενέργειες στο παιχνίδι.[/8ea]
 

DeletedUser14045

Guest
To θέμα απαντήθηκε και του βάζουμε ένα λουκετάκι.
nai admin o allos exei spiti ton upologhstei me boot kai einai online me to grepolis app kai oti anafores mnmta erxontai autos ta apanta kai eseis perhmenete na piasete atoma/???
kai oio alloi pou pezoun me foul xrusa pou ta vrhskoun e?
 

DeletedUser

Guest
nai admin o allos exei spiti ton upologhstei me boot kai einai online me to grepolis app kai oti anafores mnmta erxontai autos ta apanta kai eseis perhmenete na piasete atoma/???
kai oio alloi pou pezoun me foul xrusa pou ta vrhskoun e?


Φίλε ΕΛΛΗΝΙΚΑ σε παρακαλώ... όχι GREEKLISH... μας βγαίνουν τα μάτια!!!
 

DeletedUser12551

Guest
Ειναι ενα πολυ ενοχλητικο χαρακτηριστικο για ολους που δεν προσφερει και πολλα. αλοστε τα bot δεν μενουν στασιμα και αναπροσαρμοζονται και το αντιμετωπιζουν. ισος να πιανονται μονο ατομα που χρησιμοποιουν απλουστερα ή παλιοτερα bot που εχουν μείνει στάσιμα ή ο παικτης δεν τους κάνει αναβαθμισεις.
σ ολο το διαστημα που παιζω μια με δυο φορες καταφερα να κολισω αυτο που ηθελα στο δευτερολεπτο κι αυτο απο τυχη.
το να σου κανουν συχνες επιθεσεις που μονο που τις βλεπεις αναρωτιεσε πως τα καταφερνουν καποιοι κι εσυ οχι ειναι αποριας αξιο.
πιστευω καπιοι πως το χρισημοποιουν κατα περιπτωση οποτε τζαμπα σε όλους τα captha.
άλοστε αυτο μας καιει κυριως ολους. δε μας ενοχλει αν κανει αυτοποιημενα καποια πραγματα αλλα η αυτοματοποιηση επιθεσεων και αμυνας. φυσικα κι αν καπιος στηνει σε χρονο ντε τε μια πολη κι αυτο ειναι ενοχλητικο αλλα οχι οσο αφορα την διεξαγωση της μαχης.
σε αυτο πρεπει να επικεντρωθει περισσοτερο και ο ελεγχος. ειδικα το συστημα πρεπει να εντοπιζει και να ελεγχει την περιπτωση αποικιακου σε καποιον παικτη που το συνοδευουν στρατευματα κολημενα στο δευτερολεπτο. ειδικα οταν σε καπιους παικτες ειναι επαναλαμβανομενο συνεχως ή έστω πολυ συχνα. Με καποιο τροπο πρεπει να γινει αυτο. Διαφορετικα ας φροντισουν οι προγραμματιστες και τεχνικοι να μπορουμε ολοι να πετυχενουμε το χρονο που θελουμε κι οχι μια να μας πεταει προς τα μπρος και μια προς τα πισω.
αυτο ειναι ανισο. αν δε μπορει το συστημα να εντοπισει ή να αποδειξει οτι προκειτε για bot ας έχουμε όλοι τουλαχιστον αυτη τη δυνατοτητα στις μαχες μας.
 

DeletedUser

Guest
paidia dinei kaneis account sto grepolis an nai sthlte m munhma sto pantelismessi@yahoo.gr h ston kosmo omega sto pantelismessi h ston achillies ston pantelismessi

[8ea]Προειδοποίηση: Η γραφή με greeklish δεν επιτρέπεται γενικώς και ευτυχώς στο κεντρικό φόρουμ τιμωρείται.
8EAGENHS[/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
παιδια, γραφω 3-4 φορες απαντηση σωστα ,μαλλον παραδειγμα μεταξυ facebook(μηνυμα)-grepolis(παιχνιδι) που επιτρεπει ΝΑΙ/ΟΧΙ;
καποιος εξηγει;:confused:
 

DeletedUser15089

Guest
εγώ έχω ερώτηση πάνω σε αυτό! αυτό το είχα λάβει ποιο παλιά στον ταφ που έπαιζα! αν λάβεις ένα τέτοιο μήνυμα και το έχεις αφήσει ανοιχτό και έχεις πάει να φασ τουαλέτα ή να πάρεις τσιγάρα και περάσουν τα 5 λεπτά τι γίνετε ?ΔΕΝ ΕΒΡΗΣΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΛΕΞΗ
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΟ ΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΛΗΞΟΥΝ ? ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser15089

Guest
Σε αυτό φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο εγώ έχω προσπαθήσει άπυρες φορές και πολύ σπάνια καταφέρνω να κολήσω στο δευτερόλεπτο γιατί με πετάει μπρος η πίσω αλλά έχω δεχτεί ανεπανάληπτα παλαιότερα απο κάποιους όλλες οι επιθέσεις και άμυνες στο δευτερόλεπτο! για παράδειγμα να ξεκηνάει επίθεση 14:12:12και να έχεις επιθέσεις ή άμυνες 14-----12:13---14:12:14-15-16-17 και πάει λέγοντας!

[8ea]Προειδοποίηση, το διπλοποστάρισμα δεν επιτρέπεται στο κεντρικό φόρουμ.
8EAGENHS[/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Αν δεν το απαντήσεις αμέσως και δεν έχεις πρόγραμμα αυτοματοποιημένων ενεργειών δεν χρειάζεται ν' ανησυχείς για πολλά, παρά μόνον μήπως δεχθείς επίθεση και δεν ακούσεις τον συναγερμό (είναι ένα μεγάλο μείον αυτό).
Για τον χρόνο λήξης αποστoλών δεν γνωρίζω γιατί με το που εμφανίζονται κάνω ό,τι κάνει ένας παίκτης που θέλει να λέγεται καλός, τις αρπάζω αμέσως. [/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία:

-PNS-

Άρμα
εγώ έχω ερώτηση πάνω σε αυτό! αυτό το είχα λάβει ποιο παλιά στον ταφ που έπαιζα! αν λάβεις ένα τέτοιο μήνυμα και το έχεις αφήσει ανοιχτό και έχεις πάει να φασ τουαλέτα ή να πάρεις τσιγάρα και περάσουν τα 5 λεπτά τι γίνετε ?ΔΕΝ ΕΒΡΗΣΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΛΕΞΗ
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΟ ΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΛΗΞΟΥΝ ? ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Όσον αφορά τις αποστολές, από την ώρα που θα την επιλέξεις, και όχι από την ώρα που θα εμφανιστεί, έχεις 24 ώρες για να την ολοκληρώσεις. Το έχω δοκιμάσει. Με το που περάσουν οι 24 ώρες σου έρχεται το μήνυμα ότι μια αποστολή έληξε κτλ κτλ.
 
Κορυφή