Επιθετική πόλη και θεός

  • Δημιουργός θέματος GoniPt
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Ωραία για γρήγορη ανάπτυξη θα παίξουμε Ήρα σε μια ναυτική πόλη ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ..Σε μια επιθετική πόλη ποιος θεός θεωρείται πως είναι ο ιδανικός και γιατί?
 

DeletedUser9717

Guest
θα συνιστουσα δια.σε επιθετικη πολη το τειχος θα ειναι 0 οποτε εαν σου βαλουν αποικιακο θα χρειαστουν πολλες αμυντικες μοναδες ξηρας ως υποστηριξη εαν εχεις δια δεν θα καθονται οι πηγασοι και ουτε οι κερβεροι.αποψη μου φυσικα κι εξαρταται παντα το ποσο χρονο διαθετεις στο παιχνιδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser9717

Guest
για να κανεις dodge.εκτος κι αν παιζεις σε κοσμο με εξεγερση.
 

DeletedUser

Guest
Εγω προσωπικά πιστεύω πως για μεικτές πόλεις ή επιθετικές με κύριο στρατό ξηράς οι δύο καλύτεροι θεοί είναι ΑΘΗΝΑ και ΔΙΑΣ
 

DeletedUser9717

Guest
τοτε δεν εχει καμμια σημασια πολη-θεος.(αποψη μου).
 

DeletedUser13634

Guest
αν θελεται να κανεται φαρουπολης : διας (ουριος ανεμος)
αν θελεται στρατο ξηρας με στρατιωτακια : αθηνα (ηρωικη δυναμη)
αν θελεται να πλεσιωνεται την επιθεση μα μυθικα : διας (μαντιχωρες), ηρα (αρπυιες)
μερικοι χρησιμοποιουνε και κρανος τις αφανιας στο αποικιακο για να μπερδεψουν τον αντιπαλο με τους χρονους

οταν εχεται ομως πανω απο μια πολη και κανεται επιθεση, για να ριξεται κρανοι, ουριους... δεν ειναι υποχρεοτικο να το εχει η πολη που κανει επιθεση .Μπορειται να στελνεται φαρους απο μια πολη Α και να εχει Δια μια αλλη πολη, μπορειται να ριξεται ουριο.
οποτε δεν εχει και τοσο σημασια να επιλεξεται ενα θεο για τις θεικες του αν δεν ειναι η πρωτη πολη σας
 
Κορυφή